Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, [InSaNe] napisał:

Ale nie wszędzie są skłonni opuszczać nawet kilka tysiaków. W szczególności przy tych lepszych (na papierze) markach. Taka Mazda nawet przy tych standardowych modelach w ogóle nie chce zejść z ceny, chyba że brak mi charyzmy.

 

Kumpel pracuje w salonie i cóż, mogę tylko potwierdzić : p Parę razy pytałem o to, to kwitował, ze dorzucają gratisy, ale nie schodzą z kwoty.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, WisnieR napisał:

@_Red_ masz gdzieś tę ofertę w PDFie czy chociaż konfigurację? Jaka była cena bazowa po skonfigurowaniu? Nie mogę zejść poniżej 95k :/ 

Mam wydrukowana tylko. Konfig 1.4 TSI 150 KM, wersja business, lakier metalik, pakiety komfort & funkcjonalny, kolo zapasowe, wycieraczka tył. 

 

79.5k i juz nie dał sie namówić na rozszerzenie gwarancji ;( bazowa to jakos 89k.

 

Auto ma zjechac z fabryki w lipcu wiec troche zly jestem, ze juz jest polroczne na start :>

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Po prost masz rocznikowo niby starszy model. To tak jak Ci się dziecko w grudniu urodzi - niby rocznikowo jest np 1995 ale rzeczywiście ma, 1 miesiąc i jest dużo młodsze niż dzieciaki z tego samego roku ze stycznia. Niestety u nas w kraju nadal liczy się rok produkcji, a nie pierwsza data rejestracji.

 

Na powyższym przykładzie Reda auto to te dziecko z grudnia - rocznikowo w 2019 będzie autem z 2018 mimo tego, że dostanie je połowie roku. Tak też wyliczą mu wartość - po roczniku, a nie po dacie rejestracji.

@_Red_

To nieźle wynegocjowałeś że aż 10k zeszli z ceny bazowej. Przyjedziesz do mnie na negocjacje? Opłacę :)

Edytowane przez WisnieR
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

1 godzinę temu, mozi napisał:

(pipi)a ale ze w lipcu to problem? Wtf do (pipi)a? Żartujesz nie? Xd

Po przetrawieniu tematu: może lepiej nie kupować w ogóle samochodu? Nie zarobisz na nim przecież xd


Problem nie problem, tak jak wiśnieR zauważył, w Polsce patrzy się na rocznik. Kupujesz w cenie pełnej pod koniec roku, a po zimie jest już traktowane jako "roczne", a pojeździłeś raptem chwilę. Więc najlepiej jak z taśmy auto zjedzie w okolicy lutego. No ale nieważne, jutro rezerwuję i sierpniowy urlop mam nadzieję spędzę testując autostrady. 

Huaweia mam produkcyjnie z końcówki 2010, a zarejestrowano dopiero z początkiem 2011. Ale skategoryzowany jest jako 2010 i mieści się w tych przedziałach cenowych.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...