Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2014


ogqozo

Rekomendowane odpowiedzi

Brałem pod uwagę tylko jego mecze w City z poprzedniego sezonu, plus oczywiście CV jako całość, bo jednak w mediach widzi się niepowołane gwiazdy i wątpię, żeby po brakach w środku pola podczas MŚ szkoleniowiec był linczowany za niepowołanie piłkarzy tj. Cabella, Schneiderlin. 

 

Nie oglądałem ostatnich meczów Francji, więc jeśli twierdzisz, że grał słabo, to pewnie tak było. Po prostu gdzieś przeczytałem, że to z obawy o atmosferę w zespole. Jeśli Nasri grał dobrze w City, a DD nie stawiał na niego w reprezentacji, poniekąd ukazuje to jego podejście do tego zawodnika. Nie dostając szans ciężko jest się zaprezentować.

Odnośnik do komentarza

Nasri zagrał 41 meczów w kadrze Francji. Nie można powiedzieć że nie dostał szansy, po prostu trener z niego zrezygnował. Powinien grać każdy mecz a Valbuena i ni świetni gracze nigdy, to wtedy by "dostał szansę"? Jakie miał powody Deschamps nie wiem, ale fakt jest taki, że to żadna nowinka. Myślę, że Francuzi nieco interesują się grą francuskiej kadry i nikt nie będzie "wieszał psów" akurat za nieobecność tego piłkarza, bo gra w mistrzu Anglii. Może charakter miał coś wspólnego z tym, że nawet debiutanci jak Cabella czy Lacazette byli wyżej na liście, a może nie - w końcu lepiej mieć debiutanta-niewiadomą niż gracza, o którym już wiesz, że ci niepotrzebny. Zresztą to świetni gracze, którzy niekoniecznie wskutek czego innego niż trafu nie grają w mistrzu Anglii.

 

 

 

ogqozo, Nie miał byś ochoty napisać swoich typowań np na pierwsza kolejkę Mistrzostw tj. 12 i 13 czerwiec ? Z wielką chęcią bym poczytał co masz do powiedzienia, oczywiście z uzasadnieniami dlaczego tak a nie inaczej.

 

 

Nie mam raczej nic ciekawego do napisania. Piłka to ogólnie chaotyczny sport, a piłka reprezentacyjna to 10x większy random, niż klubowa. Można by oceniać kadry po meczach z przeszłości, ale... kadry grają ze dwa mecze z silnym rywalem o stawkę na rok. Jest 32 ekip do "nauczenia się" i część z nich jeszcze sama nie wie, jak będzie grać. Dużo łatwiej będzie wszystko oceniać już na podstawie postawy w Brazylii, bo tam wszystko będzie obserwowane i wypisane.

 

(A gdybym chciał się wypowiadać na podstawie tego, że jak gracza kojarzę z nazwiska to pewnie dobry a jak nie to słaby, ewentualnie robić mega pro zapowiedź meczu: kto lepszy na każdej pozycji po kolei, to bym został dziennikarzem sportowym jakiegoś dużego polskiego medium.)

 

 

Brazylia będzie faworytem każdego mecz i wydaje się, że Chorwacja to nie rywal dla nich. Pomimo obecności w środku pola nowego dyrygenta Realu i nowego dyrygenta Barcelony, Chorwaci nie grają zbyt eskcytująco, a dodatkowo nawet nie są zbyt solidni w obronie. Przez 90 minut mocarze z Brazylii powinni mieć więcej niż potrzeba okazji, by ich zamęczyć, a Chorwatom o gole nie będzie łatwo, zwłaszcza bez Mandżukicia.

 

Meksyk zawsze gra lepiej, niż Europejczycy się spodziewają. Mało o nich na razie wiem. Kamerun moim zdaniem nie awansuje, ale stać ich na jakieś zaskoczenie, świetni obrońcy, dość dobra organizacja fizyczna.

 

Austalia wygląda męcząco i wydaje się, że będą jedną z tych irytujących ekip. Chile to zaś jedna z bardziej ofensywnych i raczej ma umiejętności, by ich rozjechać. Eudardo Vargas klubowo nie osiągnął wiele, ani w Napoli ani na wypożyczeniu do Valencii, ale w kadrze jest kluczowy, w ostatnich 15 meczach zdobywając 12 goli.

 

Hiszpania-Holandia to od razu hicior fazy grupowej, choć wygląda na to, że wszyscy traktują Holendrów jako outsiderów (kurs 4,30 - na Hiszpanów 1,85). Eliminacje Holendrów świetne, ale Hiszpania ma wszystko, czego rywale nie mieli, czyli siłę w środku pola, żeby ich zdominować. Ta kadra na ten moment wygląda bardziej jakby miałą walczyć o awans z Chile, a nie być poważnym rywalem dla Hiszpanii, mając bardzo ciekawy system użycia pięciu nominalnych obrońców, ale niepokojąco chwiejnych graczy z przodu, z mało imponującymi solidnością środkowymi pomocnikami i mocno kapryśnym tercetem Robben-Sneijder-RVP z przodu. No ale, właśnie, górny limit możliwości tego tercetu jest nadal ogromny i myślę, że jeśli system wypali i uda się zaskoczyć rywali, to każdy z nich może być gwiazdą imprezy.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Cóż, nie powiedziałbym, że "po prostu z niego zrezygnował", bo to nie jedyny zawodnik, któremu zdarzają się wahania formy, a jeden mecz to za mało żeby stwierdzić jakiś głębszy dołek. Umiejętności ma nieprzeciętne, formę można złapać z meczu na mecz i moim zdaniem trener ewidentnie nie chciał mu zaufać. Simeone w finale LM wystawił kontuzjowanego Costę, a Ancelotti Ronaldo i Benzemę. Piszesz o 41 meczach, ale sam wspominasz o tym konkretnym z Ukrainą, kiedy to cała Francja zagrała słabo (a słaby Nasri i tak się w tym meczu wyróżniał na tle kolegów). Rozumiem brak podstawowego składu, ale brak miejsca w kadrze? Tym bardziej, że teraz mógłby wejść w miejsce kontuzjowanego Greniera, a w kwestii umiejętności Schneiderlin to na tę chwilę zapychacz w porównaniu z doświadczonym - co też nie jest bez znaczenia - Nasrim.

Edytowane przez Pawlo
Odnośnik do komentarza

z ekipy która odwala szopke w ms2010 zostali dzisiaj nasri, ribery i evra, oni m.in. wprowadzali chaos i buntowali wszystkich w rpa rozwalając od wewnątrz kadre np. naskakując na gourcuffa, deschamps wiedział co robił odsuwając nasriego wraz z jego fochami, ribery sie jako tako ogarnął ale jego brak w brazylii też moze dobrze wpłynąć na reszte drużyny, jako lider kadry któremu nie wiadomo co moze uderzyć do głowy w każdej chwili nie będział miał teraz w ogóle wpływu na to, co będzie sie dzialo w szatni, przez co poza boiskiem jak i na można liczyć na jeszcze większe zgranie francuzów, evre bym wywalił ale sam raczej będzie tam siedział jak mysz pod miotłą i lizał dupy kolegom

Edytowane przez mersi
Odnośnik do komentarza

Kamerun bojkotuje mundial, l'equipe podala ze pilkarze odmowili wyjscia z hotelu i wylotu do Brazylii oraz odmowili wzecia udzialo w jakiejs tam tradycyjnej uroczystosci przed mś po tym jak nie dostali premii za ostatnie mecze towarzystkie :DDDDD

 

W koncu cos sie dzieje

Haha. Czuć prawdziwą atmosferę mundialu w takim razie. Tradycji stało się zadość. Na prawie każdym turnieju jakaś reprezentacja z Afryki jest wałkowana przez rodzimy związek. W 98 Nigeryjczycy wykłócali się o hajs, w 2006 Togo miało nie wyjść na któryś mecz z podobnych powodów. Czarownicy z Ghany też są już w Brazylii i zdążyli przeklnąć CR7!!!! Kocham takie smaczki.

Odnośnik do komentarza

 

W sumie to trochę śmieszne że ludzie grają dla pieniędzy dla własnego kraju.

 

Spóźniła ci się kiedyś wypłata ?

 

A zapłacił ci ktoś kiedyś za pójście na randkę z fajną dupą? Pomiń pytanie jeśli jesteś męską prostytutką.

 

Ten paw Messiego to który już raz? Co mecz chyba go telepie od jakiegoś czasu, sprawa jest podejrzana i tylko te pawie powstrzymują mnie od stwierdzenia, że kareł się [(s)kończy(ł). Inaczej to co pokazał przez ostatnie miesiące świadczyłoby, że głowa albo ciało już nie to, a tak chuy go wie.

 

Ogqozo ile majątku masz już w kuponach ulokowane na tegoroczne mistrzostwa? ;p 

Odnośnik do komentarza

Ku.rwa lol, przecież to ich praca więc co mają robić swoją prace za free? Dziwaki jestescie.

W klubie to oni mają pracę, a na turniej reprezentacyjny to jadą na podstawie umowy zlecenia? Czy o dzieło? A, że jada walczyć o mistrzostwo świata to w przypadku odpadniecia nic im się nie należy? Praca, ku.rwa lol.

Odnośnik do komentarza

Ten paw Messiego to który już raz? Co mecz chyba go telepie od jakiegoś czasu, sprawa jest podejrzana i tylko te pawie powstrzymują mnie od stwierdzenia, że kareł się [(s)kończy(ł). Inaczej to co pokazał przez ostatnie miesiące świadczyłoby, że głowa albo ciało już nie to, a tak chuy go wie.

 

Co pokazał przez ostatnie miesiące? Grał nadal lepiej niż ktokolwiek inny i strzelił najwięcej goli na świecie w roku 2014. Tragedii nie ma. Ze Słowenią grał jak typowy Messi, inna klasa od wszystkich na boisku. Strzelił zresztą pierwszego od roku gola dla kadry z akcji.

 

Jeśli cokolwiek świadczy, że "głowa albo ciało już nie to", to właśnie TO, że ciągle wymiotuje i ogólnie ma jakieś problemy. Wygląda na to, że nie wytrzymuje obciążenia. Trener może wziąć rok albo kilka wolnego i wrócić, ale piłkarze nie mogą, muszą zmuszać swoje ciało i umysł do pewnych rutyn, najlepiej codziennych. Ewidentnie przez ostatnie dwa lata Messi wydaje się dźwigać cały czas ciężar, z którym ma problemy.

Odnośnik do komentarza

Didier Deschamps podczas ogłoszenia składu: "Celem było zbudowanie najlepszego składu, niekoniecznie żeby wziąć 23 czołowych graczy. (...) Samir sam powiedział, że nie mógłby wytrzymać bycia na ławie. To jest prawda i w drużynie również to odczuwaliśmy. To powód, dla którego nie został powołany".

 

 

Dzisiaj grają jeszcze sparing z Jamajką i mówi się, że sprawdzi jeszcze jedno ustawienie, też ciekawe - Giroud na lewej i Benzema w środku. Zarówno Giroud, jak i Benzema wypadają w ostatnich meczach bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza

A tymczasem Messi puscił spawa na srodku boiska

https://www.youtube.com/watch?v=PjteLoGEe6E

 

Ciekawe czy to prochy wreszcie przebiły sie na wizje czy to te Lejsy :confused:

To nie pierwszy raz, od jakiegoś czasu wymiotuje w czasie i przed meczem. Wydaje mi się, że to bardziej związane jest ze stresem, w sumie to nie jest aż tak niezwykłe zjawisko.  Fakt, że ostatnio każą mu biegać więcej niż dotychczas w imię hasła "Messi już tak nie walczy jak kiedyś", może też nie wpływać pozytywnie na ten fakt. On nie ma dobrej wydolności, nigdy nie miał (co można łatwo sprawdzić, widać brał doping na coś innego, może na poprawienie gry prawą nogą), to plus naprawdę średnia forma w ostatnich kilku tygodniach raczej też mu nie pomagają.

Odnośnik do komentarza

Większość ekip ma sparingi za sobą, choć będą do ostatniego dnia jescze dwa (Ghana-Korea i Irlandia-Portugalia). Dzisiaj Francja rozbiła 8-0 Jamajkę. Wydaje mi się, że Griezmann przekonał troszeczkę bardziej, niż Giroud. W pierwszej jedenastce może być stosunkowo wielu młodych graczy - Varane (21), Sakho (24), Pogba (21), Griezmann (23), w porównaniu z innymi faworytami są to piłkarze dość "nowi", więc stąd może moje zainteresowanie.

 

W Brazylii niby są Oscar i Neymar, ale wydają się już dobrymi znajomymi, chociaż tak naprawdę od niedawna są w europejskim futbolu. Argentyna to niemalże jedenastka weteranów, plus może Rojo. Hiszpania raczej też postawi na stare nazwiska, ew. pojawić się może tylko Koke. W Niemczech same znane od lat twarze, chociaż wiadomo, że taki Goetze nadal ma 22 lata, Schuerrle 23, jak dobrze by nie grali, wszyscy wiemy, że ich na to stać, tak jak Muellera, gwiazdę poprzedniego Mundialu, która od tego czasu nie wiem, czy rozbłysła, czy jednak nie spełniła oczekiwań.

 

 

Ciekawi mnie Holandia, która oficjalnie szykuje 5-3-2 na Hiszpanię. Z tej pięcioosobowej obrony mamy średnio znanego Vlaara, a poza tym ekipę z ligi holenderskiej w wieku 22-24. Wydaje mi się, że poza tercetem Robben-Sneijder-RVP każdy w tej ekipie jest postacią, której rok temu byśmy się nie spodziewali w jedenastce.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...