Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem tego CD-A, we wstępniaku wita się jakiś chyba nowy gość - Witold. No i faktycznie, ten gazetowy, gruby papier - może się podobać, tym co narzekają na "śliski" w PE.

Mi akurat taki nie pasuje - czarny kolor na tym biednie wygląda. No i pismo drogie: 164 strony za 34,50 (nieważne że na kwartał) do 116 stron za 19,99 w PE, wychodzi tu 0.21 groszy za stronę, do 0,17 groszy w PE :) 

Niby mniej boli wydanie 20 zł, ale 20 x 12 = 240 zł na rok

A CD-A 34,50 x 4 = 138 zł na rok.

Co daje im mniej kasy... może mają mniejsze koszta, ale czy to aż tak się opyla? Chyba to ledwo zipie.

Odnośnik do komentarza

Napisałem do Axel Springer, czy mogę wrzucić pierwszy numer pisma Play na bloga i dostałem taką zgodę :)

 

Mnie to cieszy... Z PSM i wydawcą CGS był trochę problem bo jeden z właścicieli miał obiekcję, bo to jednak tłumaczone i na licencji pisma brytyjskiego. No, ale było to w 1997 roku...

Z PSX Extreme poszło łatwo, spytałem Rogera, a ten zasugerował że to jednak Łapusz jest wydawcą :) i Łapusz zgodził się, a nawet widziałem że za jakiś czas pdfy Extrima zniknęły z chomika na prośbę Idea Ahead. No i napisałem po czasie do Fenixa, ale tu na forum i Fenix specjalnie przywracał hasło, żeby mi odpisać:)

Chciałem dodać Clicka, ale Bauer się nie zgodził, co do CD-A Smuggler się zgodził, ale myślę że jak będę się za to kiedyś brał, to dopytam innych, bo samo "rób, czemu nie", jakoś nie jest dla mnie satysfakcjonujące - po tej aferze z artykułem czytelnika).

No i tak to wygląda: zamiast grać tracę czas na odświeżanie starych gazetek.

Poniżej trochę stron z Playa, gdzie niestety nie staram się tak jak poprzednio, bo czas mnie goni i chcę w parę dni zrobić całość:

https://gracz.2ap.pl/spis/play-wszystko-gra-2000-01i02/

 

 

  • Plusik 2
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Miałem reklamę na fejsie Młodego Technika, wszedłem z ciekawości obczaić, jak taka prasa sobie dziś radzi. No i na ich stronie jest tego full. 

W 2014 wyszło wydanie specjalne pisma T3 (pierwsze słyszę), poświęcone PS4 :) Szukam, szukam, a innych numerów tematycznych nie widzę.

https://ulubionykiosk.pl/wydawnictwo/kompletny-almanach-ps4 29 zł, 152 strony to dziś jak za darmo :) chyba kupię, można przejrzeć online.

132816-Kompletny-Almanach-PS4-2014-demo-

132837-Kompletny-Almanach-PS4-2014-demo-bl-22.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pamiętacie jeszcze taką zbiórkę na wydanie książki o C64? W tym tygodniu po 11 miesiącach od zakończenia zbiórki otrzymałem swój zestaw. Jakość wszystkiego oczywiście top ale jaki kwas się zrobił wśród wspierających przez ostatnie kilka miesięcy to masakra. Groźby śmierci autorowi zbiórki to było coś mocnego za opóźnienia w realizacji projektu :nosacz2:

IMG_0078.jpeg

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Postal napisał:

Pamiętacie jeszcze taką zbiórkę na wydanie książki o C64? W tym tygodniu po 11 miesiącach od zakończenia zbiórki otrzymałem swój zestaw. Jakość wszystkiego oczywiście top ale jaki kwas się zrobił wśród wspierających przez ostatnie kilka miesięcy to masakra. Groźby śmierci autorowi zbiórki to było coś mocnego za opóźnienia w realizacji projektu :nosacz2:

IMG_0078.jpeg

To taki niekonczacy się cykl, zaraz łapusz zrobi nową zbiórke na jakies retro i się ludzie rzucą day one.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tam @Postal dostałeś sprzet grający miniC64? To ile Ty tam wpłaciłeś?

Poza tym i poza książka, to wyglada jak stragan, jak dla mnie tych rzeczy jest za dużo:) Przy numerach specjalnych PE tez jakieś agrafki, naklejki, widokówki, czy nawet czekoladki (?), a w sumie dla mnie to zbędne rzeczy które podnoszą cenę. Za łebka to mogło cieszyć, dzisiaj już nie bardzo (jak w tym klubie ludzi nostalgicznych:)  

PS jakaś książkę o PlayStation bym łyknął. 

Odnośnik do komentarza

700 złotych zapłaciłem. C64 jest w wersji MAX więc ten droższy model. Fakt, jest nadupcone pierdołami ale większość będę sprzedawał. Wszystkiego dostałem podwójnie więc jeden zestaw idzie na handel. Do tego dwie książki z poprzedniej zbiórki o Amidze którą już mam więc też się sprzeda.

 

9 godzin temu, Suavek napisał:

A te książki z serii "Piksel po pikselu" ciekawe dla osób, które sprzętu nie posiadały, lecz bardziej by chciały poznać temat po latach?

 

Zdecydowanie tak. Takie fajne kompendium wiedzy o sprzęcie, jego historii, najlepszych grach i kilka wspominek użytkowników. Warto, bo książki wydane na bardzo dobrym papierze w grubej okładce.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...