Skocz do zawartości

The Legend of Zelda: Breath of the Wild


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł jest świetny jednak osobiście 10 bym nie dał. Jedna z lepszych gier polegających na eksploracji świata, dobra mechanika, przyjemna grafika. Fabuła trochę kuleje no ale to raczej standard w Zeldach, jednak jakby temu aspektowi poświęcić trochę więcej czasu był by szał bo potencjał jest.

 

Mam przegrane jakieś 20h może moja ocena z czasem się zmieni. Osobiście moje Top 3 tej generacji obok Wiedźmina 3 i Dark Souls 3. 

 

Bardzo mnie cieszy zmiana formuły, świetnie się to sprawdza. Mam nadzieje ,że stanie się to standardem dla tej serii. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza

Tak jak pisałem wcześniej nie jestem kompletnie fanem Zeldy a wręcz wzgardzam tą serią i uważam że leci tylko i wyłącznie na sentymencie graczy . Ocaryna , Skyward Sword , Twilight Princess te 3 części ogrywałem i od każdje odpiłem się po kilku godzinach . Sam świat Zeldy nigdy mi się nie podobał , nie rozumiałem zamysłu tej serii , no bo dlaczego po raz 10 ratujemy jakiegoś lachona jak w mario( nie wiedziałem że każda część nie jest ze sobą powiązana , zresztą do tej pory nie rozumiem wielu rzeczy jeśli chodzi o samą serie). ale mimo tego wszystkiego po opiniach w tym temacie poleciałem po switch-a wraz z Zeldą i na spokojnie zacząłem ogrywać. Na start gra siadła , było fajnie i tyle wtedy dałbym grze w granicach 8/10 bo naprawdę fajnie się bawiłem , obecnie nie wiem po ilu godzinach jestem gry ale mam 40 kapliczek zrobionych i 3 główne bestie no i dopiero po 1 monstrum zrozumiałem fenomen tej gry. Naprawdę te grę powinni kazać ogrywać każdemu studiu robiącemu gry by zobaczyli co tak naprawdę w grach jest najważniejsze . Tu nie chodzi o graficzke, historie czy inne pierdoły ta gra pod względem rozgrywki to czysty miód . Nawet świetny wiedźmin 3 nie robił ze mną tego co Zelda , potrafie wracać o 3 w nocy do domu i o 7 rano zasypiać bo Zelda wsiąka strasznie . Przyjemne zagadki w kapliczkach , eksplorowanie świata gdzie w każdym zakątku trafiamy na coś a nie jest to tylko wrzucona na chama mapka jak w chociażby Far Cry byle by duża była. Widzisz jakieś stare drzewo na środku pola? To już jest pewne że coś tam się bedzię działo , czy to ziarenko czy jakiś mini boss. Gra jest świetna i zdecydowanie patrząc że serwisy takiego Skyrim-a obsypywali 10 to tutaj nawet nie ma co się zastanawiać nad oceną. Jedyne mankamenty gry to ta niszcząca się broń i jeszcze większy zarzut brak sensu robienia zadań pobocznych . Mam ten sam problem co z Wiedźminem gdzie po osiągnięciu wysokiego poziomu już nie chciało mi się robić zadań pobocznych z których dostawałem 1 punkt doświadczenia , jak dobre zadanie by nie było brak jakiegoś sensownego wynagrodzenia strasznie mnie odpychał. Tutaj podobnie jedno z zadań pobocznych (nawet nie wrzucam w spoiler bo strasznie generyczne zadanie) , cel przejąć obóz i uratować jakieś zwierzaczki. Przeciwnicy mocni więc dużo kombinowania z której strony to ugryźć ale w końcu się udaje .Po batalii wracam zadowolony oddać zadanie i co dostaje w zamian? Jakieś mleko badziewne co raz dwa zostało wykorzystane , za zadania poboczne wydaje mi się że fajną nagrodą były by te ziarenka plus jakieś właśnie mleczko czy inne duperele , wtedy motywacja była by dużo większa. Może reszta zadań daje jakieś lepsze nagrody ale po tym zadaniu kompletnie sobie odpuściłem robienie ich.

No i na końcu mojego wywodu chciałbym podziękować użytkownikom z tego tematu za przekonanie mnie do Zeldy , PJONA MORDECZKI.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Nie śledziłem tematu, więc nie wiem czy ktoś już na ten temat marudził.

 

Zostały mi 4 wieże do odkrycia, wlazłem dzisiaj na Gerudo Highlands i rzygać mi się już chce od tego wspinania. Wleziesz w końcu na górę i musisz zaiwaniać po tym cholernym śniegu na piechotę, bo nie ma żadnej stajni. Jeszcze jak idiota wlazłem w jakiś doyebany obóz (BO SŁABA WIDOCZNOŚĆ OD ZAMIECI), no i mnie zayebali, po czym okazało się, że ostatni autosave jest NA SAMYM DOLE YEBANEJ GÓRY.

 

Echh, starczy na dziś, przesyt mam tej gierki trochę :/

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

przeszedłem słonika. Ale mi dali popalić zanim odkryłem:

 

ruszanie trąby

 

od tego czasu gram niemal codziennie po 2-3h i machnąlem wielbłąda i biegam się po świecie. goty 2017

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

ja pewne wezme, biorac pod uwage ze w to pierwsze chyba tylko w ramach SP jest dostępne. ale to wezmę w przyszłym miesiacu dopiero najwczesniej. hard mode nie tykam bo nie bedzie mi sie chcialo d nowa przechodzic, ale moze z maska korokow znajde je wszystkie, a trial of the sword moze przycagnac na chwile.

 

ale pewnie i tak nie wezme, bo lepiej kupic jakiegos indorka :kaz: 

Edytowane przez Rayos
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

beda rozdzielac te dwa dlc? bo jak jakims cudem drugi wypali i bedzie fajny to w chwili obecnej jedyna opcja jest kupno paczki za 80zl :/

Nie będą. To jako całość a te paczki są dla picu, rozkładają w czasie.

Dokładnie jest tak jak piszę roivas.

 

To takie słabe zagranie ze strony Nintendo. Zawartość pierwszego DLC powinna znajdować się od początku w grze. Tak naprawdę wszyscy czekają na rozszerzenie fabularne - aka DLC2.

 

Szczegóły fabuły gry jako płatne DLC dostępne wyłącznie w postaci Season Pass? Nintendo jest tak bezczelne? TAK! Jest tak dobre, że może sobie na to pozwolić. Mało który gracz będzie miał o to pretensję!

 

Wydając Breath of the Wild Wielkie N pożegnało Wii U pokazując dosadnie środkowy palec wszystkim niedowiarkom i hipokrytom, którzy olali Wii U, i jednocześnie bezpretensjonalnie zainicjowali nową generację za pomocą nowej koncepcji konsoli hybrydowej. Tytuł "gra generacji" to stanowczo za mało dla tej gry! Brawo Nintendo!

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

:cool:

właśnie padł ganon. cóż za końcówka i jaka muzyka! jedna z najlepszych gier jakie grałem w życiu. Zdecydowanie najlepsza zelda w jaką grałem. Gra bez wad, poza zarządzaniem ekwipunkiem, przyczepiając się na siłe. 

 

Dziękuje pan switch za 80h zabranego życia, niczego nie żałuje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...