Skocz do zawartości

Knack


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

 

Czyli zmowa Panowie? No bez jaj - NAJLEPSZA PLATFORMÓWKA OD LAT??? Wy tak poważnie czy coś palicie przed grą?

nikt nic nie palił, po prostu kupiliśmy grę;-) najwięcej do powiedzenia zazwyczaj mają osoby które nawet nie zagrały w tą pozycję 10 minut. Ja już powli przestaje patrzeć na oceny, zbyt dużo jest przekłamań.

 

Dokładnie. Jak już grali to tylko kilka minut na standach i myślą że widzieli wszystko. Ogrywając dema z PSS, czasami też byłem zniechęcony. Gdy dorwałem pełną wersję i dłużej przysiedziałem, dopiero wtedy zobaczyłem co dana gra sobą reprezentuje.

Edytowane przez anarom_pl
Odnośnik do komentarza

Ja nie grałem ale na pewno ogram tylko odczekam trochę żeby zapomnieć zrobionego niedawno genialnego Super Mario 3d World na WiiU.  Mówicie, że to lepsza platformówka niż np Sly4 ? ( Nie wymieniam celowo Ratcheta bo to dla niektórych strzelanka z  czym jednak nie zgodzę się bo idąc tą ścieżką to Knack jest slasherem...).  Brałbym już może  i teraz tylko dużo gier i jakieś przeczucie, ze dadzą Knacka w marcu trochę mnie od tego odwodzi.

Odnośnik do komentarza

 

To Panowie jak najlepszy platformer od lat lepszy od Ratchetów, Raymanów i Mariana to będzie mój zakup nr 1 po kupnie PS4.

Mariana bym w to nie mieszał. Mówimy tu tylko o PS3 I PS4.

 

To jakbys to porownal do genialnego Rayman Legends, ze gra ktora srednio dostawala 4/10 jest najlepszym platformerem ?

Edytowane przez easye
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

 

To Panowie jak najlepszy platformer od lat lepszy od Ratchetów, Raymanów i Mariana to będzie mój zakup nr 1 po kupnie PS4.

Mariana bym w to nie mieszał. Mówimy tu tylko o PS3 I PS4.

 

To jakbys to porownal do genialnego Rayman Legends, ze gra ktora srednio dostawala 4/10 jest najlepszym platformerem ?

 

Napisałem wcześniej że Knack jest najlepszą platformówką jaką od kilku lat widziałem. Legends nie widziałem ale Origins już tak.

Ta druga mi nie podeszła i nie dotrwałem nawet do połowy. Poza tym wygląd postaci Raymana jest dla mnie nie do przełknięcia.

Knacka przechodzę drugi raz i kompletuję relikty. Nawet odrobinkę się nie nudzę. Na początku błądziłem i sugerowałem się ocenami recenzentów. Na szczęście chłopaki z tego forum otworzyli mi oczy. Na przyszłość poczytam wrażenia graczy i jak większość będzie na tak, dopiero wtedy zaryzykuję i daną grę kupię.

Edytowane przez anarom_pl
Odnośnik do komentarza

 

 

 

To Panowie jak najlepszy platformer od lat lepszy od Ratchetów, Raymanów i Mariana to będzie mój zakup nr 1 po kupnie PS4.

Mariana bym w to nie mieszał. Mówimy tu tylko o PS3 I PS4.

 

To jakbys to porownal do genialnego Rayman Legends, ze gra ktora srednio dostawala 4/10 jest najlepszym platformerem ?

 

Napisałem wcześniej że Knack jest najlepszą platformówką jaką od kilku lat widziałem. Legends nie widziałem ale Origins już tak.

Ta druga mi nie podeszła i nie dotrwałem nawet do połowy. Poza tym wygląd postaci Raymana jest dla mnie nie do przełknięcia.

Knacka przechodzę drugi raz i kompletuję relikty. Nawet odrobinkę się nie nudzę. Na początku błądziłem i sugerowałem się ocenami recenzentów. Na szczęście chłopaki z tego forum otworzyli mi oczy. Na przyszłość poczytam wrażenia graczy i jak większość będzie na tak, dopiero wtedy zaryzykuję i daną grę kupię.

 

 

 

A Ratchety ? Sly 4 ?  Jak Ninntedo nie wchodzi w grę widzę (czyli najlepsze platformówki), to może te tytuły ?

Odnośnik do komentarza

Wiecie co mnie rozbawiło? Ocena w CD Action 2+, nawet moja przyszła żona skwitowała to zapytaniem czemu taka niska? Doszliśmy do wniosku, że graliśmy w zupełnie inne gry:D Na serio nie kumam tych ocen. Gdybym na to spoglądał i nie zaryzykował to straciłbym zabawę z świetnym tytułem. Cieszę sie, że po mimo krytyki wybrałem się do MM i kupiłą swoją kopię:)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Niedlugo forum PE bedzie posmiewiskiem internetow, a nie swietym miejscem :<

Dzieki randomy!

co Zrobisz. Casualki pokupowali sobie PS4 i knack jest jedną z 3 gier w którą mogą na tej konsoli w obecnej chwili pograć to i wychwalają tego piekielnego crapa  pod niebiosa.

cyt"Knack jest dla mnie od kilku lat najlepszą platformówką jaką widziałem, grałem" -- kur.a stary, to w co Ty grałeś do tej pory, w chameleon twist :ninja:

Edytowane przez kazuyoshi
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Niedlugo forum PE bedzie posmiewiskiem internetow, a nie swietym miejscem :<

Dzieki randomy!

co Zrobisz. Casualki pokupowali sobie PS4 i knack jest jedną z 3 gier w którą mogą na tej konsoli w obecnej chwili pograć to i wychwalają tego piekielnego crapa  pod niebiosa.

cyt"Knack jest dla mnie od kilku lat najlepszą platformówką jaką widziałem, grałem" -- kur.a stary, to w co Ty grałeś do tej pory, w chameleon twist :ninja:

 

 

 

 

 

Kolego trochę kultury, jeśli komuś podoba się Tetris to jego sprawa. Czemu starasz się narzucać swoje zdanie? Każdy wybiera to co sprawia mu przyjemność, każdy jest inny zrozum to. Nie rozumiem społeczeństwa, które ma w sobie tyle jadu, ciekawe czy się kiedyś to zmieni. Brak argumentacji najważniejsze by komuś ubliżyć, masakra jeśli mi by sprawiało przyjemność upokarzanie innych osób zastanowiłbym się czy nie jest coś dziwnego z moją psychiką? Jedna ważna zasada jeśli coś mnie nie interesuje nie wchodzę tam i nie wypowiadam się na siłę, jaki to mas sens?

 

Ps jeśli pokupowali to pewnie chcieli jakie to ma znaczenie?

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To nie jad i brak kultury. Nikt tu nie narzuca komuś zdania.

 

Jednak jak ktoś pisze na największym forum w Polsce o gierkach, że Knack (i nie twierdzę wcale, że to zła gra) to najlepsza platformówka ostatnich lat to trzeba zareagować. Jak ci się kolego nie podoba taka konwencja to polcema gry na wp czy innym o2. Tu niestety tak się dyskutuje. A dlaczego? Bo trochę ludzie znają się na tym o czym piszą, dzięki temu nie jest to kolejne pospolite forum o gierkach.

Odnośnik do komentarza

Ja nie mówię że nie można mieć swojego zdania. Jednak obrażać innych to trochę płytkie. Słaba argumentacja a bronienie chamstwa mija się z celem. Na poważnym forum toczą się dyskusję a nie przepychanki. I dalej nie rozumiem tego że ktoś ma gula że komuś gra się podoba? Jeżeli dla danej osoby to najlepsza gra to za pewne tak jest. Jeszcze tego by brakowało by ktoś mi narzucał w co mam grać hehe. Jednak liczę na wypowiedź z poziom z argumentami czemu jest to słaba platformówka w porównaniu do innych? Ciekawi mnie zdanie fanatyka gatunku.

Odnośnik do komentarza

Ja jeszcze nie ograłem dlatego ani dobrze, ani źle o tej grze się nie wypowiadam.

 

Jednak z tego co widziałem na YT wiem strasznie to brzmi :)   To jest zdecydowanie zły balans między walką i elementami platformowymi, a ta walka jakoś nie wygląda na zróżnicowaną i jakoś mocno przemyślaną.

Odnośnik do komentarza

Gra nawet na filmach wieje nuda i nie ma w sobie totalnie nic co by mnie przyciągnęło do zakupu.

 

Niedlugo forum PE bedzie posmiewiskiem internetow, a nie swietym miejscem :<

Dzieki randomy!

co Zrobisz. Casualki pokupowali sobie PS4 i knack jest jedną z 3 gier w którą mogą na tej konsoli w obecnej chwili pograć to i wychwalają tego piekielnego crapa  pod niebiosa.

cyt"Knack jest dla mnie od kilku lat najlepszą platformówką jaką widziałem, grałem" -- kur.a stary, to w co Ty grałeś do tej pory, w chameleon twist :ninja:

 

PS4 nie ma wylacznie 3 gier, przynajmniej ja nie kupilem PS4 dla exow - tym bardziej nie uwazam siebie za casuala, skoro godzinami spedzam w multi przy FIFA, BF4, czy NFS Rivals.

pozdrawiam.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Każdy przeznacza swoją kasę na gry to niech gra w to co lubi. Ja nie mam z tych problemów. Tylko jak chłopaki piszą, NAJLEPSZY PLATFORMER OD LAT i KRYZYS GATUNKU, KTÓRY KNACK PRZEŁAMAŁ to mi się nóż w kieszeni otwiera. Jak Crash szedł bardziej w naparzankę to był jechany, jak Ratchety idą w run'n gun to są jechane (ale to świetna gra i świetny platformer do tego) zaś jak Knack bardziej stawia na walkę niż elementy platformowe i do tego jest śreeeedni to nagle NAJLEPSZY PLATFORMER?  Występuje tutaj w obronie dobrych i świetnych platformerów , o których ludzie zapomnieli bo pojawił się Knack. Gdzie mu do Raymana, Mariana ostatniego czy Ratcheta?

 

Ale co ja będe gadał, skoro przecież nie przelazłem całego - moje wrażenia z obcowania z tytułem:

 

- beznadziejne postacie, główny bohater w ogóle nie zaskarbił mojej sympatii, po prostu zwisa i powiewa mi Knack jako postać. W platformerach główni bohaterowie muszą być sympatyczni, przyciągający uwagę tak aby chciało mi siękierować jego poczynaniami

 

- gra ma założenia bliższe DMC niż platformerom - wchodzimy w obszar gdzie są wrogowie, naparzamy ich i idziemy dalej, znowu wrogowie, naparzamy i nowy obszar i tak do usranej śmierci - trzema ciosami na krzyż. Jedynym zróznicowaniem są ataki nowych wrogów, Czy Knack się później jakoś rozwija? Dodatkowe umiejętności? NIe wiem bo mnie zemdliło.  Robi się duży - KUŻWA Kameo zamieniała się w 8 czy ileś odmiennych postaci i co? Nie była przez to najlepszym platformerem!!!.... . Ponoć są jakieś pasywne umiejętności niczym w slasherach czy rpg...

 

- design leveli to koszmar - graficznie są bardzo ładne ale to design bardziej do slashera niż platformera, mi sie skojarzyło z Ninja Gaiden 3 - pokój z wrogami, przejście, następny obszar z wrogami do zabicia i tak w koło macieju

 

- eksploracja jakaś? bez komentarza- główna rynna do podążania i naparzania wrogów z raz na jakiś czas odnogą

 

 

- bossowie - kaszanka - może później są jacyś spektakularni, pomysłowi? NIech się wypowie ktoś inny

 

Podsumowując dla mnie KNACK przeciętny i powtarzalny do bólu slasher albo prymitywne action adventure (z trzema ciosami na krzyż) wrzucony do rynny, którą podążamy z zerową możliwością dodatkowej eksploracji, (o sekretach nie wspomnę) z beznadziejnymi postaciami i głównym bohaterem i rozgrywką uwstecznioną o parę generacji wstecz ale za to z ładną grafiką.

 

Dla tych, którzy twierdzą że KNACK to najlepsza platformówka od niepamiętnych czasów (CUR.WA), może wymagajcie więcej od PS4? Wyobraźcie sobie grę z mechaniką z najnowszego Mariana - gdzie pomysły i kreatywność twórców wylewa sie z ekranu (nie jestem fanem nintendo) czy chociażby SLYa, Ratcheta i dodajcie do tego oprawę z Knacka z grafą żyletą w FULL HD - wtedy byłby KILLER.

 

W platformery gram od początku istnienia gatunku, nie ograniczyłem się tylko do Little Big Planet na ps3, dla platformerów kupię WiiU bo ślinka mi cieknie strasznie, oczywiście nie jestem żadnym wyznacznikiem ale trochę w życiu platformerów przemieliłem od początku do końca. Indyki też staram się mielić chyba, że jest to niebezpieczne dla zdrowia współlokatorów lub telewizora (vide Super Meat Boy na 360)

 

A Tetrisa proszę w to nie mieszać bo gra to ponadczasowa i jako jedna z nielicznych rozpoznawalna nawet wśród nie graczy i anty graczy. Zresztą moja mamuśka 67 lat na Tetrisie ciupała już na Atari później Amidze, a teraz na telefonie se śmiga. Z braku laku w Knacka można pograć ale nie nazywajcie go kurna mesjaszem platformerów do choooja.

Edytowane przez adamst85
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dokladnie !

 

Knack to slaba gra z beznadziejnym glownym bohaterem, bardzo slabym designem leveli - przeciez tam levele sa puste i nawet nie ma co zbierac, raz na jakis czas pojawi sie jakis przeciwnik, ktorych design tez pozostawia wiele do zyczenia.

Ale ludki grajo i chwalo bo ........ bo nie ma nic ciekawego wsrod nowych gier wiec trzeba cos wybrac.
Crash, Spyro, Mario, Banjo - to sa dobre platformery 3D, a nie jakis Knack.

 

Gralem w demo na standzie i po chwili mnie odrzucilo, juz na trailerach calosc prezentowala sie slabo, ale postanowilem sam sprawdzic. Tylko niech nikt nie pisze mi, ze nie gralem w pelna wersje i mam ja sprawdzic bo chyba nie napiszecie mi, ze pelna wersja to calkiem inna gra ze swietnym desinem, super bohaterem i wciagajacym gameplayem. Nie mam zamiaru grac w shit, ktory odrzuca juz od samego poczatku.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...