Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 698
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, kolekcja Bohaterowie i złoczyńcy ma mieć zaplanowane 100 numerow? XD Kurwa, początkowo było chyba napisane i tak myślałem, że 40 numerów będzie, a tu 100, może mi się coś pojebało? Nie no, ja to chyba przejdę na prenumeratę już, bo obecnie mam 30 numer, a zacznę od 32 numeru, bo tak można wybrać. Ochujeli z tymi 100 numerami. 

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

W temacie o Marvelu dostałem już fajne podpowiedzi, ale chciałbym też dorzucić coś do komiksów DC. 

 

Przede wszystkim czekam na polską wersję Beyond The White Knight, ale chciałem też zapytać o inne tytuły z Batmanem:

 

1) Czytałem niedawno Trybunał Sów i bardzo mi się podobał, ale ponoć ten run później robi się słabszy. Co warto przeczytać z tego runu ?

Z tego co czytałem to wiąże się z tym też event Noc Sów - czy wszystkie komiksy (nie tylko te z Batmanem) z tego eventu wyszły po polsku ? Jeżeli tak, to które z nich warto nadrobić ?

 

2) Zastanawia mnie też Batman Ziemia Jeden - z tego co wiem są trzy tomy - czy będą kolejne czy to zamknięty cykl ? 

 

3) Czy są jeszcze jakieś zamknięte cykle lub odrębne opowieści z Batmanem, które koniecznie powinienem nadrobić, a których nie zekranizowano ani nie są kolejnym originem ? 

Odnośnik do komentarza

1) Pomidor, w N52 się mocno nie wgryzałem 

 

2) Jeśli jest na poziomie Supermana, daruj sobie :/. Chyba tylko Latarnie są spoko z serii o ziemi 1.

 

3)Hmmmm a co by cię interesowało, bo sporo rzeczy zostały w jakiś sposób zekranizowane. Spróbuje może Batmana i Syna i potem Czarną rękawice? Powrót Mrocznego Rycerza, Knightfall, Batman: Rozbite Miasto, Hush, Długie Halloween/Mroczne Zwycięstwo, 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Powrót Mrocznego Rycerza i Hush oglądałem, więc nie będę czytał. Miałem już tak z Killing Joke, że wszystko pamiętałem, więc nie chcę się zawieść na tych dwóch tytułach. Długie Halloween też jest jako animacja, ale powstrzymałem się przed obejrzeniem, bo chcę przeczytać. 
 

Zastanawiam się nad tym Knightfall, ale niezbyt pasuje mi kreska + słyszałem, że jest tam bardzo nierówny poziom. 
 

Na pewno dużo bardziej czekam na No Man’s Land.

 

Oprócz No Man’s Land to chyba bardziej interesują mnie else worlds - stąd miałem pomysł z Batman. Ziemia Jeden 

 

Najbardziej bym chyba chciał przeczytać komiksy z serii Batman Beyond, ale chyba nic nie wyszło po polsku (dlatego tym bardziej czekam na Beyond White Knight)

 

A z tego co wyszło w ostatnich latach jest coś ciekawego ? Na pewno nie bawią mnie pomysły z Batman Metal i jego kontynuacji. Może Batman Imposter albo Grób Batmana ? 

Odnośnik do komentarza

Batman i Syn Granta Morrisona :D. W sensie - serio, mi ten tom mega siadł, jest po polsku no i Batman z nowego DCU ma na tym bazować. Hmmm co tam jeszcze wyszło fajnego - jeśli nie chcesz stricte o Batmanie czytać to pierwsze tomy Nightwina z N52 są bardzo fajne.

 

Jak Elsewordy: "Doom that came to Gotham City", 'Whatever happened to the caped crusader", "Speeding Bullets" (co by było gdyby Clark Kent rozbił się okolicach Gotham), "Gotham by Gaslight" hmmm I może "Flashpoint" poniekąd? Batman gra tam bardzo dużą rolę.

A z nowych runów hmmm Może Batman z N52 i to co Snyder pisał? Czyli początkowe tomy?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja polecę tego Impostora, bo bardzo mi się podobał, no i nietypowa kreska również go wyróżnia. Do tego jest jeszcze Sekta, Mroczne odbicie i Przeklęty. Ten ostatni graficznie to coś pięknego, no i to Azzarello, więc wiadomo. A jeśli o nim wspominam to również Rozbite Miasto i inne opowieści oraz Joker. Jeśli zaś chodzi o Ziemię Jeden, to mam pierwszy tom i z tego co pamiętam to podobał mi się, chociaż już jakiś czas temu czytałem. No i Knightfall oczywiście, ale jeśli nie chcesz kupować całości czyli pięciu cegieł, to pierwszą powinieneś bez wahania nabyć, bo zawiera Venom(nie ten od Spidermana :gayos:) oraz Miecz Azralela, czyli dwie świetne historie, a także wstęp do upadku rycerza. A nuż widelec pociągniesz temat dalej, a nawet jeśli nie, to te historie na pewno nie zawiodą. Jak dla mnie Venom to chyba najlepsze co czytałem z Gackiem w ciągu tych ponad 30tu lat od pierwszego tm-semica.

Edytowane przez Luqat
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.02.2023 o 11:33, Kalel napisał:

2) Jeśli jest na poziomie Supermana, daruj sobie :/. Chyba tylko Latarnie są spoko z serii o ziemi 1.

Jak on ma wiedzieć, czy jest na poziomie Supermana? Nawet, jeśli czytał Supermana z Ziemi-1 to nie czytał Batmana. :balon:

 

@funditto Osobiście polecam Batmana z Ziemi-1. Jest to spojrzenie bardziej realistyczne, o ile można mówić o facecie przebierającym się za nietoperza jako o czymś realistycznym. Mi się podobało a do tego świetna kreska Gary'ego Franka. No i wszystkie 3 tomy łączą się w całość, choć każdy opowiada osobna historię. 

Edytowane przez LukeSpidey
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

Panowie, a coś innego z DC poza Batmanem polecicie? Nienawidzę innych postaci z DC, więc sama historia musi być rozkurwiatorem. Mam póki co Lobo - Portret Bękarta i Czerwonego Syna. Słyszałem, że Kingdom Come i Kryzys Tożsamości są świetne jeszcze? Strażników też mam jak coś.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Rozi napisał:

Panowie, a coś innego z DC poza Batmanem polecicie? Nienawidzę innych postaci z DC, więc sama historia musi być rozkurwiatorem. Mam póki co Lobo - Portret Bękarta i Czerwonego Syna. Słyszałem, że Kingdom Come i Kryzys Tożsamości są świetne jeszcze? Strażników też mam jak coś.

Gotham Central must have. Doom Patrol wydany w Polsce też bardzo dobry run. No i klasyk Saga o Potworze z Bagien od Alana Moore'a.

No i Sandman oczywiście.

Odnośnik do komentarza

Gotham Central wielu poleca i zachwala. 

Kingdome Come od Ross'a i Identity Crisis od Meltzer'a jak najbardziej. To co Deathstroke wyczynia z JL w Kryzysie to poezja :banderas:

Hellblazer od Azzarello i Ennisa też łykaj choć to Vertigo bardziej niż samo DC.

Coś z serii Dark Label może? Pierwszy Batman White Knight ma ciekawe spojrzenie na trójkącik Batman-Harley-Joker. Sam przymierzam się do zakupów jakiś pozycji z tego segmentu.

Klasyki? Złamanie Gacka i śmierć eSa to konkretny przewrót w DC. Ale wiadomo: tam rządzi mentalność lat 90-tych no i znane story ale mimo to warto znać zwłaszcza, że wypuścili kolekcję Knightfall. Tom 1 i 2 sztos, reszta moim zdaniem lekko odstaje (ale jest Selina w purpurowym kombinezonie :wub:).

Dark Knight Returns Millera też warto. Jak nie widziałeś animacji to polecam. Muzyka Christophera Drake'a dokłada konkretnie do pieca.

 

Ogólnie rozglądaj się za elseworldami bo to głównie zamknięte historie z poza kanonu wypadają najlepiej.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Rozi napisał:

Dzięki Panowie, te Gotham Central widziałem i zapowiadają się super w juhc.

 

A no i animacje z Batmanem łykam jak popaprany :obama:

Gotham central polskie wydanie chyba ma jakieś pojebane ceny, bo pierwsze dwa tomy wyprzedane. Lepiej wziąć omnibus po angielsku

https://azylkomiksu.pl/p/77/436786/gotham-central-omnibus-hc-9781779515636--tomy-dc-.html

Odnośnik do komentarza

Gotham Central <3 

Green Lantern Blackest Night. 

Nowa Granica.

Kingdom Come. 

Superman na wszystkie pory roku. 

Kryzys tożsamości <3 

 

A może w Vertigo? Kaznodzieja? Albo Skalp? 

 

 

7 godzin temu, Rozi napisał:

Panowie, a coś innego z DC poza Batmanem polecicie? Nienawidzę innych postaci z DC, więc sama historia musi być rozkurwiatorem. Mam póki co Lobo - Portret Bękarta i Czerwonego Syna. Słyszałem, że Kingdom Come i Kryzys Tożsamości są świetne jeszcze? Strażników też mam jak coś.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...