Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

Tak Butcher dobrze pisze i często czytając jego wypociny, myślę sobie "o to to, dokładnie, też tak sądzę, zgadzam się" itp. Tyle, że te tematy już są wyczerpane. Już milion razy czytałem o sytuacji Nintendo w Polsce, cyfrowej dystrybucji, czasach DLC, patchach..., gość spisuje na A4 obecną sytuację grową w Polsce/na świecie, tyle tylko, że ja to wszystko wiem, a chciałbym być czymś zaskoczony.
Kiedyś w Extrimie nie było felietonów, tylko ciekawe wypociny, np. jaki wpływ ma picie piwa na gry (plus foty z relacji, gdzie Ściera zgubił klapki), wywiad z piratem, relacja z targów, gdzie gry zeszły na dalszy plan. Grupka amatorów tworzyła prasę i często gdzieś w numerze były ukryte bluzgi na innego zgreda. To było właśnie fajne:) te przeróbki, bluzgi, luźne artykuły, klimat wylewał się z tych kartek i nie było żadnej mowy o embargo na reckę, o wykupionej okładce itp. Dobra, nie chcę rozpisywać się o historii PE, ale zebrałem 200 numerów i obecnie nie zbieram nic :confused:
Jeżeli Psx Extreme, to tylko forum i nawet mógłbym rocznie wpłacać jakiś grosz (za konto premium:)

Edytowane przez grzybiarz
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak można chwalić gazetę, która przez lata gnoiła cały konsolowy świat i wychowała rzeszę gimbofanów pieca i hejterów konsol, by potem pod wpływem jednej biznesowej decyzji zaczęła pisać o konsolach? Nie wnikam w publicystykę, bo nie zdziwię się jak ta rzeczywiście jest lepsza w CDA. W PE w zasadzie dobre teksty płodzi koso, mielu, butcher no i mazzi. Zaxa nie czytam bo pisze głównie o RPGach, padaczne teksty HIVA to comiesięczne dejavu czyli podniecanie się żyletą i chwalenie się grą w call of duty, poza tym (pipi) takie głupoty że głowa mała. Felietony w stylu "najlepsze giwery" to też dla mnie śmiech bo takie artykuły to byle jaki portal i byle jaki redaktor potrafi spłodzić. Mimo tego dla mnie CDA za stosunek do rynku gier należy się karny kutas.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mazzi? Czy ja wiem. Felietony nudne jak pieklo ale relacje moglbym czytac codziennie.

 

A co do traktowania rynku to wystarczy poczytac teksty Dzuja z czasow jak jeszcze byl redaktorem zeby zobaczyc jakim byl konsolowym betonem. Oba pisma maja swoje za uszami.

 

Dokładnie. Teraz PE zrobiło się znacznie bardziej powściągliwe w swoich opiniach, ale możliwe, że oni też powoli szykują sobie grunt pod PC. PPE już zaczyna pisać o blaszkach, a że teraz oba rynki są dosyć mocno ze sobą splecione...

 

 

A tutaj jest trochę o tym jak ma wyglądać nowe SS

http://blog.cdp.pl/2014/06/26/10-bajtow-nostalgii-secret-service-not-dead/

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Łapcie ciekawy wywiad z redaktorem naczelnym "PlayStation Plus". Wywiad ukazał się na blogu "strefaPSX".

 

 

O historii nieistniejącego już magazynu „PlayStation Plus”/”PlayerStation Plus” pisałem całkiem niedawno bo w maju tego roku. Jeżeli ktoś jeszcze nie czytał tego wpisu to najwyższa pora to zrobić. Dziś na stronę trafia doskonałe jego uzupełnienie, a mianowicie wywiad jaki udało mi się przeprowadzić z byłym redaktorem naczelnym tego magazynu, któremu od razu na wstępie pragnę podziękować za poświęcenie swojego wolnego czasu i udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania związane z historią magazynu PlayStation Plus jak i z samą konsolą. Pan Robert J. Szmidt, bo o nim mowa, przez lata był redaktorem naczelnym pisma. Ponadto w 1998 roku stworzył on „Wielką księgę kodów PlayStation”  oraz  w 2000 roku „Encyklopedię PSX 1995-2000″, które dziś są łakomymi kąskami dla kolekcjonerów, zwłaszcza, że tego typu publikacji na polskim rynku nie było zbyt wiele. Dzisiaj Pan Robert poświęca się swojej innej pasji, a mianowicie pisarstwu, a o efektach Jego działalności można przeczytać na stronie autora pod adresem http://www.robertjszmidt.pl/

 

http://strefapsx.pl/wywiad-redaktorem-naczelnym-magazynu-playstation-plus/

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No i SS to już dwumiesięcznik. Jeszcze tydzień do końca, doleci do miesięcznika wg mnie.

 

Watpie. Cos im sie pos.ralo z progiem i juz nie jest tak rozowo. Dla mnie dwumiesiecznik zupelnie styka.

 

Ale juz mi hype mocno po tej pasciarskiej akcji ze zbiorka opadl.

Edytowane przez Mejm
Odnośnik do komentarza

 

No i SS to już dwumiesięcznik. Jeszcze tydzień do końca, doleci do miesięcznika wg mnie.

 

Watpie. Cos im sie pos.ralo z progiem i juz nie jest tak rozowo. Dla mnie dwumiesiecznik zupelnie styka.

 

Ale juz mi hype mocno po tej pasciarskiej akcji ze zbiorka opadl.

 

A ja nic zlego w tym nie widze. Jedynie odszczekam te slowa jak padna po 4 numerach. Aha nr 97 (o dziwo nie 96) wychodzi pod koniec września jednak. Fakt lekka drama jest z miesięcznikiem. Niech i bedzie na 2 miesiące.

Odnośnik do komentarza

Pamiętam, kupowałem od 2002 roku. Padli jakoś pod koniec 2003. Dobra gazetka była, newsy z PC i konsolek, duże poradniki, recenzje i reklamy Nintendo, które zawsze mi się podobały :) Gazetkę robili ludzie z CDA, nawet ten sam adres redakcji był. A jednak konsolki traktowali godnie. Były poradniki do Pokemonów, Golden Sun, był duży artykuł o historii Mario. Pamiętam recenzję Vice City i tekst że to najlepszy prezent pod choinkę. Ale byłem wku.rwiony że nie mam PS2 :) Trzymam do dziś niektóre numery.

 

35kn2pk.jpg

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...