Skocz do zawartości

PSX Extreme 189


Oceń okładkę PSX Extreme 189  

62 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 189



Rekomendowane odpowiedzi

blablabla

 

Musiałbym przeczytać felieton Kosa żeby móc się wypowiedzieć, może nawet to zrobię ^^. Można powiedzieć, że znam pogląd Chmielarza w tej kwestii, bo czytałem jego bloga, oglądałem konfę. Wydaje mi się, że oni mają trochę racji, ale nie tam położyli naciski gdzie trzeba (tutaj zdaję się na Twoją notatkę tekstu Kosa) i postawili złą tezę, bardziej Koso z tego co mówisz. Nie będę się produkował tutaj (zrobię to gdzie indziej).

Odnośnik do komentarza

Co się tyczy nowego numeru :

- takiej ściany tekstu już dawno nie było ( od jubileuszu) w magazynie szczególne gratulacje dla Mikołaja Dusińskiego i Adama Koźbiała (kimkolwiek oni są ) - Dajecie Panowie z grubej rury

-Komodo & Mikołaj za Tomb Raidera - na to czekałem

 

Dziękuję bardzo za dobre słowo (Mikołaj z tej strony). Postaram się, aby moje kolejne teksty były równie ciekawe. Ten, nad którym obecnie pracuję do numeru czerwcowego, powinien być całkiem niezły ;)

 

Jeśli natomiast interesuje Cię skąd się wziąłem, to tutaj masz moje "wypociny" z PS3 Site: http://www.ps3site.pl/author/misiek86

Edytowane przez misiek_86
Odnośnik do komentarza

 

w magazynie szczególne gratulacje dla Mikołaja Dusińskiego i Adama Koźbiała (kimkolwiek oni są ) - Dajecie Panowie z grubej rury

Wywnętrznienia nad światem Deus Ex to moja sprawka i miło mi bardzo, że Ci się spodobało. Ja dopiero dzis ruszę do kiosku, akurat jestem w szpitalu z dzieckiem - będzie co robić

 

Łap plusa i e-piwo. Super tekściwo, dla mnie najlepsze z całego numeru.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy komuś nie chciało się sprawdzać, ale na 7 i 10 stronie jest dokładnie ten sam news o tym kto wcieli się w rolę Ellie w The Last Of Us.

 

Sprawdzać się chciało, tylko się zapomniało zmienić - jak najbardziej nasze niedopatrzenie. Uzupełniając newsy, postanowiliśmy wrzucić ten z konsa, bo idealnie nam pasował, oczywiście pamiętając, aby w konsolometrze dać inny. A potem w międzyczasie domykaliśmy 5 innych rzeczy (strony newsowe zamykamy na końcu) i ani tego newsa z konsa nie skasowaliśmy, ani nie zamieniliśmy. 

Odnośnik do komentarza

Czytam nowego Extrima i w sumie jeszcze go nie skończyłem, ale cośtam się wypowiem.
Jak dla mnie to w PSX Extreme - magazynie konsolowym, za dużo jest artykułów filmowych. Może i te gatunki się zazębiają (? :), ale w tym numerze mamy trzy teksty:
- kącik filmowy
- kinematografia
- interaktywne ambicje hollywood
W poprzednim numerze było podobnie, jeszcze za miesiąc też będzie kolejny luźny tekst o filmach (Kuba w zakończeniu się odgrażał :). Ok, jest kącik filmowy, to może teraz do tego albo kinematografia, albo drugi, inny artykuł? A nie wszystko naraz. Zawsze tą stronę, dwie można przeznaczyć na np. handheldy (Guernica, a co ostatnio wyszło ciekawego na przenośne konsolki?).

W numerze dużo publicystki Czytelników/forumowiczów :). Keymayker, czy waldusthecyc... Tekstu Waldusia jeszcze nie przeczytałem, ale ten tekst o laskach w grach (notabene, myślałem że napisała go Monika:), zawiera spoiler nie tak starej gry. Co prawda grałem w Uncharted 3 przy premierze, ale niektórzy dalej czekają aż będzie w plusie :), a napisanie że zginie ta i ta osoba, trochę psuje granie.

To tyle, zostały mi jeszcze recki i kilka felietonów, także może coś jeszcze dopiszę.

 

Edytowane przez grzybiarz
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

1. Chwalony wyżej tekst Waldusia nie wzbudził we mnie takich emocji jak na moich przedmówcach. Cały tekst jest wariacją pt. jeśli w przyszłości rządziłyby wielkie korporacje, to jak wyglądałby świat. Wolna wariacja, w której na początku wiadomo, że autor opiera się na jakichś wydarzeniach z naszego świata, później do fantazji dochodzą fakty z doskoku. Lubimy jednak teorie spiskowe, więc niektórym tekst się podobał, mi niezupełnie.

 

2. Tekstu Butchera fanem też nie jestem, bo naczelny uderza w temat przepracowany jak żaden chyba inny, ale mam jedno pytanie - co oznacza, że gry były kiedyś jak książki? Teraz też można wyobrażać sobie dalsze losy bohaterów jak i sam ich wygląd w świecie rzeczywistym itd.

 

3. Po lekturze tekstu Kosa muszę zgodzić się z Zeratulem, ale szerzej o tym w innym miejscu.

 

4. O lejsplejach pisał Mazur. Mazurowi dostanie się za wszystkich pozostałych felietonistów :P bo po 4 tekście dociera do człowieka, że publicystyka tego numeru jest jak napalony pijany imprezowicz - łapie się za co się da.

 

5. Zax powtarza w kolumnie prawej to co napisał w lewej - chodzi mi o dwa zdania, których nie wyłapał ani Zax, pisząc tekst, ani korekta - że fani są wściekli i że mimo zapewnień twórców, że się nie da (kto czytał, ten wie), jednak się dało. Dwa zdania o identycznej treści, nawet podobnie zbudowane.

 

W tekście Zaxa pojawia się słowo sieć pisane dużą literą, taki mały błąd.

 

6. Z tekstu Miela pamiętam tylko, że mam wymagać od PE, co też czynię pisząc te uwagi.

 

7. Hiv - mogłem skończyć czytanie na tytule i obczajeniu obrazka, reszta tekstu nic nowego nie wnosi ponad te dwa teksty (obrazek to też tekst)

 

8. Monika. Wybrałbym inny kierunek myślenia, całkowicie. Ale to zostawię sobie na inną okazję, nie będę tutaj pisał - kontrarta.

 

9. Granda, łatwiej byłoby uwierzyć w prawdziwość tego tekstu, gdyby w pierwszej kolumnie jeden z rozmówców nie zapytał - hej, mam nadzieję, że nie wysyłasz tego do Butcha.

 

10. Gdyby była opcja zakupu wyłącznie stron z felietonami, to kupowałbym, w każdym miesiącu, bo tylko one mnie interesują. Skusiłem się jednak na jedną reckę za sprawą noty, 8 dla DI Riptide, cóż, nie mogę powiedzieć, że się nie zgadzam, bo w grę jeszcze nie grałem, ale materiał jest słodszy od cukru.

  • Plusik 4
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ciekawy jestem ile za recke i ocene zaplacil techland.

Czasami zastanawiam się czy osoba pisząca w ten sposób naprawdę wierzy w to co zarzuca czy po prostu trzaska podobnym tekstem, bo hejtowanie wszystkiego i wszędzie jest teraz z niezrozumiałych przyczyn na topie i może liczyć na kilka plusików do reputacji wśród sobie podobnych. Chyba popełnię do następnego numeru jakiś tekst przedstawiający kulisy branżowego recenzowania, bo niewiedza ludu na tym polu jest po prostu uderzająca. Chociaż, wtedy pewnie też byłbym sponsorowany przez wielkie koncerny. A co tam, przynajmniej zaleję do pełna LPG moją Astrę i będę kręcił pod miejscowym gimnazjum rety-piruety.

 

 

el-shabazz - choć GRAnda z tego numeru to chyba pierwszy autentyczny zapis rozmowy z GG, zaraz po jego wysłaniu byliśmy z Sojerem ciekawi ilu czytelników podważy jego autentyczność, a choćby dla zasady, bo przecież wszystko to jedna wielka lipa :). Tymczasem mieliśmy napisać tekst na kilka godzin przed oddaniem magazynu do drukarni, a jako, że zabrakło pomysłu - wrzuciliśmy naszą autentyczną próbę wymyślenia tematu do dyskusji, poprawioną jedynie o błędy i emotikonki.

 

 

 

Edytowane przez KOMODO
  • Plusik 1
  • Minusik 5
Odnośnik do komentarza

 

Ciekawy jestem ile za recke i ocene zaplacil techland.

Czasami zastanawiam się czy osoba pisząca w ten sposób naprawdę wierzy w to co zarzuca czy po prostu trzaska podobnym tekstem, bo hejtowanie wszystkiego i wszędzie jest teraz z niezrozumiałych przyczyn na topie i może liczyć na kilka plusików do reputacji wśród sobie podobnych. Chyba popełnię do następnego numeru jakiś tekst przedstawiający kulisy branżowego recenzowania, bo niewiedza ludu na tym polu jest po prostu uderzająca. Chociaż, wtedy pewnie też byłbym sponsorowany przez wielkie koncerny. A co tam, przynajmniej zaleję do pełna LPG moją Astrę i będę kręcił pod miejscowym gimnazjum rety-piruety.

 

KOMODO, jeżeli mam być w 100% szczery to ja chętnie bym taki artykuł przeczytał. Faktycznie nie mam pojęcia jak powstają recenzje i jak to wszystko działa więc będzie to np. dla mnie bardzo ciekawe, mam natomiast pojęcie jak działa ogólnie pojęta "prasa branżowa" w różnych branżach. Wiem jak się "załatwia" nagrodę "Wybór konsumenta roku XXXX" (to akurat nie jest tajemnica po prostu się to kupuje w odpowiednim stowarzyszeniu), wiem jak się daje sprzęt do testów dla prasy IT i kupując reklamę ma się odpowiedni test i recenzję, wiem jak za odpowiedni gadżet otrzymuje się kolumnę tekstu bez dopisku "sponsorowany" etc. Jeżeli do tego wszystkiego dodamy np. informacje, że screeny są wrzucacie te od producenta, bo macie tylko jedno urządzenie do robienia screenów na całą redakcję, to przyznaj, że to wszystko dziwnie wygląda :D Nie mam oczywiście żadnych dowodów i nic nikomu nie zarzucam (tak jak mówiłem, nie wiem jak to wygląda w tym przypadku bo nie znam się na robieniu gazety o grach), niemniej jednak mój "doświadczony biznesowy nos" podpowiada mi, że taki artykuł mógłby rozwiać wiele ... dziwnych sytuacji. Nie złość się, nie obrażaj na mnie, sam jestem ciekaw jak to wszystko wygląda z Waszej strony. 

 

Więc jeżeli potrzebujesz feedbacku - to ja jestem na tak i chętnie kupię numer z takim artykułem. 

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Hiv pisze bardzo luzacko, tak jak w pierwszych 50 numerach pisali wszyscy. Nie boi się używać zwrotów typu "żem rad", "cieszę japę", "możesz mi naskoczyć na spalonego pierda", "cmoknij mnie w pompkę" :) itd. itp. (cytaty nie wyjęte z jego słów wprost ale tak ogólnie rozumiem jego pisownię); co nie znaczy, że to źle, bo czuć posmak starego klimatu. Na przykład taki Kali ze starej załogi, uważam, wydoroślał, spoważniał, zrobił postępy w swoim piśmiennym języku. Teraz czuć u niego profeskę (np. rewelacyjna recenzja Uncharted 3), nie ma u niego zwrotów typu "whoooooaaa!!" albo "aaaaaaaaaaaaaaa!!!" :) jak to bywało dawniej.

A Hiv? Może pisze zbyt bezpośrednio? Ja tam lubię chłopa.

Edytowane przez _daras_
  • Plusik 4
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

No właśnie, dobrze to ująłeś. Jak w 50 pierwszych numerach kiedy mieliśmy średnio po 10-15 lat, czyli dzisiejsza dawna brać PE. Pismo stało się bardziej pro, więc takie głupawe teksty u jednego autora może i wyglądają z jednej strony nostalgiczne ale jak już wyżej wspomniałem, poziomem odstają od reszty i sam nie wiem czy to takie dobre. Ja mam już 23 lata na karku i takie teksty są dziś dla mnie już tylko żałosne.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

A co tu wspominać? Jak ta granda to zwykła strata miejsca. Ani to nie było ciekawe, ani śmieszne. Lepiej byłoby to miejsce przeznaczyć na coś bardziej wartościowego (publicystyka, recenzje itp), niż wrzucać takie pierdoły.

ostatnia strona trzyma podobny poziom jak stara nora prowokatora. Juz lepiej dac reklame zamiast tej grandy

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...