Skocz do zawartości

House Of Cards - 2013 - David Fincher


tk___tk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Orzeszek

Ja właśnie skończyłem.

xdddddd co tu się odyebalo.

final bardzo... nie wiem xd czuje się wydymany, napewno zaskakujący. Jak przemyśle co ja właśnie obejrzałem to napisze. Chyba jeszcze raz 3 ostatnie odcinki obejrzę.

 

no gurwa nie wierze xddddd

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Orzeszek napisał:

Ja właśnie skończyłem.

xdddddd co tu się odyebalo.

final bardzo... nie wiem xd czuje się wydymany, napewno zaskakujący. Jak przemyśle co ja właśnie obejrzałem to napisze. Chyba jeszcze raz 3 ostatnie odcinki obejrzę.

 

no gurwa nie wierze xddddd

Ty naprawdę nie masz co z czasem zrobić xD Ale skoro poświęcasz się dla nas to w spoilerze poroszę skrót :ragus:

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

Za 3h będę przy kompie to napisze streszczenie, ogólnie sporo się dzieje, duuuużo dziwnych rzeczy, a zakończenie to trolling lvl hard. Jeszcze raz muszę obejrzeć 3 odcinki bo nie wiem czy to prowo czy jestem debilem. Ogólnie nie będzie to duży spoiler ale napisze to w spoiler kiedy zaczyna być ciekawie i jest kulminacja serial kończy się

 

pyerdolonym cliffhangarem xdddddddd chamsko ucinają akcje. Aż się zastanawiam czy to nie jakaś zagrywka, ale chyba jednak nie. Na prawde w bardzo nie fajnym momencie to ucinają

dupa boli jak po becie fallouta 76 i diablo na telefony

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

My z żoną też obejrzeliśmy, bo pierwsze trzy sezony były wg nas bardzo dobre. Po piątym, który uważałem za katastrofalny byłem ciekaw czy może być gorzej i jak przez pierwsze 5 odcinków miałem wrażenie, że jest nawet lekka poprawa tak to co się działo później było tak bez sensu, że ciężko to opisać. Za to samo zakończenie jakoś opisać trzeba. Sam bym nie dokończył tego sezonu gdyby nie to, że przeczytałem opinie dwóch osób, że to jedno z najgorszych zakończeń w historii seriali na równi z Dexterem. Czy tak jest to nie wiem, bo nie oglądałem Dextera, ale z tych co widziałem to faktycznie chyba nic gorszego zobaczyć mi się nie udało. Dla niektórych może to być zachęta do obejrzenia..

 

Moja propozycja dla tych, którzy chcą sprawdzić to obejrzeć na przewijaniu pierwszy odcinek, żeby załapać kim są nowe postaci (Shepardowie i vice prezydent), a później przeskoczyć do szóstego i zobaczyć jak im się to wszystko sypie. 

Edytowane przez funditto
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja przeczytalem sobie artykul podsumowujacy caly sezon i... troche beka, Netflix chcial sie odciac od Spejseja a caly sezon tak naprawde krecil sie dookola jego nieobecnej postaci i spuscizny po nim. xddddddd

 

Kluczowe wydarzenia tak na szybko z tego co pamietam po artykule:

 

 

 


- Frank chce zabic Claire za zdrade z ulaskawieniem

- Frank umiera

- okazuje sie ze zostal zamordowany przez Stampera

- Stamperowi pekla psycha

- Stamperini rzada aby Claire powiedziala jak doszla/doszli do wladzy po trupach, Claire odmawia, Stamper jej grozi

- Claire w ostatnich minutach ostatniego odcinka zabija Stampera w Gabinecie Owalnym (gdzie szweda sie pelno przydupasow), trzyma jego zwloki, elo mejo koniec
 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

ok omówienie spoilerowe ostatniego sezonu HoC pokrótce omówienie fabuły i ending.

Clair jest prezydentem, na samym początku serial nam mówi o śmierci FU ale nie znamy okoliczności zgonu, Clair twierdzi, że został zamordowany, raz jest mówione, że z przyczyn naturalnych i to prezent od losu, przez cały sezon powoli są odkrywane małe detale, dopiero w finale dowiadujemy się kto to zrobił.



Głównym wątkiem jest walka Clair o utrzymanie stołka prezydenta, z racji, że jest to paru biznesmenom nie na rękę i tu głównie bryluje rodzina shepardów, w której to clair najbardziej zachodzi za skórę, największą kose ma z siostrą głównego pana sheparda z którą miała w dzieciństwie jakieś dziwną relacje, którą można określić jako przyjaźń. No i tak sobie odbijają piłeczke, raz jeden przytrze nosa drugiemu i tak do finału konflikt eskaluje do kryzysu Usa-syria-Rosja.

Clair sie nie (pipi)i w tańcu i morduje swoich bliskich byłych współpracowników, a i jest w ciąży z frankiem underwoodem, przez pół sezonu chodzi z brzuchem.

Doug na początku sezonu jest w klinice psychiatrycznej i jest oceniany czy jest poczytalny czy nie z racji za przyznanie się do morderstwa zoe (jak pamietacie zrobił to FU) doug ma jakąś obsesje na punkcie FU i najpierw chce sie dowiedziec czy Fu zapisał mu coś w testamencie bo niby to ma potwierdzic ze FU mu ufał, ogólnie dziwny wątek, w duzym skrócie zostaje oczyszczony z zarzutów bo wycofuje zeznania, lata od frakcji do frakcji bo nim manipulują by na końcu dowiedziec sie ze wszyscy go dymają i staje sam na sam z clair w gabinecie owalnym.

Jest jeszcze jeden wątek tego dziennikarza heralda który dociera do papierów oczerniających shepardów które przehandlowuje z dougiem za informacje o "prawdzie" kogo zabił underwood a kogo doug (głównie chodziło mu o reachel te prostytutke) dostaje kule w łeb i okazuje się, że ma dzienniki audio underwooda które to przekazuje dougowi i tak ten dowiaduje sie "najprawdziwszej prawdy)

z dużych eventów pod koniec dowiadujemy się że w syrii separatyści chcą przechwycić atomówkę od usa i mają na to szanse, rosja na gorącej linii twierdzi, że wywiad nie widzi takiej sytuacji, Clair w swoim planie zamierza zbombardować jak Yano "atomówką pokoju" syrie i nik atomówki nie będzie miał razem z cywilami i żołnierzami usa i rosji. Jest bunt w białym domu, robią lockdown budynku, clair dostaje walizke z kluczami do atomówek i wchodzi doug. i tu jest finał sezonu 

Doug chce oczyszczenia siebie i FU z zarzutów, bo taki był pierwszy deal z Clair, Clair to nie na ręke bo swoje brudy zrzuciła na Franka, Okazuje się że to daug (umyślnie?) zabił FU podając mu zbyt dużą dawke leków, bo chciał mu pomóc???, clair mu wjeżdża na psychike bo okazuje się że testament Fu jest zapisany dziecku clair i w tych dziennikach audio ani razu nie wspomina douga, ten twierdzi, że chciał go chronić, clair, że FU miał na niego wbite, ten sie w(pipi)ia i rzuca się z nożem na clair. w ostatniej chwili powstrzymuje się od poderżnięcia jej gardła, ale clair nie ma z tym oporów i wbija dougowi nóż w bebech.

Po wbicu noża 3 sekundy później napisy końcowe i (pipi)any cliffhanger XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 

z dziwnych rzeczy: pojawia się ta Durant którą zrzucił FU ze schodów, okazuje się, że przeżyła upadek??? ale to nie szkodzi bo w następnym odcinku umiera bo jest niewygodnym świadkiem XD i clair po pół roku stwierdziła że musi kipnąć.

 

z mocnych akcji to była próba poronienia dziecka Clair przez rodzine Shepardów, podstawiajac lekarza w samolocie który wcisnął jej leki na poronienie, na szczęście udało się odratować dziecko i była za(pipi)ista rozmowa telefoniczna, z byłą przyjaciółką 

 

jest jeszcze kilka wątków ale to w zasadzie nic wielkiego, jak apka w telefonie szpiegująca cywili, jak wątek wiceprezydenta, flashbacki clair i sprawa tego dziennikarza.

ogólnie ładne zdjęcia i spoko się oglądało prasowanko/10 z karnym penisem za zakończenie.

Odnośnik do komentarza

Jestem po pierwszym epie i mi się podobało. Nie ma Franka, ale i tak intryga nie kręci się tylko wokół Claire, bo fabuła na tym etapie jest gęsto usłana wątkami. Przed seansem zrobiłem sobie powtórkę dwóch ostatnich odcinków 5. sezonu i zauważcie że niebezpiecznie często padają tam aluzje jakoby Frankowi mialo się coś stać.

 

Mam pewne przekonanie że podobną akcję mielibyśmy nawet bez #metoo, ale z oceną końcową poczekam na ostatni ep.

Odnośnik do komentarza

Serial przestał być strawny po drugim sezonie. Można było zostawić ciekawą i lekko niedopowiedzianą historię, bo Frank i tak osiągnał co chciał. Potem jest juz tylko piąta woda po kisielu z Underwoodem czy bez.

Edytowane przez Paolo de Vesir
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
W dniu 5.11.2018 o 10:29, Paolo de Vesir napisał:

Serial przestał być strawny po drugim sezonie. Można było zostawić ciekawą i lekko niedopowiedzianą historię, bo Frank i tak osiągnał co chciał. Potem jest juz tylko piąta woda po kisielu z Underwoodem czy bez.

 

Coś w tym jest. Końcówka drugiego sezonu i ta ostatnia scena pięknie zamykały tę historię. Kolejne sezony były gorsze, ale ciągle rewelacyjnie się to oglądało, piąty był wg. mnie bardzo dobry, prawie dorównywał dwóm pierwszym. Jednak ten 6 to już jest tragedia, abominacja, prezent dla środowisk #metoo, wszędzie kobiety, dialogi są tandetne, muzyka beznadziejna, wątki i fabuła to śmiech na sali. Poziom 6 sezonu to gdzieś coś pomiędzy Szkołą a Szpitalem produkcji TVN. 

Odnośnik do komentarza

Szkoda że netflix się pokusił jednak na ten sezon, syf straszny. Kompletny brak pomysłu, wszystko naciągane jak guma z gaci.

 

Jak jeszcze nie zaczęliście to lepiej omijać, ew. przeczytać spoilery z postu Orzeszka

 



ci Shepardowie to jakieś dauny

wątki z du.py, w ogóle nie interesujące losy postaci

Clair zabija sobie kogo chce, od tak i już

Stamper mota się jak udaru dostał

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...