Skocz do zawartości

Zakupy growe!


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Troszkę tak, ale rozczarowało mnie trochę to oszustwo DLSS-owe. :/ 


Nie jest tak zle, ta klatka jest generowana poza silnikiem gry i gołym okiem jej nie wyłapiesz. Jak w ciągu sekundy masz artefakt na kilku klatkach z 200 to wiele to nie zmienia. Tak jak mówią na yt nie do wyłapania gołym okiem.

 

No ale jestem jeszcze teoretykiem no karty nie mam. Wiec wierzę w to co mi na yt powiedzieli xD 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, łom napisał:

A to nie jest tak że co druga klatka jest generowana przez DLSS3 więc na 200 połowa może mieć artefakty?

 

Z tego co widziałem w CP 2077 na full ustawieniach w 4K z max RT koleś na 4090 miał z DLSS2 quality koło 80 fps, po załączeniu DLSS3 miał koło 120, więc wychodzi na to, że generowana klatka wstawiana jest pomiędzy każdą kolejną parę klatek, a nie po każdej klatce, ze 120 1/3 jest generowana, 80 zwykłych. Czyli wstawia pomiędzy 1 a 2, 3 i 4 itd. Ale ręki sobie za to nie dam uciąć.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, tjery napisał:

 

Z tego co widziałem w CP 2077 na full ustawieniach w 4K z max RT koleś na 4090 miał z DLSS2 quality koło 80 fps, po załączeniu DLSS3 miał koło 120, więc wychodzi na to, że generowana klatka wstawiana jest pomiędzy każdą kolejną parę klatek, a nie po każdej klatce, ze 120 1/3 jest generowana, 80 zwykłych. Czyli wstawia pomiędzy 1 a 2, 3 i 4 itd. Ale ręki sobie za to nie dam uciąć.

No wstawianie klatek narazie nie działa najlepiej, co z tego że obraz masz mega płyny jak input lag wzrasta na tyle że wydaje Ci się że grasz w 40 fpsach, ale podyskutujmy o tym w kąciku PC.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, easye napisał:

No wstawianie klatek narazie nie działa najlepiej, co z tego że obraz masz mega płyny jak input lag wzrasta na tyle że wydaje Ci się że grasz w 40 fpsach, ale podyskutujmy o tym w kąciku PC.

 

Nieprawda, zwykłe brednie, które wypłynęły jeszcze przez premierą. Zobacz sobie testy DF, z DLSS3 input lag wzrasta w stosunku do używania tylko DLSS2, ale i tak jest niższy niż natywnie, bo dochodzi do tego Nvidia reflex. Także znaczenie to może mieć jedynie dla kogoś kto na poważnie gra w sieciowe FPSy, w grach single i innych online nie ma to praktycznie wpływu na rozgrywkę, a to że niby wzrasta tak, że czujesz jakbyś grał w 40 fps to jakaś bzdura, nie wiem gdzie to przeczytałeś.

Ale dokładnie, EOT, bo temat nie ten.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, easye napisał:

 

 

Ok, o to Ci chodzi. Tylko, że CP 2077 natywne w 42 fpsach ma input latency  100, z DLSS quality i FG masz 60, a więc o prawie połowę mniej. Zwróć uwagę,  ze wynik natywnej u góry jest z Nvidia reflex, którego do tej pory nie było, więc normalny input w CP2077 dla 42 fps był do tej pory lekko ponad 100, z DLSS 3 masz input 60, a więc o 66% niższy i do tego masz 112 klatek zamiast 42, a więc prawie 3 x więcej, także raczej ciężko tu się doszukiwać czegoś nie tak, sytuacja win-win. Jak to dopracują to będzie spory przełom.

 

Edytowane przez tjery
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To spoko, jeszcze pewnie na węglu zaoszczędzić, bo cieplutko będzie, a jak się dobrze rozkręci, to może i jakieś jajeczka sadzone. :nosacz3:

Tak na serio, ciekawy jestem jak te karty będą się sprzedawać, jaki jest górny limit cenowy, przy którym gracze powiedzieli by, że cena jest za wysoka. Przy tych cenach, tym bardziej śmieszą wyceny XSX i PS5 na start. 

Odnośnik do komentarza

No akurat ta karta jest ponad 4x mocniejsza niż next geny, w RT nawet nie ma o czym mówić, bo ponad 10.  Także masz obecnie cenę 10K za 4090, a za np. PS5 koło 4K. 2,5 raza więcej przy takiej przewadze wydajności myślę, że tragedii nie ma. Co do wyceny next genów na start to pod koniec 2020 roku Rtx 3080 kosztował 3279, także raczej nie ma co nawiązywać do tamtych cen.

 

Co do grzania też jest ok, bo ponad 10 stopni mniej niż poprzednik ;)

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza

To nie jest raczej karta nastawiona typowo na graczy. Wiadomo celem są osoby które chcą mieć najmocniejszy sprzęt na rynku mniej patrząc na pieniądze, tak jak kiedyś było do nich skierowane SLI. Jednak ta karta znajdzie wielu klientów którzy będą na niej zarabiać.  Moja żona ma 3090 do renderowania.  

 

4 minuty temu, tjery napisał:

No akurat ta karta jest ponad 4x mocniejsza niż next geny, w RT nawet nie ma o czym mówić, bo ponad 10.  Także masz obecnie cenę 10K za 4090, a za np. PS5 koło 4K. 2,5 raza więcej przy takiej przewadze wydajności myślę, że tragedii nie ma. Co do wyceny next genów na start to pod koniec 2020 roku Rtx 3080 kosztował 3279, także raczej nie ma co nawiązywać do tamtych cen.

 

Co do grzania tej jest ok, bo ponad 10 stopni mniej niż poprzednik ;)

 

No tylko dolicz sobie jeszcze całą budę :)  A nie będziesz parował 4090 z 12600. 

Odnośnik do komentarza

Mnie czasem zastanawia po co taka karta? Jest dosłownie parę gier na PC wartych ogrania i one nie wymagają potwora a całą resztę można ograc na next genach. 

 

Just saying, ja taką kartę jedynie bym kupił do renderu grafiki jakbym posiadał własną firmę, wrzucił to w koszty uzyskania przychodu i spoko - lepsza opcja niż kupowanie kolejnego apple pro :dunno:

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Ukukuki napisał:

To nie jest raczej karta nastawiona typowo na graczy. Wiadomo celem są osoby które chcą mieć najmocniejszy sprzęt na rynku mniej patrząc na pieniądze, tak jak kiedyś było do nich skierowane SLI. Jednak ta karta znajdzie wielu klientów którzy będą na niej zarabiać.  Moja żona ma 3090 do renderowania.  

 

 

No tylko dolicz sobie jeszcze całą budę :)  A nie będziesz parował 4090 z 12600. 

 

No wiadomo, zależy z jakiego kompa się upgraduje. Na szczęście mi wystarczyła sama zamiana karty ;)

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, oFi napisał:

Mnie czasem zastanawia po co taka karta? Jest dosłownie parę gier na PC wartych ogrania i one nie wymagają potwora a całą resztę można ograc na next genach. 

 

Just saying, ja taką kartę jedynie bym kupił do renderu grafiki jakbym posiadał własną firmę, wrzucił to w koszty uzyskania przychodu i spoko - lepsza opcja niż kupowanie kolejnego apple pro :dunno:

 

No jak ktoś ma mocnego PCta to PS5 uruchamia się od święta raczej. Ja w tym roku chyba jeszcze nie odpalałem. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, oFi napisał:

Mnie czasem zastanawia po co taka karta? Jest dosłownie parę gier na PC wartych ogrania i one nie wymagają potwora a całą resztę można ograc na next genach. 

 

Just saying, ja taką kartę jedynie bym kupił do renderu grafiki jakbym posiadał własną firmę, wrzucił to w koszty uzyskania przychodu i spoko - lepsza opcja niż kupowanie kolejnego apple pro :dunno:

 

Pytanie z cyklu tzw. dziwnych. A po co to jak można tamto itd. itp., ale jakbym już miał odpowiedzieć, to chyba odpowiedź jest oczywista, dla o wiele lepszej jakości tego grania.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, tjery napisał:

 

Pytanie z cyklu tzw. dziwnych. A po co to jak można tamto itd. itp., ale jakbym już miał odpowiedzieć, to chyba odpowiedź jest oczywista, dla o wiele lepszej jakości tego grania.

 

Nie neguje zakupu, bo sam bym do swojej budy włożył, ale nawet jakbym miał wolne te 10k to nigdy chyba bym się nie zdecydował. 

 

Niech Ci służy i czekam na pierwsze wrażenia opisane we wiadomym temacie :lapka:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 2.09.2022 o 14:46, Square napisał:

Czezky staje na głowie aby sklep miał nienaganną opinię, a ty mu sugerujesz firmowe samobójstwo? Co jest (pipi)a z tobą nie tak.

No ja troche zniechecilem sie, jak zobaczem ceny za gry z grstisami za preorder liczonymi extra (pokemony, Bayonetta 3).

 

Konkurencja ma kilkadziesiat PLN taniej. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...