Skocz do zawartości

DC Cinematic Universe


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Premiera OST w piątek, ale wycieki już są

 

 

Jakby ktoś dorwał link ,będę wdzięczny

 

P.S.

 

Tak jakby ktoś się bał że embargo schodzi dopiero dzień przed premierą - Na reddicie i nie tylko widzę ze bardzo duzo seansów przedpremierowych w US & A jest już od poniedziałku i trwają aż do piątku. 

 

Do premiery powinno być bardzo dużo opinii na necie.

Edytowane przez Kalel
Odnośnik do komentarza

Ten film to jeden wielki bałagan. Doskonale widać co robił Snayder a co dodawał Whedon. Fabuła trzyma się na przysłowiowym gwoździu.  Na szczęście wszystko ratuje  interakcja pomiędzy bohaterami i parę scen które wyszły świetnie. Aquaman wyszedł dobrze nie przedobrzyli z jego "kozaczeniem". Bałem się ,że zrobią z niego mruka. A jest to mój ulubiony bohater DC, szkoda ,że tak  mało było jego "przyszłej" królowej. Flash jest spoko najbardziej komediowa postać  i chyba dostał jedna z najlepszych scen filmu. Cyborg do postaci nic nie mam ale strój i CGI  wygląda jakby go robili za pięć minut przed robieniem zdjęć No i w końcu Pan S jest Panem S, dobrym i szczerym facetem od którego bije dobro. Wondie i Batman to wysoki poziom. Fabule brakuje nóg , fundamentów w postaci filmów ( dla nowych postaci, Batmana  czy Suppera) aby się mocniej trzymać doskonale to widać gdy odniesienia do WW pozwalają wydobyć z niektórych scen więcej. SteppenWolf był ot takim kartoflem do  utłuczenia. Film nie jest wysokich lotów  jest na poziomie słabszych odcinków kreskówkowej ligi sprawiedliwości. Sceny po napisach 1 była zabawnym mrugnęciem do fanów a druga mnie z irytowała  bo nie jestem pewien czy WB nie przerobi to na  coś bardzo kiczowatego. 4/10  Najważniejsze jest to ,że ten film mimo że jest słaby rokuje dobrze na przyszłość

Odnośnik do komentarza

tez wrocilem z pokazu i jest to, czego mozna bylo sie spodziewac - ot, taki superhero movie. CGI momentami fajne (sceny z flashem), momentami slabe jak cholera. Walki nie sa takie ikoniczne jak np. w man of steel gdzie supcio bil sie 1v2 z patosem, widowiskowoscia i emocjami. Tutaj tylko bylo (pipi)-(pipi)-(pipi), dostali w miche. (pipi)-(pipi)-(pipi), ocalili swiat.

 

Aquaman - beh. Cyborg - beh. Reszta calkiem spoko. Flash byl najlepszy w filmie imo.

 

A co do scen po napisach - mialem przeczucie ze bedzie 2 bo swiatla nadal byly wylaczone ale i nie chcialo mi sie juz czekac i wyszedlem, lol. Trzeba pogooglowac czym byla ta druga

Odnośnik do komentarza

Byłem, widziałem.

 

Pierwszy akt to cholerny rollercoaster gdzie cięcia robił chyba sam GreyFox. Skaczemy po naszym HUDzie jak po(pipi)ani, gdzie ciągle ktoś wybiera opcje "szybka podróż" bo akurat wątek rozgrywa się w Gotham/Metropolis/Jaskini Batmana/whatever. Szef WB kazał skrócić film do 2h (Snyder dostarczył 2.45h materiału) i myśle ze dodatkowe 10-15 minut na złapane oddechu dużo by filmowi dało. A tak to po prostu jak w Korpo - (pipi) od 8 do 16.

 

Dalej czuć piętno Snydera (scena intra podobna do Watchmen) w klimacie czołówki i w kilku scenach. Nie jest to plusem filmu. Mam przeczucie że gdyby nie dokrętki to film klimatem przypominałby BvS aż za mocno

Jest scena w której Superman wraca, ale nadal myśli ze walczy z Batmanem. Aby go uspokoi, pojawia się Lois (na wezwanie Bruce'a) i razem z Clarkiem odlatują na farmę Kentów zeby Kryptończyk odpoczął. W oryginalnej wersji, Superman zdaje sobie sprawę co robi bez Lois, poczym z płaczem leci jej szukać po raz kolejny wątpiąc w siebie.

 

 

Dokrętki nie bolą, a wprowadzają trochę rozluźnienia. Trochę się zdziwiłem gdy przed pojawieniem się Flasha padło kilka zabawnych dow(nene)ów a sala przypominała stypę na pożegnaniu masakratosa. Ale chyba mniej MILFów było.

 

Siłą filmu są jednostki. Każdy bohater ma w miarę mocną motywacje do walki (na pewno lepsze niż Avengers) i lepiej działają jako zespól (naprawdę, wszystkie interakcje w tym filmie to po prostu coś pięknego). Mógłbym się rozpisywać dlaczego postać x mi się podobała a postać y jest jeszcze lepsza ale do tego potrzebny byłby Pan Pieczarka i jego streszczenia. Właściwie, pierwsza moja myśl po wyjściu z kina to że nie mogę się doczekać wszystkich pojedynczych filmów o tych bohaterach.

 

Steppenwolf to Ronan z GotG. Dosłownie. Pojawia się i znika i tyle. Koniec jego wątku był dość fajnym rozwiązaniem. Samo CGI? Na(pipi)ano go dość sporo, ale możliwość zobaczenia Ligii walczącej razem mi to zrekompensowała. 

 

 

Skrótowo: Olbrzymi krok w dobrą stronę i dobra prognoza na przyszłość. Poprawny all-star team-up skiepszczony przez komitet wykonawczy WB.

 

6+/10

 

Jakbym miał ocenić filmy komiksowe z tego roku to

 

Logan > Lego Batman> JL > Thor Ragnarok > WW (POWER GAP) GotG vol 2. > Spider Man

 

Kingsmen 2 to kupa. Valerian też

 

P.S.

 

Co do Rotten, ktoś jeszcze bierze ich na poważnie? Już wole metacritic. RT zrobił jedno wielkie show z wyajwienia wyniku gdzie na Meta jest dostępny od dwóch dni.

Edytowane przez Kalel
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...