Skocz do zawartości

Watch Dogs


Szprota

Rekomendowane odpowiedzi

No ale w tym temacie cały czas były wymiana argumantów ludzi za i przeciw, wyjątek pojawił się jak wpadł Zeratul i pojechał grę z drugiej strony mówiąc, że ją scalakował. No ale ty wpadasz , czytasz dwa posty z brzegu i wielki bulwer. Idź i napij się wody albo zrób sobie przerwę od forumka bo widać, że ostatnio twoja większa aktywność źle na ciebie wpływa.

 

Z drugiej strony jak osoba, której podoba się fabuła w Halo ostro dopierdala się do jednej z najlepszych fabuł w gierkach w ostatnich czasach to ciężko po ra n-ty pisać, że fabuła jest ok itp itd.

 

 

edyta:

 

Jak ci to pomoże w obniżeniu ciśnienia to powiem Tobie w tajemnicy, że to mój ostatni post w tym temacie.

Widze, ze nie rozumiesz o co mi chodzi. Potwierdza to zupelnie niepotrzebna prywata w moja strone. To, ze nie przeczytalem calego tematu dokladnie ne znaczy, ze go nie przejrzalem/przeczytalem co ciekawsze posty. Moj "bulwers" nie ma nic wspolnego z merytoryczna dyskusja tylko z waszym czepianiem sie. Szkoda tylko, ze zamiast rozkminic to na zasadzie "kurcze, moze rzeczywiscie jest cos w tym co napisal zer, w koncu spedzil przy grze kupe czasu" poszedles w strone "dowale estowi bo sie mnie czepia."

 

Widze, ze merytorycznie nie porozmawiamy, a sam nic nie wskuram. Zreszta to chyba jednak nie jest odpowiedni temat na dyskusje nt forumkowej kultury. Takze tez to moj ostatni post.

 

Dzieki za rady ;)

Odnośnik do komentarza

dorwałem się w końcu do wersji ps4, gra nie jest zła, aczkolwiek bardzo nie równa. Nie tyle grafika mnie rozczarowała, co kolizje, zwłaszcza na skrzyżowaniach miało to wyglądać nieco inaczej. No i główny bohater też jakiś taki nijaki. Szkoda, liczyłem na więcej, ale 7/10 można na upartego dać, zagrać wymienić na The Last of Us remastered i zapomnieć.

Odnośnik do komentarza

Skończyłem niedawno. Zaskakująco dobry wątek główny z nawet znośną historią (chociaż powinni dać więcej Jordiergo i mniej dramy rodzinnej). Dobry soundtrack. Niestety syndrom AC1 obecny, większość questów pobocznych to copy&paste.:(

 

Ale warto sprawdzić jak będzie w jakimś plusie czy coś.

Odnośnik do komentarza

Dorwałem Watch_Dogs i wreszcie odpaliłem - jakoś nie mogłem się "zmusić", żeby to zrobić przez kilka dni i teraz bardzo żałuję, że nie ograłem tego wcześniej!

 

Pierwsze wrażenie lepsze niż mogłem się spodziewać. Interakcja z otoczeniem na wzorowym poziomie, kapitalna zabawa z tymi kamerami, hackowaniem i przejmowaniem danych od przechodniów, sam wątek główny bardzo mnie wciągnął (mam dopiero 1 akt, więc jeszcze mnóstwo zabawy przede mną). Model jazdy jest sporo lepszy niż myślałem, zależnie od pojazdu, możemy polecieć bokiem czy wpaść w poślizg, z którego wcale nie będzie tak łatwo wyjść - ale sprawia to sporo frajdy. Gdy pada deszcz, odczuwamy różnicę. Główny bohater ma świetny głos i dobrze sie zapowiada - mógłby mieć bardziej charakterystyczny wygląd, ale tak czy inaczej nie jest najgorzej.

 

Misje poboczne są dla mnie póki co bardzo wkręcające - chociaż w założeniu robimy to samo (inna sprawa, że tych rodzajów pobocznych misji jest trochę), to jednak inne lokacje sprawiają, że kombinowanie z hackowaniem kolejnych elementów dostarcza dodatkowego smaczku. Praktycznie każdą misję można wykonać na minimum trzy sposoby. Miasto jest duże i ma kilka swoich ślicznych miejscówek. Każdy z przechodniów dostał rozpisany własny, krótki życiorys (do tej pory żaden mi się nie powtórzył, chociaż przeglądam ich regularnie). Kapitalne rzeczy można znaleźć, kiedy wpadniemy do esemesów, albo podsłuchamy niektóre rozmowy. Tryb online również bardzo mnie zachęca do zabawy, bo nie dość, że same wyścigi są pasjonujące (z wykorzystaniem tych wszystkich utrudniaczy), to jeszcze schwytanie polującego na nas hakera, czy inne tryby dostarczają masę radości. Grałem też w szachy - miałem uniknąć przegranej w jak największej liczbie ruchów, grając tylko królem - też wkręcający motyw.

 

Graficznie to mocno nierówna gierka. Z jednej strony, podczas deszczu, o zachodzie czy wschodzie słońca potrafi zauroczyć i prezentuje się świetnie. Z drugiej strony, w środku dnia, albo w środku nocy jest przeciętna i już nie zachwyca. Cenię sobie za to płaszcz Aidena i możliwość jego wymiany (oraz samą animację tego płaszcza). Aiden też zresztą rusza się świetnie - do tej pory doświadczyłem tylko jednego spadku FPS, tak jest stałe 30. Oczywiście polska wersja językowa, na tę chwilę nie dopatrzyłem się żadnych wpadek.

 

Wkręciło mnie to nieziemsko - póki co mocne 9/10 i nawet ta grafika w żaden sposób nie zniechęca, żeby się przy tej grze świetnie bawić. Jeżeli dalej będzie tylko lepiej, to nie mogę się doczekać. A rozbijanie policji o wystające słupki, czy wysadzanie studzienek to jedne z lepszych rzeczy w sandboksach ever. No i te kolizje na skrzyżowaniach wcale źle nie wyglądają. Jak znajdziemy zatłoczone miejsce, to wypadki, a później wybuchy tak czy inaczej robią duże wrażenie. Dla miłośników gier z otwartym światem zdecydowanie polecam - tyle tu do zrobienia, że właściwie ciężko się nudzić.

  • Plusik 3
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

siemka. mógłby ktoś na szybko wypunktowac jakieś porady przed zaczeciem gry? byłbym bardzo wdzięczny :)

 

1) Jeżeli nie jesteś kozakiem growym odradzam poziom trudności hard, bo gra jest dość trudna;

2) staraj się mieć schowany profiler (telefon), bo jak jest wyciągnięty to wszystko przesadnie się świeci. Wyciągaj tylko w razie potrzeby;

3) odradzam otwarty ogień bo szybko można zgona zaliczyć, staraj się używać kamer, hakowania, żeby pozbyć się zawsze części przeciwników;

4) koniecznie na początku eliminuje / zakłócaj gości co mogą wezwać posiłki;

5) co do pościgów, które dla wielu są najtrudniejszym elementem gry to pamiętaj aby dużo używać elementów otoczenia oraz zagłuszaczy i zaciemnienia bo czasami bez tego praktycznie  nie da się uciec;

6) rozwijaj w umiejętności wielkość baterii telefonu, przydaje się szczególnie przy pościgach.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Podzielam opinie maciomaniaka jako, że obecnie calakuje watch_dogs. Z początku wkurzała mnie polityka wydawcy i sceptycznie podchodziłem do gry, jednak po przejściu i wsiąknięciu w chicago również śmiało wystawiłbym 9/10. Grywalność jest niesamowita, smaczki, sub questy oraz główny wątek przypasował mi w 10. Jest trochę inaczej niż w gta, bardziej "mrocznie" ale z mniejszym natężeniem brutalności zarazem. Świetni bohaterowie i choć z początku wydają się jałowi a sama fabuła przewidywalna to od połowy gry robi się bardzo filmowo co tym samym podnosi grywalność.

 

Grafika i efekty wizualne są może nie równe ale czasem a w zasadzie w większości czuć moc, zachody, wschody, woda!, animacja oraz widowiskowe pościgi ze zmianą otoczenia dzięki ctOS, bomba. Autami kieruje się intuicyjnie i tylko samolotów brakuje vide gta. Może i bardziej można by było wykorzystać łodzie (w większości przydają się do szybkiego zbicia "pościgów") ale i tak stoi to na wysokim poziomie.

 

Warto wspomnieć o dopakowaniu po brzegi dodatkach do robienia poza główną linią fabularną bo jest tego multum. Wykorzystywanie możliwości ctOS wyszło idealnie tej grze i pod sam koniec kiedy mamy drzewko możliwości prawie na maks zabawa zaczyna się na nowo:). Podsumowując jestem zadowolony z gry i sceptykom radzę samemu wsiąknąć w chicago i nie patrzeć non stop pod kątem gta, mimo, że schemat podobny to gry się różnią i warto spróbować watch_dogs

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czy grafa w tej grze(ps4) serio jest taka (pipi)owa? Czy wczoraj o 2 śpiący byłem? Pól nocy śniło mi się potem jak takie (pipi) moglem kupić, gemplej tez słaby. Wielka zmiana świateł podczas pościgu xddd WD gorzej niż gta na ps3 wygląda :( Najmniejszego wrażenia na mnie nie zroblą. Nie to co trailer xd

Odnośnik do komentarza

Nie no miasto w nocy i w deszczu wygląda bardzo dobrze, tak samo wnętrze budynków są wykonane ok. Co do gameplayu rozkręci się jak człowiek ogarnie bajery i się trochę "dopakuje". Natomiast fabuła ostro przyspiesza i robi się gęstsza od 2 rozdziału.

 

Daj jej szansę do 3 rozdziału jak nie podejdzie to wy(pipi) przez okno, bo już chyba nie spodoba się Tobie

 

ps. staraj się skupić na fabule bo pierdylion zadań pobocznych rozprasza gracza i fabułę aha no i chodź ze schowanym profilerem bo inaczej wsio będzie się strasznie świeciło.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Graj tylko fabułę, Balon dobrze pisze. Faktycznie misje poboczne to dodatek poza główną osią, są dość monotonne i podobne, więc jak Ci się będzie chciało to zrób je po przejściu gry. Spoko za to dociera się do hotspotów i zbiera fanty pozostawione przez innych Graczy bo zwiedzasz na spokojnie miasto.

Grafika na PS4 jest bardzo ładna, animacja chodzi płynnie, jednak w GTAV nie było tak różowo i chrupało, tu rzadko kiedy.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Można robić misje poboczne po ukończeniu fabuły ? Grę kupiłem przedwczoraj i narazie ja dopiero rozgryzam, ale jednak wolałbym zostawić sobie te po(pipi)ki na koniec

I czy kod na dodatkowa misje(niby dodatkowe 60min) tez można aktywować po skończeniu kampanii?

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez kacprzak1991
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

W mojej ocenie Watch_Dogs to jeden z najfajniejszych sandboksów ostatnich lat. Ja bawiłem się bardzo dobrze, mechanika gry bardzo mi się podobała, grafiką byłem pozytywnie zaskoczony - grałem na XO. Stojąc na skale przed siedzibą Blume w Pawnee i patrząc na miasto nocą byłem zachwycony. :-) Zadań pobocznych było za dużo, męczyły mnie one - podobały mi się natomiast "znajdźki" - morderstwa kobiet, oglądanie ludzi w ich własnych mieszkaniach przy najdziwniejszych sytuacjach, nawet kody QR choć momentami irytujące to bardzo pomysłowe. Tak, wszystkie "znajdźki" to fajny pomysł twórców, były oryginalne i szukało się ich z przyjemnością. Szkoda też, że Aiden mieszkał całą grę tylko i wyłącznie w tych kontenerach - lubię w sandboksach fajne chaty - tutaj brylują wszystkie chaty Weia ze Sleeping Dogs, dom Franklina z GTAV czy dom Vito z Mafii II - ten na osiedlu domków jednorodzinnych z widokiem na miasto - bajka!

W mojej ocenie najsłabszym elementem gry jest mimo wszystko fabuła, która jest płytka - a był potencjał na niesamowitą historię! Fajne i barwne postacie ale sama historia słaba. Po prostu.

Nie wiem skąd cała fala "hejtu" na Watch_Dogs, zupełnie tego nie rozumiem. Uważam, że jest to najbardziej pokrzywdzona gra poprzedniego roku, mimo wszystko. Dla mnie 8.5/10. Szczególnie dla fanów sandboksów.

  • Plusik 4
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Cześć.

Od pierwszych zapowiedzi WD strasznie zarajałem się tą grą, pewnie jak większość. Ale mój sprzęt komputerowy nie wydolił, a na zakup konsoli nie starczyło funduszy. Teraz fundusze są i konsola będzie za jakiś czas :-) Czytałem bardzo dużo recenzji WD od tych dobrych po najgorsze. Ale jako typowy gracz, a nie hardkor, czy ta gra jest aż tak nie udana ?? Chciałbym wrócić po studiach, siąść przed telewizorem i odstresować się 2 godziny. Czy WD to dobra pozycja, czy bardziej się zdenerwuje niż bd czerpał z tego przyjemność ?? :) 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...