Skocz do zawartości

Deus Ex: Mankind Divided


Paliodor

Rekomendowane odpowiedzi

Mam trzy pytania:

-Można pominąć misje poboczne? a jesli tak to czy jest opcja dokonczyc to co ominelismy po zakonczeniu gry?

-Jak  umiescic rzeczy, które zalegaja w schowku? z tego co widze jest schowek, ale poza wyrzucaniem rzeczy na ziemie za pomocą R3 nie dostrzegam takiej opcji.

-Jak sobie radzic z deficytem biobaterii na hardzie, trzeba kupować u handlarzy czy można to rozwiazac inaczej?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 881
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zazdroszcze troche, miec oba Deus Exy do nadrobienia, w 1nce mimika twarzy bedzie juz mocno odstawac, ale to wciaz za(pipi)ista giereczka, obie maja swietne questy poboczne, za(pipi)istą atmosferę i super huby do zwiedzania, polecam.

Świetne questy poboczne w MD??

 

116q1jn.gif

 

Jak już wyżej wspomniałem naliczyłem cały 1 (jeden) świetny, ciekawy i złożony quest poboczny w tej grze...

Odnośnik do komentarza

 

Pierwszy Deus jest cudowny, drugi byłby, gdyby nie nagłe zakończenie ni z du.py. O ile w przypadku NIER chyba nie ma konieczności grania w jedynkę, o tyle w DE koniecznie.

Pierwszy Deus wyznaczył standardy. Ten drugi z 2003 to uproszczone gun.wo dla gimbazy.

 

 

Już nie przeginaj, bo równie dobrze mogę napisać, że Contra z Pegasusa wyznaczyła standardy.

Deus EX: HR jest zaj.ebisty i tyle.

Odnośnik do komentarza

Właśnie nie wiadomo po jaką cholerę tak z IW postąpili. Conspiracy na PS2 z tego co widziałem to chyba 1:1 Deus z pc tylko z większą liczbą loadingów.

 

Conspiracy różni się od wersji PC, ma symfonicznie nagrany main theme oraz zmienioną strukturę niektórych poziomów (jeszcze więcej możliwości kombinowania :))

 

 

cudowne 

Odnośnik do komentarza

Ukonczylem niedawno DE(40 h z czytaniem meili i palmtopow) i szczerze mowiac jestem rozczarowany, ale może zaczne od początku:

 

Minusy:

-Technicznie/graficznie DE sprawia wrazenie gierki z 7 generacji, wszędobylskie przycinki od samego biegania po miescie jako, ze gralem w TLG nie robily mnie az takiej krzywdy, ale loadingi po zgonach, sztuczne checkpointy w metrze potrafily cholernie zirytować. Ostatni raz tak się w(pipi)ial.em na helikopter/napisy w MGSV .

Jeśli nie poradzili sobie z tematem to chociaż powinni zrobić tak, ze wszystko co mamy do zrobienia czy fabularnie czy w pobocznych robimy w jednym rejonie, bo naginanie z jednej stacji do drugiej to mega lipa. Jeśli chodzi o te dziwaczne poszatkowanie Pragi na strefy to mam niefajne skojarzenia z ostatnim Thiefem.

 

-Nie ruszylo mnie to az tak bardzo, bo starałem sie grac po cichu i nikogo nie zabijając, ale jak na moje w deusa nie da sie grac jak w FPS-a czy w silowy sposób. Takie mam wrazenie, ze jedynym słusznym sposobem grania jest wlasnie skradanie.

 

-Najwiekszy zarzut mam do glownego watku, przez cala gre tak naprawdę nic konkretnego sie nie dzieje, nie ma zadnego efektu "wow", niby sa jakies wybory, ale nie poczułem zadnych konsekwencji przez cala gre, może z wyjątkiem koncowki, ale i tak to na mnie nie zadzialalo. To wygląda jakby sobie z góry rozbili gierke na 2 części, niby teasuja graczowi

illuminatow

w intrze, a tak naprawdę nic nie robia z tym wątkiem.

Slabosc glownego watku swietnie oddaje to, ze najlepsza scena w grze pojawia sie podczas napisow końcowych, nie zebym nie spodziewałem sie ze

ta fajna postac była podejrzana, ale jako lacznik z potencjalna trzecia czescia jest ok

 

 

-Teoretycznie pomysl na gierke mieli  wporzo, ale całkowicie zmarnowali potencjal. Fajnie, ze gra porusza wspoleczesne tematy pod przykrywka Cyberpunku, ale to wszystko to jest ledwie zauważalne tlo. Nie czuc chaosu na ulicach ani nic z tych rzeczy, glowna postac jedyne gdzie pokutuje to wtedy kiedy po raz tysieczny gliniarze chcą sprawdzać jego dokumenty. Niestety nie unieśli tematu.

 

Plusy:

-Gra technicznie nie domaga, ale pod względem artystycznym jest dobrze choć jedyna miejscowka, która robi wrazenie to inspirowany GitS Golem.

Praga trochę meczy dupe, ale poszczegolna  mieszkania maja swój wlasny charakter, nie ma sie wrazenie, ze sa robione od sztancy.

 

-Jest chodzi o dizajn to jest dobrze tak jak poprzednio, sprawy można zalatawic na wiele sposobow, eksploracja jest nagradzana. Do zamkniętych miejscowek nie mam zastrzezen, ale pod koniec podczas

godziny policyjnej

było tak sobie, bo otwarta 

Praga

średnio jest zaprojektowana pod skradanie.

 

-Tak jak dali ciala z glownym wątkiem tak misje poboczne należy pochwalić. Z reguly sa wieloetapowe, kazda jest o czyms innym, a niekiedy dokonujemy wyborow choć nigdy do mnie żaden nie wrocil. Wielokrotnie sa ciekawsze od glownego watku choć nie jest to nowy poziom jak u Wiecha, ale czolowka z gierek 8 generacji w które gralem.

 

 

Podsumowujac nowy DE jest gra niezłą, ale  maksymalnie dalbym 7/10, gdzie poprzednika oceniłem na 8.5.  Zrobili to bolu bezpieczny sequel, który nie idzie do przodu, a nawet sie cofa. To co robilo wrazenie w 2011 nie do końca musi wystarczyc dzisiaj. Podejrzewam, ze pod względem fabularnym Fallouty/Skyrimy mogą być gorsze, ale i tak liczyłem w RPG-u na cos więcej niż typowa sztampę.

Gra ma potecjal, żeby zagrac w nia drugi raz, sprobowac  innych wyborow, ale to może kiedyś przy okazji wersji GOTY.

 

P.S.

Jak wypada misja 12 w banku na tle pozostałych zadań fabularnych?
Zrezygnowalem z niej, po byłem w tym banku w dosyć wymagającej misji pobocznej, ale ciekawi mnie czy dużo stracilem.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Fajnie, ze chciało Ci sie napisać długiego posta, masz absolutnie prawo do swojego zdania i szanuje je. Przyczepie sie tylko do jednej rzeczy, która napisałeś na początku.

 

W minusach na samym początku przyczepiłeś sie do strony technicznej/graficznej. Wymieniłeś wśród tego, ze grafikę tez zaliczasz do poprzedniej generacji? Do to poszatkowanie rodem z poprzedniego Deusa rozumiem i sie z nim zgadzam. Najwidoczniej oni takie gry po prostu robią, nie potrafią tego inaczej ogarnąć.

 

Ale graficznie gra ma sie nijak jak do poprzedniego Deusa. Jeszcze po updacie w 4K podobno wypala gałki oczne, choć jeszcze tego nie sprawdziłem. Nie mniej grafika robi bardzo w tej grze.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...