Skocz do zawartości

Platinum Club


Square

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby co to piszcie co jeszcze poprawić.

 

zmieniłem Nick na ten właściwy, co, jak widać wiąże sie z małymi zmianami o które teraz apeluje - sorras, ale skoro można bylo zmienić to skorzystałem z tej opcji(ponoć raz na pol-roku można, ale w moim przypadku jest to 1 i ostatni raz - PROMISE;) :)

 

edit.

podziękował :)

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Czemu koniecznie oceniamy poziom trudności pełnymi ocenami? Uważam, że nie jest to dobry pomysł ponieważ jest kilka gier które zasługują na więcej niż 8 albo więcej niż 9, ale nie zasługują na cała ocenę więcej.

O wlasnie. Powinnismy miec mozliwosc oceniania z plusami i minusami (przy czym nie wiem czy takie 4- liczone by bylo jako 3.75?).

Square, skoro i tak wszystkow rzucasz w excela, nie stanowiloby to wiekszego problemu, prawda?

 

Jak ustalimy tylko przelicznik to możecie podawać nowe oceny, Ocena z plusem np 8+ liczona by była jako 8,5. Nie wiem czy jest sens dodawać minusowe oceny czyli wspomniane przez Ciebie 3,75 przy 4-. Nic nie stoi na przeszkodzie aby to zmienić.

Odnośnik do komentarza

no jak skala dziesieciostopniowa nie daje Wam mozliwosci okreslenia poziomu gry, to ocenianie co 0,25 - a wiec skala czterdziestostopniowa - naaaaaa pewno da Wam satysfakcje...

moze od razu wprowadzmy skale stustopniowa... jednej grze dasz na 76, drugiej 77 i bedziesz sie czul jak wielkim jestes piewca sprawiedliwosci spolecznej.

 

a wracajac do gier... ogralem solidnie bayonette, patyny nie zrobilem, ale chetnie postawilbym 8 ;)

Edytowane przez mr_pepeush
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

ja sie zgadzam z pepe'm, ze 10 stopniowa skala wystarczy, by dokładnie ocenić trudność platyny niezależnie od gry.

no, chyba, ze chcecie wprowadzić system oceniania ze szkoły podstawowej ;)

 

ale... jeśli rzeczywiście brakuje nam skali, bo np. do dziś myśleliśmy, iz to MP3 jest najtrudniejsza platyna w świecie, gdzie w chwili obecnej ogrywamy GT5, co nie idzie nam łatwo i wygląda na to, ze sie myliliśmy, bo trzeba sie niestety dobrze na pocić, by otrzymać odpowiedni wynik do promocji na Zloty Medal, co jasno i wyraźnie ukazuje nam cala prawdę o Gran Turismo 5, która w rzeczy samej zasługuję na podium, to w tym wypadku należy obniżyć/odjąć jeden stopień z każdej dotychczasowej platyny.

 

sumując. z każdą nowo-zdobytą platyna mamy większy obraz oceny tych juz pozyskanych, która może wpłynąć na ich ujemna zmianę, ze względu na większy trud pozyskania tych nowych.

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Jest dokładnie tak jak pisze Qra. Jakie to ma znaczenie, czy ja dam grze 8.75, a ktoś da 9? Ktoś czuje, że według niego jest 9, a ja czuje, że jest więcej niż 8+ i mniej niż 9 i dokładnie tak jest z doa5. Jest na pewno trudniejsze od Killzone2, ale na pewno nie tak wymagające jak Wipeout, czy Mirror's Edge. Dlaczego w takim razie nie mogę dać oceny pomiędzy tymi dwoma? To faktycznie byłoby zakręcone i żenujące, gdyby tych trudnych platyn było dwa i pół tysiąca, ale umówmy się tych gier jest 10-15, a w przeciągu roku dochodzi 5. Myślę, że jesteśmy w stanie tyle ogarnąć i nie ograniczać się do skali 1-10 dla tych, którzy czują że potrafią ocenić z większą dokładnością.

Odnośnik do komentarza

I mam teraz rewidowac wszystkie wczesniejsze oceny, bo nie mialem mozliwosci stawiania plusow i minusow wczesniej? I nadal nie wiem, oceniamy od 0.25 czy tylko 0.50 i 0.75?

 

Od razu Ci powiem, że nie ma sensu poprawiać ocen niższych niż 8, bo te dodatkowe określeia poziomu trudności liczą się tych najtrudniejszych. Kogo obchodzi czy poziom trudności w takim Uncharted jest 6,5 czy 7. To raczej tylko do tej górnej drabinki, aby precyzyjnie określić ten najtrudniejszy tytuł. No i zmieniasz tyko tam gdzie jest widzisz taką potrzebę.

Nie wprowadzamy oceny 0,25, jedynie połówki przy ocenie z plusem (+) i to jest pewne. A od was zależy czy wprowadzamy te z minusem czyli 0,75.

Odnośnik do komentarza

a ja was ciupciam w sama czapeczke, dajac pelne oceny :P

dodam tylko ze ocena plus jako 0,5 i minus jako 0,75 jest mocno bez sensu (co z 0,25?).

 

poza tym i tak bzdury gadacie... aby zachowac obiektywizm Square musialby aktualizowac liste od kazdego z Was po dodaniu nowej oceny, bo by sie okazalo, ze np. 5 dane dla GoW3 jest niedobra ocena, bo teraz po ograniu Uncharted 3 chcecie dac tej grze 5, a GoW3 byl trudniejszy. zatem dajecie GoW3 ocene 5+, bo na 6 nie zasluguje, bo tam jest cos trudniejszego. wszyscy szczesliwi... for now...

tylko za jakis czas wroci problem, z ktorym najwyrazniej borykacie sie w tej chwili: macie juz za duzo gier do opisania i brakuje wam czegos pomiedzy 5 i 6. za "20 platyn" okaze sie, ze jest cos, co bylo trudniejsze niz gra na 5, a latwiejsze niz to, co oceniliscie na 5+ i bedzie placz.

 

wg mnie te oceny plus i minus powinny byc tylko przy ujeciu ogolnym, tam gdzie kazdy nadaje swoja ocene, a zliczanie sredniej niech bedzie z pelnych ocen. jesli 10 osob da juz oceny danego kompletu, to "polowka" nadana przez jedna osobe i tak niczego nie wniesie przy zliczaniu sredniej (ta polowka podniesie ocene o 0,5 / 11 = 0,045). juz czuje oceny 7,045 lub 8,328. ma to sens.

(a jak zaokraglicie do jednego miejsca po przecinku to te polowki nie beda niczego wnosily do oceny gier, ktore ocenilo > 8 osob.)

 

nie wylejcie dziecka z kapiela. moze po prostu raz do roku trzeba przejrzec swoja liste i dokonac dewaluacji ocen.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

a tak chciałem pobić rekord, no ale Du.Pa, bo wystarczy, ze pleyka jest podłączona do neta, co powoduje, ze bez względu na synchronizacje trofea sie aktualizują automatycznie - mam nauczkę(kto nie spróbuje to sie nie dowie) :(

tym niefortunnym sposobem wpadło mi nieplanowane LBP2 z ocena 5, dziekuje i pozdrawiam.

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...