Skocz do zawartości

PS4 - Komentarze i inne rozmowy


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

A ja nie mogę nic złego powiedzieć o padzie. Wszystko pracuje bez zarzutu. Nie zauważyłem również niepokojących objawów zużycia analogów, o których jest tak głośno. Pad jest dosyć intensywnie użytkowany przeze mnie, jak również moje dziecko (niestety - nie zna litości i nie wie co to świętość :D). Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Mam nadzieję, że nie będę musiał zmieniać zdania na jego temat. 

Odnośnik do komentarza

Doszły te gałki, których zdjęcie wkleiłem powyżej i...

 

Jestem w szoku, JAK BARDZO poprawiają jakość obsługi DS4. Największa bolączka i najgorszy problem związany z gałkami wreszcie został rozwiązany!

 

Zamontowałem te mniejsze - jedną i drugą wersje na obydwa kontrolery i zyskały one znacznie na komforcie użytkowania, precyzji i przede wszystkim na jakości. Gałki są wykonane z wysokiej jakości gumy i bardzo dobrze przylegają do analogów. Nie bujają się, nie odstają, nie ma z nimi żadnego problemu.

 

Gram na czarnym kontrolerze na wklęsłych nakładkach (które są wypisz-wymaluj jak gałki od pada do X360) i uważam, że właśnie TAKI powinien być DS4 od nowości. Gały są zauważalnie większe, znacznie lepiej leżą w dłoni, mamy większą precyzję, lepsze wyczucie, palce się nie ślizgają - poprawa jest MEGA. Każdemu polecam ten stuff, bo zrobi z DS4 kontroler doskonały! Wreszcie gra się tak, jak powinno. Mój skill w FPSach skoczył znacznie, kiedy je zamontowałem :)

 

Najlepsze są wklęsłe, ale te wypukłe (z chropowatą powierzchnią) również dają radę. Tych wysokich jeszcze nie montowałem ;) Zobaczę je kiedyś, ale obawiam się o wygodę trochę.

 

Niemniej, wrzucę zdjęcia niedługo jak to dokładnie wygląda i ciekaw jestem czy po dłuższym użytkowaniu te gałki się zetrą czy nie. Oby nie. Rewelacyjny zakup!

Edytowane przez Maciomaniak
Odnośnik do komentarza

 

Jak wy możecie grać lewą gałką na której zamontowana jest nakkadka? Nie przeszkadza wam w takich fpsach bieganie? Ja gram na fps freaku 4 lata,no i na lewej grać się nie da.

 

Jak dla mnie takie nakładki znacznie poprawiły komfort użytkowania. Nie wyobrażam sobie ich zdjąć.

 

Pokaz foteczki tych nakladek jak mzoesz.

Odnośnik do komentarza

Dobra, to wrzucam fotki:

 

Tutaj są preferowane przeze mnie nakładki w stylu tych od pada do Xboxa 360. Są trochę większe, ale podobnie wygodne, palec bez problemu ląduje w tym zagłębieniu i czujemy większą kontrolę nad postacią czy pojazdem.

 

16q9.jpg

 

bs5h.jpg

 

g18c.jpg

 

Są wykonane z dobrego jakościowo materiału i nie wydaje się, żeby miały za chwilę odpaść. Mocowanie nie dostarcza żadnych problemów. Przez ich wielkość i kształt dziwnie to na początku wygląda, ale po chwili się przyzwyczajamy ;) Porównałem je do drugich nakładek z tego samego zestawu, które mam na niebieskim kontrolerze:

 

hyuu.jpg

 

n4de.jpg

 

39yy.jpg

 

Tutaj porównanie z DS3:

 

hdy0.jpg

 

Drugie nakładki nie mają wgłębienia przez co trochę tracą na "przyczepności" - spocone czy mokre dłonie ześlizgują się z nich w niektórych momentach, ale i tak są znacznie wygodniejsze od "oryginalnych" analogów. Bardziej przypominają grzybki od DualShocka 3. Też warto je zamontować, bo przez swoją wielkość poprawiają precyzję i komfort użytkowania, poza tym dobrze chronią analogi i wydają się bardzo solidne. Porównałem też DS4 z nakładkami do kontrolera od Xboxa 360.

 

wtpz.jpg

 

kpzq.jpgkr5u.jpg

 

Są trochę większe, ale też wygodniejsze. Z tymi nakładkami kontroler do PS4 znacznie zyskał w moich oczach i warto było wydać te 38 zł (+ przesyłka). Wolę dmuchać na zimne i choć z analogami nie miałem żadnych problemów, to dzięki temu przedłużę ich żywotność, a dodatkowo mam znacznie więcej zabawy przy długich sesjach przy konsoli. Kiedy chwytam DS3 po sesji na DS4 to ciągle zadaje sobie pytanie, jak mogłem kiedyś na tym grać. No ale wyboru w zasadzie nie było ;)

 

Przy tych nakładkach wygodniej też użytkuje się L3 i R3 - łatwiej je wcisnąć i znacznie przyjemniej wykorzystać w biegu w BF4 czy w Killzonie. Nie testowałem ich długo, więc tak naprawdę nie mogę powiedzieć niczego konkretnego odnośnie wytrzymałości. Liczę jednak, że pociągną bardzo długo. Niby można je wymienić, ale to mija się z celem... Pada od X360 mam do PC, ale DS4 stał się na tyle wygodny z tymi nakładkami, że chyba przeskoczę całkowicie na niego ;)

 

Gdyby ktoś był zainteresowany, można je kupić tutaj:

 

http://allegro.pl/zestaw-nakladek-8w1kontrolera-sony-ps4-i3948204814.html

Edytowane przez Maciomaniak
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...