Skocz do zawartości

Knack


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Pograłem z moją przyszłą i powiem tak gra jest mega wciągająca, jest tyle do zrobienia i odkrycia że głowa mała. Moja narzeczona jest zachwycona wspólna gra daje nam mnóstwo radości. Podoba mi się patent z osobami którymi mamy w znajomych a grającymi w Knacka, podczas otwierania skrzyń z artefaktami mam wybór wybrania innej rzeczy a mianowicie takiej którą wcześniej wylosował ktoś z dostępnych znajomych, mile urozmaicenie i ułatwienie w odkrywaniu rzadkich przedmiotów:-)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kupiłem przed świętami, całkiem przyjemna gra, ale poziom trudności rzeczywiście jest zawyżony. Na "normalnym" powtarzałem niektóre sekwencje po kilka razy. Obecnie jestem w 6 rozdziale, jak już się usiądzie przed TV to wciąga niesamowicie - chociaż fabuła średnia. Nie kupiłbym ponownie za tą cenę ale też nie żałuję zakupu, dobra odskocznia od strzelanek :) Ode mnie 6,5/10.

Odnośnik do komentarza

Dorwałem w końcu Knacka w swoje łapska i powiem że bardzo mi się podoba. Koledzy mieli rację, czuć tu starego dobrego Crasha. Nawet muzyczka czasami jest bardzo podobna :wub:

Grafika może nie jest szczegółowa ale jest ładnie. Postać wygląda fajnie i porusza się płynnie. Masa sekretów i możliwości rozbudowy postaci zachęcają do zaglądania w każdy kąt.

Gram na Hard i każdemu polecam zacząć od tego poziomu. Dzięki temu możemy bardziej strategicznie skupić się na walkach, wiedzieć kiedy zrobić unik, odpowiednio wykorzystywać każdy błąd przeciwnika itp.

Grając na niższych poziomach lecimy na pałę i potyczki mogą być wyprane z emocji. A tego byśmy nie chcieli.

Imo, recenzje dla tej gry są bardzo niesprawiedliwe. Powiem więcej, ci co dali tej grze poniżej 5/10 niech spłoną.

Ja jej daję 8/10 :thumbsup: . Ograłem już kilka premierowych tytułów i bez ukończenia wszystkie sprzedałem. Z Knackiem wytrzymałem najdłużej i jako jedyną ukończę.

Odnośnik do komentarza

Tutaj łapcie raz jeszcze normalną,nie po(pipi)ą recenzję Knacka. Gierka zaliczona na wszystkie możliwe sposoby, nie powiem,że było łatwo,ale satysfakcja gwarantowana.

 

 

Jedyna sprawiedliwa ocena Knacka http://gameonly.pl/recenzja/recenzja-knack :)

 

 

Przecież  kilka postów wyżej ten sam lik wklejałeś. Odpuść sobie bo zostaniesz "doceniony" za reklamowanie innych porali.

 

Dodatkowo co to znaczy normalna / sprawiedliwa, że pokrywa się z twoimi preferencjami ?

Odnośnik do komentarza

Również zakupiłem Knacka. Gra jest naprawdę kozacka, powrót do korzeni, sprawia wielką frajdę. Nie wiem co kierowało osobami które tak nisko go oceniły. Może nie jestem super hiper progamerem? Oczywiście gra ma jakieś niedociągnięcia ale sprawia wielką przyjemność z grania. Dla mnie to takie mocne 7/10 oby takich gier było jak najwięcej na obecną generację bo pod tym względem poprzednia była bardzo zaniedbana! Powiem więcej chętnie bym przytulił i Knack 2 jesli miałby wyjsc!

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nawet mając same PS3 nie było najgorzej z platformówkami, a dodając do tego Wii to moim zdaniem był kosmos jeżeli chodzi o platformówki.

 

Edit: aż wymienię kilka Super Mario Galaxy 1 i 2, Donkey Kong, 4 części Ratcheta na PS3 (+ kolekcja HD jak ktoś nie miał PS2), Sly 4, Puppeter, New Super Mario Bross Wii, Rayman Origins i Legends, LBP 1 i 2, Kirby + wiele innych w tym dziesiątki dobrych skaknek w 2-2,5 d z cyfrowej dystrybucji.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Nawet mając same PS3 nie było najgorzej z platformówkami, a dodając do tego Wii to moim zdaniem był kosmos jeżeli chodzi o platformówki.

 

Edit: aż wymienię kilka Super Mario Galaxy 1 i 2, Donkey Kong, 4 części Ratcheta na PS3 (+ kolekcja HD jak ktoś nie miał PS2), Sly 4, Puppeter, New Super Mario Bross Wii, Rayman Origins i Legends, LBP 1 i 2, Kirby + wiele innych w tym dziesiątki dobrych skaknek w 2-2,5 d z cyfrowej dystrybucji.

 

Z platformowkami na poprzedniej generacji bylo zle - LBP ma tragiczne sterowanie i zle sie w to gra, Puppeteer jest raczej slabe - mialem kupic, ale po ograniu dwoch roznych dem mi sie odechcialo. Ratchet to juz niestety nie platformer tylko strzelanina, wiec z gier 3D zostaje tylko Sly 3. Jesli chodzi o 2D to sytuacje ratuje Rayman Origins, ktory bardzo mi sie podobal, niestety Ubisoft poszlo na latwizne i Legends jest mega monotonny i nudny, to jeden z wiekszych zawodow bo gra byla dla mnie pewniakiem.

 

Sytuacje platformerow ratuje Nintendo z kapitalnymi dwoma czesciami Super Mario Galaxy oraz dobrym New Super Mario Bros. no i  swietnym powrotem Donkey Kong Country, ktory jest zdecydowanie lepszy od Raymana.

 

Platformowki to od zawsze jeden z moich ulubionych gatunkow, po zagraniu w demo Knack gra niestety mnie odrzucila. W tym gatunku gier od zawsze rzadza dla mnie Mariany, trylogia Donkey Kong Country oraz klasyczna trylogia Spyro i Crasha, ktore mam do dzisiaj i nadal chetnie w nie gram.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

AAA tam żle (wiadomo, że są tu hybrydy) , http://www.metacritic.com/browse/games/genre/date/platformer/ps3?page=0 może nie było tyle mega killerów co wcześniej i platformery nie są już wiodącym gatunkiem - zresztą co siędziwić jak świetnego Raymana ludzie nie kupowali to co później narzekać. Tutaj 360: http://www.metacritic.com/browse/games/genre/date/platformer/xbox360?view=condensed, a tutaj Wii U http://www.metacritic.com/browse/games/genre/date/platformer/wii-u?view=condensed.

LBP ma specyficzną fizykę ale jako gra do kooperacji z dzieciakiem, laską sprawdza się świetnie. Narzekanie , że Ratchety stały się shooterami bezpodstawne gdyż już na ps2 w drugiej części był na to położony mega nacisk, tak samo w Jaku 2. Jak to jest źle to co ma powiedzieć miłośnik strategii? Albo taktycznych rpg? Tam jest źle i trzeba peceta wtedy kupić...

Odnośnik do komentarza

Ratchet - ten pierwszy nie byl jeszcze az taka strzelanina jaka stal sie pozniej, za to Jack & Daxter na poczatku wcale nia nie byl - byl to najnormalniejszy platformer 3D, zadnej broni ani strzelania tam nie bylo i gra po bardzo fajnej pierwszej czesci stala sie czyms innym, dla mnie znacznie gorszym.

 

Do strategii jest PC, taktycznych RPG rowniez i to wiadomo nie od dzis.

Edytowane przez saptis
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No a co ja napisałem powyżej>? Tylko, że nie ma co marudzić bo działo się to już na ps2 więc o co kaman? Czy przez to gry stały się gorsze? Nie dla mnie - wolę jaka bardziej w wydaniu action adventure niż tylko p[latformer, każdy ma swój gust. Dla mnie jedynka Jaka jest najgorsza, choć dalej 8/10, dwójka najlepsza. Ratchety każdy oprócz wynalazków (Załoga czy dla niektórych 4 za 1) trzyma poziom bdb - dla mnie run'n gun w 3D to jest TO!! na tej generacji pojawiło się trochę platformerów dzięki cyfrowej dystrybucji Splosion Many, Giana Sisters - oczywiście nie są to mega killery ale daleki byłbym od tego, że z platformerami jest źle.Jest co najmniej dobrze. Niech tylko WiiU się rozkręci to kupię dla platformerów właśnie. A najśmieszniejsze jest to że kłócimy się o stan platformerów w temacie o grze, która platformerem jest najwyżej średnim...

 

PS. A co ja mam powiedzieć jako fan shmupów? Dobrze, że mam 360 i tam o dziwo japońskie firmy coś kleciły i dobrze, że tableta na andku bo tutaj też klecą coraz ciekawiej tylko ten paluch...

Edytowane przez adamst85
Odnośnik do komentarza

Mam za sobą połowę gry i mój entuzjazm jest jeszcze większy. Od ostatnich kilku lat nie widziałem lepszej platformówki.

Bardzo współczuję twórcom że ich gra zebrała dość słabe oceny.

Wydaje mi się że podobnie jest z krytyką filmową. Filmy rozrywkowe które świetnie się ogląda, przeważnie są nisko oceniane.

A te przy których większość usypia, nazywają arcydziełami.

Na początku sugerowałem się bardzo upokarzającą recenzją w PSX Extreme, która mnie od tej gry stanowczo odrzuciła. Na szczęście przeczytałem opinie na tym forum i to mnie zachęciło do zakupu.

A pan HIV na przyszłość niech nie recenzuje tego typu gier. Widać że źle się czuje w tym gatunku.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Muszę się przyznać ze pierwszy raz kupiłem grę tak nisko oceniania, i tak dobrze się przy niej bawie.Gram i nie jestem wstanie zrozumieć tak niskich ocen tej gry.Dodam jeszcze od siebie ze gra wcale nie jest taka trudna, gram na normalu i idę jak burza.Dla graczy o wysokich umiejetnosciach odrazu polecam hard.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Muszę się przyznać ze pierwszy raz kupiłem grę tak nisko oceniania, i tak dobrze się przy niej bawie.Gram i nie jestem wstanie zrozumieć tak niskich ocen tej gry.Dodam jeszcze od siebie ze gra wcale nie jest taka trudna, gram na normalu i idę jak burza.Dla graczy o wysokich umiejetnosciach odrazu polecam hard.

Sony nie zapłaciło za dobre recenzje to dla zasady "redaktory" zjechały grę. Ale ni bój nic - przyjdzie kolejny Buggerfield, Dragon Age, czy Mass Effect i będą leciały hurtowy 10-tki i tytuły gra stulecia. :yahoo:

 

Tak to działa :

 

https://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

Edytowane przez TitoBandito
Odnośnik do komentarza

Wystarczy zarejestrować się na stronie Knacka. Producent z racji niskich ocen, każdemu posiadaczowi gry wysyła gratis po kilka gram maryśki. Ilość ta spokojnie wystarcza do ukończenia gry z bananem na twarzy ;)

A tak na poważnie. Chodziło mi tylko o konsole Sony, bo na innych nie grałem. Oprócz Knacka, tylko Alice: Madness Returns mi podeszła :) . Oczywiście to kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza

Czyli zmowa Panowie? No bez jaj - NAJLEPSZA PLATFORMÓWKA OD LAT??? Wy tak poważnie czy coś palicie przed grą?

nikt nic nie palił, po prostu kupiliśmy grę;-) najwięcej do powiedzenia zazwyczaj mają osoby które nawet nie zagrały w tą pozycję 10 minut. Ja już powli przestaje patrzeć na oceny, zbyt dużo jest przekłamań. Edytowane przez czarek250885
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...