Skocz do zawartości

Wiedźmin 3: Dziki Gon


Rekomendowane odpowiedzi

btw jeszcze tip

 

szukałem zwykłych piór żeby zrobić bełty - można je zdobywć z kurczaków i gęsi

można zabijać ptaki w wiosce i raczej nikt sie nie burzył (chociaż robiłem to w wiosce gdzie nie było strażników), w wiosce w której to robilem gęsi sie co chwile respiły wiec moglem odrazu kilkanascie piór nałapać

mini tip - jak sie wali kaczki mieczem to ludzie sie boją i krzyczą/uciekają. jak sie zabija z kuszy to sie nie robią zamieszania

 

 

btw ciekawostka nt questa od barona związana z guślarzem, musimy znaleźć jego

 

koze. ja szukając kozy znalazłem niedźwiedzia w jaskini i go zabiłem przy oakzji. potem znalazłem koze i patrze że w drodze powrotnej zbacza z drogi i zaczyna żreć trawe niedaleko jaskini niedźwiedzia, najwyraźniej tu miała być walka i obrona kozy. ale zamiast tego wiedźmin powiedział cos w stylu "o to tu był ten niedźwiedź, dobrze że go już wcześniej zabiłem"

fajny smaczek

 

 

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Jakieś 35 godzin gry za mną, misji wątku głównego nie tknąłem po dostaniu się do Vellen. W Novigradzie jeszcze nawet nie byłem, dopiero co ósmy poziom wbity i od razu przywdziany wiedźmiński komplet gryfa, który dopiero teraz można było założyć.

 

Ta gra byłaby zjawiskowa nawet nie mając głównej linii fabularnej, którą zostawiam sobie na koniec, żeby się nie rozpraszać wszystkim dookoła. :banderas:

Odnośnik do komentarza

Ta gra jest tak ogromna, że będzie trzeba ją przejść kilka razy, bo nie sposób tutaj zrealizować wszystkich questów - a to ktoś zginie, a to historia potoczy się inaczej, ogrom jest tego wszystkiego. 

 

Wczoraj miałem idiotyczną sytuację, bo przez przypadek, poprzez GoGa usunąłem sobie Wieśka z dysku i musiałem instalować go ponownie - miałem chwilę zatem, żeby obczaić inne RPGi, dlatego odpalałem na YouTube gameplaye z każdego znanego mi, dobrego RPG. 

 

Jak zobaczyłem Skyrima czy Obliviona, to złapałem się za głowę jak ubogie i marne są te gry w porównaniu do Wiedźmina - jakie archaiczne, drętwe, nudne, brzydkie - wiem, że między Skyrimem, a Wieśkiem są 4 lata różnicy, ale chodzi tutaj o samą mechanikę rozgrywki. Dragon Age tak samo, nie wspominając już o Gothicach, czy KOTORach, bo to wiadomo. Wiedźmin 3 na nowo kreuje cały koncept dobrego RPGa, pokazuje w jaki sposób powinno się prowadzić akcję, jak wyglądają rozterki moralne, jak nalezy prowadzić fabułę czy budować świat. Pokazuje też, że questy wcale nie muszą być nudne, a można je przyozdobić ciekawą historią i zrealizować w nieco odmienny sposób od reszty. 

 

Proste zadanie - polowanie na potwora - w innej grze byłaby informacja - zabij tę bestię. Koniec. A tutaj szukamy śladów, budujemy napięcie, powoli dowiadujemy się, co to właściwie za stwór i nigdy nie wiemy na co trafimy. Gra zaskakuje na każdym kroku.

Wiesiek wyznacza nowe standardy i ciężko będzie go teraz przebić.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Mam pytanie do was a mianowicie o zadanie brudna forsa. Wyskakuje mi polecenie abym przeczytał list w ekwipunku, przejrzałem wszystko łącznie z książkami i nic:/ nie wiem co jest przyczyną, iż nie mogę wypełnić tego zadania? Ma ktoś na to radę?

Ten quest jest zbugowany. Jak zwiedzałeś okolicę i odwiedziłeś sam miejsce w które prowadzi ten quest to później nie da się go już ukończyć.

 

 

To znaczy, że teraz aby zaliczyć ten quest muszę rozpocząć grę od nowa? Nie ma na to jakiegoś sposobu? Skoro gram i podoba mi się to co widzę chcę zaliczyć wszystkie zadania, a tu taki psikus;/ Masakra jakaś. No nic trzeba zacząć od zera. 

ps. tak na przyszłość są jeszcze jakieś zbugowane misje? Tzn że wykonamy coś przed przeczytaniem i później mamy zonka?

Odnośnik do komentarza

DigitalFoundry wrzuciło na YT porównanie płynności rozgrywki PS4 i i3/750ti czyli zestawie za około 2000 zł przy podobnym poziomie grafiki.

 

V-Sync: On
Resolution: 1920x1080
Nvidia Hairworks: Off
Number of Background Characters: Low (console actually seems lower than this)
Shadow Quality: Medium
Terrain Quality: Medium
Water Quality: High
Grass Density: Medium
Texture Quality: Ultra
Foliage Visibility Range: Medium
Detail Level: Medium
Ambient Occlusion: SSAO
All post effects on except vignetting.

 

Odnośnik do komentarza

Faktem jest, że są jakieś misje poboczne które trzeba czyścić zanim się ruszy jakiś wątek główny bo później quest przepada. Latami byłem karmiony innym podejściem. "nie zrobiłeś teraz, to zaliczysz później". Po części tego nie łapię, bo ta gra to nie 5h gry a masa czasu. Ponownie ogrywać żeby zaliczyć kilka questów które pominąłem? może się czepiam. 

Odnośnik do komentarza

Faktem jest, że są jakieś misje poboczne które trzeba czyścić zanim się ruszy jakiś wątek główny bo później quest przepada. Latami byłem karmiony innym podejściem. "nie zrobiłeś teraz, to zaliczysz później". Po części tego nie łapię, bo ta gra to nie 5h gry a masa czasu. Ponownie ogrywać żeby zaliczyć kilka questów które pominąłem? może się czepiam. 

 

Ta gra ma kilkanaście różnych zakończeń, a questy pojawiają się i udostępniają kolejne treści zależnie od tego, czego dokonałeś wcześniej. Miałem taką sytuację w Novigradzie, że gdyby nie pewne decyzje, które podjąłem, nie odblokowałbym kolejnego zadania ;) 

Twórcy kiedyś wspominali, że świat dopasowuje się do Twoich decyzji i zmienia wraz z nimi - nie dawałem temu wiary, ale faktycznie tak jest.

Odnośnik do komentarza

Tak było w dwójce. Tu się okaże, ale przez pryzmat tego, co do tej pory większość z nas widzi podczas grania - wątpię, by chłopaki poszli na łatwiznę i dali płaskie ekrany plus komentarz Jaskra. Wierzę, że końcówka też nas zaskoczy w taki sposób, którego się nie spodziewamy.

Odnośnik do komentarza

przecież już widać że decyzje jakie podejmujemy mają wpływ w grze - questy inaczej się kończą, jednym pokazują sie kolejne, inni kończą z niczym, ktośtam sie jednemu pojawi a innemu nie - jest tego cała masa - pewnie nawet nie widzimy tego bo trzeba by analizować każdy quest jak kto miał i co wybrał np.

 

Czarownica

 

 

którą pukamy, hav3n skończył na walce i ją zabił, ja przekonałem do ucieczki do Kaer Morhen

 

Odnośnik do komentarza

Co do barona

Niby happy end ale jednak dzieciaczki na bagnach umierają, przynajmniej jeśli zabiło się tego upiora w drzewie, no i pewnie żona barona ma już tak nayebane w głowie że nie da się jej pomóc, co za gra  :banderas:  

 

 

 

 

 

Ciekawe co bedzie dalej z tym upiorem, przeciez go uwolnilsimy, a przed atakiem na bagna Baron gada z soltysem ze wlasnie ten duch spustoszyc im wioske :obama: 

 

 

Z drugiej strony mamy ''happy end'' i ciekawe czy Baron znowu sie pojawi i w jakiej sytuacji.

 

Co za giera :banderas:

 

 

Odnośnik do komentarza

Panowie bo mnie ten quest męczy a nie wiem jak go zrobić początek gry więc bez obaw o czytanie

 

 

Brudna forsa, mam przeczytać jakąś notatkę którą znalazłem ale już wszystko przeczytałem 2 razu co mam w schowku i nie zalicza mi zadania co źle robię ?

 

Edytowane przez marekjw2523
Odnośnik do komentarza

Panowie bo mnie ten quest męczy a nie wiem jak go zrobić początek gry więc bez obaw o czytanie

 

 

Brudna forsa, mam przeczytać jakąś notatkę którą znalazłem ale już wszystko przeczytałem 2 razu co mam w schowku i nie zalicza mi zadania co źle robię ?

 

 

Była już o tym mowa kilka razy. Quest jest zbugowany ;)

Edytowane przez lothronik
Odnośnik do komentarza

Jakby ktoś szukał, to na reddicie jest krótki spis "Tips & Tricks". Większość dotyczy raczej zupełnych podstaw ("Otwieraj wszystkie skrzynki!" albo "Nie stój w miejscu w czasie walki!"), ale znajdzie się parę ciekawych porad, np. gdzie najlepiej sprzedawać towary (w tym trofea po pokonanych potworach), choć to podobno zbugowany sprzedawca.

https://www.reddit.com/r/witcher/comments/36h1nt/the_witcher_3_tips_tricks/

 

Przy okazji pytanko ode mnie: wysprzątałem cały Biały Sad (został tylko gryf) i chciałbym zrobić mój pierwszy magiczny, srebrny miecz, ale do tego brakuje mi 1 x szmaragdowy pył. Jeden mi wypadł z upiora i nie mam jak zdobyć kolejnego pozostałe upiory w okolicy już powybijane). Czy jak popchnę fabułę do przodu i wyląduję w nowej lokacji, to stosunkowo wcześnie mogę znaleźć kolejne upiory do ubicia, czy raczej od razu kupić u sprzedawcy w obozie Nilfgaardczyków? Choć przyznam, że 570 golda to cały mój aktualny majątek...

Odnośnik do komentarza

ja jakimś sposobem zaliczyłem brudną forse. nie wiem czy czytałem tą kartke bo nie pamiętam konkretów, ale łaziłem i czysciłem znaki zapytania i na jednym z nich bo wyczyszczeniu wpadło mi zaliczenie brudnej forsy

 

 

btw ja bym nie srał ogniem że jakiegoś questa sie nie udalo zaliczyc, jest ich taka masa że i tak sie wszystkich pewnie nie uda zrobić ja staram sie robić wszystko ale nie bede płakał jak coś pominę bo i tak chce potem przejsc gre drugi raz i robić inne wybory w głownej fabule i wtedy bede sie też rozglądał za tym co ewentualnie pominąlem

 

 

btw ciekaw jestem ile można w sumie zdobyć w grze skillpointów za levele chyba 50-60? i za miejsca mocny nie wiem ile?

z tego co mowili redzi raczej sie nie da postaci ulepszyć w całosci (wszystkie skille rozwinąć na maksa) jest to calkiem ok bo przy drugim przechodzeniu mozna wybrać inną drogę rozwoju,  ale ciekawe jestem jak bardzo trzeba sie ograniczać (chociaż i tak sprobuje rozplanować rozwoj tak żeby skupić sie na 12 skillach najbardziej bo w koncu mamy i tak tylko 12 slotów na aktywne skille

Odnośnik do komentarza

 

Panowie bo mnie ten quest męczy a nie wiem jak go zrobić początek gry więc bez obaw o czytanie

 

 

Brudna forsa, mam przeczytać jakąś notatkę którą znalazłem ale już wszystko przeczytałem 2 razu co mam w schowku i nie zalicza mi zadania co źle robię ?

 

 

Była już o tym mowa kilka razy. Quest jest zbugowany ;)

 

 

 

Ja bez problemu zaliczyłem tego questa, więc nie wiem od czego zależy, że quest jest zabugowany.

Odnośnik do komentarza

Bluber miał rację by grać po angielsku, bo dow(nene) w walkach na pięści z zawodnikiem "Krawiec" Durden im nie wyszedł po polsku.

 

A tak naprawdę to nawiązania do popkultury bywają bekowe - rozwalił mnie Geralt grożący kupcowi w Novigradzie, że niewidzialna ręka rynku zaraz spotka się z jego ryjem + opowieść zoltana o kochance jaskra sado maso co nadawała im imiona z 50 twarzy geja.

 

:banderas:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...