Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2014


ogqozo

Rekomendowane odpowiedzi

Już tylko tydzień (noo, 8 dni)! Przyznam, że powoli zaczynam się już jarać zbliżającymi się mistrzostwami. Będę kibicował Francji (z sentymentu do pierwszych MŚ, które pamiętam, w '98, ówczesnego składu, a także kilku obecnych grajków), Hiszpanii (z sentymentu do sporej części ich składu, La Liga i hiszpańskiej piłki) i Portugalii (bo zawsze są solidnym zespołem, a sukcesów mają praktycznie tyle, co my), biorąc pod uwagę fakt, że te 3 drużyny mają w swoim składzie najwięcej graczy Realu Madryt nie mogę ulokować swoich sympatii inaczej. ;) Oprócz tego życzę jak najlepiej drużynom z Afryki i ich radosnej piłce i jak na prawdziwego Polaka-nie-zdrajcę-narodu-polskiego przystało życzę Niemcom, żeby nie wyszli z grupy.

 

Kiedy ruszą forumowe zakłady? ;-)

Edytowane przez Hejas
Odnośnik do komentarza

jeśli było to sory, nie interesuje sie piłką i wszedłem tu bo przed chwilą znalazłem informacje że podczas tych mistrzostw będzie użyta technologia która sprawdza czy piłka przekroczyła linie bramkową i jesli tak to wyśle sędziemu do "zegarka" informację o golu

http://www.futbol1.pl/swiat/anglia/13-swiat/4162-fifa-potwierdzila-technologia-goal-line-zostanie-uzyta-podczas-mistrzostw-swiata-w-brazylii

 

powinno to zapobiegać częstym sytuacjom gdzie gol był lub niebył uznawany niezaleznie od tego czy naprawde padł, a potem internet zalewały obrazki o piłce w bramce i ślepym sędzi

 

podobno gdy powstał ten pomysł to pewne środowiska strasznie sie oburzyły bo twierdziły że to zabija sportowego ducha piłki... lol kurfa?

 

uważam że oprócz tego systemu powinno być coś w stylu "sędziów kamerowych" ktorzy siedzą przed monitorami pokazującymi boisko z różnych kamer i patrzą na to co naprawde się dzieje, bo jak wiadomo jeden facet nie może miec oczu w (pipi)e i wszystkiego nie widzi, mogli by dzięki temu lepiej nadzorowac wszystkie niejasne sytuacje i co najważniejsze faule i symulowane faule (za które powinny być kartki)...

 

międezy innymi właśnie dlatego olewam piłke bo mam wrażenie że więcej w niej teatrzyku pseudo fauli niż normalnej gry, być może niektórzy to lubią ale mnie to zawsze śmieszyło, zresztą nie trudno o to bo widzowie w TV widzą dokładnie co sie działo a sekunde później widzą jeszcze 10 powtórek pokazujących komiczne sytuacje, no ale sędzia nie widział więc "nic nie było" , to powoduje spory dysonans między tym co widzi widz a tym co widzi sędzia. gdyby wprowadzono system który by to zwalczał to może piłkaże w końcu by zaczeli grać na powaznie a nie tylko szukać okazji żeby się przewrócić w dramatycznym stylu niczym po strzale snajpera

 

1277657192_torres-fakes-foul.gif

 

Soccer-Player-Takes-Incredibly-Fake-Foul

 

 

5-ridiculous-soccer-dive.gif

 

the_most_brutal_soccer_foul-31549.gif

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

 

nie interesuje sie piłką

 

ale się wypowiem

 

 

może powinienem napisać "nie jestem fanem piłki" (zresztą chyba tak samo jak ty)

 

ale siłą rzeczy widziałem niejeden mecz , tyle że poprostu nie ogladam ich z przyjemnością jak fani footbolu

 

nie pisał bym przykładowo o krykiecie gdyby sie pojawił o nim jakiś news bo krykietem się kompletnie nie interesuje.

piłka nie jest moim hobby ale ponieważ jest jej wszędzie tak dużo to trudno być na nią całkowicie obojętnym

 

 

swoją drogą ty też masz w (pipi)e piłke to jak tu trafiłeś? śledzisz moje posty żeby sie dopieprzyć przy każdej okazji?

to podpada pod stalking

 

 

 

 

ragus - nie pamiętam już, pamiętam tylko że pare lat temu po jakichś mistrzostwach gdzie było kilka takich głupich sytuacji gdy cały stadion (i świat przed TV) widział a sędzia "nie widział" pojawiły sie głosy żeby o golu decydował jakiś mechanizm i czujniki a nie oczy sędziego które są zawodne

pamiętam że niektórzy w mediach ten pomysł torpedowali jako własnie coś niezgodnego z "duchem piłki"

 

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Yanek te technologię testosowano już podczas ubiegłorocznego Pucharu Konfederacji. Co do tego, że żadna technologia nie ustrzeże tej KRÓLOWEJ wszystkich dyscyplin od błędów nie ma nikt żadnych wątpliwości. W ubiegłym roku wprowadzono 2 dodatkowych sędziów aby gra była bardziej sprawiedliwa. W bodajże kwietniu 2k13 w meczu Wisła - Lech doszło do kuriozalnej sytuacji gdzie piłka CAŁYM OBWODEM  przekroczyła linię boczną boiska a sędzia odpowiedzialny za weryfikację tego zdarzenia nawet nie drgnął. Więcej, naukowo potwierdzono, że oko ludzkie mogło nie dostrzeć tej sytuacji. 

 

2:10

Edytowane przez _M_
Odnośnik do komentarza

Ciekawe, czy zemści się na Deschampsie brak powołania dla Nasriego. Jeśli Francja zaliczy kolejny blamaż, będzie to pewnie jeden z głównych argumentów do wieszania na nim psów, bo sezon zawodnik City miał dobry. Podobno nie powołał go, bo nie chciał psuć atmosfery w szatni, ale czy jeden - robiący na boisku różnicę - Nasri mógłby zrobić w szatni burdel? Naprawdę ten chłopaczek ma taki posłuch?

Odnośnik do komentarza

Ciekawe, czy zemści się na Deschampsie brak powołania dla Nasriego. Jeśli Francja zaliczy kolejny blamaż, będzie to pewnie jeden z głównych argumentów do wieszania na nim psów, bo sezon zawodnik City miał dobry. Podobno nie powołał go, bo nie chciał psuć atmosfery w szatni, ale czy jeden - robiący na boisku różnicę - Nasri mógłby zrobić w szatni burdel? Naprawdę ten chłopaczek ma taki posłuch?

 

Czy na pewno taką robił różnicę? Pytam się, bo może coś przeoczyłem. Ogólnie w ostatnim czasie ciekawsze były mecze z Hiszpanią i Ukrainą. W trzech z nich Nasri nie grał, grał tylko w porażce 0-2 z Ukrainą, gdzie zaprezentował się słabo. W rewanżu wrócił Valbuena i był świetny - po prostu bardziej pasuje do tego systemu.. W sparingu z Holandią Nasri też nie grał. W ogóle grał w jakimś meczu? Napisałeś, jakby to był kluczowy zawodnik.

 

 

Francja ma sporo dobrych piłkarzy, więc ich mecze zawsze mnie ciekawią. Aż trudno uwierzyć, że dopiero w ostatnich meczach do kadry wszedł Antoine Griezmann. Który inny kraj olewałby tak dobrego gracza? Po występie z Paragwajem (i słabym występie Remy'ego, który zmarnował sporo okazji) wygląda na to, że gracz RSSS zastąpi Ribery'ego w jedenastce, więc może być "odkryciem" tego Mundialu.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...