Skocz do zawartości

NIER


Dahaka

Rekomendowane odpowiedzi

Wow, meta wyższe o 15 punktów procentowych od oryginału.

 

Nie grałem w OG Nier (i zapewne nie tylko Ja), więc dla mnie to będzie nowość (historie z tym światem zacząłem od wspaniałej Automaty :). 

 

Moja kopia już czeka w paczkomacie. BTW któś wie jaka jest rozdziałka na ps4 pro/ tym samym ps5? Bo nigdzie nie mogę znaleźć takich danych, nie ma patcha na next geny, ale ciekawe jak to wyglada na ps4 pro wzgledem ps4, gdzie jest 1080p/60 fps. 

 

Zresztą mniejsza o technikalia, ta gra historią stoi, jestem świeżo po Personie Strikers, więc grafika mnie nie przestraszy :D. 

Odnośnik do komentarza

U mnie gierka wyląduje jutro w pudełku na xsx. Po recenzjach widać że gameplay gorszy od automaty i nadal słabe side questy.

Najgorzej że przeczytałem przed automatą spoilery do Niera 1. I cóż nadal je pamiętam. 

Ale ponoć (mały spoiler):

Spoiler

Jest nowe zakończenie. Dodatkowe.

No i liczę że postacie będą tak świetne jak zapowiadano.

Odnośnik do komentarza
W dniu 21.04.2021 o 18:05, szyna100 napisał:


Trofki ciut inne niż te z oryginału, choć wiele dokładnie takich samych.
Czasówki z bossami dostały chyba po minucie więcej, doszły jakieś nowe bronie, bo więcej trzeba ich upgrade'ować (na tym wymiękłem), ale jest też kilka nowych pucharków, sugerujących nowy content (albo stary, bo grałem tylko w wersję z tatuśkiem, czyli chyba "Gestalt", więc może już w oryginalnym Replicant było już to wszystko:notbad:).

Odnośnik do komentarza

Powiem tak: jeśli ta gra rozjaśni mi wiele wątków z Automaty, to może wyglądać nawet jak Undertale (nie, w sumie to zły przykład, no Undertale to arcydzieło). Jak Persona 4, która mnie odrzucała z wyglądu tym żółtym menu.

 

A walka pewnie i tak wciągnie, bo machanie mieczem i cofanie się to coś, co wszyscy robimy od 20 lat i nie narzekamy :D

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, BrandonLee_z_TheCrow napisał:

Powiem tak: jeśli ta gra rozjaśni mi wiele wątków z Automaty, to może wyglądać nawet jak Undertale (nie, w sumie to zły przykład, no Undertale to arcydzieło). Jak Persona 4, która mnie odrzucała z wyglądu tym żółtym menu.

 

A walka pewnie i tak wciągnie, bo machanie mieczem i cofanie się to coś, co wszyscy robimy od 20 lat i nie narzekamy :D


No akurat pod tym względem powinno być lepiej, bo NIER był strasznie upośledzony, jeśli chodzi o "machanie mieczem" :reggie:
A rozjaśnianie wątków? Raczej nadawanie kontekstu - w Automacie jest parę nawiązań, czy postaci, ale to nie jest tak, że nagle wszystko stanie sie jasne i sensowne - ot, po prostu miło zobaczyć "starych znajomych". No chyba, że Emil, który w Automacie był jedynie ciekawostką - tutaj gra dużo większą rolę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z tego co pobieżnie w reckach widziałem to ludzie chwalą system walki w remasterze, a nawet nazywają go sprawiającym frajdę, także wygląda na to że największa bolączka oryginału została poprawiona. O reszta można być spokojnym. Jest też nowy content i nowe zakończenie do odblokowania (pewnie pododawali nowe smaczki nawiązujące do Automaty).

Odnośnik do komentarza

Dwie godzinki pograne. Rypałbym pewnie całą noc, ale rano do roboty.

Nie chcę pisać przedwcześnie, ale prawdopodobnie wszystko, do czego się przyczepicie w tej grze - mnie się podoba.

Muzyka to prawdziwe cudo. Klimat momentami kojarzy się z Shadow of Colossus, a momentami z... Właściwie nie ma co porównywać, bo NieR to NieR.

Niesamowicie podoba mi się design wrogów i nawet nie wiedziałem, że te blaszki, które zabijamy na początku w Automacie, to aluzja do owiec.

Gra melancholijna, a jednocześnie nie nużąca. Coś idealnie na pandemię, kiedy żaden amerykański żołnierz mnie nie przekona do zbawiania świata.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...