Skocz do zawartości

The Last Guardian


czarek250885

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zapominacie o tym że na VR immersja jest przekosmiczna.

Wyobraźcie sobie że tam jesteście, przypomnijcie sobie jak fantastycznie Trico wyglądał i był animowany.....

A teraz taki Trico na VR niemal smyrał by cię w nos pyskiem, jego niemal żywe oczka spoglądałyby na ciebie, czuł byś że jest niemal na wyciągnięcie ręki.

To mogłoby być fantastyczne przeżycie chociaż z 2 strony wspinanie się po Trico itd z widoku FPP no nie bardzo to widze .

Mimo wszystko ciekawa inicjatywa, i jak ktoś potraktuje temat poważnie to może być świetna sprawa.

Edytowane przez Schranz1985
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Przeszedłem ten pseudo artystyczny twór. Niestety, dla mnie to jest wydmuszka graficzna niespełnionego twórcy czegoś głębszego - gameplayowo to jest dramat - kamera, movement postaci, lag w poruszaniu, ciągle potknięcia się i niedoyebanie głównego bohatera, nieposłuszeństwo bestii,4 kawałki muzyczne ma krzyż, banalne zagadki, monotematyczne środowisko i rozgrywka opierając się na 3 elementach typu

- zostaw trico i otwórz mu drzwi

- znajdź beczkę

- rozwal lustra przez które nie trico nie przejdzie.

 

Graficznie kosa, odwzorowanie ruchów zwierzaka to samo, fabularnie jest najgorzej z całej tej pseudo trylogii gdzie w sumie mało co mnie ciekawila ta warstwa, zakończenie nie zrobiło wrażenia i widać ze na sile nie chcieli zrobić tego co w dwóch poprzednich częściach byleby czymś zaskoczyć.

 

Także co - zero smutku ze ueda nie zrobi juz tytułu drozszego niż indyk za paczkę fajek. Kolosy to dycha, ale ico i tlg to jednak nic ciekawego.

 

Edytowane przez XM.
  • Plusik 3
  • Lubię! 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Parę dni temu udało mi się skończ... wróć, przemęczyć tytuł i niestety podpisuję się wszystkimi członkami pod tym, co wyżej napisał @XM. 

 

Gierka od początku do końca straszliwie potrafi męczyć szeroko pojętą monotonią i jedynym, co ją dla mnie ratowało, było to, że mimo wszystko od czasu do czasu zadziało się jakieś urozmaicenie - a tu zaczęło się coś walić, a to nas atakować, czy gonić. Bez tych elementów zapewne nie byłbym w stanie w ogóle dotrwać do napisów końcowych, które i tak powitałem z radością. Miałem to szczęście, że przez większość czasu Trico w miarę szybko kumał, czego od niego w danej chwili oczekuję, aczkolwiek były momenty srogo testujące cierpliwość: najgorzej wspominam pomieszczenie z

 

czymś na kształt basenu. Nakłonienie zwierza, by raczył łaskawie zanurkować i później popłynąć w pożądanym kierunku

zajęło mi dobre pół godziny i sporo nerwów. :/

No i straszna schematyczność rozgrywki, o której zresztą wspomniał już przedmówca, więc nie ma sensu się powtarzać. 

Na pewno nie można TLG odmówić wartości artystycznej jako takiej, ale również moim zdaniem do Kolosów nie ma nawet startu. Za to pod każdym względem jest lepiej i przyjemniej od Ico.

 

Koniec końców ode mnie:
:dunno: /10

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza
Wam też tak konsola szumiała przy tej grze? Czy to jakaś realistyczna symulacja gazów Trico?
Normalka dla tej gry jak i kilku innych od wewnętrznych studiów Sony. Nawet śrubki w konsoli są wykorzystywane do symulacji trawy czy czegoś podobnego w grach.
Odnośnik do komentarza

Ja wymieniłem pastę i ta gra była do testów. xd

(Ale przeszedłem całość, jeszcze kilka innych pozycji i nadal wszystko jest ok. Ale to już kawałek czasu temu. Innymi słowy: operacja w pełni udana.)

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Rozi napisał:

Wam też tak konsola szumiała przy tej grze? Czy to jakaś realistyczna symulacja gazów Trico?

 

Nie wiem czy masz prosiaka ale u mnie na pro było okey. Normalna praca konsoli, aaa no i praktycznie betonowe 30 k/s. Widziałem tę gierkę na normalnej konsoli i jest mega różnica w działaniu. Klatkuje, jakby większy lag w sterowaniu. No nie miło się grało w tę wersję.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, _Be_ napisał:

No techiczna spier.dolina, po 3h rzuciłem w piz,du i sprzedalem bo nie będę w coś tak nie dorobionego grał, poczekam na remake na PS5 od Bluepointa

 

Ewe. jakbyś prosiaka przyjął pod dach to polecam nadrobić bo technicznie jest przepaść i lag na sterowaniu mniejszy bo wsio płynniej chodzi (o tym mało kto wspominał).

Odnośnik do komentarza

Niestety działanie gry na PS4 to jest kryminal, ale takie jest TeamICO, sa lepszymi artystami niż programistami. Kazda ich gra była niedo(pipi).ana pod tym względem. Licze, ze przy następnym projekcie dostana nianie w postaci BluePoint, żeby ktoś to trzymal w ryzach.

 

Sterowanie i kamera na prosiaku tak samo zje.ebane jak na zwyklaku, tylko ze jest lepiej z tymi przycinkami.

Edytowane przez SlimShady
Odnośnik do komentarza

No akurat bluber pisał o hu jowych technikaliach, a akurat prosiak je prawie całkiem nieweluje. Mnie tam gierka się podobała, miły odskocznia i coś innego. Zresztą dla mnie ICO > Kolosy więc dlatego TLG podszedł mi, chociaż jakbym miał to przejście na zwykłej PS4 to byłoby znacznie gorzej w moich odczuciach

Odnośnik do komentarza

Nie no, jakby wszystko dzialalo jak złoto, mam na myśli technikalia/sterownaie to byłoby kozacko. To jest gra dla fanow TeamICO, oni sa jacy sa, ale w recenzji piszesz, ze ICO to nic ciekawego, przyznam, ze nie jest to moja ulubiona gra(walki z cieniami), ale bez watpienia miała wpływ na cala branze tak samo jak The Last of Us.

Mają w tych swoich nie.dorobionych grach cos, co ciężko opisac słowami, to chyba ta (nie)sławna dusza.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...