Skocz do zawartości

True Detective - 2014 - HBO


tk___tk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 547
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 10 miesięcy temu...
W dniu 13.04.2023 o 19:24, Masorz napisał:

Tylko ostrzegam, że serial skasowali po pierwszym sezonie a kończy się ponoć chamskim cliffhangerem.

 

skasowali? tego nie wiedziałem :/ szkoda bo chętnie bym obejrzał kolejny sezon. co do końcówki
 

Spoiler

niby cliffhanger bo oberwał kulkę i ojezu czy przeżyje ale dostał w obojczyk więc co najwyżej będzie bolało przy podcieraniu :dunno:

 

ok, koniec offtopu, pozostaje czekać i zobaczyć co Jodie ma nadal do zaoferowania. 

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Obejrzane. Uwielbiam tego typu "mroźne" klimaty, serial na papierze wydawał się być samograjem: Alaska, noc polarna, stacja badawcza, kopalnia- trucicielka, postacie z całkiem nieźle nakreśloną historią. Idealny pakiet startowy dla co najmniej dobrego, klimatycznego serialu kryminalnego. Nie da się zepsuć? Lewactwo: potrzymaj mi piwo:)

Oglądając to, ma się wrażenie, że dla twórców najważniejsze jest nie to, żeby scenariusz był spójny, wiarygodny itd, tylko żeby zawierał odpowiednią ilość "nowoczesnych" elementów. Strong female - są (w tym jedna bi murzynka, więc potrójnie punktowana), blm - jest (teksty navarro odnośnie zamordowanej - "gdyby była biała to blabla"), LGBT - jest itd. W sumie to wszystko jest dość naturalnie wplecione i nie jest bardzo nachalne, więc najwyraźniej twórcy bali się, że to za mało i na koniec mamy ostre pierdolnięcie. 

Mam wrażenie, że cała para poszła w słynne 

Spoiler

Cleaning commando

,i potem gdy nagle się zorientowano, że wypadało by jeszcze domknąć jakoś wątek kopalnia - stacja badawcza, więc wygląda że ktoś rzucił na szybko, że 

Spoiler

niech zanieczyszczenia z kopalni rozpuszczają wieczną zmarzlinę, w której naukowcy szukają czegoś co zbawi świat.

Serio? Nawet nie podjęto wysiłku, by obudować to jakimś pseudonaukowym wyjaśnieniem, pada parę zdań na krzyż i chuj.

Ogólnie serial nie jest zły, nawet biorąc pod uwagę debilne zakończenie, to jest to takie 7/10. Ale potencjał był spory, i mogło być jeszcze lepiej, gdyby twórcy skupili się na tym na czym przede wszystkim powinni. Bo nawet przymykając oko na wiadomoco na końcu, to i tak scenariusz wciąż ma mnóstwo dziur, niedopowiedzeń i niewyjaśnionych wątków, które są wrzucane na szybko, i równie szybko odpuszczane. Szkoda

Edytowane przez snejk04
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dla mnie to 3/10 - tak do ostatniego odcinka była szansa na coś więcej, choć serial głównie jechał na dobrej roli Foster i scenerii. Ostatecznie zakończenie totalnie rozczarowujące i zwyczajnie głupie:

Spoiler

skąd pani sprzątaczka miała wiedzieć, jakim dokładnie narzędziem zabito Annie.

Natężenie wątków, żeby zdobyć punkty nowoczesności dosyć zabawne, natomiast usilne nawiązania do pierwszego sezonu mocno żenujące - w zasadzie to tym bardziej naprowadzają ten parujący kloc w postaci "Night County" na porównania z doskonałym pierwszym sezonem. Dokładanie wątku, nazwijmy, że okultystycznego i jego realizacja pokazały, że pani Lopez za bardzo nie czaiła, o co z nimi w historii Rusta i Marty'ego chodziło.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zmęczyłem wreszcie ten 4 sezon. Powstał on chyba według maksymy "dawaj więcej woke gówna, widz wytrzyma". Serial jest wypchany tyloma wątkami które nic nie wnoszą, że gdyby ich nie było dałoby się to zmieścić w 3 odcinkach. W nosie mam siostrę Navarro, córkę Danvers którą wrzucono tylko dla poprawności politycznej bo jak ładnie przetłumaczył polski lektor

Spoiler

rucha 16latke

,czy też pizdowatego policjanta który się nabiera na żonę z rosji czy skąd ona tam była. Chciałem sobie obejrzeć ciekawą historię toczącą się podczas nocy polarnej z ciekawą zagadką zbrodni i w klimacie horroru (skojarzenia z The Thing). No i trochę tak było w 1, 2 i połowie 6 odcinka. Ale reszta to mało ciekawe wątki i oglądanie ciągle skrzywionego ryja Navarro. Wogóle ta postać to osobny temat. Oglądałem już sporo filmów i seriali gdzieś ktoś mnie irytował, ale ta to chyba pobiła wszystkich. Silna, niezależna kobieta z jednym wyrazem twarzy, która gardzi wszystkimi, a szczególnie białymi. Piękny obrazek współczesnej amerykańskiej rasistki. No i zakończenie i wyjaśnienie zagadki :balon::kekw:. Tego nie ma nawet co komentować. Pani Issa Lopez która odpowiada ze scenariusz i reżyserie to powinna co najwyżej pisać scenariusze na przedstawienia w świetlicy wiejskiej, bo to jest jej poziom. I strach pomyśleć że będzie też odpowiadała za następny sezon, no ale może widzowie nauczeni tym co było w Krainie Nocy nie wyśrubują już takiej oglądalności i ktoś w HBO przejrzy na oczy.

Podsumowując: fajna miejscówka, fajny klimat, intrygujący 1 odcinek, ale wypchane to wszystko za duża ilością nic nie wnoszących (a czasem idiotycznych) wątków które ciągną ten sezon w dół.

  • Plusik 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Przysiadłem do TD, ze względu na pierwszy sezon (ile to już lat?), no i Jodie Foster. Drugi odcinek. Pierwsze ujęcie. Zbliżenie na gumowate truchła i wytatuowanego na czole ślimaka. Ślimaka. I Jodie próbuje zachować powagę wbijając wzrok w ten szlaczek na czole. 

 

No nic, czekam na następny sezon. Kiedyś. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...