Skocz do zawartości

Konsole NextGen  

296 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na którą konsolę nextgen czekasz najbardziej?

    • PlayStation 4
    • Xbox 720
    • Wii U
    • Jestem zawiedziony konsolami, nie zakupie kolejnej.
  2. 2. Nazwa następcy Xbox 360 to?

  3. 3. Premiera nowego Xboxa będzie?

  4. 4. Premiera PS4 będzie?

  5. 5. Ile RAM będą posiadać nowe konsole?

  6. 6. Nowe konsole będą kosztować...

    • 299-399 € (1199-1599 zł)
    • 400-499 € (1600-1999 zł)
    • 500-599 € (2000-2399 zł)
  7. 7. Ile rdzeni będą mieć nowe konsole?

  8. 8. Czy granie na PS Network dalej będzie za darmo?

    • Tak, będzie dalej za free.
    • Nie, będą opłaty podobne do XBL GOLD.
  9. 9. Czy liczysz na wsteczną kompatybilność?

    • Tak! Chcę czasami ogrywać tytuły ze starych platform.
    • Nie, wolę już żeby konsola była trochę tańsza.


Rekomendowane odpowiedzi

A co mają gadać, dzięki wykorzystaniu nowego UE na konsolach przez ogrom firm zyskają kolejną grubą kabonę. Przecież nie powiedzą , że na starcie gry multiplatformowe będą wyglądać stanowczo gorzej na konsolach ( co notabene będzie oczywiste porównując do wypasionego PC-ta ), ponieważ to działanie na własną szkodę. 

 

Inna sprawa ,że przez pierwsze 2-3 lata kupno konsoli  będzie bardziej opłacalne dla kogoś kto już ma tv full HD a nowego, wypaśnego kompa musiałby składać od zera. Jeszce inna sprawa , że cenami gier na konsole można szybko przepłacić nawet budżet na ultra kombajna PC ; d

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza

Inna sprawa ,że przez pierwsze 2-3 lata kupno konsoli  będzie bardziej opłacalne dla kogoś kto już ma tv full HD a nowego, wypaśnego kompa musiałby składać od zera. Jeszce inna sprawa , że cenami gier na konsole można szybko przepłacić nawet budżet na ultra kombajna PC ; d

 

Niby ceny na pc niższe gier na premiere, ale wydajesz te 119 zł i potem nawet ułamka z tego nie wróci do ciebie a na konsolach wiadomo jak jest (no jak będzie na next-genach tak jak na pc to chyba problem rozwiązuje się sam).

Odnośnik do komentarza

 

Oby, bo jak ogladalem porownanie DF to mialem grymas na twarzy :/

Roznie z tym moze byc, ciekawe na jakim devkicie to smiga, biorac pod uwage ze wciaz nie ma podanej jeszcze ostatecznej oficjalnej konfiguracji PS4 moze sie jeszcze duzo stac.

Edytowane przez eX4cT_PL
Odnośnik do komentarza

A co mają gadać, dzięki wykorzystaniu nowego UE na konsolach przez ogrom firm zyskają kolejną grubą kabonę. Przecież nie powiedzą , że na starcie gry multiplatformowe będą wyglądać stanowczo gorzej na konsolach ( co notabene będzie oczywiste porównując do wypasionego PC-ta ), ponieważ to działanie na własną szkodę. 

Wybacz ale co do różnic między prezentacjami UE 4 jestem bardziej skłonny uwierzyć komuś kto przy tym pracował aniżeli jakiemuś typkowi z forumka.

 

A co do domniemanej kwestii stałego podłączenia nowej konsoli MS do neta to nie przeszkadza mi to. Kompa mam na stale podłączonego to i w razie czego konsolę podepnę. 

Żaden problem. 

Dla mnie to tez nie problem ale powiedz kompa podłączyłeś z własnej woli czy jednak ktoś na tobie to wymusił ? Jeśli plotka okaże się prawda to MS może mnie pocałować w d...  nie dość że wymusza płacenie za granie online to jeszcze mają zamiar wymusić na ludziach bycie cały czas online by w ogóle gierke odpalić :pinch: Wiadomo znajdą się tacy którym kompletnie to nie będzie przeszkadzać ich wybór , ale ja takim zagraniom mówię nie.

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza

Moze Microsoft poprzez wymuszenie podlaczenia do sieci bedzie sprawdzal licencje na gre - tzn. gra bedzie przypisana do jednej konsoli i tylko tam bedzie mozna ja odpalic i jesli ktos ja sprzeda to nabywca jej u siebie nie uruchomi chyba, ze wykupi specjalny Pass (cos jak Online Pass) i dopiero wtedy bedzie mogl w nia zagrac.
Wlasciwie to nie jest blokowanie uzywanych gier tylko cos posredniego, uzywki bedzie mozna odpalic, ale za uiszczeniem odpowiedniej oplaty - sama konsola po wlozeniu gry sprawdzi licencje bo bedzie stale podlaczona do sieci.

 

To tylko moja teoria, ale moze wlasnie o to chodzi, producenci konsol widza grube miliony jakie na uzywanych grach zgarnia Gamestop i mozliwe, ze beda chcieli to jakos ukrocic i zgarnac swoja czesc kasy z uzywanych gier, przeciez juz stosuje sie Online Pass, moze na nastepnej generacji powstanie cos takiego dla uzywanych gier, ale rowniez dla trybu single player.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Wiecie jaka będzie tego puenta? MS wprowadzi blokadę używek, media określą to jako "ryzykowne" a co odważniejsi "możliwą przyczynę porażki X360".

 

Tymczasem ludzie będą kupowali używki, dokupowali od MS specjalne przepustki używkowe, będą płacić za online, i to nawet pomimo online passów w grach od 3rd party... MS znowu będzie ssał mnóstwo kasy, a my będziemy się zastanawiać dokąd ten świat zmierza.

Odnośnik do komentarza

Ja lubie od czasu do czasu wyciagnac starsza konsole np. SNES i pograc w klasyki, jesli nowy XBOX bedzie wymagal stalego podlaczenia do sieci zeby grac to o czyms takim bedzie mozna zapomniec, a dla mnie to bardzo duzy minus.

 

Poza tym zawsze wybieram gry na nosnikach fizycznych bo mam pewnosc, ze za kilka lat bez problemu bedzie mozna w nie zagrac, niezaleznie od tego czy infrastuktura sieciowa danej konsoli bedzie jeszcze funkcjonowac.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Karas wierz lepiej bezstronnym randomom niż firmie która trzepie na tobie kabonę i powie ci co tylko chcesz usłyszeć byś pogrzebał w portmonetce ; d

Wolę wierzyć własnym oczom , więc dopóki nie zobaczę nie uwierzę. No ale chyba musisz przyznać że wiarygodność ma większą jednak osoby wypowiadająca się o czymś nad czym pracowała aniżeli ktoś kompletnie randomowy który równie dobrze może nie mieć o tym zielonego pojęcia snując jedynie własne domysły ?

 

Co do bycia cały czas online to ludzie nie tylko burzą się z powodu ewentualnej blokady używek , ale też z powody że ktoś chcąc pograć w singla sam jak palec drwala to i tak musi być online co powoli zaczyna zahaczać o patologię.

Zresztą znając MS to nie wystarczy podpiąć konsoli do sieci , pewnie będzie trzeba tez wykupić gold'a lub coś w tym rodzaju by w ogóle odpalić gierkę.

 

Zresztą co MS zaoferuje w zamian ? Płacenie za online dobra to można przełknąć (lepsza infrastruktura itp.) a za bycie cały czas online bym mógł odpalić chociaż tego (pipi)onego singla ?

Odnośnik do komentarza

No właśnie pracowała i zrobiła gorzej a teraz mówi ,że jednak można było zrobić lepiej. Zresztą większość tego tematu to własne opinie i domysły więc... więc pozostanę przy własnym zdaniu.

 

Ale politycznie to rozegrali idealnie by każda strona póki co była zadowolona. Tak to się robi. 

Odnośnik do komentarza

Trochę bez sensu z tym byciem online. Pewnie prawie wszyscy mają podłączoną konsolę do internetu w swoim domu, ale co z ludźmi zabierającymi konsolę na jakiś wyjazd albo organizującymi turniej. Tak samo net też może przecież siąść i nie każdy ma ochotę pauzować.

 

Żeby nie było, dla mnie osobiście nie jest to żadna wada, ostatnio offline grałem jakieś pięć lat temu. A jak padnie mi router czy wywala jakiś problem, to i tak czekam z graniem.

 

A ogólnie co do nowej konsoli - nie pasjonuję się aż tak tematem, ale liczę na napęd Blu-ray, moc podobną lub lepszą niż w PS4 i identyczny jak dotąd pad (lub odświeżony w detalach).

Odnośnik do komentarza

Wszystko o czym piszecie może się ziścić o ile SONY postąpi podobnie, bo w chwili obecnej nie widzę jakiegokolwiek sensu w ogłoszeniu "Słuchajcie ludziska! Od dzisiaj płacicie u nas 2 razy tyle co u konkurencji, ale dostajecie dokładnie tyle samo!", no chyba, że M$ nie zależy na powodzeniu całej operacji. Powiedzmy sobie, że sam obowiązek podłączenia konsoli do neta, to jest problem w skali mikro i raczej folklor, który jak wszystko na necie urasta do rozmiarów tsunami. Co do płatności, to mimo wsztstko zakładam, że M$ widzi, że w SONY w sprawie usług sieciowych zaczyna się coś dziać i chyba nie ma szans, żeby PS4 ssało pałkę w tym elemencie. Stąd też zakładam, że sprawa płatności za golda może ulec pewnym modyfikacjom, ew. modyfikacjom ulegnie to co dostaniemy w zamian. Jeżeli M$ w całej swojej pazerności nie zważa na ruch SONY w kwestii odpalania używek, to jest zwyczajnie tępy jak siekera, którą nasz Mod urąbał sobie palucha. Sprawa na tą chwilę wygląda tak, że M$ nie ogłosił nic (N-I-C!) w tej sprawie, a SONY wydało oświadczenie, że nie będzie blokowało używek. Tak naprawdę nie wiemy, czy nie blokowanie używek SONY nie ciągnie za sobą drugiego dna w postaci np. "... ale spodziewajcie się, że dodatkowo zabulcie za używkę" a milczenie M$ można interpretować "nie mamy czego komentować, bo nasze poczynania w tej kwestii nie odbiegają od tych u konkurencji".

 

Można również popuścić ciut bardziej optymistycznie wodze fantazji i pospekulować, że pozytywne wypowiedzi szefa GameStop na temat nowej konsolki M$, to jednak oznaka, że GameStop ma spory kredyt zaufania do Billa w temacie używek. Tak naprawdę to jest jedyny oficjalny głos w tej sprawie jaki nam było dane słyszeć, więc skąd ten pesymizm? Oczywiście pytanie kieruję do osób nie związanych kontraktem z SONY.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Jeśli ktoś na poważnie myśli, że taki DRM by w jakikolwiek negatywny sposób wpłynął na popularność nowego Xboxa, to chyba żyje na końcu tęczy z jednorożcami i skrzatami.


Po sprzedaży SIMCITY i Diablo 3 widać ile warta jest taka internetowa drama - im większy hejt i płacz - tym większy sukces w rzeczywistości.

Najśmieszniejsze jest to, że najgłośniej lamentują osoby takie jak ten grubcio, które de facto nie potrafią bez neta żyć.

A pamięta ktoś jaki płacz był przy wprowadzeniu online passow? Nikt miał nie kupować gier EA, a jak Sony wprowadziło, to "i tak kupuję nówki" :)

Obiegowe opinie w necie nie mają nic wspólnego z tym co się później dzieje w praktyce, przecież nikt nie lubi Call of Duty i wszyscy grają w ambitne gry niezależne, prawda?   :)

Edytowane przez DonSterydo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dla mnie sam fakt wymagania podlaczenia do neta nie jest wiekszym problemem (zadna zaleta tez nie :P).

Oczywiscie dopoki nikt nie wpadnie na genialny pomysl zeby gold rowniez byl wymagany :D

Bardziej mnie martwi to ze to moze zostac wykorzystane do blokowania uzywek.

Jesli to stanie sie faktem, to po prostu klade lache nowego kloca.

Zwykle nie gram na konsoli online (od tego ma Q3 i CSS).

Konsola sluzy mi do gier singlowych. Dotychczas kupowalem gre, przechodzilem i spokojnie moglem sprzedac z niewielka strata.

Gry pokroju Skyrima, WIedzmina 2 czy ME, z ktorymi gracz spedza kilkadziesiat godzin + stanowia maly odsetek.

Wiekszosc gier to tak naprawde przechodzi sie w 7-10h a 200 ziko za 2 wieczory grania to IMO gruba przesada.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...