Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Kumpel ma problem ze swoją PS3:

 

"Włączam PS3 i mam komunikat, że konsola będzie odzyskiwać dane, gdyż "System plików w pamięci masowej systemu jest uszkodzony i zostanie przywrócony". Po zakończeniu odzyskiwania danych PS3 ma się zrestartować, ale nic się nie dzieje. Konsola się zwiesza."

Odnośnik do komentarza

help!

w sierpniu odkupilem od brata slima 320gb. konsola byla malo uzywana i przelezala u niego tylko rok. jest tuz po gwarancji, ale zmeczyla sie dopiero u mnie ;)

wczoraj pojawil sie pewien problem. trzykrotnie w ciagu dnia, w czasie gry w dead space 2, zniknal dzwiek, by po kilku/kilkunastu sekundach konsola zwiesila sie kompletnie. musialem ja wylaczyc przyciskiem z obudowy, bo nic innego nie dzialalo;

 

czy ktos mial podobne problemy?

 

na forum, w dziale o ds2, Cyring Wolf powiedział, że tak wyglądała śmierć jego czarnuli. w necie widzę na kilku naglojęzycznych forach, że może to być związane ze śmiercią lasera. dajcie znać jeśli cos wiecie.

(a wczoraj kupiłem nowy TV :( ale nie ma to nic z nim wspólnego - pierwszy freeze był rano, przed zmianą talepatora...)

Odnośnik do komentarza
Już jest wszystko ok, co to znaczy "trofeów nie przechowuje"?

 

To, że paczki (te *.dat'y) nie zawierają "dev_hdd0/home//trophy/", a skoro nie zawierają to ich z tej kopii nie przywrócisz. W błogosławiony przez Sony sposób, trofea przechowuje się wyłącznie u nich na serwerze (opcja synchronizacji trofeów kopiuje je na serwer (i/lub z serwera), oczywiście o ile rejestrowałeś się w SEN i masz niezbanowany NP Account ID).

 

Normalnie zgrałem wszystkie sejwy na pendrive'a

 

Opcja Copy All, pomija te w których w PARAM.SFO ustawiona jest blokada kopiowania. Niemal wszystkie gry sieciowe blokują (bo przechowują dane lokalnie, a nie na serwerze), ale też sporo normalnych gier (a nie tylko, jak je nazwałeś "bajeczki z PSN"). Radzę Ci sprawdzić.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Czytasz ze zrozumieniem? ;]

Trofea nie mają blokady kopiowania bo ta jest uwzględniana wyłącznie przy kopiowaniu na USB, a tam można kopiować tylko multimedia i save'y - a o czym my rozmawiamy? O save'ach. Sprawdź więc czy wszystkie Ci się skopiowały bo jeśli któryś miał założoną blokadę to mimo, że wybierzesz kopiuj wszystki to te z blokadą zostana pominięte.

Odnośnik do komentarza

@_daras_

Co miał naprawić? Save'ów z blokadą kopiowania nie da się i nie będzie się dało kopiować na pendraka w tym modelu biznesowym. ;) Więc opcja ta kopiuje wyłącznie zwykłe save'y - i w takim układzie - użytkownik powinien być o tym poinformowany. A nie jest, przynajmniej do 4.25 włącznie.

 

Na infolinii o Bożym świecie nie wiedzą. Zaczynam podejrzewać ich o jakieś szablony odpowiedzi. ;)

Odnośnik do komentarza

Od wczoraj (dokladnie po sciagnieciu dema Ni No Kuni) konsola wlacza sie tragicznie dlugo - okolo 3-4 minut. Jak juz sie 'rozgrzeje' to wszystko chodzi bez problemu. Mam nadzieje, ze nic jej nie bedzie (sprzet ma dopiero 5 miesiecy). Jak sie zje*ie to chyba wracam do X'a. Na slimie (X'ie) nie mialem ani razu problemow.

 

Ktos spotkal sie z podobnym problemem? Jakies rady?

Odnośnik do komentarza

Witam,

Pobieżnie przeglądnąłem 5 stron tematu wstecz. Mam następujący problem: chciałem załączyć PS3 Slima ale konsola nie reaguje po ok 1 minucie od włączenia załącza się głośno wentylator (pochodzi ok 2 minut) i konsola się wyłącza. Ktoś miał podobny problem? Mam zakładać, że konsola zaliczyła zgon? Czyli mogę jechać do Media Markt i na podstawie gwarancji żądać wymiany towaru?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Well, z moim obecnym fatem prawdopodobnie będę niedługo się żegnać. Konsola chodzi na najwyższych obrotach, a i tak wali komunikaty, że jest jej za ciepło i sama się wyłącza. Niedawna wymiana pasty kompletnie nic nie dała. Poleci ktoś fajny, mało awaryjny model? Może jakiś forumowy elektronik znający się na rzeczy podjąłby się (ewentualnej) naprawy? :P

Edytowane przez C-Boy
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć!

Właśnie po 4 latach mój FAT zaliczył żółte światełko:(

Mam pytanko do Was. Kupię Slima, chciałbym przenieść wszystkie moje dane, a najlepiej odrazu cały mój dysk (zmieniałem 40gb na 500gb) do nowej konsolki. Czy da się to zrobić bez problemu, przekładając dysk? Czy muszę zrobić backup danych? Dzięki z góry za dobre rady:)

Pozdrówki

Odnośnik do komentarza

Dysku z konsoli do konsoli nie przelożysz, bo wsadzając do konsoli nowy dysk ps3 go formatuje.

Czeka mnie podobna operacja, co mam zamiar zrobić:

1. naprawić Fata

2. zdeaktywować konta z grami (można też przez internet raz na pół roku)

3. kupić PS+ i wrzucić sejwy na chmure (można też do tego użyć kabla ethernet albo nawet pendrive'a, ale wolę nie ryzykować zablokowaniem trofeów)

4. synchro trofeów

5. wsadzić dysk do nowej konsoli, ściągnąć gry, synchro trofeów

 

Tak to mniej więcej wygląda, jeśli o czymś nie zapomniałem.

Edytowane przez Sikor
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...