Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Bo czasem najtańszych wersji nikt nie zamawia, a diler bierze na zapas pośrednie i potem daje rabaty.

 

Czujniki można dorobić. Ja też kiedyś jeździłem bez i zawsze mi ich brakowało przy cofaniu. Problem jest taki, że samochody dzisiaj mają gorszą widoczność do tyłu, są większe, a ich naprawy droższe. Kiedyś zderzak był prostym elementem, łatwym do wymiany, a drobne uszkodzenia i tak maskował, dzisiaj wiadomo jak jest.

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, [InSaNe] napisał:

Nie bardzo rozumiem - dlaczego nie miałaby być tańsza? :)

 

Te nieszczęsne czujniki parkowania... Całe życie jeździłem i starsi też bez takich bajerów, nagle się w d. poprzewracało :D Jest 10 tys. różnicy, bo reszta tych bzdur typu podgrzewana kierownica jest zbędna, jedynie te czujniki. Nie można sobie tego gdzieś ew. dorobić we własnym zakresie?

Chociaż chyba jak jest to leasing, może to nie być możliwe...

 

 

 

Zestaw czujników to koszt 150PLN + 100PLN montaż u jakiegoś blacharza, ew. sam zdejmujesz zderzak i wiercisz. 

Odnośnik do komentarza

@[InSaNe] z tego co wiem to maks to 6% od ceny wyjściowej. I to też nie wszędzie bo jak kupowałem 3 to jedni dawali te 6% u drugich nie było opcji. Zapytaj może gdzie się da ale imo więcej niż to co podałem nie ma szans. Ew wchodzi w grę taniej fura demo albo poprzedni rocznik (tutaj nie wiem czy bym chciał). Co do tych bajerów jak czujniki itd jeśli ktoś ma doświadczenie to sobie poradzi bez tego. 

Odnośnik do komentarza

Czujniki parkowania to koszt 40zl+20zl spray pod kolor + 3 godziny montaż. Ciekawe tylko jak potraktuja ingerencję w instalację elektryczną oraz nawiercanie zderzaków. Nie mniej wydawanie 2500zl na czujniki parkowania to jakiś obłęd, tak samo jak na te parszywe stacje multimedialne ze swoją ułomnością.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem ale z tego co insane pisał bierze furę w leasing więc te 10k na 3 lata to jakieś groszowe sprawy a imo fajnie mieć kamerę cofania i pare takich "perdół" tym bardziej przy tej wielkości aucie. Ale co kto lubi. Pisałem nie raz - zakup samochodu to nie jest coś na czym się zarobi. To zawsze jest wydatek/luksus. Tym bardziej mazda która w sumie bezawaryjna ale przeglądy dość drogie i aż strach jak się patrzy ile po gwarancji kosztują części. 

Odnośnik do komentarza

Ale w sumie to głupio trochę dobrane to wyposażenie. W podstawowej, nieźle wyposażonej wersji, nie masz nawet prostego pikania na tył, a w kolejnej od razu czujniki z tyłu, przodu i system kamer. To jest jednak zaleta aut europejskich, że można sobie dobrać pojedyncze opcje.

 

BTW w USA kamera cofania będzie musiała być seryjnie w nowych autach, z kolei w UE dostaniemy system automatycznie wzywający pomoc po wypadku. 

Edytowane przez Mustang
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...