Skocz do zawartości

Knack


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Gość _Be_

No pograłem trochę na PS4 PRO. Brak brzydkich dropów jak w przypadku jedynki to na plus, reszta? No jest sobie gierka z kiepskim designem (serio ten Knack to jest makabra jesli chodzi o pomysł na postać, ten mały jeszcze ujdzie ale duża forma?) chodzisz i rozdajesz wpier.dol jakimś ludziom z patykami, lokacja wygląda jak miasto z Uncharted 2 i kompletnie mi nie spaja się z dziwacznym designem protagonisty. Myślałem, że to bardziej plaformówka a to gra pokroju Lego X czyli rozwalaj, troche skacz - etc Było trzeba jeszcze unikać wielkich kul, które miały Knacka na jednego hita ale i tak jest pózniej unlock mocniejszego ciosu i można te kule rozwalać (fajny efekt jak sie rozsypują). No nie wiem, generalnie gra kompletnie mnie nie przekonała, za dużo hitów do ogrania żeby się takim czymś zajmować ale dla dzieci może i w sam raz.

Odnośnik do komentarza

To samo czytałem o Borderlandsach i trzysta godzin solo przegrałem w obie części :) W Knacka 2 na bank zagram jak wpadnie wypłata. Jedyneczka była całkiem spoko. Na PPE jest recenzja K2 jakby ktoś chciał przeczytać. Pamiętacie ile było takich nie-hitowych platformówek drugiego sortu w czasach PS2? Recenzowane gdzieś na boku, na 1/3 strony, oceny w okolicach 6 max. 7, a ludzie grali i dobrze się bawili.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

Ufff. Udało się przejść.

Nie pamiętam innej gry która wywołała u mnie równie skrajne uczucia co Knack. 

Z jednej strony, od czasu mojego pierwszego kontaktu z Jak & Dexter 2 i 3 nie pamiętam równie nie do-testowanej gry. Odnoszę wrażenie, że średnio trzeźwy i minimalnie odpowiedzialnie podchodzący do swojej pracy tester nie puścił by tej gry w takiej formie w jakiej jest. System Checkpointów jawna kpina. Rozumiem trudne gry, ale jeśli steruje się cholernie mułowatym "wojownikiem", przeciwnicy mają praktycznie prze całą grę możliwość posłania nas jednym strzałem do piachu i to  z pełnego zdrowia to coś tu jest nie tak. Pytam sie, gdzie do cholery jest blok? Walka była ewidentnie najsłabszym elementem gry...

...ale...

grałem w to z moim niespełna 6 latkiem i z coopa w tej grze mam bajeczne wspomnienia. "Synek, idź ich załatw", "czego nie mamy? LITOŚCI!!!". Momenty gdzie biegający jak zdekapitowany kogut mój młody, pokonywał 6/7 przeciwników, zanim zdążyłem powiedzieć "idę z lewej". Bardzo się cieszę, że zaimplementowano statyczną kamerę. BEz tego nie dalibyśmy rady w to razem grać. Pierwszy raz w życiu poczułem, że jestem gorszym graczem niż mój co-op partner. Cudowne uczucie. Synek, był wniebowzięty sposobem implementacji co-opa. Druga postać ginie do woli. Jeśli czuł, że nie idzie mu skakanie po platformach, odpuszczał i dołączał się dopiero przy najbliższej walce. Idealne rozwiązanie do grania z dziećmi, druga połówką. Nie ruszalo go to, ze w scenkach przerywnikowych jego postać nie figuruje. Zrobił sobię teorię, ze on ma umiejętność "niewidzialności" aby mylić Wiktora i Gobliny :)

 

Grafika. Bez rewelacji. Ewidentnie gra pomyślana jako demo technologiczne nowej konsoli. Budowa Knacka to mokry sen każdego sprzętowca, który wypuszczając konsolę, przygotowuje demo z rozpadającymi się atomami, rozlewająca sie wodą itp. Niestety, gra potrafi strasznie zanudzać scenografią. Kilka razy wchodzimy do podobnych jaskiń i nie może to zostać nie zauważone. Najdziwniejsze jest to, że niby mamy przełącznik czy gramy w trybie jakości czy wydajności, a mimo to w obu każdy ruch kamery ma tearing (tak się to chyba nazywa). Bardzo nieprzyjemne uczucie, powodujące duży dyskomfort przy grze.

...ale...

Zdarzają się kolorowe lokacje, które potrafią zachwycić. Oczywiście pisze tu o tutejszej wersji Monte Carlo, i niektórych "zielonych lokacjach.

 

Koniec końców, bluzgałem (po cichu, bo syn siedział obok) na ta grę niemiłosiernie. Mimo to po napisach końcowych od razu sprawdziłem trailery Knacka 2. Pomimo tych wszystkich wad, kanapowy i tylko taki coop ma nieopisany magnes, który sprawia, że chce się do tej gry wracać i męczyć niedoróbkami i źle dobraną konwencją. Polecam tylko rodzicom, którzy chcą zagrać ze swoimi pociechami w coś kolorowego.

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

Odświeżę nieco temat.

Panowie syn właśnie kończy Knack 2 bo pożyczył od kolegi, fajnie mu się gra i pomyślałem, że ogarnę mu pierwszą część tylko pytanie czy gra jest podobna do 2 w sensie rozgrywki czy grafiki czy jak się przesiądzie z dwójki to odczuje, że pierwsza część ma swoje lata?

To dość łatwa gra, a dla 7 latka jak znalazł :)

Odnośnik do komentarza

Jedynka trudniejsza, koniecznie na easy niech gra do tego znacznie gorszy coop (ale też spoko), mniejsza różnorodność rozgrywki.

Jednak dla dziecka lub coopa z nim bardzo fajna gierka.

 

Nie ukrywam, że chciałbym trójkę na ps5 aby ograć z synem. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.