Skocz do zawartości

Uncharted 4: A Thief's End


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Uncharted 4 skonczone, jak dla mnie najlepsza odslona serii. Gra jako ogol miazdzy suty, polaczenie pieknej grafiki, animacji, fizyki, postaci, prowadzenia historii, odpowiednie tempo akcji, przywiazanie do detali wszsytko jest dopieszczone i dopiete na ostatni guzik. Moze trudno w to uwierzyc ale jakos duzo strzelania to tutaj nie bylo albo chociaz ja mialem takie odczucia ;) Na pewno bede to milej wspominal niz killroomy w trojce. O ile powolny i moze troche nudnawy wstep mi nie przeszkadzal to troche bym sie przyczepil tego, ze w drugiej polowe gry praktycznie chodzimy po tej samej miejscowce i pomimo ze wyglada ona oblednie to jednak potrafi troche znuzyc. Wiecej grzechow nie pamietam, jak dla mnie 9+/10 i czekam na tlou2 i nowe ip od ND, a Drejk niech zostanie na zasluzonej emeryturze.

Odnośnik do komentarza

 

Zastanawia mnie czemu moje posty zostały skasowane jak i tak były do tematu topica? To, że nie można po konsoli besztać i grze? Na normalnym poziomie, widocznie ktoś w łapę dostają, żeby jakiś pstryczków grze nie dawać, żałosne.

Żałosny to był ten offtop na temat głośnej pracy konsoli. To temat o U4 a nie gadki na temat technicznych aspektów sprzętu :lapka:

A na przyszłość radzę poszukać (np. w swoim profilu w zawartości)  a nie marudzić na publicznym że ktoś coś skasował.

 

 

Tu już nie chodzi o to, po prostu wystarczyło by powiadomienie, że zostało to przeniesione i tyle w tym temacie. A offtop to nie był dalej offtop, tylko cały czas o Uncharted i samej gry, też dotyczyło konsoli ale nie rozbijało się, że nie było o grze, bo było cały czas, czytanie ze zrozumieniem się kłania. Nie mam zamiaru ciągnąć takiej dyskusji, bo sensu nie ma. Co do samej gry się tyczy, jest spoko i tyle powiem, bo mam swój egzemplarz i ograłem ale też odniosłem się do tego, że konsola jest słabo zrobiona pod tak dobrą grę jaką dostaliśmy od 3-ch lat, która już wcześniej takie gry powinny się ukazać jakim się w końcu ukazała Uncharted, co wykorzystało potencjał konsoli, problem w tym, że nie do końca, bo sam sprzęt daje o sobie znać, że jest źle skonstruowany i tyle z mojej strony.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

Ciekawe ile osób wyłapało pewien easter egg w 11 chapterze:

 

 

chodzi o pirata z nieznanym imieniem w końcowej zagadce - to przecież Guybrush Threepwood z serii Monkey Island, zresztą jego sigil to małpa.

 

Lubię takie nawiązania do klasyki.

Kurczę, wiedziałem, że go kojarzę, ale sam sobie nie przypomniałem. Dobry motyw.

Odnośnik do komentarza

10 rozdział 0_o

 

Czy moge już schować komputer ze smokiem do szafy?

 

:cool:

 

Zobacz sobie rozne animacje wsiadania i wysiadania, nawet jak zablokujesz wyjscia. Ale jeszcze nie chowaj, potem bedzie cos robic IMO troszke bardziej.

 

koniec. co za przygoda. od czasow tlou nie bylo takiej gierki :)

 

zakonczenie satysfakcujace absolutnie.

 

nie ma slabych punktow. nudy nie zauwazylem ani przez sekunde.

 

10/10

 

Przygoda to naprawde idealne slowo aby opisac te gierke, od poczatku do konca bylem wniebowziety, a te momenty spokoju i character developingu na ktory sporo osob narzeka byly dla mnie zdecydowanie in plus.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Eksploracja/szczelanie są bardzo dobrze wyważone.

 

W pierwszej chwili jak pojawił się obraz w rozdziale 10, to myślałem że to jakieś zdjęcie. Potem z każda chwila co raz bardziej rozszerzałam oczy i usta.

Odnośnik do komentarza

10 chapter był bardzo ładny, pomyslalem sobie nie moze byc lepiej, kolejny roslinnosc woda o kurde przepieknie tu, co chwile moment na zatrzymanie sie i podziwiwanie roslinnosci, swiatla i cieni. Koncze chapter i wydawalo mi sie, ze juz nic nie spowoduje kolejnego WOW, ale to co zobaczylem w 13 to ja perdoleeee!

 

ND GOOOODSS, nie widzialem czegos takiego w zadnej grze

 

 

 

pioruny, blyski, ulewa, wszystko mokre, Drake kompletnie przemoczony,

 

 

 

ale to bylo przepiekne!

Jak PS4 to uciagnelo?!!  Po co mocniejsza konsola przy takiej oprawie!

Jak TLOU2 bedzie wygladalo i to jeszcze na mocniejszej konsoli!!!!!

Jak to wyglad!

Jak oni to zrobili? !!!

 

Po tej lokacji 13 dalej nie moze byc juz ładniej ! :obama:

A kolejna to fajna skradanka i rozpierdziel granatami

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj skończyłem. Co mogę napisać? Dla mnie najlepsza gra z serii Uncharted i bardzo satysfakcjonujące zakończenie historii Drake'a i spółki. Najlepszy i najbardziej zróżnicowany gameplay (akcja, skradanie, pojazdy, sporo spokojnej eksploracji), duże poziomy, mniejsze i większe detale, scenariusz który nie był napisany by tylko jakoś połączyć wcześniej stworzone levele, postacie, interakcje między Nathanem a Samem i Eleną - wszystko to było zrobione najlepiej z całej serii.

Przed premierą sporo czasu poświęcali Nadine, ale to Rafe był znacznie lepszym (i głównym) antagonistą. Właściwie to był najciekawszym złym ze wszystkich dotychczasowych. Kierowały nim sensowne, przyziemne motywy. Tak go polubiłem, że będę nim w multiplayerze grał ;)

Druga sprawa - Sam. Super postać, nie było czuć że został stworzony na siłę. Spoilery z fabuły:

 

Cieszy, że nie było kliszowej historii o zdradzie i odkupieniu na koniec. Sam zdradził, ale Rafe a Nate'a tylko oszukał, bo znalezienie skarbu Avery'ego razem z bratem było jego marzeniem.

 

Czytałem opinie, że muzyka jest słaba, beznadziejna itp. Może nie wpadała w ucho by sobie ją później nucić, ale IMO była odpowiednio dobrana do sytuacji na ekranie.

 

Ciekawe co zrobią w tym DLC do singla :)

 

No, to teraz pozostaje zabrać się za platynowanie. Tak się złożyło, że będzie to moja platyna nr 100 :D

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

@SzczurekPB

Ludzie narzekają na muzykę pewnie dlatego, że ta zmieniła się z typowej muzyki opartej na tematach w muzykę bardziej opisową, podkreślającą wydarzenia na ekranie, często korzystającą z ambientowych rozwiązań, które dają większe pole dla reszty ścieżki dźwiękowej. To duża zmiana, więc dlatego nie każdemu się spodoba. Osobiście jestem zadowolony z OST, ale rozumiem zdania przeciwne.

Edytowane przez Hendrix
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...