Skocz do zawartości

Forza Motorsport 5


Rekomendowane odpowiedzi

Gość aphromo

1. Widać dużą poprawę w stosunku do FM4.

2. Niestety, na pierwszy rzut oka widać spadek jakości względem trailerów. Ten gif z pędzącym bolidem wygląda 2.5 razy ładniej niż gameplay.

3. Forza 4 aż taka bida ? Ja nie moge.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

kilka pytań i odpowiedzi odnośnie zmian w fm5 napisane przez kolegę "rauf"

"zmiany" oceńcie sami

 

Ustawienia:

 

I -cokolwiek dodano do opcji tuningu lub suwaków?

Nie, to dokładnie te same opcje. Układ jest ten sam poza felgami. Nie są pogrupowane producentami.

 

 

 

 

II -czy swapy nadal są pochodną reala tzn. że można wymienić Subarowe EJ20 na EJ25 a Miśkowe 4G63T na 4B11T?

Nie, silniki nie są już opisane symbolami producenta a jedynie jako uliczne, sportowe, wyścigowe. Prowadzi to do kuriozów mało realnych gdzie do małego nissana pakuje się 5,7L V8...

 

 

 

 

III -czy zaktualizowano trochę wiekową bazę felg? czy może coś dodano?

Nie, felgi są dokładnie te same, inaczej poukładane jedynie.

 

 

 

 

IV -to samo dot. opcji stylistycznych? nowe spojlery może? albo coś innego od tych szpetnych parapetów forza?

Nie, to te same przeterminowane dodatki, niektórzy raportują że jest ich nawet mniej.

 

 

 

 

V -w grze wciąż są opony do dragu ile zatem jest dostępnych torów do drag stripu 400,800,1600m?

Jest jeden tor na którym widać zarys tras dragowych, niestety nikt nie potrafi go aktualnie odblokować. DLC?

 

 

VI -czy opony mają marki? (było w FM2)

Nie

 

 

 

 

VII -czy na oponach drogowych widać bieżnik, czy różnią się jakoś od slicków czy dragowych?

Nie, zmiany widać jedynie w przypadku upgradu układu hamulcowego.

 

 

 

 

VIII -czy poprawiono współpracę z oficjalnymi kierownicami Forza Motorsport tzn.Fanatec lub MS Wheel? konkretnie czy tryb symulacja będzie dla nich właściwy czy też będzie trzeba grać na normal gdbyż symulacja jest tylko dla padów i skutkuje "zimnym lodem" na każdej nawierzchni?

Nie, co więcej żadne urządzenia z poprzednim interfejsem nie są obsługiwane. Wszystko co aktualnie Fanatec może zaoferować to nowa baza do kierownic z przekładaną obręczą (ok.300 euro). Raczej nic nie umożliwi podłączenia tańszych kierownic MS czy innych.

https://www.facebook.com/Fanatec/posts/558602844215716

 

 

 

 

IX-czy można bindować klawisze, ile jest ustawień zapisanych dla padów czy kierownic?

?

 

 

X -czy konsola (tak wiem nie dotyczy to samej gry tylko hardwaru) obsługuje 3 monitory co jest w świecie powoli simracingowym standardem?

Nie, mimo niezłej mocy obliczeniowej GPU (PS4=1.86 Teraflops, XBone=1.33, średnia karta ze stycznia 2013 za <1k zł GTX 660=1.88 Teraflops) Xbone nie oferuje obsługi wielu monitorów. Dziwne ponieważ karty Nvidia od poziomu GeForce GTX 590 (początek 2011) z łatwością ciągną 3 monitory.

Żeby zagrać na 3 monitorach należy kupić 3x XBone, 3x FM5 i 3x Gold.

Opcje gry online:

XX -czy wydłożono zapis powtórek z gry wieloosobowej w lobby? wiadomo rzecz konieczna do sędziowania, sesji zdjęciowych itd 20min starcza zwykle na 10-15 okrążeń

 

Nie, co więcej wyeliminowano możliwość zapisania powtórki wogóle (jak w Horyzonie), jakie niesie to implikacje dla eventów, turniejów lig etc. nie muszę mówić....

 

 

 

 

XXI -czy dopracowano ustawienia lobby, wymuszenia dokładniejsze (masa, moc silnika, opony itd) czy ustawienia można zapisać?

 

Nie, , są te same, co więcej ustawień nie da się już zapisać, każdorazowo trzeba je ustawiać z palca: tor, jego układ, kolejność startu, duchy, uszkodzenia, opóźnienia, klasa aut, ilość botów, wymuszenia, zliczanie czasu....

 

 

 

 

XXII -czy do looby można wejść jako widz np po wywaleniu z niego? albo żeby streamować event?

 

Nie, , niestety nie ma już takiej opcji.

 

 

 

 

XXIII -jak usprawniono system zaproszeń do lobby? ile osób można zaprosić ze znajomych czy klubu?

 

Niestety, nie ma aktualnie zaproszeń, lobby skleca się jedynie z osób które wcześniej zaprosimy do XBL party, jest to komplikacja o tyle że lobby może pomieścić 16 osób jak w FM4, a XBL party...

 

 

 

 

XXIV -ile osób może być w XBL party jednocześnie? wcześniej 8 było trochę archaiczne

 

Niestety, wciąż tylko 8. Co więcej ażeby zrobić z nich lobby 16 osobowe należy, hm kombinować....

Tutorial jak składać XBL party i dalej lobby

http://www.youtube.com/watch?v=E0ut5ONWlIs

 

 

 

 

XXV -czy usprawniono opcje zarządzania klubem? czy w garażu klubowym można dodawać opisy aut? czy szef klubu może zarządzać nimi? czy hierarchie mają więcej poziomów niż szef-zastępca-członek?

 

Nie, , co więcej kluby zostały wogóle wyeliminowane.

 

 

 

 

XXVI -czy w lobby można poprawiać tuningi? albo wysłąć komuś seta? (było w FM2)

 

Nie, , co więcej wogóle wyeliminowano możliwość wysyłania setów....

 

 

 

 

XXVII -czy na start wyścigu wskakujemy równo z zielonym czy można przygotować się podnosząc obroty chwilę wcześniej? jak to wygląda w dragu?

 

Nie, , jest jak było, w dragu nikt nie wie, bo nie ma dostępnego toru do dragu aktualnie....

 

 

 

 

XXVIII -czy po wyścigu można wreszcie zapisać wyniki do pliku czy mamy 10 sek na zrobienia zdjęcia telewizora?

 

Nie, , next gen niestety nie oferuje takiej opcji, ponoć było to zbyt pamięciożerne....

 

 

 

 

XXIX -czy w pit stopie mamy jakiekolwiek nowe opcje?

 

Nie,

 

 

 

 

XXX -czy w pit stopie łaskawie naprawia się uszkodzenia aero?

 

Nie,

 

 

 

 

XXXI -czy można ustawić realne zużycie paliwa i opon?

 

Nie,

 

 

 

 

XXXII - czy można wybrać w HUD zamiennie best lapy zawodników lub odległości pomiędzy nimi?

 

Nie, pokazywane są jedynie BL, opcję odległości wyeliminowano.

Odnośnik do komentarza

5 to magiczna liczba widzę, że i GT i FM z tym numerkiem rozczarowały. 

 

Ja osobiście traktują tą grę jak FM2 na X360 czyli nic wielkiego, dopiero kolejna Forza pokaże co X0 tak naprawdę potrafi.....o ile cokolwiek potrafi. 

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza

c.d tekstu

 

Opcje społeczne:

XL -czy istnieje miejsce jak witryna gdzie możemy w/g swoich kryteriów wyszukiwać sety tuningowe, malowania, powtórki, zdjęcia czy dekale?

Nie, co więcej wyeliminowanej witrynie nie zastępuje nic co umożliwiało by nam wyszukiwanie, "sklep" jednynie rekomenduje nam najpopularniejsze zestawy rekomendowane przez jakiś algorytm.

 

 

XLI -czy ustawienia tuningu można rozesłać znajomym?

Nie,

 

 

XLII -czy można podarować malowanie np. na ligę?

Nie,

 

 

XLIII -czy można wysłać np. jako nagrodę kredyty czy auto?

Mówiłem Nie, , nic nie można wysyłać, podarować czy podzielić się, wystarczy?

 

 

XLIV -czy poprawiono wygląd wymienionych torów, dodano może ich nowe warianty lub chociaż opcję okrążenia w przeciwnym kierunku? Road America, Suzuka, Infineon, Hockenheim, Nordschleife, Nurburgring GP, Tsukuba, Camino Viejo, Iberian, Ladera, Fujimi Kaido, Maple Valley, Mugello, Positano, Sedona, Sunset, Motegi?

Nie, , co więcej wymienione tory zostały wyeliminowane z gry, wiadomo jedynie że Ring pojawi się w styczniu 2014 jako płatny dodatek DLC.

 

 

XLV -czy rankingi LB rozszerzono o jakieś nowe opcje sortowania? czy możemy wyszukiwać wreszcie sprawnie po znajomych, bliskich, klasach, drifcie a może także po asystach czy kiera/pad?

Nie, rankigni są schowane w rywalach (jak w Horyzonie zdaje się), brak też wogóle rankingu np. Driftowego...

 

 

XLVI -czy w grze znajdziemy zabawne opcje które mieliśmy w Fm4 i Horyzonie coś jak plac zabaw, kotek myszka, zarażony etc?

Nie, , zostały wyeliminowane.

 

 

XLVII -czy w grze będą specjalne auta "integrujące" społeczność jak unicorny a może dodano przygodowe opcje jak w Horyzon zagubione auta?

Nie, , unicorny zostały wyeliminowane, będzie sporo fajnych aut...w DLC

Odnośnik do komentarza

No to ładna kaszanka, gra jeśli chodzi o content stoi w miejscu i jednocześnie się znacznie cofa, wiadomo mało czasu mieli, a w międzcyzasie trzeba bło robić Horizon, ale bez przesady, to co za rok szóstka czy za dwa lata jednak ? ;)

 

Swapy V8 do Nissanów to nawet w Polsce nic nadzwyczajnego, mnóstwo driftowozów tak jeździ, pierwszy z brzegu

 

http://www.youtube.com/watch?v=_i514MXk1N4

 

Do BMW też się sporo z tego wkłada na całym świecie, a w skandynawii silniki z serii LS lądują też w Volvo Saabach i w zasadzie wszystkim co ma koła :D

Odnośnik do komentarza

5 to magiczna liczba widzę, że i GT i FM z tym numerkiem rozczarowały. 

 

Ja osobiście traktują tą grę jak FM2 na X360 czyli nic wielkiego, dopiero kolejna Forza pokaże co X0 tak naprawdę potrafi.....o ile cokolwiek potrafi. 

Też podejrzewam że kolejna Forza powinna pokazać pazur ale przez kolejną Forze mam namyśli Horizon 2 :woot:

 

No to ładna kaszanka, gra jeśli chodzi o content stoi w miejscu i jednocześnie się znacznie cofa, wiadomo mało czasu mieli, a w międzcyzasie trzeba bło robić Horizon, ale bez przesady, to co za rok szóstka czy za dwa lata jednak ? ;)

Przecież za FH odpowiada PG a nie T10 pewnie mieli w nią swój wkład ale nie sadze by aż taki by to cokolwiek usprawiedliwiało w kwestii FM 5

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Protip dla obecnych i przyszłych nabywców gry: Pamiętacie Forza Rewards? W Forza 5 za każdy kolejny poziom Tier dostaje się w grze 1 mln kredytów. Nie wiem ile ich w sumie jest, ale co większe hardcory dostają po 5-6 mln kredytów. 

Odnośnik do komentarza

 

O ile poprzednie Forzy nie byly mistrzami w kwesti odwzorowania torow tak tutaj jest naprawde fajnie. Jak jada "pod slonce" to moznaby sie pomylic xD

Goscie z ISR chwala model jazdy i FFB. Ponoc najlepsze doswiadczenie z kierownica na konsolach.

Dla mnie fakt wydanego "na szybko" produktu z tak niewielka iloscia tras przewaza i zapewne FM5 sobie odpuszcze.

Jednak wyrazna poprawa w tak dla mnie waznych kwestiach napawa mnie nadzieja przed FM6 ktore zapewne uderzy za 2 lata.

Moze do tego czasu beda sprzedawac klocka bez kinecta w normalnej cenie :P

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość DonSterydo

Mam pytanie do grających odnośnie fragmentu recki poli "Jeżeli nie mamy znajomych, którzy grają w Forzę lub nie jesteśmy połączeni z internetem, Drivatary zostaną zastąpione zwykłym AI". Drivatary rzeczywiście ograniczają się tylko do znajomych ?

 

Masz odpowiedź w tym co sam zacytowałeś. Tak przynajmniej to rozumiem. Z tego co wiem, to pierwszeństwo mają znajomi, a później losowo z chmury.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

WItam zapraszamy do Forzy 5 , jezdzimy pro:> robimy dobre czasy , scigamy sie Online , chcesz miec mocnego drivavatara zaproś nas do znajomych , powalczymy z twoimi czasami zobaczysz że zycie nie jest różowe a twoje umiejętności są marne:> HixHBZ oraz Tigerkotek HBZ pl czekamy na twoje zaproszenie do znajomych ,POZDRO

Odnośnik do komentarza

WItam zapraszamy do Forzy 5 , jezdzimy pro:> robimy dobre czasy , scigamy sie Online , chcesz miec mocnego drivavatara zaproś nas do znajomych , powalczymy z twoimi czasami zobaczysz że zycie nie jest różowe a twoje umiejętności są marne:> HixHBZ oraz Tigerkotek HBZ pl czekamy na twoje zaproszenie do znajomych ,POZDRO

Podjąłem wyzwanie i zaprosiłem ciebie HiXX360.

Niestety nie potrafi mi znaleźć gamertaga Tigerkotek HBZ pl :(

Odnośnik do komentarza

Pograłem wczoraj w sumie może 2 godziny i na sam początek dwa przemyślenia:

- Graficznie gra mnie nie powaliła. Większe wrażenie pod tym względem zrobił na mnie Horizon, głównie dlatego, że wyciągnął aż tyle z tak starego sprzętu.

- Soundtrack dla mnie jest tragiczny. Te chóry po prostu nijak nie pasują do wyścigów, usypiają zamiast budować napięcie.

Odnośnik do komentarza

Ja również lubię muzykę instrumentalna, ale ta, która znajduje się w FM5 brzmi, jak już ktoś tutaj wspomniał, jak odrzucona muzyka z filmu fantastycznego ze średniej półki. Zwyczajnie ni w ząb nie buduje dla mnie napięcia, ekscytacji podczas jazdy 500-konnymi maszynami.

 

Ogólnie, to najlepiej chyba wspominam soundtrack z pierwszej Forzy, zapadł mi w pamięć do dnia dzisiejszego.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy jest taki ogólny, który pokaże wszystkich graczy, sprawdzę po pracy.

Do tej pory zauważyłem tylko po każdym wyścigu jest, który pokazuje na którym miejscu na świecie jesteś danym autem na danej trasie.

 

 

Nie znalazłem takiego ogólnego. Po każdym wyścigu jest taki dla danej klasy samochodów, a w wyzwaniach online, też pokazuje tylko graczy, którzy brali udział w danym wydarzeniu.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...