Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

Jak czytam Pixela, jak w ogóle mam go w rękach, to przypomina mi sie moja dyskusja z Mazzim, ze marzę, aby tak kiedyś wyglądał magazyn o grach. Przytaczałem przykłady gazet o filmach, kinie pokazując, ze brakuje gazety o elektronicznej rozrywce wydawanej dla dorosłych (w sensie starych) graczy, dla których 5 złotych wiecej za gazetę to luz, a papier, układ, szata graficzna, kolorystyka itp wręcz krzyczą CZYTAJ MNIE TY DOJRZAŁY SKUR,VYSYNU!!!

 

Ciekawe jak z następnymi numerami, ten propsuję

Edytowane przez waldusthecyc
  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Od jakiegoś czasu śledzę profil pisma Pixel na fejsie i tak wrzucą czasem jakieś foto: raz z flipperami w redakcji (że to niby przerwa od pracy), a dzisiaj wrzucili "pochwałkę", że licytują Commadore i cena to 12 000 euro. Napisałem im komentarz, czy to za hajs ze zbiórki, to skasowali. PE zaczynali w jakimś biurowcu 2 x 2:/, a ci skąd mają mieć hajs? No trochę mnie to ciekawi, czy to nie czasem z tej całej zbiórki.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja również nie przeczytałem poprzednika (jestem przy końcu), jednak chyba forum PSX EXTREME wygrywa z wszelką prasą.

Od zarania dziejów byłem wielbicielem i fanem prasy growej, czytając niemalże wszystko od Bajtka, przez TS, SS, Gambler, ŚGK, Reset, NEO+, ale od czasu upadku tego ostatniego prawie zupełnie nie czytam i nie kupuję nic. Próbowałem trochę z PSXE, ale to nie dla mnie. Na GameInformera, Edge'a czy inne periodyki zagraniczne mnie nie stać, więc liczyłem na reaktywację SS. Kiedy upadła, całkowicie straciłem zapał. 1 numer Pixela dostałem od wydawcy, ale jestem może w połowie.

Obawiam się, że w dobie internetów, stron o grach i for, prasa - nie tylko growa - straciła niemalże rację bytu.

Odnośnik do komentarza

 

Drugi numer miesięcznika PIXEL od czwartku (26.02) w sprzedaży w całym kraju. A oto krótki spis treści:

LOADING

Muzyka w Wiedźminie 3

Opisujemy jak wyglądały muzyczne inspiracje twórców z CD Projekt RED, rozmawiamy z głównym kompozytorem, Marcinem Przybyłowiczem.

Reportaż z Hollywood

Nie samymi grami człowiek żyje! Dziennikarz Pixela sprawdzał na Hollywoodzkim Bulwarze jak przez lata zmieniło się serce amerykańskiego kina.

Nordic Game Jam

Sos Sosowski w ramach "Polskiej Inwazji" dotarł do Kopenhagi, skąd przekazał na czym polega "dżemowanie" niezależnych twórców gier.

Granie w Iranie

Bartek Kluska osobiście w Teheranie! Tym razem sprawdza jak wyglądają nie polskie, lecz islamskie bajty.

2Dark / Subject 13

Dwie francuskie legendy powracają z nowymi projektami. Opowiadamy wszystko to, co obecnie o nich wiadomo.

Torment: Tides of Numenera

Była to rekordowa akcja crowdfundingowa na Kickstarterze. Mimo to o projekcie wciąż jeszcze niewiele wiadomo. Parę rzeczy jest jednak pewnych.

Uncharted 4

Premiera nowej części przygód Nathana Drake'a zbliża się wielkimi krokami. Zapowiada się, że tonacja w grze będzie znacznie mroczniejsza niż w poprzednich odsłonach.

Oculus Rift

Testujemy najnowszą wersję wirtualnego sprzętu. Okulary Oculus Rift wkrótce mają w końcu trafić do regularnej dystrybucji, nadszedł więc najwyższy czas, żeby się im dogłębnie przyjrzeć.

Kingdom Come

Wielki, mało znany tytuł, który może zagrozić Wiedźminowi 3. Werystycznie odtworzony świat schyłku Średniowiecza naprawdę robi wrażenie. Chodziliśmy już po nim!

Project Cars

Premiera gry została przeniesiona na kwiecień, ale Pixel testował prawie już skończoną wersję gry.

Wywiad z Michałem Gembickim z CDP.pl

Firma w ostatnich miesiącach zmieniła nieco formułę funkcjonowania. O tym, co się dokładnie wydarzyło oraz o perspektywach rozwoju rynku cyfrowej dystrybucji gier opowiada prezes CDP.pl

PLAY THE GAME

Evolve

Wielce oczekiwany tytuł, uznany za najlepszą grę targów gamescom 2014, wreszcie nadszedł. Sieciowe zwarcia z pozaziemską fauną nigdy nie były tak realistyczne.

Life is Strange

Wielkie zaskoczenie. Jeszcze kilka miesięcy temu mało kto słyszał o tej grze, a obecnie zapowiada się ona na początek arcyciekawej, mocno obudowanej psychologicznie sagi.

Tormentum

Graliśmy w pełną wersję tej przygodówki. Najszybciej jak to możliwe dowozimy więc dogłębną recenzję.

Wywiad z Piotrem Ruszkowskim z OhNoo

Człowiek, w którego głowie zrodził się świat Tormentum opowiada o swoich inspiracjach.

Sunless Sea

Ta ekonomiczna produkcja odbyła popularną ostatnio drogę od gry przeglądarkowej do klasycznej wersji. Przeszła przy tym rzecz jasna fundamentalny lifting.

Grey Goo

RTS w oprawie graficznej, jakiej jeszcze chyba nie widzieliśmy. Pytanie tylko czy grywalność stoi na równie wysokim poziomie?

Blackguards 2

Klasyczne RPG z izometrycznym widokiem na pole akcji, jak w grach Black Isle. Do tego odpowiednio mroczy świat i stosownie brzydkie potwory.

Anoxemia

Indyk nie tylko dla płetwonurków! Gra w niesłychanie realistyczny sposób przedstawia podwodne dominium, oddając wszystkie efekty towarzyszące eksploracji głębin.

Lucius II: The Prophecy

Finowie ledwo co wydali tę horrorową przygodówkę, a już bierzemy ją na warsztat. Oto syn diabła trafia do szpitala psychiatrycznego...

Apotheon

Platformówka przenosząca nas do czasów świetności Hellady. Bardzo wiernie odtwarza stroje i wzornictwo z epoki. Co ciekawe, za powyższe odpowiada Polak!

HALL OF FAME

Brutalny Rockstar

Skromna firma, która na jednej serii produktów stworzyła wielomiliardowe imperium. W jej historii szukamy momentów przejściowych, w których decydował się kształt Rockstara.

Another World

Gra, która na lata zdefiniował sposób narracji w grach komputerowych, stając się wzorcem dla późniejszych filmów interaktywnych.

Wywiad z Erikiem Chahim

Autor Another World udzielił Pixelowi dużego wywiadu, w którym opowiedział o całej swojej karierze.

Historia serii Gothic

Kochamy dobre cRPG, a seria przygód bezimiennego wojownika jest jedną najciekawszych propozycji gatunku ostatnich lat. Artykuł przedstawia wnikliwe spojrzenie na to, jak seria powstała i jak się rozwijała.

Wywiad z Bjornem Pankratzem z Piranha Bytes

Był obecny podczas prac nad wszystkimi częściami Gothica. Wie o Piranha Bytes wszystko, ponieważ jest w niej od samego początku.

Lucasfilm Games

Była to firma uznawana za najpotężniejszego finansowo i technologicznie producenta gier komputerowych w latach 80. Nie zawsze z jej warsztatu wychodziły rzeczy idealne, ale zawsze były to dzieła nietuzinkowe.

SECRET LEVEL

Felieton Śledzia

Autor „Osiedla Swoboda” w moskiewskim metrze! Co się tam wydarzyło przed laty, opowie wam sam Śledziu w swoim felietonie obrazkowym.

Wpadki Commodore

Po oszałamiającym sukcesie C64 z firmy odszedł Jack Tramiel. Nowe kierownictwo próbowało się imać różnych pomysłów, lecz efekty działań były dość... egzotyczne.

Laserdyski

Zapomniani pionierzy – to jest to, czym się często w Pixelu będziemy zajmować. W latach 70. powstała technologia, która mogła zrewolucjonizować przemysł rozrywkowy, ale coś poszło nie tak.

Wyżerka w kosmosie

Gdy ludzkość w końcu zdecyduje się wyruszyć na Marsa, stanie przed problemem zapewnienia żywności załodze. Wśród kosmicznym tematów tym razem kosmiczne farmy.

MSX Forever

Trzeba było naprawdę kochać MSX-a, żeby znosić wszelkie towarzyszące tej platformie niedogodności. Gdy się jednak to przezwyciężyło, MSX pokazywał rzeczy, na jakie nie było stać C64 ani ZX Spectrum.

CREDITS

Rola muzyki w grach

Na początku w ogóle jej nie było, ale począwszy od prostych piknięć w Pongu, poprzez pulsujące jak bicie serca odgłosy w Space Invaders, sfera dźwiękowa w grach zdobywała coraz większe znaczenie.

Krótka historia e-sportu

Ator próbuje uchwycić moment, w którym hobby zamieniło się w sport, a zabawa w rywalizację na pieniądze.

Wyspa z Atari

Wracamy do czasów ośmiobitowych, do rodzimych klimatów z małego Atari. Polscy autorzy zrobili grę, która miała stać się najciekawszą przygodówkę na tę wymierającą już na początku lat 90. platformę.

Felieton Michała R. Wiśniewskiego

Czy w grach jest miejsce na pierwiastki melodramatyczne? Jeśli tak, to w jakich konwencjach najlepiej się sprawdzają?

Samurai Warrior: Battles of Usagi Yojimbo

Zaginiony klasyk, który zdefiniował nowoczesne kopaniny. Po niemalże równych 30 latach Pixel przywraca mu należną sławę.

Felieton Doktora Destroyera

Jak się dawniej robiło pisma o grach, a jak się robi obecnie? No i gdzie w tym wszystkim jest miejsce dla wyświechtanego słowa „kultowy”?

Shenmue

Przez długi czas była to najdroższa gra wideo. Jednocześnie jedna z najbardziej niezwykłych, jakie kiedykolwiek powstały. Czym było tytułowe

shenmue?

Felieton Krupika

Autorka porusza powracający nieustannie dylemat: czy grać w stare gry, czy się nimi jedynie zachwycać? Odpowiedź jest brutalnie szczera.

Zombie Apokalipsa

Duży tekst o nurtach we współczesnych grach wideo z zombie. I to zarówno tych przeznaczonych dla jednego gracza, jak i multiplayerowych.

Momenty nostalgii: Saboteur

Nie miejsce to i czas, żeby przekonywać jak bardzo rewolucyjny był Saboteur. Lepiej przypomnieć sobie wszystkie najciekawsze akcje z tej epokowej gry.

Felieton Borka

Ostatnie słowo jak zawsze należy do Borka. Tym razem na warsztat trafiają bardzo osobiste sprawy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...