Skocz do zawartości

Knack


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Sarge jest super, udziela się czasem na forumku. Ale do rzeczy. Kupiłem grę na premierę i nie żałuję, choć 250zł ta gra absolutnie nie jest warta. Zresztą te nowe ceny to w ogóle jest porażka. Obecnie siedzę w trzecim rozdziale i bawię się całkiem dobrze. Nie jest to crap (sorry HIV) ani GOTY. Dla mnie to takie 6, momentami 7/10. Grafika jest przyjemna, kolorki soczyste. PS3 bez problemu by to uciągnęła, PS2 nie. Zabawa polega na tłuczeniu goblinów, robotów, ptaszków i innych takich. Walimy z doskoku, klasycznie i atakami specjalnymi dla których zbieramy zółte kryształy. Knack często zmienia swój rozmiar, gdy jest wielki to mamy spokój, gdy malutki to trzeba się pilnować. Gram na normalu i powiem że momentami jest ciężko. Pasek życia znika błyskawicznie gdy obrywamy. Często trzeba się solidnie nagimnastykować żeby nie oberwać gdy atakuje nas kilku przeciwników na raz. Walą maczugami, z łuku, granatami. Po drodze oczywiście znajdujemy ukryte w ścianach elementy ulepszające. Fabułę już zapomniałem, ale cut-scenki są fajne. Dziecku radzę włączyć najniższy poziom trudności, dla hardcorów podobno odblokowuje się very hard po przejściu gry. Główne wady tej gierki to rzadkie checkpointy i lekko szarpiąca animacja.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Marny ten Knack jak malo ktora gra - nie powinni dawac czegos takiego na standzie promujacym konsole bo ludzie sie zniecheca.
Wczoraj gralem w GameStopie i tak jak myslalem - gra jest poprosru slaba i wcale nie wyglada jak next-genowa produkcja, lokacje sa puste, a obiekty powtarzane metoda kopiuj-wklej, design postaci i przeciwnikow beznadziejny.

 

Slabizna, ale sie sprzeda bo na start nie ma zybt duzego wyboru i ludzie beda brac z konsola w zestawie.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Marny ten Knack jak malo ktora gra - nie powinni dawac czegos takiego na standzie promujacym konsole bo ludzie sie zniecheca.

Wczoraj gralem w GameStopie i tak jak myslalem - gra jest poprosru slaba i wcale nie wyglada jak next-genowa produkcja, lokacje sa puste, a obiekty powtarzane metoda kopiuj-wklej, design postaci i przeciwnikow beznadziejny.

 

Slabizna, ale sie sprzeda bo na start nie ma zybt duzego wyboru i ludzie beda brac z konsola w zestawie.

 

 

To, że dla ciebie jest marne nie znaczy, że ktoś inny ma nie bawić się fantastycznie przy tej pozycji. Ja grałem tylko chwilę i mam zamiar kupić tą grę by móc pograć wspólnie z narzeczoną, z resztą każdy z kim rozmawiałem kto ma tą grę i gra z dziewczyną, lub żoną zachwala tytuł mówiąc, że wszyscy jadą po tytule, a gra sama w sobie jest bardzo fajna. Tak więc można miedzy bajki wrzucić ten cały hejt. Jestem pewien, że wiele osób cieszy się wspólnym graniem w raz z kimś bliskim czerpiąc z tego mnóstwo radości.

Odnośnik do komentarza

Nie - nie mozna wrzucic miedzy bajki bo ile osob tyle opinii, nie wszystkie recki byly pozytywne, wiec jednemu sie spodoba, a innemu nie. 

Nie tylko mi sie nie podoba, wic spokojnie - nie hejtuje mega hiciora bo gra z cala pewnoscia az tak dobra nie jest i to jest pewne.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

gekon napisał

 

cyt " Faktycznie nie jest to crap, ale gierka 2 generacje do tyłu. Jak by to było na ps2 to wystawiłbym 9+ na 10."

 

Na ps2 gra miała by gorszą grafikę i taki sam ch.jowy gameplay, a ty dał byś jej 9+ na 10 -- łosszz karwa, no to dowaliłeś intelektem.

 

Co do samej gry. Pograłem trochę u znajomego i Knack to flaki z olejem ze sztucznie zawyżonym poziomem trudności, który robi z graczy idiotów. W dodatku gra jest cholernie monotonna - po godzinie miałem dość. Zastanawiam się teraz czy rzeczywiście Mark chciał stworzyć takiego crapa czy miał odgórny rozkaz aby stworzyć slashera pod niedzielniaków bo platformówka  to to na pewno nie jest i nawet kilka skoków od czasu do czasu ( skakanie w knacku, to kolejny niedorobiony element ) nie czyni z Knacka platformer. Czym jest zatem Knack. Według mnie to napier..lanka dla casuali ( nie mówcie mi tu o sztucznie zrobionym poziomie trudności, który jak już wcześniej napisałem robi z doświadczonych graczy idiotów ) która jako tako się sprawdza jednak dla bardziej wymagających graczy, którzy nie mają zamadlonych oczy wielkim PS4 jest sztucznym i nie grywalnym tworem, w którego za darmo bym nie grał. Na koniec Dodam, że na Platformera z prawdziwego zdarzenia pewno sobie jeszcze długo poczekamy bo Sony nie kwapi się aby w ogóle takiego zrobić - i wielka to szkoda, bo dobry platformer, to esencja gier Video.

Edytowane przez kazuyoshi
Odnośnik do komentarza

Recka od Dark Archona, jak zwykle się z nim zgadzam. W skrócie: "średnia platformówka dla znudzonych FPSami, do tego kanapowy coop". Wspomniał też o wygładzaniu krawędzi, co jest dosyć istotne. Z bliska Knack i skały wyglądają obłędnie. True next-gen :)

 

 

 

A ile tam jest skakania i platformówki względem walki ? tak chociaż z 30 do 70 ?

 

No będzie tyle, walki dużo, ale i poskakać można. Czasem więcej skakania niż walki.

 

Ja tam bym poszarpał jak coś to za jakiś czas z chęcią mogę przygarnąć Knacka w zamian dając Assissina 4 pl, oczywyście wersja na ps4.

 

Na razie zostawiam sobie Knacka. Ale wszyscy mówią że błyskawicznie trafi do Plusa więc zaczekaj.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Na święta kupię, z resztą będę grał z przyszłą żonką więc "fan" będzie większy niż grając samemu:) Marudzenie, że ja chcę hot doga z musztardą a ja z sosem meksykańskim mija się z celem. Czasem się zastanawiam czego ludzie chcą, chyba sami nie wiedzą. Mi wystarczy dobra zabawa, nie potrzebuję wodotrysków graficznych. Dla mnie taka Disgaea miałą więcej "fanu" niż nie jedna duża produkcja;)

Odnośnik do komentarza

ja bym poczekał, bo coś czuje, że po drive club to się znajdzie w ps plus. Ocena hiva to jest crap, ale co się można spodziewać po kimś kto się jara CODem, dla mnie Knack to przedział 6-7/10 ale napewno nie za 250 zł, gdyby sony poszło po rozum do głowy i dali ją na start konsoli za 99 zł, zrobili tą grą furore, a tak obstawiam że dostaniemy ją w ps plus i to dość szybko.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Świetna gierka - nie wiem skąd takie negatywne opinie na jej temat. Ukończyłem raz, teraz sięgnąłem po platynke:) Duch platformówek z dawnych czasów zachowany.

 

A tutaj fajna recenzja

 

http://gameonly.pl/recenzja/recenzja-knack

 

Jest dużo skakania, jest dużo znajdek  ?  Bo dla mnie to jest duch starych platformówek (no powiedzmy nie takich starych, bo era PSX), a co osoba to inne zdanie odnośnie tych elementów.

Odnośnik do komentarza

Mi sie osobiście podoba gra - Mam ochotę przechodzić ją kolejny raz, aby odblokować dodatkowe skiny dla Knacka, które nie tylko zmieniają jego wygląd, ale i umiejętności.

 

W dodatku poziom trudności jest mega wysoki, co będzie na najtrudniejszym, aż boje się pomyślec.

 

Gra jest długa, ma sporo znajdziek, niezłą oprawę wizualnę (bo chyba większość recenzentów skończyła na prologu), oraz parę fajnych patentów. Polecam sprawdzić.

Odnośnik do komentarza

Bardzo fajna ta recenzja na GameOnly. Też bym dał 7/10. Myślę że niskie oceny wynikają z tego, że Knack ośmiesza współczesne trendy, nie jest samograjem z sejwem co sekundę i podpowiedziami co robić. No i ten poziom trudności. Do tego w Knacku jest dużo grania, po prostu. Ciągnie mnie by przejść go ponownie i zebrać pominięte znajdźki. Niestety mam rozgrzebane inne tytuły. Ale zostawiam sobie Knacka i wrócę do niego.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Bardzo fajna ta recenzja na GameOnly. Też bym dał 7/10. Myślę że niskie oceny wynikają z tego, że Knack ośmiesza współczesne trendy, nie jest samograjem z sejwem co sekundę i podpowiedziami co robić. No i ten poziom trudności. Do tego w Knacku jest dużo grania, po prostu. Ciągnie mnie by przejść go ponownie i zebrać pominięte znajdźki. Niestety mam rozgrzebane inne tytuły. Ale zostawiam sobie Knacka i wrócę do niego.

 

 

bingo

Odnośnik do komentarza

Zobaczycie jak Knack bedzie traktowany jak pojawi sie wiecej konkretnych gier, teraz nie ma w co grac to bierze sie nawet takie cos. Ja bym tego na start nie kupil, platformery to jeden z moich ulubionych gatunkow, ale ta gra mnie odrzucila.

Edytowane przez saptis
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.