Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

znając życie to wyjdzie z tego jedno wielkie (pipi), tzn wyjdzie kilka numerów ludzie je kupią bo to przecież legendarny SS, okaże się że to już nie to samo co przed laty i wszystkie wspomnienia zderzą się z aktualną szarą rzeczywistością, będzie hejt że to bezczeszczenie dawnej legendy i wyciąganie kasy z ludzi i za rok nie będzie śladu po SS, bo hajs z crowdfundingu się skończy.

 

PS. wspomnicie moje słowa.

Edytowane przez ofsajd
Odnośnik do komentarza

ofsajd: Też mi się tak wydaje. Tamtejsze dzieciaki, wychowane na SS, mają teraz swoje obowiązki i z sentymentu może kupią 2-3 numery. A tak mamy forum: szybkie newsy, multum opinii różnych osób (a nie "my wam damy tablet, a wy oceńcie dobrze grę"), trailery zamiast kilku małych screenów... Internet wygryzł pisma, nawet takie, co dawały full wersje na CD: play, click i inne. Bo przecież za 7 dolarów można dziś mieć Bioshocka 1 i 2, Mafię 2, Xcoma i inne pierdoły na humblebundle.com.

Osobiście nie zbieram już nic, w piwnicy mam 200 numerów PSx Extreme, trochę CDA, PSX Fana, PSM inne. Dziś mam tylko forum (i to za darmo, nie mam premium). Naprawdę nie widzę sensu w czytaniu przeterminowanych relacji, czy recek, a jeszcze to ma być kwartalnik? Nice:)

Ok, może felietony, ale ja już gram ponad 20 lat i swoje zdanie mam już wyrobione na pewne kwestie, a czytać np. x razy o DLC, cyfrowej dystrybucji, grach pay to win, porażce Vity, sytuacji nintendo w polsce...ja już to wszystko wiem:)

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Wszystko jest możliwe, ale z takim nastawieniem, to lepiej już usiąść i czekać na koniec. Wiadomo, że to nie będzie stary SS, ale przeglądałem ostatnio jakiś numer i szczerze, to może nawet i dobrze. Np. średnia ocen recenzowanych gier to było (nie przesadzając) spokojnie 85%, z czego człowiek kojarzy może 1-2 tytuły. Takiego entuzjazmu u dojrzałych autorów raczej się nie spodziewam. Humor mógł ogorzeć, ale się nie stępić (SS to nie było nigdy toczenie beki w stylu dawnego PE, nawet Gulash z AD-HD i WHOOOOA na pół strony nie przekraczał granicy dobrego smaku), o warsztat się nie martwię. Nie oczekuję cudów, a profesjonalizmu.

 

Co do braku sensu wrzucania recek do kwartalnika to się nie zgadzam. Jako, że o grach i tak już wiemy prawie wszystko w dniu premiery, to recka może się bronić jakością lub oryginalnością podejścia do tematu (tylko nie chodzi o styl pisania z pierwszej osoby, biczplis...), może być traktowana jako opinia o grze już ogranej, a nie jako mało ciekawa ściana tekstu z cyferką na końcu. Przyznaje, że pomimo kupowania PE w ostatnim półroczu przeczytałem może 1-2 recki, bo totalnie mnie nie interesuje to co w nich zastaje. Autorzy nie mają czasu na zgłębienie gierki, bo muszą jeszcze ograć 2-3 następne i je zrecenzować. Kwartalnik może być ratunkiem na taką łopatologię.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Poczytałbym jakiś interaktywny magazyn na tablecie. Wiecie, screeny w recenzji da się otworzyć w Full HD, jest zapowiedź jakiejś tam gierki i mogę odpalić trailer, gdzie napchano mag jakimiś bonusami, typu tapety, filmiki z redakcji, czy targów. A wszystko w ładnej oprawie A/V. Czy czasem Edge tak nie wychodzi? Tak właśnie widzę przyszłość prasy.

Odnośnik do komentarza

Nigdy nie kupilem (i nie kupie) gry na premiere za 280zl. Takze zupelnie zbedne sa dla mnie recenzje gry "2 tygodnie przed premiera" (z reszta przez te wszystkie PRowe go.wna obecnie panuje moda na embargo na pisanie do czasu premiery w sklepach!). Jesli faktycznie bedzie to kwartalnik to recenzja 3 miechy po premierze beda raczej mocno obiektywne (i dokladne) i bez usmieszkow w strone lokalnych dystrybutorow i tych marketingowych ku.tasin.

Odnośnik do komentarza

Ja myślę, że bardziej skupią się na publicystyce i będzie to bardziej przypominało kompendium niż miesięcznik, który pamiętamy.

 

Btw jakieś 12 lat temu w dyskusjach o upadku SS przewijał się temat pewnego chata z jednym redaktorów SS nt sytuacji w piśmie. Wczoraj po kilku godzinach szukania na cdekach to znalazłem. Jakie jaja! Głównie to było wiadro pomyj wylane na Pegaza i jego rodzinę wchodzącą w skład spółki wydawniczej Proscript. Niemniej jednak sporo można się było dowiedzieć o tym jak to "naprawdę" w Sikrecie było ;)

Odnośnik do komentarza

5 numerów dla których złożę ołtarzyk. Co jak co ale obok starego ekstrima, neo i neo plus, oaz ŚGK, to było najlepsze pisemko o tematyce growej. Po dziś dzień pamiętam tamten klimat, przejrzyste 1-2 stronnicowe recki i kącik konsolowy z recenzjami gier na playstation, n64 i saturna xoxo :*

Edytowane przez nobodylikeyou
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Hehe, pamiętam dzień w którym zapowiedziano comeback. Rano na kiblu wśród sterty gazet wybrałem właśnie jakiegoś Sikreta, czytając recki starych gier amigowych. Potem nieświadomy włączam lapka, a tu... reaktywacja Sikreta ;o

 

edit: Czemu, Mazzeo. Czemu.

Edytowane przez Figaro
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

W SS często pociskano konsolowcom. Przytyki, często na siłę przy jakimś PC-towym exie były na porządku dziennym. Teraz znowu wrócą z hołubieniem PC-tów i gettami, kącikami konsol czy pudełka już nagle super i na równych prawach ? W ogóle dla mnie taki powrót i zbieranie kasy na gazetę w (pipi) sztuczny. Nie kupuje.

Edytowane przez Szatanek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...