Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy moich rodziców zaproponował im sprzedać Opla Agila 2008/2009, 1.2, 86KM, 4/5 drzwi, bena.

Cena 17,000 zł, ściągnięty z Francji od pierwszego właściciela.

Pomijając pochodzenie, ma ktoś jakąś opinię o tym autku? To że mały kompakt to OK, bo ma być tyle co na dojazdy na działkę czy do marketu dla osób 60+.

Odnośnik do komentarza

Bezwypadkowe nie gnija, silnik bezproblemowy. Padaja czasem pierd.oly z elektroniki (wlaczniki swiatel, otwieranie szyb etc.). Bardzo maly bagaznik (duza walizka moze nie wejsc),ale sporo miejsca w srodku dla pasazerow.

 

Jesli w dobrym stanie i im sie podoba, to moga brac smialo.

Edytowane przez Infidel
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Znajomy moich rodziców zaproponował im sprzedać Opla Agila 2008/2009, 1.2, 86KM, 4/5 drzwi, bena.

 

Cena 17,000 zł, ściągnięty z Francji od pierwszego właściciela.

 

Pomijając pochodzenie, ma ktoś jakąś opinię o tym autku? To że mały kompakt to OK, bo ma być tyle co na dojazdy na działkę czy do marketu dla osób 60+.

Dobrzy przyjaciele rodzicow pozbywaja sie i30 1.6 crdi 115km i dali im w uzytek na miesiąc. Pewnie po tej jeździe próbnej kupią, jestem dumny z powodu ich gustu motoryzacyjnego.

Odnośnik do komentarza

Infidel czemu? Cena jest podobna jak konkurencja Ford Kuga, Kia Sportage itp a z wyglądu moim zdanjem top tego segmentu. Za ok 95 tys brutto (po rabatach) można mieć mocno doposażoną benzynę (fele 18, podgrzewane fotele, świtła full led itp). Patrząc na gabaryty, komfort i wyposażemi moim zdaniem niezła opcja jak ktoś szuka NOWEGO dużego, rodzinnego samochodu za umiarkowany kesz.

Odnośnik do komentarza

Infidel czemu? Cena jest podobna jak konkurencja Ford Kuga, Kia Sportage itp a z wyglądu moim zdanjem top tego segmentu. Za ok 95 tys brutto (po rabatach) można mieć mocno doposażoną benzynę (fele 18, podgrzewane fotele, świtła full led itp). Patrząc na gabaryty, komfort i wyposażemi moim zdaniem niezła opcja jak ktoś szuka NOWEGO dużego, rodzinnego samochodu za umiarkowany kesz.

A temu, że Hyundai, Kia czy inna Mazda aspirują designem, wyposażeniem, a przede wszystkim ceną, do segmentu Premium, do którego zresztą jeszcze długo przynależeć nie będą, bo są tylko Hyundaiem, Kią czy inną Mazdą. Ostatnią marką, której się to udało było Audi pod koniec lat 90.

Edytowane przez Grzaewoo
Odnośnik do komentarza

Ceny Genesisa zaczynają się od 318 tysięcy zł. Skonfigurowałem sobie na szybko Tucsona i z najsłabszym dieslem 2.0, ze srebrnym lakierem i bez jakiegokolwiek wyposażenia dodatkowego wyszło mi ponad 130 tysięcy. Wiem, że za sensowne Q5 czy Q7 wyjdzie dwa razy tyle, co nie zmienia faktu, że 130 kafli to wciąż dużo "jak na hjundaja".

Odnośnik do komentarza

Grzesiu ale te konfiguratory to cena wyjściowa, a rabaty są duże no i Diesle są drogie.

Co do Tuscona to naprawdę spoko fura. Trochę ją testowałem przed ostatnią zmianą auta. Cicha, mega wyposażona, przestronna.

Za 130 tys (benzyna ok 95-100) po rabatach wezmiesz diesla ~ 140 km wyposażonego pod korek, a to jest już spoko cena jak na takie auto z takim motorem.

 

Co do tego Genesisa to się zgodzę ale te mniejsze / tańsze Huye to naprawdę spoko opcja jak ktoś nie szuka mega prestigu a spoko auta na codzień.

Odnośnik do komentarza

Tylko,ze takie rabaty to nie jest codziennosc. Nie w kazdym salonie, nie w kazdym miesiacu. A cena cennikowa jest smieszna. 110k za podstawowa benzyne 1.6 170hp. Sory, 15x bardziej wolalbym tak samo wyposazonego i 15k tanszego Qashqaia z silnikiem slabszym o 7hp.

 

Ciekaw jestem przestronnosci wnetrza Tucsona, o ktrej balon pisales. Siedzialem w nowej Santa Fe i po maksymalnym odsunieciu fotelu kolano bolesnie wbijalo mi sie w deske. Wiecej miejsca mam w clio.

Edytowane przez Infidel
Odnośnik do komentarza

W ogóle jak patrze to ceny są wy(pipi)ane w kosmos. Ten Tuscon to segment Kia sportage i Qashqaia? Jeśli tak to nie mam pytań. Z drugiej strony jest kilka wersji wyposażenia i masz tam wszystko - podobnie jak mazda. Np. 6 kupisz za ~150 k ale tam jest wszystko. Mondeo masz za ~120 podobne ale musisz gazetów dorzucić i robi się 150-160k żeby było to samo.

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

Swoją drogą to czytałem że ma wejść nowelizacja ustawy od 01.08.2016 o zmianie akzycy z 18,6% do 4,6% więc jak ktoś planuje zakup fury z silnikiem powyżej 2l to sugeruję poczekać.

Edyta -- FUUUU :

Doczytałem jeszcze - Obniżki akcyzy nie będzie. Rząd pracuje nad zamienieniem Akcyzy na podatek Ekologiczny uzależniony od normy EURO.

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...