Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

@grzybiarz

 

https://retronics.eu/?a=cat&id=40&l=pl

 

PSX Fan powraca. Cena zaporowa, ale to pełnoprawny remaster poskładany na nowo. Nie to, co lipne wydania Szmatławca ze skanów. Ponoć im więcej chętnych, tym bardziej może cena spaść i pojawią się kolejne numery, a może nawet i nowe.

 

Zamówiłbym jakiś numer, ale tam były same opisy więc w sumie mało to potrzebne teraz.

Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, Emtebe napisał:

PSX Fan powraca

Dzięki, ale zamówiłem już dawno, pewnie w lutym będą numery, patrząc po innych ich wydaniach. 

Mnie trochę wkurzyło, że w stopce redakcyjnej widnieje nijaki Oskar (ten co kogoś tam uderzył na woodstocku), typ co ma nierówno pod kopułą, odpowiedzialny jest za nowe screeny.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Na fali popularności PS2 Extreme, Smuggler napisał coś na swoim fejsie, że chętnie opisałby historię PS2.

Odpisałem mu coś w stylu (pewnie się tu wydam swoim fejk kontem), że on dla mnie jest pececiarzem i nie miał ps2 w tamtych latach.

Coś tam mi odpisał że przecież ludzie opisują np. Bitwę pod Grunwaldem, a tam nie uczestniczyli.

No w sumie ta.

I natrafiam w 5# Retro na jego tekst o krachu na rynku gier wideo, z 1983 roku.

W zasadzie to odpalona Wikipedia i jechanie z tematem:

https://en.wikipedia.org/wiki/Video_game_crash_of_1983 nawet screen z E.T. się zgadza.

W tekście Smugglera pełno wyliczanek typu, gry na Atari sprzedawały się 3x lepiej, konsola sprzedawała się 10x lepiej, obroty branży spadły o 97%, wyliczanka egzotycznych konsol itp. 

Nawet coś wspomina o tym, że nie było w tych czasach tzw. killer-app - ja o czymś takim nie słyszałem, a jedynieo system-seller, no, ale to killer app jest opisane na wikipedii w linku wyżej.

Kurła wiecie co? Jak ludzie pisali artykuły sprzed ery wikipedii?

Weźcie do łapy ten numer z 2002 roku:

56.jpg

tam są w środku realne foty konsol zgredów: ściery, hiva itp i tam jest kultowy tekst "zapach 8 bitów" :)

Natomiast dzisiaj chyba odpala się wikipedię, kopiuje foty Evansa (typ co zrobił zrzutkę, zakupił konsole i zrobił foty dla Wikipedii, ale jest też książka/album - polecam Konsole do gier 2.0) nie ma tu większego reserchu, jaki robi np. Piechota, czy Adamus.

No i jak będzie wyglądała historia PS2 oczami emeryta który zaczynał zabawę z komputerami w 1956 na komputerach Odra?

 

 

Odnośnik do komentarza

Grzybek a ty myslisz, ze Piechoty i Adamusy to robia jakis uber risercz? Dzwonia do typow w japonii co projektowali ps2 a potem leca tam na wywiad z nimi? Daj spokoj. Jeszcze jak nie bylem do tylca z pe to w tekstach ekipy czesto pojawialy sie cytaty z jakichs ksiazek (a moze jedynie wywiadow z) devow i widac, ze bylo wczesniej czytane a potem na podstawie tego pisane. No i pamietaj, ze ten tekst o ps2 w cda to przeczytaja (i dla nich jest pisany) glownie laicy pctowcy jako ciekawostke, a nie ktos kto spedzil mlodosc z ta konsola i wie jak regulowac laser potencjometrem albo wlutowac modbo.

 

Historia ps2? Z pamieci. Po sukcesie psx sony poszlo za ciosem. Konsola miala byc silniejsza, a z powodu uzycia czytnika dvd wygladem miala pasowac takze do salonow. Po wersji fat powstaly dwie wersje slim, ta druga z wbudowanym zasilaczem. Na ps2 wyszla masa swietnych gier i nowych ip co przyczynilo sie finalnie do ogromnego sukcesu sprzedazowego i ustalenia rekordu swiata (niepobitego do dzis). Hegemonii ps2 nie przelamala nawet konkurecja w postaci microsoftu z pierwszym, znacznie sprzetowo silniejszym xboxem oraz nintendo z gamecubem.

 

I tak w kolko co piec lat bo nie maja juz o czym pisac w tych szmatlawcach.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...