Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2014


ogqozo

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę jak na ironię, ze składu Holandii wypadli przed samym rozpoczęciem mistrzostw van der Vaart i - co chyba istotniejsze - Strootman. Bez nich faktycznie kadra wygląda jak zespół no-name'ów. Jeśli już podczas eliminacji środek pomocy Oranje wyglądał słabo, to jak wygląda teraz? Ale to zawsze szansa na wykreowanie się nowej gwiazdy, a zawsze to ciekawsze niż podziwianie gwiazdy, którą się podziwiało cały poprzedni sezon.

Odnośnik do komentarza

Wiadomość istotna dla wszystkich typerów. Oficjalną maskotką typującą tegoroczmych MŚ został 25-letni samiec żółwia morskiego o imieniu "wielka głowa". Po portugalsku to będzie chyba Cabeça Unida. Żółw podobno długo skłaniał się ku remisowi, by ostatecznie wskazać zwycięstwo Brazylii. Wobec tego spokojnie można stawiać oszczędności życia na zwycięstwo kanarów różnicą 1 gola.

Odnośnik do komentarza

Ech, kiedyś byłem prawdziwym fanatykiem piłki nożnej, znałem wszystkich piłkarzy, daty urodzenia, kluby, fuck, byłem gotów oglądać 2 ligę koreańską :) Płakałem ze wzruszenia jak słyszałem hymn ligi mistrzów, pamiętam jak w byłem mniejszy to zęba siostrze wybilem jak przełączyła wiadomości sportowe :D Przeszło mi to gdzieś pod koniec 2011. Szkoda że większość gwiazd na mundialu w Brazylii nie wystąpi, ale mimo wszystko obejrzę większość meczy.

 

Moim ulubionym mundialem z tych, które pamiętam to zdecydowanie 2006 w Niemczech. Wszystkie gwiazdy tam były nikogo nie brakowało. Załuję, że chociaż Ronaldinho czy Kaka nie wystąpi - dla mnie, oprócz paru zawodników, repra Brazylii to banda no-name'ów. Naprawdę, jakby Ronaldinho, Robinho czy Kaka pojechali to na pewno by nie zaszkodzili, trochę doświadczenia w kadrze by się przydało, a i mogliby się ładnie pożegnać, szczególnie ten pierwszy.

 

Podobnie z innymi reprezentacjami. Jezu, jak ci piłkarze się wykruszają, po tym mundialu Pirlo, Xavi, Villa i paru innych skończy, Ribery też już długo nie pogra w kadrze, mimo że nie jedzie.

 

Ech, z jednej strony bardzo czekam na ten mundial, ale teraz idę oglądać highlightsy meczów z mundialu 2006 - coś niesamowitego :D Aż się łezka w oku kręci.

Odnośnik do komentarza

Naprawdę, jakby Ronaldinho, Robinho czy Kaka pojechali to na pewno by nie zaszkodzili,

Czy ty wiesz jaki ówczesnie poziom prezentują ci gracze? Jak dla ciebie skład w którym są Daniel Alves, Maicon, Thiago Silva, David Luiz, Dante, Marcelo, Paulinho, Ramires, Fernandinho, Hernanes, Oscar, Willian, Neymar, Hulk to są randomy to ja nie wiem co ty za piłkę oglądasz ale chyba tylko ekstraklasę.

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Ech, kiedyś byłem prawdziwym fanatykiem piłki nożnej, znałem wszystkich piłkarzy, daty urodzenia, kluby, fuck, byłem gotów oglądać 2 ligę koreańską :) Płakałem ze wzruszenia jak słyszałem hymn ligi mistrzów, pamiętam jak w byłem mniejszy to zęba siostrze wybilem jak przełączyła wiadomości sportowe :D Przeszło mi to gdzieś pod koniec 2011. Szkoda że większość gwiazd na mundialu w Brazylii nie wystąpi, ale mimo wszystko obejrzę większość meczy.

 

 

ja oglądam wszystkie bez wyjątku :bunny:

Odnośnik do komentarza

chociaż lubie belgie to uważam, że ten zespół jest zbytnio przereklamowany, ten sam poziom co szwajcaria, ogrywać to ogrywają średniaków w eliminacjach czy w sparingach, ale jeśli przyjdzie sie im zmierzyć z topowym zespołem w następnej rundzie (o ile awansują) czyli z niemcami czy portugalią, bo to prawie pewne ze te drużyny dostaną sie dalej, to belgowie szybko zostaną sprowadzeni do parteru

Edytowane przez mersi
Odnośnik do komentarza

Nie no, bez spiny, ale kurczę, brakuje Ronaldinho, już zamiast tego Bernarda o którym pierwszy raz słyszę - Ronni w brazylijskiej lidze sobie radzi, a mógłby wziąć w mundialu udział chociaż symbolicznie. Nie gra tak źle by go totalnie ignorować.

 

BTW, jedzie ktoś z Francji z tych co brali udział w tej feralnej szopce w 2010? Kto to w ogóle był, Anelka, Henry, i kto jeszcze?

 

A WKS - Japonia, co tam, wstanę o trzeciej w nocy i będę oglądał :D Ostatnia okazja chyba żeby Drogbę obejrzeć, niegdyś mojego ulubionego piłkarza. Swoją drogą WKS ma dosyć silny skład, w sumie oparty na starych gwiazdach (Kalou, bracia Toure, Drogba, Zokora), ale myślę że mogą coś powalczyć.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Żal mi Donavana - przecież to legenda, prawdziwa ostoja amerykańskiej piłki, niesamowity piłkarz. Już sama jego obecność na boisku pomagałaby innym. Czemu ten cholerny szwab go nie powołał, nie rozumiem <teoriaspiskowaon>bo USA jest z Niemcami w grupie :D <teoriaspiskowaoff>

 

miej litość i skończ już te wywody, też bym nie rozumiał gdybym sie piłką interesował od wczoraj

Odnośnik do komentarza

Nikt nie wygląda, jakby mógł wygrać, dopóki nie wygrał. Hiszpania zanim nie wygrała MŚ też nie była ekipą, która wygrywa. Z kadrami zawsze trudno ocenić poziom. Teraz to może być Belgia. Myślę, że większość faworytów wyjdzie tradycyjnie z grup, a potem decyduje jeden mecz, jeden match-up.

 

To zapowiada się ciekawy Mundial, bo jest dość sporo faworytów, którzy mogą pokrzyżować szyki Brazylii i Hiszpanii. Także te ekipy "drugiego sortu" jak Anglia i Francja, a nawet Włochy, mogą spokojnie zaskoczyć. Do tego jest kilku pretendentów, którzy znacznie się poprawili w ostatnich latach: Belgia i Szwajcaria. Portugalia zawsze może kogoś pokonać, a Rosja nie jest słabsza. Bośnia to też dobra ekipa.

 

Do tego są aż trzy drużyny z Ameryki Południowej, które będą faworytem każdego meczu - Brazylia, Argentyna i Kolumbia. Do tego Chile i Urugwaj mają również graczy na tyle dobrych, by być zagrożeniem dla każdego z Europy.

 

 

 

Myślę, że najlepszy sposób na Brazylię to wykorzystanie flank do gry kombinacyjnej i wymuszenia błędów. W środku ta ekipa jest mocarna, jest bardzo silna fizycznie. Jednakże w meczach z silniejszymi rywalami będzie musiała atakować dość sporą ilością piłkarzy. Marcelo i Dani Alves nie mają w genach solidności w obronie.

 

Idealnym kandydatem wydaje mi się... znowu Holandia, która ogólnie może się okazać całkiem sprytna z tym swoim nowym ustawieniem. Chorwacja nie wygląda jak ekipa, która to może zrobić. Dalej nie ma wiele pomysłu na grę skrzydłami. Myślę, że najlepiej dla nich skupić się na bronieniu, bo z takim nastawieniem stosunkowo łatwo wkurzyć Brazylijczyków. Ogólnie nie nastawiam się na piękny mecz, ale Brazylia nadal ma opcje zaskakujących błysków Hulka i Neymara, nadal kapitalnego Freda (faworyt do tytułu króla strzelców? Powiedzmy, że obok Messiego), ma też niemałe szanse ze stałych fragmentów.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...