May 31, 201412 yr Jeżeli chodzi o Hiszpanów, to duże szanse ma Pedro. Od jakiegoś czasu strzela sporo bramek w reprezentacji. Mniej więcej od momentu kiedy zaczeli go wystawiać do pierwszej jedenastki.
June 4, 201412 yr Już tylko tydzień (noo, 8 dni)! Przyznam, że powoli zaczynam się już jarać zbliżającymi się mistrzostwami. Będę kibicował Francji (z sentymentu do pierwszych MŚ, które pamiętam, w '98, ówczesnego składu, a także kilku obecnych grajków), Hiszpanii (z sentymentu do sporej części ich składu, La Liga i hiszpańskiej piłki) i Portugalii (bo zawsze są solidnym zespołem, a sukcesów mają praktycznie tyle, co my), biorąc pod uwagę fakt, że te 3 drużyny mają w swoim składzie najwięcej graczy Realu Madryt nie mogę ulokować swoich sympatii inaczej. Oprócz tego życzę jak najlepiej drużynom z Afryki i ich radosnej piłce i jak na prawdziwego Polaka-nie-zdrajcę-narodu-polskiego przystało życzę Niemcom, żeby nie wyszli z grupy. Kiedy ruszą forumowe zakłady? ;-) Edited June 4, 201412 yr by Hejas
June 5, 201412 yr jeśli było to sory, nie interesuje sie piłką i wszedłem tu bo przed chwilą znalazłem informacje że podczas tych mistrzostw będzie użyta technologia która sprawdza czy piłka przekroczyła linie bramkową i jesli tak to wyśle sędziemu do "zegarka" informację o golu http://www.futbol1.pl/swiat/anglia/13-swiat/4162-fifa-potwierdzila-technologia-goal-line-zostanie-uzyta-podczas-mistrzostw-swiata-w-brazylii powinno to zapobiegać częstym sytuacjom gdzie gol był lub niebył uznawany niezaleznie od tego czy naprawde padł, a potem internet zalewały obrazki o piłce w bramce i ślepym sędzi podobno gdy powstał ten pomysł to pewne środowiska strasznie sie oburzyły bo twierdziły że to zabija sportowego ducha piłki... lol kurfa? uważam że oprócz tego systemu powinno być coś w stylu "sędziów kamerowych" ktorzy siedzą przed monitorami pokazującymi boisko z różnych kamer i patrzą na to co naprawde się dzieje, bo jak wiadomo jeden facet nie może miec oczu w (pipi)e i wszystkiego nie widzi, mogli by dzięki temu lepiej nadzorowac wszystkie niejasne sytuacje i co najważniejsze faule i symulowane faule (za które powinny być kartki)... międezy innymi właśnie dlatego olewam piłke bo mam wrażenie że więcej w niej teatrzyku pseudo fauli niż normalnej gry, być może niektórzy to lubią ale mnie to zawsze śmieszyło, zresztą nie trudno o to bo widzowie w TV widzą dokładnie co sie działo a sekunde później widzą jeszcze 10 powtórek pokazujących komiczne sytuacje, no ale sędzia nie widział więc "nic nie było" , to powoduje spory dysonans między tym co widzi widz a tym co widzi sędzia. gdyby wprowadzono system który by to zwalczał to może piłkaże w końcu by zaczeli grać na powaznie a nie tylko szukać okazji żeby się przewrócić w dramatycznym stylu niczym po strzale snajpera Edited June 5, 201412 yr by Yano
June 5, 201412 yr nie interesuje sie piłką ale się wypowiem może powinienem napisać "nie jestem fanem piłki" (zresztą chyba tak samo jak ty) ale siłą rzeczy widziałem niejeden mecz , tyle że poprostu nie ogladam ich z przyjemnością jak fani footbolu nie pisał bym przykładowo o krykiecie gdyby sie pojawił o nim jakiś news bo krykietem się kompletnie nie interesuje. piłka nie jest moim hobby ale ponieważ jest jej wszędzie tak dużo to trudno być na nią całkowicie obojętnym swoją drogą ty też masz w (pipi)e piłke to jak tu trafiłeś? śledzisz moje posty żeby sie dopieprzyć przy każdej okazji? to podpada pod stalking ragus - nie pamiętam już, pamiętam tylko że pare lat temu po jakichś mistrzostwach gdzie było kilka takich głupich sytuacji gdy cały stadion (i świat przed TV) widział a sędzia "nie widział" pojawiły sie głosy żeby o golu decydował jakiś mechanizm i czujniki a nie oczy sędziego które są zawodne pamiętam że niektórzy w mediach ten pomysł torpedowali jako własnie coś niezgodnego z "duchem piłki" Edited June 5, 201412 yr by Yano
June 6, 201412 yr Yanek te technologię testosowano już podczas ubiegłorocznego Pucharu Konfederacji. Co do tego, że żadna technologia nie ustrzeże tej KRÓLOWEJ wszystkich dyscyplin od błędów nie ma nikt żadnych wątpliwości. W ubiegłym roku wprowadzono 2 dodatkowych sędziów aby gra była bardziej sprawiedliwa. W bodajże kwietniu 2k13 w meczu Wisła - Lech doszło do kuriozalnej sytuacji gdzie piłka CAŁYM OBWODEM przekroczyła linię boczną boiska a sędzia odpowiedzialny za weryfikację tego zdarzenia nawet nie drgnął. Więcej, naukowo potwierdzono, że oko ludzkie mogło nie dostrzeć tej sytuacji. 2:10 Edited June 6, 201412 yr by _M_
June 6, 201412 yr Ribery z powodu kontuzji nie wystąpi na MŚ, w jego miejsce Morgan Schneiderlin. Wcześniej z z kadry Francji wypadł Grenier, a skorzystał na tym Remy Cabella.
June 7, 201412 yr Author Moje nowe oficjalne typy: Hiszpania - wygrać (kurs 7) Lionel Messi - król strzelców (8,0) Edin Dżeko - król strzleców (41) Edited June 7, 201412 yr by ogqozo
June 7, 201412 yr Moje nowe oficjalne typy: Hiszpania - wygrać (kurs 7) Lionel Messi - król strzelców (8,0) Edin Dżeko - król strzleców (41) Haha zwłaszcza ze Messi strzelił tylko JEDNEGO gola na wszystkich swoich MŚ Ale to znów "alternatywne" typowanie w twoim stylu?
June 7, 201412 yr Author No na razie Niemcy i Francja to pierwsi przegrani sytuacji, dwie ekipy, którym wypadł najlepszy piłkarz. Zobaczymy jak Cristiano Ronaldo, na razie informacje są niepewne.
June 7, 201412 yr Nie jestem fanem piłki (każdy post w tym dziale tak zaczynam, ale to nieistotne), dlatego chciałbym na tych mistrzostwach zobaczyć równie rajcujący dla laika mecz, jak ten holandia - brazylia sprzed 4 lat.
June 7, 201412 yr Moje typy: Niemcy spyerdalaja do chaty juz po fazie grupowej - kurs (pewniak) Ogolnie komediowy ten mundial sie robi. Atmosfery nie czuc w ogole, co raz lepsi pilakrze wypadaja. NIE MOGE SIE DOCZEKAC
June 7, 201412 yr mundial w Brazylii, w stolicy futbolu. Szkoda, że okraszony bojkotami i tragedią ludzką dookoła.
June 7, 201412 yr Ciekawe, czy zemści się na Deschampsie brak powołania dla Nasriego. Jeśli Francja zaliczy kolejny blamaż, będzie to pewnie jeden z głównych argumentów do wieszania na nim psów, bo sezon zawodnik City miał dobry. Podobno nie powołał go, bo nie chciał psuć atmosfery w szatni, ale czy jeden - robiący na boisku różnicę - Nasri mógłby zrobić w szatni burdel? Naprawdę ten chłopaczek ma taki posłuch?
June 7, 201412 yr Author Ciekawe, czy zemści się na Deschampsie brak powołania dla Nasriego. Jeśli Francja zaliczy kolejny blamaż, będzie to pewnie jeden z głównych argumentów do wieszania na nim psów, bo sezon zawodnik City miał dobry. Podobno nie powołał go, bo nie chciał psuć atmosfery w szatni, ale czy jeden - robiący na boisku różnicę - Nasri mógłby zrobić w szatni burdel? Naprawdę ten chłopaczek ma taki posłuch? Czy na pewno taką robił różnicę? Pytam się, bo może coś przeoczyłem. Ogólnie w ostatnim czasie ciekawsze były mecze z Hiszpanią i Ukrainą. W trzech z nich Nasri nie grał, grał tylko w porażce 0-2 z Ukrainą, gdzie zaprezentował się słabo. W rewanżu wrócił Valbuena i był świetny - po prostu bardziej pasuje do tego systemu.. W sparingu z Holandią Nasri też nie grał. W ogóle grał w jakimś meczu? Napisałeś, jakby to był kluczowy zawodnik. Francja ma sporo dobrych piłkarzy, więc ich mecze zawsze mnie ciekawią. Aż trudno uwierzyć, że dopiero w ostatnich meczach do kadry wszedł Antoine Griezmann. Który inny kraj olewałby tak dobrego gracza? Po występie z Paragwajem (i słabym występie Remy'ego, który zmarnował sporo okazji) wygląda na to, że gracz RSSS zastąpi Ribery'ego w jedenastce, więc może być "odkryciem" tego Mundialu. Edited June 7, 201412 yr by ogqozo
June 7, 201412 yr ogqozo, Nie miał byś ochoty napisać swoich typowań np na pierwsza kolejkę Mistrzostw tj. 12 i 13 czerwiec ? Z wielką chęcią bym poczytał co masz do powiedzienia, oczywiście z uzasadnieniami dlaczego tak a nie inaczej.
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.