Skocz do zawartości

Knack


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

No i ja też mam i gram, chociaż wahałem się czy brać i w końcu sobie jednak pod choinkę wziąłem. Jak narazie mam za sobą 4 chaptery, a więc 1/3 gry i bawię się naprawdę super! Czuć tu Crasha, tak jak to gdzieś czytałem - są podobne przeszkody, podobnych kilka patentów i jeśli ktoś klasyczną trylogię Crasha swego czasu mocno męczył, to wyłapie kilka smaczków. Jest kolorowo, luźno i zabawnie, a gameplay tzn. 70% walki i 30% eksploracji robi przyjemne wrażenie i nawet na hardzie można obczaić jak grać, aby z przyjemnością przemierzać kolejne levele i czerpać z gry prosty i przyjemny fun, a'la klasyczne platformówki z PSXa. Jeśli ktoś tego szuka, przynajmniej po 1/3 gry mogę zdecydowanie polecic. Najbliżej jednak jako całość gejmplejowo póki co IMO do Croc'a.

Odnośnik do komentarza

No i ja też mam i gram, chociaż wahałem się czy brać i w końcu sobie jednak pod choinkę wziąłem. Jak narazie mam za sobą 4 chaptery, a więc 1/3 gry i bawię się naprawdę super! Czuć tu Crasha, tak jak to gdzieś czytałem - są podobne przeszkody, podobnych kilka patentów i jeśli ktoś klasyczną trylogię Crasha swego czasu mocno męczył, to wyłapie kilka smaczków. Jest kolorowo, luźno i zabawnie, a gameplay tzn. 70% walki i 30% eksploracji robi przyjemne wrażenie i nawet na hardzie można obczaić jak grać, aby z przyjemnością przemierzać kolejne levele i czerpać z gry prosty i przyjemny fun, a'la klasyczne platformówki z PSXa. Jeśli ktoś tego szuka, przynajmniej po 1/3 gry mogę zdecydowanie polecic. Najbliżej jednak jako całość gejmplejowo póki co IMO do Croc'a.

To a nie wiem w jakie klasyczne platformówki a PSX grałę lub jakiego Croca jak porównujes je do gry gdzie 70 % to walka? No chyba, że proporcje trochę nadgiąłeś.

No ja pewno długo nie ogram Knaca jako platformówki bo od 25 zaczynam przygodę z Marianami z U, więc zapewne ciężko byłoby grać w to po sobie ;)

Odnośnik do komentarza

Nie pod wpływem proporcji jeno ogólnego wrażenia - skrzyneczki otwierane skokiem lub atakiem, proste, trzyciosowe ataki, przy małym Knacku mi osobiście przypominający wielkością Croca, feeling i klimacik. Tu widzę podobieństwa. A że więcej walki to chyba każdy kto w klasyczne platformówki na PSXie grał, wie, że do Croca czy Crasha to nie było odniesione, prędzej do Pandemonium, czy Klonoa jak już, ale to nie o tym było. Co do Mariana to spoko, napewno to platformówki nieporównywalnie więcej, aczkolwiek nie każdy łyka te khem... dziwne klimaty.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

No, skończyłem Knacka. Na hardzie nabite 13 godzin, co jak na dzisiejsze standardy bardzo zadowala. Jako, że gra jest strasznie piętnowana, głównie przez tych, którzy widzieli ją w sklepie na standzie, czuję się zobowiązany wziąć ją nieco w obronę, bo oceny typu 2/10, którą wystawił przykładowo HIV w PE i zniechęcił do gry wielu potencjalnych nabywców - to kpina.

 

Gra broni się przede wszystkim bardzo przyjemnym, odprężającym gameplayem, w nieco staroszkolnej mechanice, tj. dalekie checkpointy, przegrywasz - tracisz dopałki, przeciwnicy powtarzają trzyruchową sekwencję ataków etc. Jeśli jednak jest się zmęczony 33528 FPS-em, czy kolejnym Assassinem, ma się w swoim growym CV podobne gry na pierwsze, czy drugie PlayStation i tęskni się do dawnych, liniowych, aczkolwiek dających dużo funu platformówko-przygodówek - bardzo warto zagrać!

 

Czuć tu feeling pierwszych trzech części Crasha (liniowe poziomy, zbieranie gemów, trzyfazowe potyczki z bossami, skakanie przeciwnikom na łeb, odkrywanie znajdziek, styl prowadzenia postaci i elementy platformowe) i jeśli da się grze szansę, można naprawdę dobrze się bawić. Fabułka jak wiadomo, jest tu miałka i stanowi jedynie tło do skakania i eksterminowania kolejnych fal wrogów, ale postacie oraz adwersarze wypadają bardzo sympatycznie i budują fajny klimacik bajkowej przygody. Podobnie Knack - fajny i bardzo efektowny patent z jego budowaniem się i rozpadaniem się z reliktów, możliwość rozbudowywania jego mocy - to wszystko daję masę funu, jeśli, powtarzam jeszcze raz - da się grze szansę i chce się pograć w fajnego platformera.

 

Bardzo polecam, jeśli z tęsknotą wspomina się czasy Crasha czy Jaka, naprawdę warto zagrać, gra ma prostą mechanikę i nieco oldskulowy gameplay, ale można bardzo miło się pobawić, odnajdując duchowe nawiązania do czasów PSX. No i jest kanapowy coop! Gdybym miał oceniać, to na spokojnie 7/10 się należy, a to przecież wysoka ocena. Nie słuchać malkontentów i wspierać pomysł robienia platformówek na konsolach!

Odnośnik do komentarza

Nie tylko HIV ma złe wspomnienia z tej gry. Czytałem recenzję w CDA i tam też gra została ostro skrytykowana. Ogólnie recenzje są kiepściutkie i ciężko znaleźć na jej temat coś pochlebnego. Sam mam dwóch znajomych którzy w to grali i zgodnie stwierdzili że gra jest nieciekawa i piekielnie nudna. Nie grałem w to i ciężko mi na jej temat cokolwiek powiedzieć, lecz wydaje mi się że ponad dwie stówki za to cudo to stanowczo za dużo :( .

Edytowane przez anarom_pl
Odnośnik do komentarza

Jest schematyczna, z przestarzałą mechaniką i infantylną fabułą, ale nie da się jej odmówić, że będzie dobra dla prawdziwych, zagorzałych fanów platformówek, a nie dla gości od PC-tów, którzy w '98 nie powąchali nawet Crasha, Gexa, Spyro, czy Croca, a chwilę później Jaka, czy Ratcheta. Jak komuś za takimi grami tęskno, to warto dać szansę - tak właśnie było w moim przypadku i dla takiego tyou Gracza rekomenduję gorąco

Odnośnik do komentarza

Jest schematyczna, z przestarzałą mechaniką i infantylną fabułą, ale nie da się jej odmówić, że będzie dobra dla prawdziwych, zagorzałych fanów platformówek, a nie dla gości od PC-tów, którzy w '98 nie powąchali nawet Crasha, Gexa, Spyro, czy Croca, a chwilę później Jaka, czy Ratcheta. Jak komuś za takimi grami tęskno, to warto dać szansę - tak właśnie było w moim przypadku i dla takiego tyou Gracza rekomenduję gorąco

To cię zaskoczę, bo zarówno Gex z 1994 roku jak i 1998 był wydany na PC - pamiętam bo grałem w niego na piecyku. Podobnie zresztą jak w Croca z 1992 roku, z 1998 roku (premiera w Polsce), jak i w ostatnią część z 2000 roku. Że o całej masie fajnych platformersów 2D i 3D nie wspomnę. Szkoda, że na pieca nie była Crasha (ogrywałem u kolegi - hehehe) i Spyro.

Tak więc mówienie, że nie było dobrych platformerów na PC to mijanie się z prawdą. :yes:

 

A co do tematu - mi osobiście bardzo się podobał Knack i za jakiś czas zamierzam przejść go raz jeszcze, ale na najtrudniejszym poziomie trudności. Nie wiem dlaczego ta gra została tak zjechana w recenzjach. Dla mnie jest świetna. :thumbsup:

Edytowane przez TitoBandito
Odnośnik do komentarza

Jest schematyczna, z przestarzałą mechaniką i infantylną fabułą, ale nie da się jej odmówić, że będzie dobra dla prawdziwych, zagorzałych fanów platformówek, a nie dla gości od PC-tów, którzy w '98 nie powąchali nawet Crasha, Gexa, Spyro, czy Croca, a chwilę później Jaka, czy Ratcheta. Jak komuś za takimi grami tęskno, to warto dać szansę - tak właśnie było w moim przypadku i dla takiego tyou Gracza rekomenduję gorąco

Ja jestem PC-ciarzem a gra mi się podoba ;) może sprawa gustu :D. Dla siebie kupie tą grę ale jak stanieje, szmkoda  mi 250zł ale z chęcią zagram ;>

Odnośnik do komentarza

No i nie wytrzymałem i zamówiłem Knacka. Fajny człowiek z Allegro zrobił mi rabacik. Jak  trochę pogram to dorzucę nieco wrażeń od siebie. Mam nadzieję że będą pozytywne ;)

 

ps.@rodi84, nie wiedziałem że ty jesteś tym fajnym niepazernym człowiekiem. Dzięki przyjacielu :drinks:

Edytowane przez anarom_pl
Odnośnik do komentarza

logujesz sie drugim padem jako powiedzmy gosc, wciskasz powiedzmy X w czasie gry i ''przydupas'' sie ''spojawi'';) btw dodajcie ludziska do przyjaciol jak gracie bedzie latwiej z krysztalami;)

 

Ok dzięki za pomoc, dzisiaj dopiero razem z narzeczoną usiądziemy do gry wspólnie. Nie rozumiem o co chodzi w twojej wypowiedzi na temat kryształów?

 

Ja od siebie mogę tylko dodać, że fanem platformówek nie jestem, ostatnia jaka mnie robiła to Medievil z psx to było coś! Oraz na ps2 Jak & Dexter pierwsza część. Jednak gdy sprawdzałem grę po kupnie zaskoczyło mnie to co zobaczyłem,materiały z yt nie oddają tej pixarowej grafiki bajek, które można zobaczyć w kinie, niesamowite, że tak to poszło do przodu:) Jako, że moja pani nastawiła się na wspólną grę przeszedłem tylko ten trening w laboratorium i ogrodzie, co sprawiło mi sporo radochy na co oczywiście nie liczyłem. Nie sądziłem że platformer może jeszcze to sprawić, a dodatkowo przedmioty, które odkrywamy zwiększające moc Kncka sprawiają, że to takie małe rpg:P Czuję, że gdy usiądziemy oboje będzie jeszcze więcej "fanu". Fakt jest taki, recenzje nie zawsze oddają realia, każdy jest indywidualistą, gry to nie demokracja, to że 10 graczom podoba się NFL nie znaczy że będzie się podobało jedenastemu. Ja jestem tego zdania, że póki nie sprawdzisz osobiście nie oceniaj;) Tak więc jestem zadowolony z zakupu choć wiele osób strasznie krytykowało grę. Ps jedno co mnie zadziwiło strasznie to poziom trudności, nie jest to łatwa pozycja, na normalu trzeba trochę się pomęczyć już na starcie, a co to będzie później:P

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tutaj łapcie raz jeszcze normalną,nie po(pipi)ą recenzję Knacka. Gierka zaliczona na wszystkie możliwe sposoby, nie powiem,że było łatwo,ale satysfakcja gwarantowana.

Jeżeli to twoja recenzja to podpisuję się pod nią "rencami i nogami". :yes:  Gra jest wyśmienita i zapewnia sporo zabawy. Nie wiem dlaczego została tak zjechana w "profesjonalnych" recenzjach? :ninja:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...