Skocz do zawartości

Knack


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Skończyłem grę na hardzie od ręki w 13h jako pierwsze przejście. Generalnie jest łatwo, zależy też od skilla w tego typu gierkach. Złote zasady: nie atakować na pałę, atak i odskok itd. w kółko, używanie kryształów jedynie na silnych wrogów, używanie skoku na łeb, celem osłabienia przeciwników, no i nie zrażanie się przy frustrujących momentach. W ramach akcji ratunkowej: zapodanie Crasha z '98 i żyłowanie skilla.

Odnośnik do komentarza

Skończyłem grę na hardzie od ręki w 13h jako pierwsze przejście. Generalnie jest łatwo, zależy też od skilla w tego typu gierkach. Złote zasady: nie atakować na pałę, atak i odskok itd. w kółko, używanie kryształów jedynie na silnych wrogów, używanie skoku na łeb, celem osłabienia przeciwników, no i nie zrażanie się przy frustrujących momentach. W ramach akcji ratunkowej: zapodanie Crasha z '98 i żyłowanie skilla.

 

Zauważyłem, że atak z powietrza ma jeden minus po trafieniu przez chwilę nic nie możemy zrobić a drugi przeciwnik może nas trafić;/ Co do Crasha nigdy mnie nie kręcił, aż tak bardzo, po za Crash Team Racing, które uwielbiałem. Ogólnie platformówki już na mnie tak nie działają jak byłem młody, pamiętam jak za psx żyłem Medievilem to było coś, no i Spyro, później był Jak & Dexter pierwsza odsłona, ale mówię już nie czuło się tego co wcześniej, a już w ogóle za czasów earthworm jim:D do amigi nie będę już się wracał, bo pewnie jest tu wiele osób, które nie mogą pamiętać tych czasów, o czarnym rambo na kartridże już nie mówiąc. Myślę, że platformówki najlepiej oceniają dzieci one najszybciej powiedzą czy coś jest fajne czy nie. Z wiekiem zatraca się fascynację do gatunku.

Na szczęści Knack wzbudził we mnie jeszcze jakieś emocje z dzieciństwa plus gra z narzeczoną sprawiła nam mnóstwo fun-u:) Dla tego podejmę wyzwanie przejścia gry na platynę.

 

Ps dzięki za spostrzeżenia, na pewno się przydadzą.

Odnośnik do komentarza

 

Myślę, że platformówki najlepiej oceniają dzieci one najszybciej powiedzą czy coś jest fajne czy nie. Z wiekiem zatraca się fascynację do gatunku.

Na szczęści Knack wzbudził we mnie jeszcze jakieś emocje z dzieciństwa plus gra z narzeczoną sprawiła nam mnóstwo fun-u:) Dla tego podejmę wyzwanie przejścia gry na platynę.

 

Zgadzam się z tobą :) . Apropo ostatniego bossa na Hard, spróbuj donieść do niego wszystkie kółeczka z mocą. Zawsze będzie trochę z górki. Poza tym rusza się schematycznie i wystarczy zapamiętać każdą sekwencję.

Odnośnik do komentarza

Będziesz musiał gadżety kompletować od nowa. Tylko skompletowane postacie Knacka przechodzą. Takie jak Diamentowy, Wampir itd.

Gadżety ci przejdą tylko na tym samym poziomie w kontynuacji.

Czyli dobrze kminie że lepiej jeszcze raz przechodzic na tym samym poziomie żeby je szybko skompletowac? Bo wtedy nie wyskakują ze skrzyń elementy które już mamy.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Tylko relikty kryształowe potrafią się powtarzać, mimo ze mamy już komplet. Co trochę denerwuje.

Generalnie jak ktoś gra dla platyny, polecam kilka razy przejść grę na poziomie łatwym. Jak uda się wszystko skompletować, wtedy należy Diamentowym Knackiem przejść sobie na poziomie  Very Hard.

Żeby wszystko uzbierać, przeszedłem grę trzy razy na Hard. No i na końcu jeszcze raz na Very Hard.

Chyba jakiś gupi byłem,  mogłem zaliczyć trzy razy na łatwym i raz na Very Hard.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Przeszedłem grę raz na hard i raz na easy. Za pierwszy razem zajęło mi to 12 godzin i 37 minut, za drugim razem (z odnalezieniem wszystkich skarbów) - 6 godzin i 19 minut. Grę chcę splatynować i wiele już nie zostało, ale przyznać muszę, że kilka patentów jest tutaj bardzo fajnych - choćby ten system reliktów, które budują Knacka, jego różne formy czy sama budowa tej postaci - świetnie to wygląda.

 

S(pipi)o bardzo punkty kontrolne. Raz są odpowiednio rozmieszczone, a raz po śmierci cofa nas tak daleko, że grać się odechciewa, bo kawał trzeba przechodzić od początku. Na hardzie było to cholernie bolesne. Na easy zginąłem dwa razy przez zbytni pośpiech. Generalnie na easy nie ma żadnego wyzwania, wszystko leci szybko i sprawnie. Jak będzie w Plusie czy za mniej niż 80 zł, to polecam, bo gra potrafi wciągnąć, zresztą też dodatkowe wyzwania (do odblokowania po przejściu gry) są super :)

 

Podtrzymuje jednak opinię z tematu "Właśnie ukończyłem" - to gra na góra 4+/10. Niestety.

Odnośnik do komentarza

Mam problem z trzema zadaniami. Jeśli ktoś wie jak to zrobić proszę o pomoc. Pierwsza rzecz, trzeba przejść bez zginięcia rozdział używając tylko super mocy, przecież nigdy nie zaczynamy z paskiem żółtej energii więc zadanie dla mnie ze znakiem zapytania;/ Drugie będąc wyposażonym w wskaźnik serii należy trafić 20 razy z rządu? Rozumiem, że nie mogę być trafiony i muszę nabić 20 uderzeń? Ps super moce też są wliczane? No i trzecie gdzie jest dobra miejscówka na to by wykonać 8 lub więcej zabić super mocą?

A i bym zapomniał jeszcze jedna rzecz zadanie pokonano bossa nie odnosząc ran. Chodzi o jakiegokolwiek bossa? Wczoraj rozwaliłem robota gundachara czy jak mu tam bez oberwania i trofeum nie wpadło;/

Strasznie wolno wchodzi mi szukanie kamieni diamentowych, sposób na ciągłe rozpoczynanie od początku danego etapu i dobieganie do skrzyni nie daje efektów;/ może ma ktoś lepszy sposoby;/ Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Strasznie wolno wchodzi mi szukanie kamieni diamentowych, sposób na ciągłe rozpoczynanie od początku danego etapu i dobieganie do skrzyni nie daje efektów;/ może ma ktoś lepszy sposoby;/ Proszę o pomoc.

Znajdź na forum kogoś kto wszystkie zebrał i dodaj go do friend listy.

Knack zaliczony. Bardzo fajna gra. 7-/10

Odnośnik do komentarza

 

Strasznie wolno wchodzi mi szukanie kamieni diamentowych, sposób na ciągłe rozpoczynanie od początku danego etapu i dobieganie do skrzyni nie daje efektów;/ może ma ktoś lepszy sposoby;/ Proszę o pomoc.

Znajdź na forum kogoś kto wszystkie zebrał i dodaj go do friend listy.

Knack zaliczony. Bardzo fajna gra. 7-/10

 

 

Kurcze mam kilka osób w tym takie, które mają platynę. Jednak jeśli chodzi o relikt diamentowy nie wyskakuje w wyborze u znajomych!!! W tym jest zonk, wiec muszę liczyć, że losowo wypadnie;/

Już zorientowałem się o co chodzi z tym wskaźnikiem serii. Nie wiedziałem, że pomimo tego, że mam go w zasobniku nie miałem go aktywnego;/ Po włączeniu wszystko poszło gładko i 20 oraz 50 trafień z rzędu zaliczone.

Dalej jednak nie kumam tego przejścia z używaniem w walce tylko super mocy, przecież nigdy nie mamy od razu paska by móc jej użyć;/

Odnośnik do komentarza

Jeśli ktoś wie jak to zrobić proszę o pomoc. Pierwsza rzecz, trzeba przejść bez zginięcia rozdział używając tylko super mocy, przecież nigdy nie zaczynamy z paskiem żółtej energii więc zadanie dla mnie ze znakiem zapytania;/

Jeszcze jedna rzecz zadanie pokonano bossa nie odnosząc ran. Chodzi o jakiegokolwiek bossa? Wczoraj rozwaliłem robota gundachara czy jak mu tam bez oberwania i trofeum nie wpadło;/

 

1.Zacznij grę od początku. Gdy dojdziesz do pojedynków z robotami, nabij sobie wszystkie kółka energii i trzymaj je do zakończenia etapu.

Gdy zaczniesz etap w lesie, omijaj wszystkich przeciwników których się da. Zabijaj energią tylko tych, których trzeba zlikwidować w celu otwarcia dalszej drogi. Etap jest krótki, więc nie ma większego problemu.

(Byłoby jeszcze prościej, jakbyś miał gadżet który podwaja żółtą energię i włączył grę od początku w kontynuacji).

2. Do bossa też donieś pełne paski mocy. Dzięki wirowi, nie ma szans żeby cię dotknął.

Edytowane przez anarom_pl
Odnośnik do komentarza

 

Jeśli ktoś wie jak to zrobić proszę o pomoc. Pierwsza rzecz, trzeba przejść bez zginięcia rozdział używając tylko super mocy, przecież nigdy nie zaczynamy z paskiem żółtej energii więc zadanie dla mnie ze znakiem zapytania;/

Jeszcze jedna rzecz zadanie pokonano bossa nie odnosząc ran. Chodzi o jakiegokolwiek bossa? Wczoraj rozwaliłem robota gundachara czy jak mu tam bez oberwania i trofeum nie wpadło;/

 

1.Zacznij grę od początku. Gdy dojdziesz do pojedynków z robotami, nabij sobie wszystkie kółka energii i trzymaj je do zakończenia etapu.

Gdy zaczniesz etap w lesie, omijaj wszystkich przeciwników których się da. Zabijaj energią tylko tych, których trzeba zlikwidować w celu otwarcia dalszej drogi. Etap jest krótki, więc nie ma większego problemu.

(Byłoby jeszcze prościej, jakbyś miał gadżet który podwaja żółtą energię i włączył grę od początku w kontynuacji).

2. Do bossa też donieś pełne paski mocy. Dzięki wirowi, nie ma szans żeby cię dotknął.

 

 

 

Dzięki za podpowiedź z tymi super mocami. Ps orientujesz się może czy jeśli gra ze mną moja narzeczona (druga postać przydupas) i ona uderzy kogoś normalnie ma to wpływ na zadanie? Lepiej wiedzieć niż później znów powtarzać wszystko od nowa;/

Odnośnik do komentarza

Niestety nie mam pojęcia :( . Zazdroszczę ci że masz w domu partnerkę do grania. Moja żonka nie przepada za graniem. No chyba że miałbym kierownicę i jakąś dobrą ścigałkę ;)

 

 

Kurde nawet nie wiesz jak się cieszę z tego. Powiem ci tak moja przyszła żona nigdy w nic nie grała, nie miała kontaktu z grami, ale wiesz pewnego dnia mówi, słuchaj jeśli mamy spędzić całe życie razem chciałabym spróbować zagrać z tobą by wiedzieć coś o jednym z twoich zainteresowań :) tak więc kupiłem Knacka i zakochała się w tej grze. Opanowała sterowanie momentalnie i teraz jest lepsza od mnie:P Przeszliśmy grę dwa razy i na pewno zrobimy to jeszcze raz tym razem na hardzie:) Powiem ci dobrze mieć partnerkę, która jest otwarta na inne rzeczy. Staramy się dopasować nikt nie zamyka się na drugą osobę więc jest nam łatwiej. W ten sposób stałą się fanką Borussi Dortmund i polubiła wspólną grę, jak pogoda jest do niczego, lub nie mamy pomysłu na wieczór wspólna gra łączy.

Najgorsze jest to, że wypadało by znaleźć cos nowego a na horyzoncie nic nie widać.

 

Ps. moja też już pytała o jakieś normalne wyścigi, szkoda że nie ma Gran Turismo na ps4. Need for Speed to nie to;/ Sorry za post po za tematem.

Edytowane przez czarek250885
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...