Skocz do zawartości

Konsole NextGen  

296 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na którą konsolę nextgen czekasz najbardziej?

    • PlayStation 4
    • Xbox 720
    • Wii U
    • Jestem zawiedziony konsolami, nie zakupie kolejnej.
  2. 2. Nazwa następcy Xbox 360 to?

  3. 3. Premiera nowego Xboxa będzie?

  4. 4. Premiera PS4 będzie?

  5. 5. Ile RAM będą posiadać nowe konsole?

  6. 6. Nowe konsole będą kosztować...

    • 299-399 € (1199-1599 zł)
    • 400-499 € (1600-1999 zł)
    • 500-599 € (2000-2399 zł)
  7. 7. Ile rdzeni będą mieć nowe konsole?

  8. 8. Czy granie na PS Network dalej będzie za darmo?

    • Tak, będzie dalej za free.
    • Nie, będą opłaty podobne do XBL GOLD.
  9. 9. Czy liczysz na wsteczną kompatybilność?

    • Tak! Chcę czasami ogrywać tytuły ze starych platform.
    • Nie, wolę już żeby konsola była trochę tańsza.


Rekomendowane odpowiedzi

Gość DonSterydo

 

Tak, tak. Ludzie z MS będą siedzieć 24h na dobę i podglądać co robi każdy z kilkudziesięciu mln użytkowników.

 

Widzę, że u niektórych z myśleniem coraz ciężej.

 

Słyszałeś o czymś takim, jak "hackowanie" komuś kamerki w laptopie i podglądanie go ? Nie musi tego robić M$.

 

Jakoś 25 mln posiadaczy Kinecta nie zawraca sobie tym głowy.

 

Zaklejanie kamer w laptopach? Beka z lapsów :D

 

Może podzielicie się więcej info o tym podglądaniu? Bo szczerze to pierwsze słyszę o tym :P

 

Nie ma żadnego info. Będzie Kinect = Microsoft zatrudni tysiące ludzi żeby podglądali jak sapiesz przed TV. True story.

Odnośnik do komentarza

No nie wiem, nie mam tego problemu, bo nie mam sprzętu z wbudowaną kamerą i nie będzie mnie to dotyczyć, bo nie potrzebuję do szczęścia takich śmiesznych sprzętów, jak Kinect, ale brak jakiejś zasłony obiektywu to śmieszna opcja trochę. Co Was czyni takimi wyjątkowymi, że Was NA PEWNO nikt nie podglądnie, w stosunku do tych, którym się to zdarzyło ? No i o jakim znowu kur.wa apple Ty piszesz, lajonel ? Tu chodzi o innego, złośliwego użytkownika. Rozumiem, że żyjecie w przekonaniu, że takie rzeczy o tylko na PC, konsole są bezpieczne ?


Don : co do dyskusji wprowadza "fakt", że sobie nie zawracają głowy tym (oczywiście masz dane statystyczne na temat tego, czy się na tym zastanawiają, czy nie) ? Ma mnie to przekonać do tego, że problem nie istnieje ? Ignorancja czy zlewanie problemu przez kogoś to jego sprawa, a w przypadku przeciętnego użytkownika Kinecta to nie dziwi w sumie.

 

Mazzeo, pierwszy z brzegu przykład : http://niebezpiecznik.pl/post/szkola-podgladala-uczniow-przez-kamerki-w-laptopach/. Donowi też proponuję przeczytać.

Edytowane przez kotlet_schabowy
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Codziennie jak wychodzę z domu ryzykuję, że potrąci mnie samochód, że spadnę ze schodów, że zostanę pobity itd. jednak nie rezygnuję z wychodzenia z domu.

 

Ryzyko, że ktoś mnie przez kamerę będzie podglądał też zdzierżę.

 

Wiem... prawdziwy hardkor ze mnie.

 

Nie wiem Schab jak wygląda Twoje życie, ale powiem Ci, że mam znajomą, która ma podobne podejście i jak jest w domu to zasłania okna no bo ktoś może ją podglądać. Zakrawa to na paranoję, ale jest przecież chyba bardziej prawdopodobne, że ktoś zajrzy jej przez okno niż to, że ją ktoś przez kamerę w laptopie będzie inwigilował.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

No ale jest różnica pomiędzy tym co robisz w domowym zaciszu, a publicznie, nie ?

 

Chodzi o prawdopodobieństwo. Obawa o to, że ktoś mnie przez kamerkę będzie podglądać, to zwykła paranoja.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

 

No ale jest różnica pomiędzy tym co robisz w domowym zaciszu, a publicznie, nie ?

 

Chodzi o prawdopodobieństwo. Obawa o to, że ktoś mnie przez kamerkę będzie podglądać, to zwykła paranoja.

ludzie co za paranoja, więcej ludzi ma smartfony z kamerami XD a będą sie szczypać w podglądanie przez xboxa ludzików, prosze Was

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Pomijając już fakt, że jak niby to zrobić? Przez Live nie można ściągać żadnego zewnętrznego oprogramowania a sama usługa jest zamknięta, a co za tym idzie trzeba by być uber hakerem by złamać zabezpieczenia i zrobić z konsoli szpiega, a taka osoba raczej nie będzie tracić swojego cennego czasu na szukanie w sieci MS kto się teraz ding dongiem bawi. To nie PC, że możesz sobie ściągnąć oprogramowanie ze stronki i wysłać komuś e-mailem.

Edytowane przez DonSterydo
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Pomijając już fakt, że jak niby to zrobić? Przez Live nie można ściągać żadnego zewnętrznego oprogramowania a sama usługa jest zamknięta, a co za tym idzie trzeba by być uber hakerem by złamać zabezpieczenia i zrobić z konsoli szpiega, a taka osoba raczej nie będzie tracić swojego cennego czasu na szukanie w sieci MS kto się teraz ding dongiem bawi. To nie PC, że możesz sobie ściągnąć oprogramowanie ze stronki i wysłać komuś e-mailem.

Nic nie jest niemożliwe. 

Nigdy nie wiadomo czy w tej chwili w sieci Ms nie szwendaja sie chinczycy dodajac linie kody aby podgladac cie jak grasz w kucyka pony

Odnośnik do komentarza
Gość Szprota

http://www.grasz24.pl/newsy/-plotka-logo-nowego-xboxa-umieszczone-na-twitterze,1,1,15909

 

Na świeżo stworzonym, anonimowym koncie w

serwisie Twitter opublikowano logo nowej konsoli Microsoft.

 

Na obrazku widnieje charakterystyczna dla konsoli literka X ( w zmienionej formie) oraz napis, sugerującego wprowadzenie nowego wymiaru rozgrywki. Wydawałoby się, iż może to być w pełni kontrolowany wyciek, za którym stoi Microsoft, lecz sam jestem innego zdania.

 

logonowegoxboxa.jpg

 

Po pierwsze - sami przyznajcie, logo wygląda niesamowicie ubogo i po prostu brzydko. Po drugie, obrazek został opublikowany, uwaga, 16 marca (!), a został odnaleziony dopiero teraz.

 

Czyżby kolejny trolling? Prawdopodobnie tak ale... istnieje możliwość, iż zdjęcie zostało zrobione podczas wewnętrznej imprezy (4-7 marca). Zatem potraktujcie tego newsa jako małą ciekawostkę

Odnośnik do komentarza
Gość Szprota

http://www.ps3site.pl/mamy-nowe-informacje-o-playstation-4-wprost-z-gdc-2013/147277

 

 

W trakcie konferencji Kojimy na GDC, swoją prezentację miało także Sony, które w trakcie godzinnego wystąpienia przedstawiło mnóstwo nowych informacji na temat PlayStation 4. I nie są to byle jakie informacje, bo niektóre owszem - kierowane są do ludzi technicznych, inne za to już do ogółu. Dlatego postanowiliśmy zebrać w jednym artykule wszystkie informacje krążące po sieci.

Jak już pisaliśmy kiedyś, PlayStation 4 ma być domowym centrum rozrywki. I nie chodzi tu tylko oczywiście o multimedia, ale głównie o gry. Gracze core'owi są dla Sony najważniejsi i to wokół nich budowany będzie ekosystem PlayStation 4, pogoń za casualami zostaje odstawiona na boczny tor. Konsola Sony opierać ma się na pięciu punktach, które wskazują jakie ma być PS4 - proste, natychmiastowe, społecznościowe, zintegrowane i spersonalizowane. Dlatego Sony daje opcjonalne opcje w których najważniejsze jest użycie imienia i nazwiska. Jeśli ktoś nie będzie chciał - wyłączy tą opcję i pozostanie przy nicku PSN i avatarze. Jeśli jednak importujemy swoje dane z serwisu społecznościowego - pokazane będzie imię, nazwisko i nasze zdjęcie.
Procesor w PS4 jak wiemy oparty będzie na technologii x86-64 bit, posiadać będzie 8 rdzeni i 8 sprzętowych wątków, 2 MB pamięci cache L2 na grupę 4 rdzeni, a także 32 Kb pamięci cache L1 I/D. Język Shaderów używany w konsoli będzie bardzo podobny do HLSL, wykorzysta funkcje DirectX 11.1+ oraz OpenGL 4.0+. Jednak Sony doda własne, unikatowe instrukcje, które pozwolą na pominięcie wielu warstw i bezpośredni dostęp do sprzętu. GPU konsoli obsłuży także teselację, która pozwala na uzyskanie bardziej okrągłych modeli. Każda konsola na start będzie wyposażona w bardzo pojemny dysk twardy (prawdopodobnie 1 TB). Środowisko programistyczne oparte będzie na integrację z Visual Studio 2010 i 2012 i działać będzie na Win 64 bit.
Przyciski w DualShock 4 będą cyfrowe, Sony zrezygnowało z analogowych z racji redukcji opóźnienia do minimum i dlatego, że prawie nikt z tego nie korzystał. Przyciski Start i Select zastąpiono jednym - Options, nowy przyciskiem "systemowym" jest Share. W padzie pojawi się głośniczek będący w stanie wygenerować dźwięk o częstotliwości 32Khz przy 2 graczach oraz 16Khz przy 3 lub więcej. Oprócz tego pad będzie miał wejście na headseta oraz port rozszerzeń do wykorzystania wybranego przez twórców. Analogowo panel dotykowy operuje w rozdzielczości 1920×900, a sam pad będziemy mogli naładować nawet przy wyłączonej konsoli. Lightbar będzie zależnie od numeru gracza świecił się na inny kolor (gracz 1 - niebieski, 2 - czerwony, 3 - zielony, 4 - różowy; jak kolory na padzie) i będzie mógł służyć jako pasek zdrowia lub inna funkcja ustalona przez dewelopera.
Specyfikacja PS Eye jest następująca: rozdzielczość - 1280×800, 12 bitów/pixel, 60Hz. Sprzęt podłączać będziemy dedykowanym portem do konsoli, więc PS Eye nie podłączymy do PC, a także do PS4 nie podłączymy zwykłej kamery. Będzie mogła ona rozpoznawać mowę, wykrywać twarz, pozwalać na komentarze - wszystko to zależy od tego co zechce zrobić deweloper.
System jest budowany od podstaw, oparty na BSD, dzięki czemu będzie błyskawiczny w czasie reakcji. UI dawać ma nam informacje o grze zanim ją nawet włączymy, będzie nam wyświetlał postępy innych graczy w czasie rzeczywistym, ich osiągnięcia, postępy w grze czy to co aktualnie robią (będzie można to wyłączyć). Zwiększona zostanie także maksymalna ilość znajomych na liście.  Sony także wypuści aplikację na iOS i Androidy, która pozwoli logować się do sklepu, robić zakupy, włączyć pobieranie na PS4 i inne operacje z kontem. A Remote Play będzie kopiował obraz 1:1, więc odpalimy każdą grę z PS4 na PS Vita, gdyż tym zajmować będzie się konsola i deweloper nie będzie musiał nic robić.
I to tyle. Czekamy na kolejne informacje, datę premiery i pokaz konsoli.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...