Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, krupek napisał:

Nie, przyklad reto-januszerki i pizgania wysokiej ceny bo RETRO.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Man!ak świetne czasopismo, tylko 3 numery ale dzięki niemu kupiłem Dreamcasta. Do tego dział recenzji to zrzynka z Famitsu. Podobała mi się formuła, z tego czasu czytałem jeszcze Play. Kiedy był multiplatformowy czytało się go super, kładli też całkiem spory nacisk na gameboye. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

wczoraj mi przyszła paka od cd-action, plus dorzucam Extrima który był w skrzynce

IMG-1814.jpg

Jak widać, kupiłem księgę CD-A. Ładnie wydane, ale to są jednak skany... Co za czasy, że wydano niedawno #1 PE na podstawie skanów, czy księgę za 109 zł (duży format A4, ale stron 108, czyli drogo).
IMG-1815.jpg

Z wysyłką tego to też cyrk (prenumerata PE może się schować). Zamówiłem i czekam, czekam na paczkę i nic. Piszę maile i coś im nie pasuje gabaryt paczki, że to nie pójdzie chyba pocztą (bo zamówiłem też aktualny numer). No i cisza. Piszę znowu i dostaję maila że pani Jadzia jest na urlopie i nie może się zająć sprawą. No i po mailowaniu wysłali paczkomatem i miałem na drugi dzień. Czyli po 2 tygodniach w sumie.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 29.10.2022 o 13:43, grzybiarz napisał:

@Shen https://allegro.pl/oferta/pojemnik-na-dok-esselte-vivida-a4-7cm-transparent-9715708811

tylko w sklepie Action (sprawdz, bo może masz w mieście, a nie wiesz, jak Mejm), to taki stojak kosztuje 8 zł. A na Allegro najtaniej 16 zł... W przezroczystym dobrze to wygląda i widać co gdzie jest :)

@Badus wklejam posta z kiedyś. Fajne pojemniki, bo jak wcześniej używałem podpórek dla książek to pisma się gniotły, bo jednak spory ciężar. A tak pakujesz po kilkanaście numerów i elegancko to wygląda. 
Co cenniejsze numery można w folie A4 włożyć :) 

Odnośnik do komentarza
On 12/28/2022 at 11:11 PM, grzybiarz said:

Hello, właśnie czytam Twoje wpisy.

Numer 7/01 ukazał się jakoś na wakacje, patrząc po wstępniaku. Dokładnej daty nie mam ale cały numer możesz obczaić w fajnej jakości: https://gracz.2ap.pl/skany-czasopism/

Nic tu nie piszą o następnym numerze. Za to jest chyba reklama nigdy już niewydanego PSX Fana: numer był gotowy, a nie trafił do druku.

Co do pytania - kupiłem na premierę PSM, tylko jedno wydanie specjalne Platinum z okładka z fajnala. Numer był droższy niż  klasyczny numer (coś koło 25/27zl), ale ze miałem tylko ten jeden numer - to po latach pozbyłem się go. Za ciężkie do znalezienia dzisiaj te wydania specjalne. Chyba miałem jakiś wypadek w szkole, dostałem 50 zł i za to kupiłem numer na bogato!:/

 

Dziś zebrać całość psm to tez trza miec sporo cierpliwości i gotówki… krąg ludzi zbierających jest dość mały i raczej się kojarzymy.  Np mam takiego gościa - do którego (jeszcze przed zebraniem fullseta) dzwoniliśmy do siebie i dyskutowaliśmy gdzie szukać :) Gość mi zeskanował np numer 4/99, wiec łatwiej się „obrabiało”, czy w ogóle wysłał mi za free, ostatni numer psx fana.

 

No i ten najdroższy PSM to licytowałem z jednym gościem, który akurat zapomniał o licytacji, a potem pytał allegrowicza czy nie sprzeda mu za ponad tysiaka… W sumie to chyba taka karma, bo wcześniej ten przegrany, nie chciał mi sprzedać innego numeru, tylko chciał na zamianke. Ot, wspominałem ze to już jest maniakalne hobby?:)

Mam schowany jeden numer z C-12 na okładce

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Ale teraz czytam:

Cytat

Retro #4 (01/2023) ukaże się już 2 marca. W kioskach magazyn znajdziecie w cenie 24,99 zł, ale w przedsprzedaży kupicie go za 19,99 zł – i z darmową wysyłką Pocztą Polską.

 

Ja sie szarpne, 2 dychy i przynajmniej wliczona wysylka a nie kur.wa jak z tym ich "albumem" za ponad stowe i jeszcze chyba +12zl wysylka byla.

 

Grzybek a ty masz porobione skany cda? Szukam jednego numeru i nigdzie online nie ma.

Odnośnik do komentarza
On 12/28/2022 at 6:27 PM, Emtebe said:

Ml7DM7N.jpg

 

Jak pomyślę ile "kieszonkowego" szło na te kilogramy makulatury, to głowa mała. No ale piękna to była gazetka. Z każdym demem spędzałem grube godziny, tak jakbym grał w pełne wersje. Z demem ToCA 2 i torem Silvestrone, oraz Hondą Accord spędziłem chyba pół dzieciństwa. Pamiętam jak wczoraj, gdy na jedynym z początkowych zakrętów celowo wbijałem się w znak bokiem auta i podziwiałem te piękne zniszczenia. I tak z milion razy. Nigdy się nie znudziło.

 

@grzybiarz widziałem, że masz fullset OPPM. A zbierałeś numery specjalne i Total? :hi:

 

Biorąc pod uwagę ile kosztował Cię nr 7/01 to chyba mam małe bogactwo w szafie. Wszystko kompletne wraz z płytami CD. Aczkolwiek ja kupowałem na bieżąco od nr 1/99, zatem po cenach okładkowych. A kilka nr z rocznika '98 zakupiłem za grosze na straganach, na dworcu PKP Warszawa Centralna/Śródmieście (nówki w folii mieli).

 

 

 

no PSM w tamtych latach to byl towar ekskluzywny... (przeciez 25 pln w tamtym czasie to bylo ogrom hajsu) no i reperuar niektorych gier byl nielichy.Pamietam jak zapoznalem sie tam z jedna japonska ciekawostka (Incredible Crisis) w która sie niezle zagrywalem. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Mejm napisał:

Pamieta ktos czy retro #3 bylo do kupienia w kiosku czy tez tylko z ich strony?

 

Było, ale chyba w mizernym nakładzie, bo w mojej okolicy utrafiłem dopiero w którymś kolejnym punkcie. 

To Retro czytało mi się znacznie lepiej niż współczesne CDA. Aczkolwiek i tak jak dla mnie słabsza lektura od Szmatławca.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Mejm napisał:

Ale jak masz zakopane w piewce to sie nie fatyguj.

No chyba tak… szukałem ma warezie ale linki padły. A do piewki rzadko chodzę.

—-

Kupiłem se dziś za 7.99 Retro#1 w pdfie!!! Trza iść z duchem czasu :) w sumie mam tablet, to sobie na nim będę czytał, albo na monitorze, albo w łóżku na telefonie. No i miałem ten numer na premierę, potem sprzedałem, potem kupiłem cały rocznik CdA i tam był ten numer, potem znowu to sprzedałem… aż w końcu mam w cyfrze. PDFik ładny, zero oznaczeń dla kogo itp. I w jakości takiej jak Extrimy (czyli nie skany).

Zbieralbym papierowo pismo, ale wychodzi nieregularnie, a tez nie chce mi się dodawać na stronkę do katalogu, wiec… pewnie kupię wszystkie pdfy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...