Skocz do zawartości

Dark Souls II


Gość Zaqair

Rekomendowane odpowiedzi

Można grać w Dark Souls 2 bez zapoznania się z jedynką? Są jakieś smaczki czy nie? Niedługo skończę Demon's Souls i chętnie bym pograł w coś podobnego, a że DaS nie ma na PSstore, to zostaje mi tylko DaS 2.

Dark Souls 2 teoretycznie dzieje się po wydarzeniach z Dark Souls. Moim zdaniem lepiej najpierw zagrać w jedynkę. Nie ma aż tak dużo powiązań ale jednak lepiej jest wtedy wychwycić wszystkie nowe rzeczy, smaczki itp. No i zdaniem wielu jedynka jest lepsza niż dwójka (moim też), co nie znaczy oczywiście że 2 jest słaba. :)
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Można grać w Dark Souls 2 bez zapoznania się z jedynką? Są jakieś smaczki czy nie? Niedługo skończę Demon's Souls i chętnie bym pograł w coś podobnego, a że DaS nie ma na PSstore, to zostaje mi tylko DaS 2.

Można spokojnie.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Bloodborne (...) rynna (...) praktycznie zero secretów.

 

Stopped reading here :usmiech:

 

kod okazał się kluczem do season passa, a w środku trzy mini pliczki do DLCków. czyli są na płycie i zabezpieczyli się po prostu przed rynkiem wtórnym. w dalszym ciągu kwas.

 

Nie, DLC pobierasz w patchach, ponieważ nawet nie płacąc za nie, możesz coopować w obszarach DLC jako white phantom.

Dual wield nie jest tam dobrym ficzerem jak można się było spodziewać - ot, dostajesz dostęp do nowego movesetu + kiedyś były fajne, zgliczowane imba zestawy do dual wieldu, ale wszystko popatchowali.

 

To wymieniaj mi te niesamowite secrety w Bloodbornie tylko nie wspominaj przypadkiem o pójściu w lewo zamiast w prawo ścieżką, bo umrę ze śmiechu. Ta gra jest uboga pod każdym względem i nie ma porównania z ilością ukrytych pomieszczeń i ścieżek, które znajdziemy w DS2.

Odnośnik do komentarza

zacząłem warriorem i chyba żałuje. latam z maczugą znalezioną w majula i już tęsknię za broniami dex. 15 str i 11 dex na start u warriora.....chyba pójde w dexa....to 15 str przyda się do wymagań jakichś fajnych dexowych broniek  ? dorzucę faith albo int na buffy, zależy co pierwsze znajdę    

 

którego z początkowych NPC warto ukatrupić dla itemków tak, żeby nie przepadł jakiś quest z nim albo inne wydarzenia ? wiecie, coś jak merchant z undead burg. 

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

 

 

Bloodborne (...) rynna (...) praktycznie zero secretów.

 

Stopped reading here :usmiech:

 

kod okazał się kluczem do season passa, a w środku trzy mini pliczki do DLCków. czyli są na płycie i zabezpieczyli się po prostu przed rynkiem wtórnym. w dalszym ciągu kwas.

 

Nie, DLC pobierasz w patchach, ponieważ nawet nie płacąc za nie, możesz coopować w obszarach DLC jako white phantom.

Dual wield nie jest tam dobrym ficzerem jak można się było spodziewać - ot, dostajesz dostęp do nowego movesetu + kiedyś były fajne, zgliczowane imba zestawy do dual wieldu, ale wszystko popatchowali.

 

To wymieniaj mi te niesamowite secrety w Bloodbornie tylko nie wspominaj przypadkiem o pójściu w lewo zamiast w prawo ścieżką, bo umrę ze śmiechu. Ta gra jest uboga pod każdym względem i nie ma porównania z ilością ukrytych pomieszczeń i ścieżek, które znajdziemy w DS2.

 

Uboga? Sam swiat i ilosc sciezek, skrutow itd gniecie DkS2 bez popitki. Ja wole jesli mowimy ogolnie DkS2 niz DkS, ale jesli chodzi o swiat to sam swiat BB niszczy budowa i konstrukcja ten z DkS2, wiec te pare razy kiedy walniemy w sciane i za nia bedzie skrzynia nikogo.

Edytowane przez Jerome
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To chyba godzinę grałeś w DS2 jeżeli twierdzisz, że ilość skrótów, ukrytych pomieszczeń (ukrytych za niewidzialnymi ścianami a nie zakrętami w lewo lub prawo) i rzeczy do znalezienia jest mniejsza niż w ubogim krewnym zwanym Bloodborne. Przecież to właśnie w Bloodborne większość sekretów jest schowana za beczkami, wazami itp. pierdołami. A gdzie choćby niszczenie ściany beczką jak w DS2? Na dobicie dodam tylko cytat z innego forum.

 

 

Nope, not really. Seems like the game was rushed. It's gorgeous no doubt, but there are literally 15 melee weapons, 8 ranged weapons, and 11 arcane tools/spells. To put it in perspective, Dark Souls 1 has 108 Melee weapons, 11 ranged weapons, 20 spellcasting tools, 20 Pyromancy spells, 28 Sorcery spells, 23 Miracles. 3 Covenants vs 9 Covenants in Dark Souls, I'm not taking the time to count the armor pieces or rings... I'm sure those are just absurd in comparison.

Nie mylmy więc designu z rozbudowaniem świata gry, bo to drugie zostało ścięte o połowę (jak nie więcej) względem gier z serii Souls. Dodatkowo Bloodborne ma minimalne replayability więc za 2-3 tygodnie większość ludzi, która kupiła tę grę będzie ją sprzedawać, bo nie będzie co w niej robić. Żeby chociaż dobre PvP zrobili, ale to też jest spłycone przez brak prawdziwych covenantów.

Odnośnik do komentarza

lokacje, ilość różnych ścieżek, sekrety, wszystko to jest nieźle rozbudowane względem jedynki. w forrest of fallen giants dwa razy spodziewałem się bossa za fog gate. podoba mi się swoboda, do lost bastille mogłem dostać się z trzech różnych miejsc. teraz jestem w huntsman corpse i jest bardzo klimatycznie. ogólnie nie zauważam powodów do narzekań, póki co.....

 

ludzi do coopa nie brakuje, ale nikt mnie jeszcze nie invadował. nikt mnie nie chce wezwać z blue sentinel, aż zdjąłem w końcu pierścień, bo szkoda slota....

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

To chyba godzinę grałeś w DS2 jeżeli twierdzisz, że ilość skrótów, ukrytych pomieszczeń (ukrytych za niewidzialnymi ścianami a nie zakrętami w lewo lub prawo) i rzeczy do znalezienia jest mniejsza niż w ubogim krewnym zwanym Bloodborne. Przecież to właśnie w Bloodborne większość sekretów jest schowana za beczkami, wazami itp. pierdołami. A gdzie choćby niszczenie ściany beczką jak w DS2? Na dobicie dodam tylko cytat z innego forum.

 

 

Nope, not really. Seems like the game was rushed. It's gorgeous no doubt, but there are literally 15 melee weapons, 8 ranged weapons, and 11 arcane tools/spells. To put it in perspective, Dark Souls 1 has 108 Melee weapons, 11 ranged weapons, 20 spellcasting tools, 20 Pyromancy spells, 28 Sorcery spells, 23 Miracles. 3 Covenants vs 9 Covenants in Dark Souls, I'm not taking the time to count the armor pieces or rings... I'm sure those are just absurd in comparison.

Nie mylmy więc designu z rozbudowaniem świata gry, bo to drugie zostało ścięte o połowę (jak nie więcej) względem gier z serii Souls. Dodatkowo Bloodborne ma minimalne replayability więc za 2-3 tygodnie większość ludzi, która kupiła tę grę będzie ją sprzedawać, bo nie będzie co w niej robić. Żeby chociaż dobre PvP zrobili, ale to też jest spłycone przez brak prawdziwych covenantów.

Nie. 1100h i sprzedalem ps3, wiec wiecej sie nie nabilo. Sekrety w DkS2 sa, ale co z tego jak konstrukcja swiata biedna w porownaniu do BB i chodzilo mi o to, ze w tym aspekcie ogolnie patrzac DkS2 to najbiedniesza czesc serii Souls i BB. Jednak imo lepsza ogolnie niz DkS. Demonsy i tak na pierwszym miejscu. BB to inny klimat troszke, ale tez 11/10 :)

Odnośnik do komentarza

Żurom jak liczysz czas w gierkach na ps3? Bo coś czuje, że epicko ściemniasz premiera Dark Soulsa II była w marcu, a wg twojego psnprofile skończyłeś już granie czerwcu od marca do czerwca to jest ledwo 90 dni, ktore równa się 2160h a ty mówisz, że przegrałeś 1100h w ciągu tych 3 miesięcy? :yao: wychodzi średnio 12h dziennie lol

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

No akurat większość soulsowych graczy pvp ma więcej niż jedno konto (buildy sie nie mieszczą) wiec w sprawdzanie bym sie nie bawił. Jednak i to nie zmienia faktu, że sam sie dziwie skąd Jerome bierze te liczby. Jak kasowałem swój najstarszy save z pierwszego DkS miałem ok 1300godz. Ciągle w to grywam to pewnie teraz mam 1,5-1,7k. Niby troche lat już minęło od premiery ale jak czasem czytam, że ktoś w to nabił ponad 3k to mi sie wierzyć nie chce. No chyba, że sie jest yukasem który streamuje non stop i chyba nigdy nie śpi.

Odnośnik do komentarza

Swoją drogą że chciało się obliczać i sprawdzać. Może sie machnął z tym zerem ;)

 

Bawi mnie to jak żerom (LEGENDA SOULSÓW) lubi zakrzywiać czasoprzestrzeń. 

 

@Lipert, bóg soulsów ma dwa konta, ale na drugim tylko bloodborne :teehee:

Odnośnik do komentarza

Żurom jak liczysz czas w gierkach na ps3? Bo coś czuje, że epicko ściemniasz premiera Dark Soulsa II była w marcu, a wg twojego psnprofile skończyłeś już granie czerwcu od marca do czerwca to jest ledwo 90 dni, ktore równa się 2160h a ty mówisz, że przegrałeś 1100h w ciągu tych 3 miesięcy? :yao: wychodzi średnio 12h dziennie lol

 

 

No akurat większość soulsowych graczy pvp ma więcej niż jedno konto (buildy sie nie mieszczą) wiec w sprawdzanie bym sie nie bawił. Jednak i to nie zmienia faktu, że sam sie dziwie skąd Jerome bierze te liczby. Jak kasowałem swój najstarszy save z pierwszego DkS miałem ok 1300godz. Ciągle w to grywam to pewnie teraz mam 1,5-1,7k. Niby troche lat już minęło od premiery ale jak czasem czytam, że ktoś w to nabił ponad 3k to mi sie wierzyć nie chce. No chyba, że sie jest yukasem który streamuje non stop i chyba nigdy nie śpi.

Akurat Lipert moze potwierdzic. Jesli chodzi o DkS to z Fighterem nabilismy najwiecej. Lipert mnie zna to cos wie na ten temat. Do tego w DkS2 starczylo mi slotow, kamieniami zmienialem sobie levele dzielac punkty od nowa, wiec bylo wszystko na tacy. Z DkS bylo trudniej, bo uzywalem kilku kont, ale kiedys liczylismy z grupy i pisalismy o tym. Wiec jak Bambinoo nie masz o tym pojecia to nie pisz.

 

I nie zakonczylo sie w czerwcu tylko w listopadzie, wiec nawet tego nie umiesz sprawdzic.

Edytowane przez Jerome
Odnośnik do komentarza

Możecie odpalić grę? Po naciśnięciu panelu dotykowego w głównym menu wywala komunikat: "Wypisano się z PSN. Nastąpi powrót do ekranu tytułowego." Po tym znowu wita mnie ekran tytułowy... inne gry normalnie śmigają i jestem fizycznie zalogowany do PSN.

Przeinstalowywałem grę + wywaliłem sejwy lokalnie/w chmurze i dalej to samo.

 

Rozwiązanie:

 

Profilaktycznie restart routera ale docelowo odpalenie gry będąc nie podłączonym do neta, następnie będąc w menu tytułowym przełączamy się do menu konsoli i w ustawieniach włączamy połączenie z netem powrót do menu głównego gry i wio śmiga :)

Edytowane przez Sydney
Odnośnik do komentarza

W każdą grę z serii Souls grałem, w każdej wbita platyna i bawiłem się z nimi wyśmienicie, masa osób bluzgała na DS2 a mimo to gra mi bardzo podeszła, kupiłem więc wersję na PS4 z PS Store i to był chyba mój największy błąd, czy From Software zamierza zrobić coś, ze skopanym durability (przecież ta gra jest przez to niegrywalna) ? Zacząłem grę odkrywcą, machnąłem mieczykiem 10x i po broni... przecież to jest paranoja, w przypadku innych broni wcale nie jest lepiej, jak to ma tak wyglądać to usuwam z dysku i zostaję przy Bloodborne.

Edytowane przez Pelle
Odnośnik do komentarza

Mi na Łoniaku gra juz trzy razy sie wykrzaczyla w sensie takim, ze nagle zapetlal sie dzwiek i freezowalo ekran. Po restarcie gra mnie zawiadamia, ze powinienem wychodzic przez polecenie Wyjdz, ale zadnych konsekwencji typu corrupt save nie ma. Co do ogolnego dzialania to problemy z framerate`m niestety wystepuja. Czuc "zaciaszki" w kilku miejscach bardzo wyraznie. From Software pod tym wzgledem nie odrobilo zadania domowego. Co do natomiast gownianego durability broni to ja juz nauczylem sie biegac co najmniej z dwoma rownorzednymi broniami, np jeden toporek +6, a drugi +5, ale z blyskawicami. Ulepszam je nieomal rownolegle.

 

PS: Wszystko powyzsze nie zmienia faktu, ze to nadal genialna i megauzalezniajaca gra...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...