Skocz do zawartości

Trudne sprawy administracyjne i regulamin


Rekomendowane odpowiedzi

Tzw. SPAM? Oh noes.

 

Wiesz, mnie nie intersuje czy post jest wartosciowy czy nie (kto to bedzie ocenial? xd), chce wiedziec ile go.wno postow napisalem na tym lez padole patrzac pod swojego avatara a nie proszac sie o tajne cyfry moderacji. Nie wiem jak kogos moze bolec licznik i serio nie kumam tej logiki, ze cw i wkp jest wylaczone bo ludzie swojego czasu pisali tam najwiecej.

 

Jedna z pierwszych i podstawowych statysyk a na tym forum temat tabu. Kiedys byl problem zeby pokazywac statystyke najaktywniejszych uzytkownikw w temacie (bo jakis go.wno powod), a po ktorejs aktualizacji samo wrocilo i swiat forumowy sie nie zwalil.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Mejm napisał:

Tzw. SPAM?

Nie.

SPAM ma swoje miejsce na forum i jest tym miejscem m.in. WKP czy CW. I spoko, funkcjonuje, spełnia potrzeby. Bo i takie miejsce na forum jest potzrebne.

To o czym wspomniałem jest obecne na całym forum, a najbardziej  zauważalne w tematach gier, które aktualnie mają premierę (a jak już są "exem" to w ogóle). I jest realnym problemem, w związku z którym wykruszają się z forum jednostki mające coś ciekawego do powiedzenia na temat gier. Ale Ty jesteś generację do tyłu i mogłeś tego nie odnotować (no pun, tylko obserwacja). 

W piździe mam Twoją czy innych potrzebę liczenia swoich jednolinijkowych "gówno postów" (jak sam je określiłeś) w tematach o patostrimach, lewactwie, prawactwie albo "plejkurwa 5 bez gier [wrzuć tweeta]" w CW. 

 

Perez miał łeb na karku. Ty wolisz widzieć ile masz postów, ja wolę widzieć ile ktoś napisał postów, poza tymi irrelewantnymi i bezwartościowymi dla społeczności. 

Zresztą to statystyka bezwartościowa, bo nie sposób porównać jednolinijkowca do "eseju", gdzie jako post liczy się wciąż jako 1. 

Słowem, #nikogo i jest dobrze.

  • Plusik 2
  • This 3
Odnośnik do komentarza

W sumie mam to samo zdanie co Kmiot ale ja nie o tym. Przy okazji jak wypłynął ten temat to jest możliwość blokowania tych pato wątków? 

 

Forum przeglądam po nieprzeczytanych a tam ciągle mi się pojawiają te gówno tematy :/

 

image.thumb.png.5fa1ac79977e5b4d4172594e31bc896d.png

 

Jest możliwość blokowania użytkowników to dlaczego nie mogę sobie zablokować wątków żeby nie nie zaśmiecały listy tematów z nieprzeczytaną zawartością? 

Odnośnik do komentarza

Nie da się ukryć konkretnych tematów aby się nie wyświetlały w Nieprzeczytanych.

Na głównej można zmienić widok forum i tam zaznaczyć działy które mają się wyświetlać. Wygląda to wtedy jak Nieprzeczytana zawartość, no ale to dla działów jest, nie konkretnych tematów

 

10 godzin temu, Kmiot napisał:

To o czym wspomniałem jest obecne na całym forum, a najbardziej  zauważalne w tematach gier, które aktualnie mają premierę (a jak już są "exem" to w ogóle). I jest realnym problemem, w związku z którym wykruszają się z forum jednostki mające coś ciekawego do powiedzenia na temat gier.

Chcesz moda? :cfaniak:

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Kmiot napisał:

Perez miał łeb na karku. Ty wolisz widzieć ile masz postów, ja wolę widzieć ile ktoś napisał postów, poza tymi irrelewantnymi i bezwartościowymi dla społeczności. 

To jeszcze trzeba zablokowac dzialy z gierkami, a najlepiej tematy nowych tytulow do premiery, bo jaka wartosc dla spolecznosci maja posty o tym, ze ktos zmowil gierke, ze czeka na kuriera, ze ten nie przyjechal albo ze bedzie bawil sie wysmienicie itd? Nic ci teraz i tak ta statystyka nie mowi o wartosci czyich postow, nawet jesli wiesz ze nie ma w niej cw i wkp. Nic.

 

I jeszcze pytanie o jakiej spolecznosci piszesz? Bo mam wrazenie, ze tylko tej ktora interesuja gierki i nic wiecej, a to nie jest pelne spektrum uzytkownikow tego forum.

 

9 godzin temu, Kmiot napisał:

Zresztą to statystyka bezwartościowa, bo nie sposób porównać jednolinijkowca do "eseju", gdzie jako post liczy się wciąż jako 1. 

Nikt nie mowi, ze musi byc wartosciowa. To tylko liczba a co kto sobie z tym zrobi to jego. I oczywiscie, ze nie oddaje ona calkowicie swojej "wartosci" bo... nie powinna. Probujesz nalozyc na nia jakis algorytm, ktory zliczalby tylko posty wartosciowe, a to jest niewykonalne bo nie da sie obiektywnie ustalic co jest wartosciowe a co nie. Wiem, ze moze kogos uwierac, ze jego esej na 5000 znakow to tyle samo co "beka z typa", ale niestety statystyka odpowiedzi to zliczanie ilosci klikniec w guzik "dodaj odpowiedz" a nie tego ile dany post mial "wartosci". I nic z tym nie zrobisz. Od oceny wartosci jest poniekad reputacja, ale tutaj tez moga pojawic sie watpliwosci bo znow, czy twoj esej z recenzja najnowszego numeru pe, ktory dostal 10 plusikow, jest mniej wartosciowy od wklejonego twitta z glupia baba albo zakupu growego z 20 plusami?

 

Dla mnie sprawa jest tutaj prosta i wlsciwie zero-jedykowa. Albo odblokowac zliczanie postow wszedzie i niedorabianie do tego jakichs perezyzymow i teorii o tym jak to w koncu oddaje ona jakosc forumowania danego uzytkownika (bo nie oddaje i nigdy nie bedzie). Albo sciagniecie jej z glownej strony i zaszycie w profilu gdzie zainteresowany moze sobie zrobic nia co chce. Tak jak ostrzezenia, ktore byly widoczne dla kazdego, ale je ukryto bo "beda prowokowac" xD. 

 

Chcialbym tez poznac zdanie moderacji, bo my sie tu przepychamy a finalnie wajchy i tak nie przekrecimy (badz nie). Ale nie powinnismy udawac, ze dynamika forum jest taka sama jak wtedy kiedy te zmiany wprowadzano.

 

Tematu "toksycznosci forum" i odchodzenia z niego juz nie skomentuje bo nie chce zasmiecac watku. Ale nierzadko napisanie tutaj swojej opinii o gierce odbierane jest jako hejt tylko dlatego, ze rozni sie ono od zdania spolecznosci.

Odnośnik do komentarza

@Mejm Ja po prostu wychodzę z założenia, że CW jest od spamu i poza ścisłą kontrolą moderacji, więc sensownym jest, by spamu nie wliczać do postów. 

Z WKP obecnie to trochę bardziej skomplikowana kwestia. Ten dział powstał w ramach ewolucji "żółwikowego" SPAMU, bo jego kolejna forma nie miała prawa bytu według moderacji, więc złagodzono ideę i założono WKP. Ślady dawnego SPAMU widać nawet w regulaminie działu (zakaz wynoszenia zawartości poza dział, itd.). Dlatego Perez wyłączył tam licznik, a moderacja patrzy pobłażliwym okiem na tamtejsze ekscesy. Obecnie dział jest dość istotny dla ogólnego feelingu forum, przyznaję. Dla niektórych użytkowników wręcz jest esencją forum i spoko, jeśli będzie więcej głosów za tym, by przywrócić tam liczenie postów (i da się to zrobić) to mam chuja do gadania, więc z fartem mordeczki. W końcu obaj się zgadzamy, że to raczej ciekawostka statystyczna, niż wyznacznik czegokolwiek.

 

Godzinę temu, Square napisał:

Chcesz moda? :cfaniak:

Taka władza by mnie skorumpowała. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.