Skocz do zawartości

Konsole NextGen  

296 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na którą konsolę nextgen czekasz najbardziej?

    • PlayStation 4
    • Xbox 720
    • Wii U
    • Jestem zawiedziony konsolami, nie zakupie kolejnej.
  2. 2. Nazwa następcy Xbox 360 to?

  3. 3. Premiera nowego Xboxa będzie?

  4. 4. Premiera PS4 będzie?

  5. 5. Ile RAM będą posiadać nowe konsole?

  6. 6. Nowe konsole będą kosztować...

    • 299-399 € (1199-1599 zł)
    • 400-499 € (1600-1999 zł)
    • 500-599 € (2000-2399 zł)
  7. 7. Ile rdzeni będą mieć nowe konsole?

  8. 8. Czy granie na PS Network dalej będzie za darmo?

    • Tak, będzie dalej za free.
    • Nie, będą opłaty podobne do XBL GOLD.
  9. 9. Czy liczysz na wsteczną kompatybilność?

    • Tak! Chcę czasami ogrywać tytuły ze starych platform.
    • Nie, wolę już żeby konsola była trochę tańsza.


Rekomendowane odpowiedzi

A ja zawsze wole odczekać te 1,5 roku od premiery i wtedy dopiero kupić. Niech to wszystko się najpierw dobrze rozkręci, powychodzą konkretne gry. Do tego zawsze jest spore ryzyko że pierwsze modele konsol będą mocno awaryjne. I tak po wyjściu nowych systemów będzie jeszcze sporo zaległości do nadrobienia na current genach, więc jak dla mnie nie ma się co spieszyć ;)

Odnośnik do komentarza

Było?

http://ps4daily.com/2013/02/playstation-4-cpu-runs-at-2-ghz-rumor/

 

The AMD-made PlayStation 4 CPU will be clocked at 2 GHz and built on 28 nm process at GlobalFoundries in New York.

We’ve got an interesting bit of news regarding the PlayStation 4 CPU. The AMD-made processor will have a final clock speed of 2 GHz. So far the CPU has been underclocked at 1.6 GHz for development kits sent out to various developers.

Previous leaks put the clock speed at 1.6 GHz, but that was for development kits. The final clock speed for the 8-core AMD CPU will be bumped up 2 GHz according to our source. On top of that, the source reports that both the CPU and the GPU will be manufactured at 28nm at GlobalFoundries’ Fab 8 in New York — GlobalFoundries is co-owned by AMD. A desktop version of the “Jaguar” CPU will be available later this year.

The custom chip in the PlayStation 4 includes both the CPU and GPU — both components are made by AMD. The 8-core CPU is based on the upcoming “Jaguar” design, while the GPU is based on the Radeon 7000-series and is capable of 1.84 TFLOPS of processing power. That’s about 4.5x more powerful than the PS3 GPU.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Fajny tekst o tym jaki wpływ na ps4 i pada miały first party devy

 

Sony's big shtick at its PS4 press event was this impression that the
new console is a "super-charged PC" built with developer feedback in
mind. Guerrilla reveals to CVG that - as a first-party studio - it
was part of the consultation process and had a sizeable input in the
final system specs.
"This was the first time we did this with
PlayStation, where you get the entire group of core developers together
and consistently give very deep, profound feedback on everything
system-related, and that's really awesome,
" ter Heide said.



"The guys who made it are no longer in an ivory tower in Tokyo, [the
development has been] shared with us and not just with us, but with
Evolution, Santa Monica, Naughty Dog, everybody and together we've built
the machine
.



"I think because it's so embedded in the work that we do, we who make
games on a daily basis, it's a gamer's machine. That's the end result
of it. I think Mark Cerny said at one point [in the PS4 conference] that
it's a machine by gamers, for gamers, and I really think that's the
essence of it. They've made sure that all the focus is just on how we
can make the games as good as possible."
The console's power is only one aspect of the PlayStation 4 that Guerrilla helped design.
The new controller, the DualShock 4, was also the result of a
collaboration between Guerrilla and other development teams. Each team
told Sony exactly what it was looking for from Sony in terms of the
genres they were most familiar with working on.



Evolution Studios offered feedback on the motion control aspects with
racing games in mind, while Guerrilla asked for the controller to be
more suited to FPS gaming. "It's a great controller for an FPS
," ter Heide says.



"We've been having these discussions about putting a headset jack in
there because everybody should be able to go online and have a chat, and
they put it in there and it's awesome. It sounds like a lot of really
simple features that we've put in there but they make all the difference
because it's in one comprehensive package
."For example, there
are little tweaks to the indentation on the sticks, where you have your
thumbs on them, we've slightly raised them so there's a little bit more
precision. They're slight changes but they make a huge difference."




Hulst agrees: "I think it's a big step forward from what we have [on
PS3]. It feels incredibly accurate, in your hands it feels solid, it
feels really high quality with the materials that have been used
, it
feels like you're in control and particularly with that feeling of
being a Shadow Marshal, this big hero guy with extra capabilities, it's
very suitable. And like we said earlier, we've been feeding back on what
it should be for so long that I think we have what we wanted to have.
It's very suitable for Killzone."



While talking to the two, one thing is clear - Sony has turned to
Guerrilla to be a key software provider for both home console and
handheld, as well as its new approach to peer-developed hardware.



"The number of hours of feedback we've given on [the controller] to
get it exactly to what we want - with the outward curving triggers, the
indentations - and from all these different studios doing the same
thing, it's a lot of detailed stuff, making games but also making
hardware for games,
" Hulst says.



"And that's great, because since we've worked on it so long and given
feedback on it, that's the reason we're quite confident today as a group
of developers, because we know where it was and the path it's taken so
we know that once it's in the hands of users, of people who love core
gaming experiences, that it'll work well."

Odnośnik do komentarza
Gość Szprota

Wielu zapewne zauważyło, że na PlayStation Meeting, czyli na imprezie w trakcie której Sony zapowiedziało PlayStation 4, zabrakło jednej, istotnej dla branży firmy — Electronic Arts. Dlaczego? Z nowych plotek, które pojawiły się w sieci, wynika, że koncern nawiązał współpracę z Microsoftem.

 

Serwis CVG powołując się na dwa niezależne źródła twierdzi, że EA podpisało umowę z Microsoftem, która ma zostać ujawniona przy okazji zapowiedzi nowego Xboksa. Ta według wcześniejszych przecieków planowana jest na kwiecień.

 

Żaden z informatorów nie wie jednak, czego współpraca może dotyczyć. Biorąc jednak pod uwagę, że „Elektronicy” starają się wydawać produkcję na jak największej liczbie platform, wydaje się mało prawdopodobne, że Electronic Arts postanowi wydawać swoje gry tylko na next-genowym Xboksie. W grę może wchodzić raczej czasowa ekskluzywność na dane tytuły lub dodatki DLC.

 

Oba źródła nie są też zgodne, co do tego, co dokładnie EA ma zamiar pokazać na konferencji Microsoftu. Jeden twierdzi, że koncern może po raz pierwszy pokazać światu Battlefielda 4, co wydaje się logicznym posunięciem. Nowa gra na silniku DICE byłaby idealna do demonstracji mocy konsoli nowej generacji. Sam zresztą zastanawiałem się, dlaczego nie pojawiła się ona na PlayStation Meeting. Drugi informator uważa jednak, że Electronic Arts może oficjalnie zapowiedzieć pierwszy projekt studia Respawn Entertainment. Nie ulega wątpliwości, że byłoby to ogromne wydarzenie. Nie zdziwiłbym się jednak, gdyby ujawniono obie te produkcje.

 

To oczywiście tylko plotki i należy podchodzić do nich z dystansem. Inna spraw

i

 

Microsoft zarejestrował szereg domen internetowych, w których pada nazwa Xbox Gold. Czy dotyczą one next-genowej konsoli giganta z Redmond? A może czegoś innego?

 

Serwis Fusible odkrył, że Microsoft zarejestrował mnóstwo adresów internetowych. Wszystkie składają się z frazy „XboxGold”, różnią się tylko końcówkami (.biz, .us, .at, .ru, itd.).

 

Niestety na chwilę obecną nie wiadomo, czego mogą one dotyczyć. Niewykluczone, że mają związek z nową konsolą Microsoftu, która może zwać się właśnie Xbox Gold. Bardziej prawdopodobne jest jednak, że koncern wraz z premierą swojego next-gena postanowi skrócić nazwę usługi Xbox Live Gold.

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Pokazali nową technikę animowania włosów postaci. Nazywa się to cudo TressFX i pierwszą grą która to obsłuży to Tomb Raider na PC. Najlepsze jest to że technologia bazuje akurat na CPU PS4, nie kłamię, jakby Sony przyoszczędziło to już byłby pierwszy bajer z którym konsolowcy obeszliby się smakiem ( pytanie co będzie za 2 lata.. )

Jak widać czasy hełmów udających włosy minęły. Aż by się chciało by w serii FF to zaimplementowali.

Już sobie wyobrażam ruch roślinności na czymś takim...

 

20130226095202_00.png

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

A ja zawsze wole odczekać te 1,5 roku od premiery i wtedy dopiero kupić. Niech to wszystko się najpierw dobrze rozkręci, powychodzą konkretne gry. Do tego zawsze jest spore ryzyko że pierwsze modele konsol będą mocno awaryjne. I tak po wyjściu nowych systemów będzie jeszcze sporo zaległości do nadrobienia na current genach, więc jak dla mnie nie ma się co spieszyć ;)

Nic dodać, nic ująć. Kupiłem X360 jako pierwszą konsolę CG kiedy konkretnie staniała, ale na PS3 zaczekałem bo wolałem zweryfikować listę gier no i chciałem nabyć odchudzoną wersję. W tym przypadku również nie ma się po co spieszyć.

Odnośnik do komentarza

Pokazali nową technikę animowania włosów postaci. Nazywa się to cudo TressFX i pierwszą grą która to obsłuży to Tomb Raider na PC. Najlepsze jest to że technologia bazuje akurat na CPU PS4, nie kłamię, jakby Sony przyoszczędziło to już byłby pierwszy bajer z którym konsolowcy obeszliby się smakiem ( pytanie co będzie za 2 lata.. )

Jak widać czasy hełmów udających włosy minęły. Aż by się chciało by w serii FF to zaimplementowali.

Już sobie wyobrażam ruch roślinności na czymś takim...

 

20130226095202_00.png

te screeny to chyba porównanie jak wyglada tomb rider na ps3 i na pc gdzie pewnie wykorzystuja ten treesfx. 

zobaczcie sobie screeny w nowym psx. Ta gra wyglada ochydnie :(

 

ps. ten TressFx nic rewolucyjnego nie pokazał. Amd zrobilo sobie konkurencje dla physX i tyle

Odnośnik do komentarza

 

A ja zawsze wole odczekać te 1,5 roku od premiery i wtedy dopiero kupić. Niech to wszystko się najpierw dobrze rozkręci, powychodzą konkretne gry. Do tego zawsze jest spore ryzyko że pierwsze modele konsol będą mocno awaryjne. I tak po wyjściu nowych systemów będzie jeszcze sporo zaległości do nadrobienia na current genach, więc jak dla mnie nie ma się co spieszyć ;)

Nic dodać, nic ująć. Kupiłem X360 jako pierwszą konsolę CG kiedy konkretnie staniała, ale na PS3 zaczekałem bo wolałem zweryfikować listę gier no i chciałem nabyć odchudzoną wersję. W tym przypadku również nie ma się po co spieszyć.

Zgadzam się. Nowsza technologia, bardziej dopracowana, wyeliminowanie wad konstrukcyjnych wieku dziecięcego. Nawet nie chodzi o cenę, bo ta nagle po roku nie pikuje w dół, ale właśnie raczej dopracowanie sprzętu i usunięcie usterek, poprawa chłodzenia itp.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Microsoft chyba nie lubi bawić się w nowe IP. Stawiają na sprawdzone marki i to całkiem na miejscu w dzisiejszych czasach. 

 

? Microsoft wprowadził albo wypromował bardzo dużo nowych IP od startu X360.

 

To PGR robi Lucid, Rare i co jeszcze? xD

 

Lucid pracuje nad swoją grą z 3 innymi developerami.

Odnośnik do komentarza
Gość Szprota

heh

 

Serwis CVG podał dziś do wiadomości wyniki ankiety, jakie przeprowadziło NPD. Firma zapytała o zdanie 6322 Amerykanów, jednak brane pod uwagę były jedynie odpowiedzi 887 osób, które określiły siebie mianem core'owych graczy. 29% ankietowanych odpowiedziało, że nosi się z zamiarem kupna kolejnej platformy Sony/Microsoftu, gdy ta tylko pojawi się na sklepowych półkach.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...