Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Pewno tak. AMG, RS czy M to mega marżowe auta. Jak np na takich autach dla ludu z segmentu B/C zarabia się naprawdę śmieszne pieniądze (tutaj dealerzy tylko liczą jedynie na zarobek przy serwisie) tak na tych topowych modelach jest już całkiem dobra PAJDA.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Obstawiam, że mocy akurat nadal ale już za uja nie robi to na mozim takiego wrażenia (tym bardziej po premierze nowego God of War xD). Moje dwa ostatnie auta to 225 i 220 KM. Pierwsze kilka dni po dotarciu. Łoooo Panie jak to idzie, latam itp. Po pierwszych 3-4 tygodniach człowiek myśli, że coś nie tak z silnikiem, no panie coś tej mocy spadło:yano:

 

Obecnie czuję że jednak jest nadal mega dobrze tylko jak żony autem trochę pojeżdżę. Przesiadka z klockowatego 140 KM Suvka to jednak przepaść.

 

 

@mozi no jak tam foka lata? a jak spalanie trasa/miasto? Wsio okey bo o RS się dziwnych rzeczy naczytałem od jej użytkowników.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Co do STka - ogólnie jest dobrze - znam focus bo jeździłem zwykłą wersją przez 6 lat wiec wiedziałem czego się spodziewać. Wymienie w punktach będzie łatwiej

- spalanie - cykl mieszany (raczej nie stoję w korkach - ale często są krótkie trasy 3km np) ~11l/100km

- prowadzenie - jest bardzo dobrze - fura trzyma się drogi jak przyklejona, zakręty bajka - jedyny problem - tzw Torque Steer. Jest niby poprawiony układ Torque Steer Compensation (TSC) ale nie działa to idealnie i może zaskoczyć jak się nie trzyma mocno kierownicy przy ostrym ruszaniu. O dziwo wyczytałem żeby wyłączyć kontrolę trakcji i jest ... lepiej. Na mokrym potrafi na 3 biewgu zatańczyć.

- osiągi - tak jak @balon napisał i właściwie wyczerpał temat. To co mi się podoba szczególnie przy wyższych prędkościach i wyprzedzaniu to elastyczność. Tam gdzie 1,6 turbo nie domagał powyżej 120km /h tutaj nie słabnie, no i jak czytam ma koło 4s od 60-100. Jedyny problem że apetyt rośnie w miare jedzenia i już jest uczucie że nie jedzie. 

- użytkowanie - bez przygód - wymieniłem olej przy 10 000 i zaraz pewnie będe jechał na przegląd przy 20k. Przy wymianie w zimie był sprawdzany i było wszystko ok. Żałuję tylko felg 19" bo już je trochę znisczyłem (krawężniki itd) głównie przez spory promień skrętu i niski profil opony. No ale czego się nie robi dla wyglądu XD Fajnie się sprawdza kamera cofania + android auto - nie wyobrażam sobie teraz tego nie mieć. 

 

Co do Focusa RS - masz rację - są jaja bo wadliwa jest usczelka pod głowicą i w zależności od fazy wykrycia albo do wymiany jest uszczelka albo cały silnik (zdarzają się pęknięcia bloku). Jak to się będzie spisywać po wymianie? Wuj wie ale wg mnie będzie problem i z samym silnikiem (co jak po gwarancji się coś stanie?) i potem z odsprzedażą takiego samohodu bo już ma złą opinie. Poprzprzednie RSy z silnikami R5 to pancerne sztuki i praktycznie bezawaryjne więc w sumie cieszę się że się w to nie wpakowałem. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

(pipi)a a pomyśl, że przed Passatam miałem Audi A4 jak mnie musi boleć ukrywanie tego i pisanie ciągle o VW aby typowemu użytkownikowi samochodu Dacia nie rozerwało odbytu, że gra w God od War na małym TV bez HDR heheheh.

 

Jest niesamowite jak potrafisz wyłapywać jakieś dziwne smaczki w kontekście moich postów. Naprawdę masz z tym jakiś problem ziom.

 

Odnośnik do komentarza

Słabych masz kolegów balon, normalne środowisko takiemu bufonowi dawno sprzedałoby chociaż słowną blaszkę na potylice na otrzeźwienie. Pisz sobie co chcesz, ale jest grupa posiadaczy czegoś którzy nie muszą o tym trąbić co 2 post i robic z siebie naprawdę kompletnego idioty, są też tacy którzy to mają i siedzą raczej cicho chyba ze mają cos do powiedzenia. Szanuję tych drugich, można powiedzieć że skaczą mi czasami na ambicję, za to tacy jak ty to jest pośmiewisko. Przecież ta fotka co wkleileś to gorzowska wiocha, podejrzewam że fota stoi na codzień na kominku. O hdr i tvtvtv to juz się przyzwyczaiłem że czytam wszędzie, bo przeciez po ch,uj napisać w temacie gow o grze i wrażeniach z rozgrywki, lepiej napisać "współczuję tym którzy nie maja ps pro i hdr" xD No widac jak współczujesz, własnie mnie wyśmiałeś ze mam zwykły tv i zwykłe ps4 :(

Napisze to raz i ostatni raz, nawet gdybym nie miał pieniędzy na takie rzeczy, to co za problem wziąć kolejnego grata na raty. Niektórzy tego nie potrzebują bo używają raz na miesiąc, niektórzy mają lepsze cele, nie wiem np. budowa chatki na działce, albo spłata kredytu.

Pomijam ile osób obrażasz którzy realnie nie mają siana na kupno telewizora i konsoli. Ale jestes pier,dolonym wieśniakiem z kasą, i szukasz poklasku na forumku. Poklask znajdujesz bo paru takich jak ty tutaj jest.

Czasami normalnie potrafimy dyskutowac jak nie odpierdalasz wiochy.

Ale czasami trzeba Ci zrobić swiadomke jaki jesteś zyebany egzemplarz.

i-dont-understand-gif-10.gif

 

Odnośnik do komentarza

Jedno zdanie pisałem tylko o Tobie i tylko do ciebie więc nie wkręcają do tego innych osób. Na resztę mogę jedynie odpisać w ten sposób, bo jest to dość zabawne 

 

 

 

:reggie: 

+ jestem dumny że  potrafię u dorosłego, poważnego mężczyzny spowodować ścianę tekstu o nieznanym mu użytkowniku forum o grach. To musi być naprawdę ciążąca Tobie relacja i jakby nie było uznaję to za swój mały sukces. Dobranoc mój e-kolego :yeti:

Odnośnik do komentarza

No ale nie przypominam sobie tak długich i poważnych analiz. No i jj z tobą walczył kto jest głupszy, ja kwituję to od jakiegoś czasu czymś w tym stylu :reggie: więc wiem, że to tym bardziej musi ciebie boleć.

 

No nic, Red po co mnie tagowałeś i pytałeś o radę? Milan się tylko zagrzał. 

Odnośnik do komentarza

Red pewnie chciał z tego bagna przechwałek i rozważań o mercedesie wspólnika wziać od ciebie jakąś wazną  i pomocną informację, których masz dużo ,bo odebrałeś już wiele samochodów z leasingu :) i pewnie nawet je uzyskał bo doświadczenia i jakies wiedzy ci odmówić nie można.

 

 

A zdjecie super, widze że zrobiłeś upgrade i na 3 poziomie zamazywanie zmieniło się w ucinanie zdjęć.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj trochę z żoną posiedzieliśmy w salonie Skody i jednak Fabia Combi odpada. Jak już to tylko Octavia. Nie wyobrażam sobie rodziny i psa w Fabi. No jest po prostu za mała.

 

 

(pipi)a znów skonfigurowałem Octavię i wychodzi 98tys. I to w manualu.....

 

http://cc-cloud.skoda-auto.com/CarCard/124542521

 

 

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza

No tak, wyposazenie w opcji style i nadwozie kombi podnosi cene pewnie o 10k co najmniej. Liftback ma niemalże taka sama pojemność bagaznika wiec nie szukalem kombiaka, no jeno póleczka daje wiecej miejsca w kombi.

 

To cena katalogowa wiec u dilera jeszcze z 10% zejdziesz moze. 

 

Dla mnie na oktawke 80k to byl absolutny max (i tak liczylem na jakies roczniki 2017 za 70k w najprostszej wersji wyposazenia). W przedziale 100-120k to personalnie wolalbym isc w superby czy mondeo.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...