Skocz do zawartości

Deus Ex: Mankind Divided


Paliodor

Rekomendowane odpowiedzi

wow, zaniepokoiliście mnie swoją dyskusją nt. nowego Deus Ex. Tak czy siak kupię ale jedno jest zastanawiające i niepokojące.. Jeśli używa się w obronie argumentu że "dostało się to co samo co zachwyciło 5(!) lat temu" to trochę smutne. To jak gatunki mają się rozwijać, jeśli ktoś klepie bezpieczny sequel, niewiele dodaje i jeszcze wycina kawałki gry? Za to zbiera wysokie oceny i dobrą sprzedaż? Źle się dzieje..

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 881
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

Zakonczenie po prostu zamyka pierwszy rozdzial tej historii. Nie widze w tym nic zlego. Fakt, ze nie otrzymujemy odpowiedzi na wszystkie pytania ale na tym polega chyba urok tej gry.

 

Tez myslicie ze Janus to

 

ten lysy gosciu bialy z Iluminati?

 

 

 

możliwe ponieważ na tej naradzie illuminati na wspomnienie o janusie robi dość dziwny grymas co może sugerować że to o nim wspomniano

 

Ponoc poszedl spoiler kim jest Janus w oficjalnym poradniku czy artbooku. Nie sprawdzalem, nie chce.
Odnośnik do komentarza

wow, zaniepokoiliście mnie swoją dyskusją nt. nowego Deus Ex. Tak czy siak kupię ale jedno jest zastanawiające i niepokojące.. Jeśli używa się w obronie argumentu że "dostało się to co samo co zachwyciło 5(!) lat temu" to trochę smutne. To jak gatunki mają się rozwijać, jeśli ktoś klepie bezpieczny sequel, niewiele dodaje i jeszcze wycina kawałki gry? Za to zbiera wysokie oceny i dobrą sprzedaż? Źle się dzieje..

 

7/10 to ocena sprawiedliwa, chyba że słuchasz tych małp które każdej grze wystawiają 9/10 bo przelewa był parę dni wcześniej. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja pier.dole co tu sie wyprawia. Przeciez w deusie jest najwazniejszy scenariusz, fabula. Human revolution to bylo dzielo, tutaj jest rowniez swietnie (jestem po 3/4 gry wiec nie wiem jak koncowka). Dorosla, swietnie wyjasniona i w sumie calkiem na czasie fabula ktora wciaga jak bagno.

 

Kogo obchodza takedowny skoro w deusie chodzi zeby byc jak duch. Nawet dwie animacje by starczyly moim zdaniem.

 

Jeszcze porownania do hitmana xD

 

Serio blanti, wiem ze jestes fanem assasinow ale w deusie to o co innego chodzi niz poskradanie sie walniecie w leb i skitranie ciala

Moim zdaniem 8+ i oprocz uncharted i ratcheta najlepsze co wyszlo w tym roku do tej pory

Odnośnik do komentarza

 

wow, zaniepokoiliście mnie swoją dyskusją nt. nowego Deus Ex. Tak czy siak kupię ale jedno jest zastanawiające i niepokojące.. Jeśli używa się w obronie argumentu że "dostało się to co samo co zachwyciło 5(!) lat temu" to trochę smutne. To jak gatunki mają się rozwijać, jeśli ktoś klepie bezpieczny sequel, niewiele dodaje i jeszcze wycina kawałki gry? Za to zbiera wysokie oceny i dobrą sprzedaż? Źle się dzieje..

7/10 to ocena sprawiedliwa, chyba że słuchasz tych małp które każdej grze wystawiają 9/10 bo przelewa był parę dni wcześniej.

Bez przesady. Jestem dużym fanem Deusa i dla mnie to 9/10 ale uczciwa ocena dla tej gry jest 8/10, spokojnie.
Odnośnik do komentarza

Ja pier.dole co tu sie wyprawia. Przeciez w deusie jest najwazniejszy scenariusz, fabula. Human revolution to bylo dzielo, tutaj jest rowniez swietnie (jestem po 3/4 gry wiec nie wiem jak koncowka). Dorosla, swietnie wyjasniona i w sumie calkiem na czasie fabula ktora wciaga jak bagno.

 

Kogo obchodza takedowny skoro w deusie chodzi zeby byc jak duch. Nawet dwie animacje by starczyly moim zdaniem.

 

Jeszcze porownania do hitmana xD

 

Serio blanti, wiem ze jestes fanem assasinow ale w deusie to o co innego chodzi niz poskradanie sie walniecie w leb i skitranie ciala

Moim zdaniem 8+ i oprocz uncharted i ratcheta najlepsze co wyszlo w tym roku do tej pory

Jak dla ciebie najlepsze co wyszło do tej pory to ratchet i uncharted to tak mamy inny gust.

 

W tym roku wyszło kilka o wiele lepszych gier szczególnie pod względem fabuły np dodatek do wieśka czy oxenfree. A gier ogólnie lepszych od u4 czy mankind jeszcze więcej.

 

No ale ok będziesz mi assasynami się zasłaniał. Ja lubię serie ac ale nie wystawiam jej wysokich not. Ac unity czy syndicate to max 6/10. Nie porównuje też rpg do sandboxa bo co innego oczekuje od gry fabularnej, co innego od strategii a co innego od sandboxa.

 

Deus to gra fabularna i jako taką ją oceniam. Jedynka była lepsza i ciekawsza to w skrócie. A tak w ogóle gra fabularnie nie zachwyca i w ciągu 5 lat od premiery jedynki troszkę bardzo dobrych fabuł ogralem w tym cyberpunkowe diamenty jak shadowrun czy technobabylon. Nie mówię nawet o książkach sci fi jakie przeczytałem tylko w tym roku. Fabuła nowego deusa jest płaska i infantylna. Ma od cholery dziur logicznych no ale nie będę spoilerował na komórce.

 

Gra na 7/10 a wy się oburzacie że obrażam. 7/10 to dobra ocena tyle samo dałem halo 5 czy far cry primal. Gra na 10 to wiedźmin 3 czy bloodborne , gra na 9 to pillars of eternity czy stellaris, gra na 8 to fire emblem birthright lub uncharted 4.

Odnośnik do komentarza

Mi się giera bardzo podoba.

Jestem przed 13 misją porobiłem co mogę bo gra dała cynk żeby to zrobić przed odlotem do GARM.

Jestem świadom kilku wad tej gry ale jednak nie przesłaniają one obrazu całości .

Mowy deus jest przeza(pipi)isty choć nie wnosi wiele nowości do rozgrywki .

Mimo wszystko Praga jest świetnie zaprojektowana, zawsze do celu jest kilka dróg, a to przez dziurę w ścianie(wada konstrukcyjna) a to przez okno a to przez zhackowanie panelów itd .

No kombinowania i explorowania jest cała masa .

Questy poboczne to mistrzostwo świata, również można je przejść na kilka sposobów i z różnym finałem .

Dubbing jest świetny, dialogi bdb, textu cała masa (dzieki bogu PL)

Klimat jest świetny, wszystkie te lokacje wydają się bardzo spójne i jako całość dla mnie gra wypada mega wybornie .

Owszem zalega mi 17 pkt praxis bo grając jako duch nie specjalnie już cokolwiek potrzebuję.

Kasa choć początkowo jest biednie nie ma wartości, poza 2 pkt praxis u kupca nic nie kupiłem ....

Jakieś wady można by znaleźć ale to nie ma znaczenia bo ten świat wciąga jak rzadko który .

 

Sory blantman jak dla ciebie wiedzmin to 10/10 to nie mam pytań :D no ale w sumie to widać tam pewne podobieństwa do AC (dla mnie max 8 z naciąganym plusikiem)

Edytowane przez Schranz1985
Odnośnik do komentarza

Jestem już długo po połowie gry i kompletnie nie rozumiem zarzutów, co do gorszej fabuły. Przecież intryga, która tu się szykuje, to poziom wyżej niż HR. Serio, mnie to wciągnęło znacznie bardziej niż poprzedni Deus. Nawet jeżeli pod koniec zostanie to nie do końca wyjaśnione, to i tak po tych aktualnych 38 godzinach, jestem piekielnie usatysfakcjonowany. Nie wiem, jak to można przejść w mniej niż 20 godzin. Chyba stylem na ramo bez wykonywania zadań pobocznych( lub jej cześci). No i marnują mi się punkty Piraxis. Władowałem wszystko w hakowanie, niewidzialność i siłę i teraz mam na zbyciu z 12 punktów. Serio, doskonała gra. Na chwile obecną - wyżej niż HR.

Odnośnik do komentarza

Ponoc

klonowanie doroslego czlowieka

nie jest jeszcze mozliwe w roku, w ktorym dzieje sie gra wiec duzo ludzi ma mozg roz(pipi)any, bo nie wiadomo o co chodzi. Mozliwe, ze to zwykly easter egg, ale kilka niuansow kaze myslec inaczej

 

w rozmowie z Sarifem, on mowi ze oryginalny Adam mial numery seryjne na implantach. Eliza mowi do Adama "twoja poprzednia wersja" itd.

 

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

Na bank sie doczekamy przeciez zakonczenie bylo mocno otwarte.

 

Swoja droga troche chu.jowe. Troche bardzo. W sensie ze strasznie takie jalowe. Na zasadzie ze moja reakcja byla "yyyy i juz? Dac yt?"

 

Troche szkoda bo fabula i scenario stalo na serio wysokim poziomie nawet porownywalnym z hr no ale zakonczenie jakby zabraklo pomyslu.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj grę ukończyłem. 44h mi to zajęło. 48 godzin grałem ostatnio w HR. Zakończenie jest otwarte ale w żadnym wypadk ucięte. Co do teorii o której była dyskusja ostatnio - przecież to było cały czas z nami...wystarczy spojrzeć na obrazek, który się pojawia przed pokazaniem menu. MINDFUCK.

Odnośnik do komentarza

Pytanie o jedno z zadan pobocznych w Pradze:

 

Sprawa morderstwa zony, o ktora oskarzony jest jej byly, czy obecny mąż,  facet o nazwisku zdaje się Brown. Chyba trafnie przypuscilem, ze facet jest niewinny, bo dostalem za sprawe 750 expa, ale niestety nie udalo mi sie zebrac niezbitego dowodu na jego niewinnosc. Po rozmowie z nim znalazlem w jego mieszkaniu jakis rejestr chorobowy, czy jakos tak, ale nic tam wiecej nie wyszukalem. OCB? Gdzie jest ten proof?

 

Odnośnik do komentarza

Dowód to fakt, ze

miał wszczepione ręce w trakcie pracy dla Beltower, czyli przed zabójstwem, a ślady na ciele ofiary bodaj, ze zostały tam odciski palców. Chyba :P

 

 

Musisz wypełnić to zadanie w pełni, zeby dostać jego kontynuacje, kolejne zadanie poboczne. :)

Edytowane przez Voytec
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...