Skocz do zawartości

Deus Ex: Mankind Divided


Paliodor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 881
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Kazdy narzeka, a kto kupil na premiere, a nie uzywke za kilogram cebuli?

 

A ja.

 

Ale to jest raczej norma, nie brakuje hipokrytow, nawet tutaj, ktorzy narzekaja na brak fajnych ambitnych gierek a potem jak juz takie wyjda to kupuja je za kilogram cebuli, najlepiej uzywke ktora potem mozna jeszcze opchnac, cyfra w ostatecznosci, ale tylko po nieziemskiej przecenie.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Lol ale po to są te używki aby z nich korzystać. To samo z wymienianiem się pomiędzy sobą grami. Jeżeli niektórym sie wydaje, że ich kupione kopie gry na premierę bądź 3 miesiące po mają jakieś znaczenie dla wydawcy, to niech zejdą na ziemie. Prawdziwe znaczenie mają te znienawidzone janusze, których jest od groma a nie garstka konsolomaniaków, którzy znają róźnicę miedzy PS4 Pro a Xboxe One S. A niestety do tych pierwszych idzie dotrzeć marketingiem i promocją gry a ta w przypadku nowego DX po prostu leżała. HR 5 lat temu miało znacznie lepszy marketing i to przyczyniło sie do tego, że sobie poradziła na rynku. Jak było z BloodBorne? Ilu płakało, bo trudne i dało sie nabrać a naprawdę chu.ja co wiedzieli o grze i o tym, że od początku jest skierowana dla hardkorowców?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Lol ale po to są te używki aby z nich korzystać. To samo z wymienianiem się pomiędzy sobą grami. Jeżeli niektórym sie wydaje, że ich kupione kopie gry na premierę bądź 3 miesiące po mają jakieś znaczenie dla wydawcy, to niech zejdą na ziemie. Prawdziwe znaczenie mają te znienawidzone janusze, których jest od groma a nie garstka konsolomaniaków, którzy znają róźnicę miedzy PS4 Pro a Xboxe One S. A niestety do tych pierwszych idzie dotrzeć marketingiem i promocją gry a ta w przypadku nowego DX po prostu leżała. HR 5 lat temu miało znacznie lepszy marketing i to przyczyniło sie do tego, że sobie poradziła na rynku. Jak było z BloodBorne? Ilu płakało, bo trudne i dało sie nabrać a naprawdę chu.ja co wiedzieli o grze i o tym, że od początku jest skierowana dla hardkorowców?

 

Ale zdajesz sobie sprawe ze ta 'garstka' konsolomaniakow czy nawet pecetowcow na calym swiecie to spokojnie kilka [albo i wiecej] milionow ludzi i to by w zupelnosci wystarczylo? Niestety wiekszosc z nich lubi za bardzo narzekac na to jaka branza jest (pipi)owa, jakie gry sa do dupy, jednoczesnie liczac ile cebul maja w worku.

 

Takze sory, ale ten argument ze kupowanie gier na premiere przez zapalencow (pipi)a znaczy do mnie nie trafia, a Soulsy, i to jak wbily sie do mainstreamu przy pomocy "garstki konsolomaniakow" to idealna antyteza do tego co napisales.

 

Zgodze sie z tym ze janusze napedzaja rynek, ale to raczej przy gigantycznych grach typu cod/fifa/ac, a to ze BB sprzedal sie o jakies 500 tysiecy lepiej niz DS3 na PS4 az tak wielkiej roznicy im raczej nie zrobi kiedy DS3 w ogolnym rozrachunku i tak lepiej zszedl na wszystkich platformy bez stada gamoni ktorzy lykneli marketing.

Odnośnik do komentarza

 

No ja akurat tez wzialem na premiere, ale patrzac na rozlam pomiedzy sprzedaza, a ocenami podejrzewam, ze wiekszosc ograla w uzywkach :(

Ja kupiłem nówkę za full prajs i żałuję.

 

Podpisuję się pod tym co czezare napisał. Akurat dla mnie to było rozczarowanie roku a zakup day one :) Pamiętajcie rozczarowaniem nie może być coś jak no man sky jak się na to nie czekało. Deus to średnia gierka na pewno nie bardzo zła ale dla osoby która spodziewała się gry lepszej od human revolution i jako fan to .... ehhh z dużej chmury mały deszcz. 

Odnośnik do komentarza

No tak kupić gierkę za + 100 pln to za kilogram cebuli. Carrington się odezwał. Kolejny co by pewnie zablokował odsprzedaż bo to okradanie dewów.

Jak jestem fanem jakiejś serii jak np. halo czy gears to wezmę na premierę. A tak to co mam po każdą nowość pędzić do sklepu żeby uszczęśliwić korpo. Poza tym my się nie liczymy jako rynek, za biedni jesteśmy więc pretensje to możesz mieć do zachodu. Skoro tam zarabiając 4 razy więcej nie chce im się kupować gierek jak deus.

Edytowane przez bloody_gipsy
Odnośnik do komentarza

No tak kupić gierkę za + 100 pln to za kilogram cebuli. Carrington się odezwał. Kolejny co by pewnie zablokował odsprzedaż bo to okradanie dewów.

Jak jestem fanem jakiejś serii jak np. halo czy gears to wezmę na premierę. A tak to co mam po każdą nowość pędzić do sklepu żeby uszczęśliwić korpo. Poza tym my się nie liczymy jako rynek, za biedni jesteśmy więc pretensje to możesz mieć do zachodu. Skoro tam zarabiając 4 razy więcej nie chce im się kupować gierek jak deus.

Zeby cos zmienic trzeba zaczac od siebie. Tlumaczenie sie innymi to domena slabiakow ;)

 

Nic bym nie blokowal.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

No tak kupić gierkę za + 100 pln to za kilogram cebuli. Carrington się odezwał. Kolejny co by pewnie zablokował odsprzedaż bo to okradanie dewów.

Jak jestem fanem jakiejś serii jak np. halo czy gears to wezmę na premierę. A tak to co mam po każdą nowość pędzić do sklepu żeby uszczęśliwić korpo. Poza tym my się nie liczymy jako rynek, za biedni jesteśmy więc pretensje to możesz mieć do zachodu. Skoro tam zarabiając 4 razy więcej nie chce im się kupować gierek jak deus.

Zeby cos zmienic trzeba zaczac od siebie. Tlumaczenie sie innymi to domena slabiakow ;)

 

Nic bym nie blokowal.

Tak już wywalam kapuchę na jakiegoś średniaka po to żebyś się cieszył. Tak jak napisałem na zachodzie też nie są tacy głupi mimo większych zarobków.

I po raz nty pierd**ić o cebuli bo ktoś taniej gierkę kupił i nie dał zarobić biednemu korpo.

Edytowane przez bloody_gipsy
Odnośnik do komentarza

Znaczy to wygląda tak, narzekamy na brak świeżego IP, kontynuacji ulubionej serii albo ogólnie na tredny w branży a gry kupujemy w cebuli to tak jakby wypadałoby zamknąć ryja i się z takimi pogladami nie wychylać. Nie zagłosowałeś portfelem na rozwój danej serii to morda w du.pe i tyle. 

Odnośnik do komentarza

Lol ale po to są te używki aby z nich korzystać. To samo z wymienianiem się pomiędzy sobą grami. Jeżeli niektórym sie wydaje, że ich kupione kopie gry na premierę bądź 3 miesiące po mają jakieś znaczenie dla wydawcy, to niech zejdą na ziemie. Prawdziwe znaczenie mają te znienawidzone janusze, których jest od groma a nie garstka konsolomaniaków, którzy znają róźnicę miedzy PS4 Pro a Xboxe One S. A niestety do tych pierwszych idzie dotrzeć marketingiem i promocją gry a ta w przypadku nowego DX po prostu leżała. HR 5 lat temu miało znacznie lepszy marketing i to przyczyniło sie do tego, że sobie poradziła na rynku. Jak było z BloodBorne? Ilu płakało, bo trudne i dało sie nabrać a naprawdę chu.ja co wiedzieli o grze i o tym, że od początku jest skierowana dla hardkorowców?

 

przez hardkorowych graczy myślących w ten sposób, mamy błędne koło w stylu "mój głos nic nie znaczy, to też sobie zaoszczędzę". 

 

wysokobudżetowy Deus to może słaby przykład, ale w przypadku (również budżetowych) nisz 3xA, jak np. Yakuza, czy Nier 2, to hardkorowi gracze zdecydują o ich losie. taki SOTC nie posiadał ani hiper reklamy, ani do mainstreamu nie należał, a mimo to poszło po ponad jednym milionie kopii, zarówno na wersję na ps2 jak i HD collection. 

 

tl;dr: dobrze że nie wszyscy tak mają.

Odnośnik do komentarza

Wiesz każdy orze jak może, natomiast w takim razie o co był płacz jak ms chciał wprowadzać dmry itd., ja tam nawet byłbym za tym żeby gry były tylko cyfrowo bez możliwości odsprzedaży, ale np. żeby były tańsze np o połowę ale jak pokazuje obecna dystrybucja cyfrowa nic nie daje nam pewności że by tak było.

Wracając do deusa gra z opinii i recenzji nie jawiła się na mesjasza więc też nie widziałem powodu żeby kupować day one, w przypadku serii gdzie jestem fanem to robię. Nie widzę tylko powodu żeby obrażać innych jeśli nie kupują gier za full cenę. Niektórzy tutaj pierdzielą jak potłuczeni, przekonani o swej nieomylności. Nie dramatyzujcie też tak, czasem dłuższa przerwa wychodzi grom na dobre - vide tomb raider.

pozdrawiam

Edytowane przez bloody_gipsy
Odnośnik do komentarza

wszystko fajnie, tylko niech później nie czytam płaczów że ojezu no gdzie te oryginalne/ niszowe gry, bo mam ochotę przy(pipi)ć takiemu hipokrycie patelnią :czesc:

 

nikt nie namawia by kupować gierkę za pełną cenę co miesiąc, ale ten raz na 3-4 miechy powinno stać każdego, kto ma czelność płakać na stan branży

Odnośnik do komentarza

wszystko fajnie, tylko niech później nie czytam płaczów że ojezu no gdzie te oryginalne/ niszowe gry, bo mam ochotę przy(pipi)ć takiemu hipokrycie patelnią :czesc:

 

nikt nie namawia by kupować gierkę za pełną cenę co miesiąc, ale ten raz na 3-4 miechy powinno stać każdego, kto ma czelność płakać na stan branży

człowieku płakać z powodu gierek - weź się nie wygłupiaj:)

nie będzie tej to będzie inna, ten biznes się będzie kręcił dalej, za duża kasa tu jest do zgarnięcia

Odnośnik do komentarza

 

I po raz nty pierd**ić o cebuli bo ktoś taniej gierkę kupił i nie dał zarobić biednemu korpo.

 

 

ale to nie korpo robi gry a developerzy, ktorzy dostaja jakis procent ze sprzedazy. i to nie jest twoje interes ile dostaja. dostaja tyle na ile sie zgodzili i tutaj jest prosta pilka - chcesz wyrazic szacunek za stworzenie gry ktora ci sie moze bardzo spodobac (i pewnie tak bedzie)? kupujesz gre z polki sklepowej. nie masz szacunku do swojego hobby - wprowadzasz egzemplarz na rynek wtorny, i stamtad tez masz wlasny. co tutaj jest do niekumacji? ktos nie ma hajsu na sezonowy wysyp gier? niech idzie na odwyk do szpitala.

Odnośnik do komentarza

 

I po raz nty pierd**ić o cebuli bo ktoś taniej gierkę kupił i nie dał zarobić biednemu korpo.

 

ale to nie korpo robi gry a developerzy, ktorzy dostaja jakis procent ze sprzedazy. i to nie jest twoje interes ile dostaja. dostaja tyle na ile sie zgodzili i tutaj jest prosta pilka - chcesz wyrazic szacunek za stworzenie gry ktora ci sie moze bardzo spodobac (i pewnie tak bedzie)? kupujesz gre z polki sklepowej. nie masz szacunku do swojego hobby - wprowadzasz egzemplarz na rynek wtorny, i stamtad tez masz wlasny. co tutaj jest do niekumacji? ktos nie ma hajsu na sezonowy wysyp gier? niech idzie na odwyk do szpitala.
O czym ty pierdzielisz człowieku jaki szacunek do hobby? Prosta piłka? Czy kupię nówkę czy używkę to moja kasa i sprawa. Czy wy tak na serio czy jesteście jakimiś przedstawicielami tych firm? Zresztą jaki oni tam procent dostają to mnie to totalnie nie obchodzi. To ich umowy i pieniądze. Ja kupuję produkt końcowy. Co było o nie zrozumieniu w przytoczonym przez ciebie fragmencie mojej wypowiedzi?

Weź wylewaj swoje żale na cały swiat bo nie kupił deusa. Albo że gry nie schodzą i devi nie zarabiają. Niech się lepiej wezmą do roboty i robią gry pokroju wiedźmina to wtedy nie będą mieli z tym problemu.

Edytowane przez bloody_gipsy
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Niech się lepiej wezmą do roboty i robią gry pokroju wiedźmina to wtedy nie będą mieli z tym problemu.

To. Plus Square Enix samo sobie strzeliło w stopę durnym preorderem, z którego potem szybko się wycofali. Ale niesmak pozostał. CDP Red jakoś zrobili grę z darmowymi dodatkami, dwoma dużymi rozszerzeniami i wersją DRM-Free na PC. SE wypluło podrasowany klon DE:HR os.rało nas preorderem który bezczelnie zawierał wycięty content i teraz jest wielkie zdziwienie że słabo się sprzedało. To samo robią z Hitmanem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jaka bomba hipokryzji

 

Obroncy kupujacy gre na premiere a za dwa dni na pchlim targu, allegro albo olx. To w takim razie dlaczego sprzedajecie gre tym samym dajac mozliwosc niekupienia nowej kopii dajacej zarobic developerom tylko pchacie gre dalej tworzac samemu to czym tak gardzicie? Sprzedadza dalej i jeszcze dumni ze dali zarobic developerowi nie tak jak ten janusz ktoremu sprzedali gre. Zbyt smiesznie

 

Ja pier.dole xD

Chyba ze oczywiscie gra kupiona na premiere i lezy w kolekcji jak jezus kazal to przepraszam. Ale oczywiscie tak nie jest bo wiem co sie dzieje na pchlim a i z allegro znam niektorych nicki :D

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...