Skocz do zawartości

Konsole NextGen  

296 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na którą konsolę nextgen czekasz najbardziej?

    • PlayStation 4
    • Xbox 720
    • Wii U
    • Jestem zawiedziony konsolami, nie zakupie kolejnej.
  2. 2. Nazwa następcy Xbox 360 to?

  3. 3. Premiera nowego Xboxa będzie?

  4. 4. Premiera PS4 będzie?

  5. 5. Ile RAM będą posiadać nowe konsole?

  6. 6. Nowe konsole będą kosztować...

    • 299-399 € (1199-1599 zł)
    • 400-499 € (1600-1999 zł)
    • 500-599 € (2000-2399 zł)
  7. 7. Ile rdzeni będą mieć nowe konsole?

  8. 8. Czy granie na PS Network dalej będzie za darmo?

    • Tak, będzie dalej za free.
    • Nie, będą opłaty podobne do XBL GOLD.
  9. 9. Czy liczysz na wsteczną kompatybilność?

    • Tak! Chcę czasami ogrywać tytuły ze starych platform.
    • Nie, wolę już żeby konsola była trochę tańsza.


Rekomendowane odpowiedzi

mnie bardzo cieszy bajer zaczerpnięty z vity czy psp w ps4 - chodzi mianowicie o możliwość wyłączenia konsoli w każdym momencie i kontynuowania rozgrywki po włączeniu dokładnie w tym samym momencie w którym ją zaprzestaliśmy. Na handheldach to się sprawdzało idealnie, na dużych konsolach też tak będzie....ile ja razy w swojej przygodzie z konsolami trzymałem mocz lub spóźniłem się gdzieś bo cholernego save'a nie było w pobliżu lub akurat trwała długa cutscena :P

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

mnie bardzo cieszy bajer zaczerpnięty z vity czy psp w ps4 - chodzi mianowicie o możliwość wyłączenia konsoli w każdym momencie i kontynuowania rozgrywki po włączeniu dokładnie w tym samym momencie w którym ją zaprzestaliśmy. Na handheldach to się sprawdzało idealnie, na dużych konsolach też tak będzie....ile ja razy w swojej przygodzie z konsolami trzymałem mocz lub spóźniłem się gdzieś bo cholernego save'a nie było w pobliżu lub akurat trwała długa cutscena :P

wystarczy wcisnąć START na padzie...

Odnośnik do komentarza

We have received new information about the latest Xbox Roadmap. Our source unveils new details for Durango, Xbox mini and the Microsoft strategy; moreover we don’t forget Kinect 2.0.

Microsoft expands its Xbox brand

Getting to the point there are going to be two console as part of the redesigned “Xbox Line” of products. A repackaged and reoriented Xbox 360 unit and the new “Durango” gaming console, both designed to compete with more than Sony in gaming, but against Apple as well.

 

When the Durango (game machine) launches, it will not support backwards compatibility for 360 games out of the box. Instead, this functionality will come from the other unit that will be networked with the Durango to provide this (not unlike the DVD add-on for the original Xbox).

 

The purpose of the smaller Xbox unit is to compete with Apple TV, but also provides XBLA and 360 game support which will give it an edge over Apple TV. The rumors of “always online required” comes from the smaller Xbox unit which may not have a disc drive and like Apple TV it would require a network connection and internet to provide any real functionality. It may be possible they will design both consoles to be stackable.

 

Durango itself will also always be online like any other device (correct with rumors), but it will not be a requirement to play local content and it will not prevent playing used games. Putting in an Xbox 360 disc into Durango will prompt the user to attach the supporting device that is sold separately. By separating the two devices and their functions it will ensure price competitiveness for both pieces of hardware. Microsoft’s delay in announcing these products from April goes more inline with not having a physical set of devices to show (among specification updates), which should be ready by May or June when this information is officially released.

 

The price goal of the smaller Xbox is $149 or lower and it is likely to not have a disc drive and would require a network connection. Durango will be priced competitively according to PS4′s price.

 

>Kine

ct 2.0

A different department within Xbox handles Kinect hardware and software. The focus was more on developing and networking both consoles with Kinect more of an after thought at that point, considering dealing with it would be less of an issue even with hardware changes to the main console hardware. Kinect isn’t the primary focus.

 

The development kits required several pieces of hardware as to combine all “potential” hardware which may or may not be required to work with each other, which also includes the potential for any or all devices to required a network connection, which is where most of the “required” rumors are coming from.

 

 

http://www.vgleaks.com/microsoft-xbox-roadmap-2013/

 

hmmm

 

32x.jpg

Edytowane przez MaZZeo
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Kiedyś już pisano, że rewizja X360 może nie mieć DVD, ale moim zdaniem to jest nierealne - zapłacą 5$ mniej bo nie będzie napędu DVD, a pozbawią się dochodów z gier retailowych? Jeśli przyjmiemy, że nie lubią pieniędzy, to nawet prawdopodobne ;)

 

Odcięliby się także od tych klientów, którzy by chcieli wymienić swoje stare konsole na nowsze, a to zawsze jest spory rynek zbytu przy każdej kolejnej rewizji.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

W pierwszym zdaniu masz napisane że Durango samo z siebie nie odpali gier z 360, ale będzie taka możliwość po połączeniu z Xbox mini. Z kolei w Xbox mini nie będzie możliwości odtwarzania płytki, ale gier pobranych z neta już tak. Czyli  masz 3 wyjścia:-

 

-przenosisz konto ze swojej 360 na nowego Xboxa Mini ( o ile będzie to możliwe ), tam pobierasz gry na dysk jakie masz na koncie ( miejmy nadzieję za darmo !!! ), czyli kupione wcześniej gry masz na dysku w mini, omijasz wymóg posiadania płytki a zyskujesz posiadania always onlone. Dotyczy zarówno gier XBLA, gry pobrane z MarketPlace oraz ( tutaj nie mam pewności czy MS pozwoliłby ale super by było ) po prostu zapisane na dysku ) i za drobną opłatą grasz w gry które już masz, ( always online )

 

EDYTA : to jest niestety chyba moje chciejstwo bo nigdzie przenoszenia konta i pobrania gier nie ma opisanego ;( Ale mnie to się wydaje logiczne. Jeśli ktoś znalazł niech da znak. Może opłaty nie będzie albo będzie symboliczna.

 

- łączysz Xboxa mini z Durango( ale swojego Xboxa już nie połączysz ) wkładasz płytki do Durango i next gen MS streamuje obraz na Xboxa mini a ten na TV ( również drobna opłata, ale być może bez always online).

EDYTA : nie daję gwarancji że Xbox Mini jednak nie będzie musiał być podłączony do neta, nie znalazłem nic na ten temat.

- kupujesz samego Xboxa mini i kupujesz tylko i wyłącznie cyfrowo gry z XBL ( musisz mieć always online ).

 

Jak pastuch krowom na granicy - ZAWSZE kupujesz Xboxa mini jeśli chcesz grać w gry z 360, no chyba że już 360 masz ( lol ), ale jeśli nie chcesz być  always online - kupujesz do niego również Durango ( ale nie jestem pewny czy net dalej wymagany ) ewentualnie katujesz swoją 360.  Jeśli nie kupujesz Durango możesz wystawić płytki na Alledrogo, bo i tak wszystko przez neta idzie w przypadku Xboxa Mini. Ale jeśli chcesz mieć Durango i rajcują Cię gry z 360, a np. Twój Xbox zaczyna niedomagać, to kupujesz I Durango I Xbox mini, wsadzasz płytki do Durango, ale nie on odtwarza gry, musisz mieć Xboxa mini do tego, ale w zamian możesz odpiąć neta. Oczywiście możesz kupić i Durango i Xboxa Mini i cieszyć się z grami z 360 i Next Gena MS, ale wtedy do gier z 360 always online + pewnie jakaś opłata.

 

Oczywiście to tylko moje gdybanie i widać że chcą ubić zysk na wstecznej kompatybilności z 360, ale tak mi się wydaje że MS to zrobi, bo przecież za darmo na pewno nie da.

 

Jaki z tego morał ?

Nie zapomnijcie pasa do konta XBL może się przydać.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

Tak trochę z innej beczki, ale jeszcze w nawiązaniu do potencjalnej mocy next konsol vs pc. Przeglądam sobie pisemko z sierpnia 98 roku i zapowiedź dreamcasta. Autor sypie liczbami, a później szybko podsumowuje, że np. Procek konsolki na ten czas jest 4 razy mocniejszy od królujących na pc PII, a układ graficzny 3 razy mocniejszy od układów pctowych. Teraz mamy takie czasy, że wielu nabrało się na hasło, że mniej znaczy lepiej i to na wiele lat do przodu...

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Tak trochę z innej beczki, ale jeszcze w nawiązaniu do potencjalnej mocy next konsol vs pc. Przeglądam sobie pisemko z sierpnia 98 roku i zapowiedź dreamcasta. Autor sypie liczbami, a później szybko podsumowuje, że np. Procek konsolki na ten czas jest 4 razy mocniejszy od królujących na pc PII, a układ graficzny 3 razy mocniejszy od układów pctowych. Teraz mamy takie czasy, że wielu nabrało się na hasło, że mniej znaczy lepiej i to na wiele lat do przodu...

 

Ale o co ci chodzi ?! Wczoraj na świecie się urodziłeś ? No ja sie pytam ciebie człowieku - czego ty chcesz ? Czego ty chcesz od pudła za 1.5 tys złotych ?  Popatrz waćpan - karta graficzna TITAN kosztuje 4.5 tys złotych czyli pi razy drzwi masz za te pieniadze i PS4 i Xboxa Durango. Z tym sie zgadzamy. Narzeka ktoś na cenę Titana ? Nie, to przecież top end. To rozumiem. Ale czy wiesz że są ludzie którzy liczą że Sony i MS jeszcze bardziej zejdą z ceny nowych konsol, pamiętasz larum o PS3 za 2.5 koła ? Nikt nie chce dać za konsole dużej floty i to jest fakt - kupujesz tanio ale idziesz na kompromisy.

Nie bój się o żywotność konsol bo ta jest coraz dłuższa, gry na 8 GB i na 8 rdzeni ( prawdziwe ) rozwalą nas za parę lat. Teraz sobie każdy drwi z gier na PS4 że cienizna chyowizna - Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy, kara boska przyjdzie. Grafika to co innego,  jest jeszcze pole do poprawy, ale masz racje - kiedys pewnego pieknego dnia powstanie gra ktorej konsole nie odpala na Full a pozniej bedzie gorzej, coraz mniejsza rozdzialka i framerate, ( Crysis 5 - 6 bedzie tym tytulem imo ).

Po prawdzie najladniejsze i najlepszy exy wychodza pod koniec zycia ( ciekawe czemu ? Zlosliwosc tworcow, swiadomy szantaz producenta czy moze po prostu zeby wycisnac 100 % potrzeba czasu ? Niewazne. 

Pytanie brzmi - co z tego ? Wtedy sobie kupisz kompa za 2 tys do gier, cena Titana spadnie i bedziesz sobie zyl spokojnie i cisnal konsole, sprzety dla biedakow. Naprawde, naprawde po 5 latach od dokonania faktu latwo byc tym madrym i dawac madre rady innym. Mniej wiecej tyle co za konsole. Co prawda troszku sie poczeka, ale Mendrek czeka na Plusa, gracz czeka na obnizki, PCtowcy czekaja na Steam, to czemu ty nie poczekasz ?

 

Zreszta w grach nie chodzi az tak bardzo o grafe, poza tym gry od najlepszych studiow Sony i MS beda jak zawsze Biczem Bozym na blacharzy i czemu nie na PC bedzie odmieniane tak jak teraz przez wiele, wiele osob. A jest z czego brac w next genach moc dla nowej jakosci. Czy wiesz, że..

- procek w PS4 jest 9x mocniejszy niz ten w PS3 ? 

-karta grafiki 4x  a pewnie wiecej nawet mocniejsza ?

-naped 3x szybszy ?

-masz te cholerne GDDR 5 TAKIE SAMO JAK W TITANIE, masz to cholerne APU co daje ponoc 1/3 mocy free ? Nawet smieszny procek dodatkowy masz zeby ci system nie zzeral mocy ?

-hdd szybszy ?

Naprawde, goscie z MS i Sony wiedza co robia, pewnie chetnie by sie zamienili z goscmi od Nvidii  ale firma taka a nie inna. 

 

 

 

W pilce noznej o kibicach kibicujacym tylko zwyciezcom i zmieniajacym zdanie tak szybko jak zaczna sie problemy mówimy sezonowcy. W Twoim mysleniu cos z nich jest.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...