Skocz do zawartości

Watch Dogs


Szprota

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest to wybitna gra ale dobra (7-8/10) z fajnym klimatem i dość spoko fabułą. Spokojnie można pograć i się wczuć.

Najbardziej piszczą ci co liczą każdą pikselę lub ci co jadą np gry od Ubi czy EA bo jest taki trend a oni to tacy prawdziwi gracze, ktôrzy np zamiast filmôw oglądają speedruny z gierek...

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Włączyłem Psy po kilku miesiącach przerwy, a to za sprawą season passa kupionego za pół ceny. I co? Wciągnęło mnie jak za pierwszym razem. To jest naprawdę bardzo dobra gra. Dodatek Bad Blood robi robotę.

 

Mam tylko pewne zastrzeżenia. Od ostatniego uruchomienia pobrało mi kilka patchy... I mam wrażenie, że po nich jest coś nie tak. Teraz jadąc drogą widać jak ruch uliczny na horyzoncie pojawia się nagle. Samochody się respawnują :D Nie wiem czy to jakiś bug, ale wcześniej tego nie było. Spędziłem z grą wiele, wiele godzin od premiery i zauważył bym takie (pipi).

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Przeszedłem prawie dwa akty, więc już trochę zapoznałem się z mechaniką i całą resztą. I mogę powiedzieć, że w tej grze nie ma absolutnie nic przełomowego, ani nic next-genowego. Patent z hakowaniem jest naprawdę przyjemny ale to żadna rewolucja. Strzelanie, nie jest najgorsze, skradanie takie sobie bo of course w kwestii inteligencji wrogów nic nowego się nie pojawiło. Samo miasto też jest takie sobie, w takim GTA 5 wrażenie bycia w prawdziwym mieście było o wiele większe.

 

Ponarzekałem, ale gra się naprawdę przyjemnie ( fabuła nabiera rumieńców i mam nadzieję że tak zostanie ). A ostatnio siedząc na kibelku chwyciłem Extrima z recką chyba Rozba gdzie pisał "W_D to niemal doskonała" uff..

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Witam. Zainteresowałem się ostatnio zakupem Watch Dogs na PS4. Mam już za sobą GTA V, AC Black Flag, AC Unity, Last of Us i tak się zastanawiam czy warto sięgnąć po WD? Chodzą teraz na alledrogo za grosze, ale nie wiem czy po tych wszystkich tytułach które wymieniłem gra spełni oczekiwania, czy nie okaże się że jej poziom bardzo dostaje od ww. i po prostu po godzinie gra pójdzie do kosza. Jak sądzicie, warto?  

Odnośnik do komentarza

Ja uważam, że warto. Co prawda jeszcze jej nie ukończyłem, ale bawię się nieźle, nawet na PS3. Na PS4 będziesz miał lepszą grafę, więcej obiektów, ruchu ulicznego itp. Do tego całkiem fajny bohater, spoko miasto i sporo do roboty (choć powtarzalnej). O ile takie GTAV jest ciekawsze pod względem przedstawionego, zróżnicowanego świata gry, tak już historia, hakowanie czy różne poboczne pierdoły (a także fajne multi, wzorowane na serii Souls) są ciekawsze w Watch_Dogs.

No i patrz na to jak na kolejnego Assassina, tylko w innych czasach - to gra UBI, więc schemat jest bardzo wyczuwalny. Niemniej jednak - WARTO.

Odnośnik do komentarza

Nie warto, gra jest zwyczajnie słaba. 

 

Nie ma to jak wyczerpujący post :sorcerer:

 

Oczywiście, że warto: ciekawa fabuła, klimat gangsterki, spoko strzelanie (dla niektórych lepsze niż w GTAV), oryginalny patent z hakowaniem, niezłe muzyka. Z przyjemnością wbiłem platynę i na 100% DLC.

Dla fanów sandboxów jak znalazł, niepotrzebny był tylko hype przed premierą, bo to nie miał być mesjasz.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Nie warto, gra jest zwyczajnie słaba.

Nie ma to jak wyczerpujący post :sorcerer:

Nic wiecej nie trzeba opisywac. Gra to badziewie i tyle.

 

@edit

Widzę kogoś boli prawda co do tego crapa bo daje minusiki z ukrycia. :dynia:

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

Ja kupiłem te grę z pół roku temu i dałem naprawdę niewiele a bawiłem sie całkiem dobrze. Przed kupnem naoglądałem sie wideorecenzji wiec byłem sceptycznie nastawiony ale ostatecznie jestem zadowolony ze zagrałem w WD. A pewnie wyjdzie kiedyś druga cześć z poprawionymi błędami poprzedniczki i napewno chętnie program :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

 

 

Nie warto, gra jest zwyczajnie słaba.

Nie ma to jak wyczerpujący post :sorcerer:

Nic wiecej nie trzeba opisywac. Gra to badziewie i tyle.

 

@edit

Widzę kogoś boli prawda co do tego crapa bo daje minusiki z ukrycia. :dynia:

 

 

Żadne "z ukrycia" - przecież po kliknięciu widać, kto dał. Mam po każdym minusie umieszczać stosownego posta? :P

 

Dla mnie takie bzdury zasługują na minusa i tyle - rozwiń i uzasadnij wypowiedź, albo pogódź się z tym, że za taki trolling będzie kara :P

Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Pisalem to juz w tym temacie z tego co pamietam ale napisze jeszcze raz.

Fabula to jakas kpina, ona uwlacza ludzkiej inteligencji.

Glowny bohater strasznie bezplciowy, w dodatku zostajemy wrzuceni w srodek jakies akcji i musimy wykonac dzialania bez zadnego wyjasnienia.

Model jazdy to jakies ku.rwa pudla. Cale to klamstwo z grafika, ja rozumiem ze gra nie bedzie wygladac 1:1 jak z pokazu ale ta gra wyglada jak guwno. Te odbicia w lustrze jako zwyczajna tekstura. XD

Liczne bugi i glupoty jak np. pociag, ktory nie jedzie jak stoimy na moscie nad torami. xdddd

Hakowanie? Ku.rwa wciskanie ciagle jednego przyciska bo wiecej janusz nie ogarnie.

Jezeli ktos nazywa to dobra gra to zwyczajnie w swiecie nie gral w dobra gre, a juz na pewno nie gral w dobrego sandboxa.

Jedyne dobre rzeczybw tej grze to miasto i strzelanie.

Gra to zwyczajny crap niewarty spluniecia.

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

No i teraz to ja rozumiem :) Zupełnie się nie zgadzam, ale rozumiem :)

Gra jest dobra, a że jest typowym przedstawicielem z fabryki klonów Ubisoftu to już inna para kaloszy.

Grałem w dobre gry i dobre sandboxy (Red Dead Redemption, GTAV czy ostatnio Wiedźmin 3) i nadal uważam, że jako "piaskownica" Watch_Dogs daje radę.

Dla mnie główny bohater jest spoko, zwłaszcza jego image, głos i świetna animacja - żaden superbohater, tylko taki "everyday man". Profiler to fajna zabawka - może i jednoprzyciskowa, ale za to ile możliwości...

Model jazdy słabiutki - tu się zgodzę, aczkolwiek w innych "psach" - Sleeping Dogs - był jeszcze gorszy, więc jakoś strasznie nie narzekałem.

W każdym razie mianem "crapa" można określać tytuły wybitnie spier.dolone, a W_D w zbyt wielu aspektach jest dobre, by używać tak mocnego i emocjonalnego określenia. Gra wyraźnie Ci nie podeszła i tyle, ale obiektywnie rzecz biorąc nie można jej nazwać crapem i już.

Tak jak ja nie mogę tym mianem określić Resident Evil 6, choć bardzo chciałbym :D

Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Co do modelu jazdy to fakt, w SD też jest mega słaby, ale tam wszystko inne po prostu kosi. Miasto, bohater, klimat gangów, walka wręcz, strzelanie. Grając w SD czułem, że mam kontakt z dopracowanym mimo wszystko tytułem.

Grając w W_D czułem, że developer odwalił kaszanę jakby na szybko. 

Jeszcze co jest dobre w W_D to misje, dosyć różnorodne, a nie ciągle to samo. Fajne było gdy można było śledzić kogoś tylko za pomocą kamer, a nie łazić za nim i czaić się w krzaczorach. 

Co do hakowania trochę źle się wyraziłem, było złe z tego względu, że było strasznie uproszczone, aczkolwiek tak jak piszesz dawało sporo możliwości. Rozwalenie czyjejś komórki, pomoc w pościgach, pomoc w zasadzkach, walce itp. Dawało jednak frajdę.

Natomiast te wszystkie misje poboczne to dla mnie jest zmora gier Ubisoftu. To jest takie słabe, takie nudne, takie bez pomysłu i na odwal się.

Jedyne gry, w których chciało mi się to robić to AC2, bo to świetna gra, AC 4 bo klimat Karaibów oraz Far Cry 3 bo to dla mnie świetna gra ze świetnym strzelaniem i w ogóle odświeżenie serii.

No i nigdy nie wybaczę Ubisoftowi tego jak zrobił w chuja ludzi z tą prezentacją. To było po prostu czyste skurwysyństwo. 

Inni pokazują i potem oczywiście te gry wyglądają słabiej, ale nie aż tak słabo. I jeszcze reklamowali tę grę jako "True next gen experience", no ja się pytam gdzie to niby jest, bo chyba w ich pustych łbach. 

Gdyby nie dobre strzelanie, nawet fajny rozwój bohatera, fajne podejście do misji, fajnie zaprojektowane miasto i fajne możliwości hakowania to bym jej zwyczajnie nie skończył. 

Może crap to za mocne słowo, bo w sumie wymieniłem trochę zalet, ale dobra gra to też niewłaściwe słowo. Ot średniak. 

Odnośnik do komentarza

Jezeli ktos nazywa to dobra gra to zwyczajnie w swiecie nie gral w dobra gre, a juz na pewno nie gral w dobrego sandboxa.

 

To nie wiem co mam powiedzieć, bo zrobiłem sobie przerwę od Wiedźmina i od 3 dni gram tylko w Watch Dogs xd

 

Gra mi bardzo podeszła, mimo swojej prostoty. Traktuję ją jako parkourową zręcznościówkę połączoną z efektownymi pościgami (hakowanie sygnalizacji, ustawianie blokad, wysadzanie rur wodociągowych). Strzelanie jest precyzyjne, headshoty w bullet time wpadają jak masło (grałeś w Alpha Protocol? Tam headshot wchodził tylko wtedy kiedy gra uznała to za stosowne), no i do tego cały czas staram się grać stealth - tłumik, zakradanie za plecami, detonowanie zdalne materiałów wybuchowych u wrogów, płynne przejścia między osłonami.

 

Od fabuły mam Wiedźmina, tutaj po prostu widzę, że jakiś typek o nazbyt przesuszonym głosie:

 

goni innych typków za wydarzenia z przeszłości. Potem oni go gonią autami, po czym on goni ich i bije kogoś w więzieniu, po czym porywają mu rodzinę

.

 

Dalej nie doszedłem. Za kilka dyszek jak najbardziej mi pasuje.

Odnośnik do komentarza

Watch_Dogs byłoby inaczej postrzegane gdyby nie "downgrade", tak to stało się łatwym celem do narzekania, a UbiStyle™ produkowania gier nie pomógł ani trochę.
Moim głównym zarzutem jest kreacja bohaterów i ślamazarne tempo fabuły (przez co gry ostatecznie nie ukończyłem). Sama historia to raczej niższe stany średnie, które górują od zawsze w branży.

Miasto wypadło ok, wreszcie nie NY/LA, porządnie zaludnione z porządnym A.I i urozmaiceniami w postaci hakowania (które powinno być proste, mogli tylko dorzucić trudniejszą mini-grę do przejęcia systemu w danej dzielnicy). Zadziwiająco dobre było skradanie i gunplay.

Gdybym miał wystawiać ocenę (na podstawie tego co ograłem) byłoby to:

Grafika:7               Ocena końcowa:7
Audio:8
Miodność:6

Grałem w życiu w wiele gorszych gier, więc niespecjalnie mogę nazwać W_D crapem. Owszem, zawiodłem się , bo historia miała potencjał, który ulotnił się bardzo szybko. Styl gier Ubi pasuje do nowoczesnego settingu (w przeciwieństwie do AC). Jeśli ogarną dobrą historię i zmienią Aidena to skuszę się na drugą część, a jak nie to trudno. Open worldów w tej generacji będzie dostatek, łatwo znaleźć inny tytuł.
 

Edytowane przez Hendrix
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Stealth i gunplay faktycznie świetny, nie miałem żadnej sytuacji kiedy musiałbym kląć, że przeciwnik oszukuje / że spudłowałem mimo pewnej ręki / że zauważono mnie mimo osłony.

AI jest bardzo dobra, wrogowie zataczają koła, flankują z obu stron. Podobnie AI na drodze przy pościgach - siedzą na ogonie, zawracają na 180' przy próbie ucieczki w drugą stronę, spychają z drogi. Fajne.

Animacja standardowo jak na Ubi jest świetna - płynne przejścia od skradania do biegu, obracanie się postaci, wspinaczka itp. Zero drewna - nawet kołysanie się postacią w biegu (wychylanie gałki w lewo i prawo) pokazuje bardzo fajny balans ciałem i wagą postaci, zamiast sztywnej sekwencji klatek.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...