Skocz do zawartości

Platinum Club


Square

Rekomendowane odpowiedzi

Mad Max  :platinum:

 

1Ld10ba1.png

 

Mógłbym się rozpisać nad wadami tej gry, ale dam esencję platyny. Jedyne po co wbija się platynę w tej grze to GOTY walki autami i masakrowanie brudasów rozsianych po całej mapie. Do tego mocno robi klimat pustkowia. Calak wbijany długo po premierze, więc nie spotkał mnie żaden z glitchy od których opisów roi się wszędzie. Świetna gierka na odstresowania po robocie, czy do ogrywania w czasie rozmów na party.

 

Trudność platyny 3/10

Edytowane przez Janusz Gamingu
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Far Cry Primal

 

Platyna nr 85, trudność 2/10.

 

Absolutnie banalna i niezbyt czasochłonna platyna (30-40h). Nic do pominięcia, ale warto pamiętać, że jest trofeum za odblokowanie wszystkich umiejętności co się wiąże z otrzymywaniem XP przez całą grę, a na ilość XP składa się styl gry (jak w każdym Far Cry). Czyli koniecznie zdobywanie obozów po cichu, bez alarmu. Tak samo misje główne. Jak się będzie o tym pamiętać to platynka w 30h max.

Bardzo się cieszę, że nie ma żadnego DLC (szok) i tym samym platynka i 100% na koncie :D

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

#1  :platinum: Horizon Zero Dawn

 

W sumie zajęło mi to 46h, samo przejście gry z dość obfitym robieniem side questów zajęło mi 40h. Trudno nie było, ani nie jestem jakimś super skillowcem w tą gierkę ani też nie lubię grindu. Najtrudniejsze były chyba wyzwania, cała reszta wpada praktycznie sama prócz tych kilku trofików co wymagają ubicia wszystkich rodzajów stworów danego rodzaju czy zebrania wszystkich sojuszników do questa. Nie mam porównania do innych gier, ale moim zdaniem to jakieś 2/10 jeśli chodzi o trudność, szczególnie, że żadne trofeum nie wymaga grania na konkretnym poziomie trudności i równie dobrze można na easy czy very easy śmigać.

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza

W sumie wpiszę się bo wbiłem ostatnio dwie pierwsze platyny w życiu (na X360 calaka tez żadnego nie miałem).

 

1. Wiedźmin 3. Gierka na to zasługuje po prostu, co tu dużo mówić. Wcześniej ogrywałem ją na PC więc teraz to był tylko spacer. Mimo wszystko dwa trofea nudne i niemiłe - 50 headshotów i wszystkie karty do gwinta. Zwłaszcza to ostatnie mi zajęło sporo czasu. Trudność oceniam na 3/10.

 

2. Bloodborne. Niby gra dla ludzi o mocnych nerwach ale trofea ma przemyślane. Bez niepotrzebnego farmienia, bez kolekcjonowania głupich znajdziek. Tak naprawdę tylko jedno trofeum można uznać za trudne i jest to wiadomo które bo po drodze jest mniej więcej 4 bossów które mogą spowodować frustrację. 5/10.

Edytowane przez Il Brutto
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Faktem jest, że teraz 200 platyn bardzo dużego wrażenia nie robi (wszak ile to, 7 lat już trofea występują?), ale na początku jak ktoś miał 20 to było huuuuuu  :obama:

 

Jak gry dobre, to zawsze robi wrażenie. Gorzej jeśli ktoś wbija same crapy, chińskie bajki i majonezy - wtedy nawet 500 nie robi wrażenia, tylko wzbudza uśmiech politowania.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

 

Faktem jest, że teraz 200 platyn bardzo dużego wrażenia nie robi (wszak ile to, 7 lat już trofea występują?), ale na początku jak ktoś miał 20 to było huuuuuu :obama:

Jak gry dobre, to zawsze robi wrażenie. Gorzej jeśli ktoś wbija same crapy, chińskie bajki i majonezy - wtedy nawet 500 nie robi wrażenia, tylko wzbudza uśmiech politowania.

W pełni popieram. Nie wiem jak ludzie mogą się chwalić takim szajsem... Mi by było seryjnie wstyd. Na szczęście nigdy nie zniże się do tego poziomu. Platyny takie jak Wipeout, Vanquish, Catherine, XKOM, GT5 czy GTA IV to mega satysfakcja i posiada je minimum ludzi. Niestety PS3 zostało zniszczone przez hackowanie saveów, także każdą grę można złamać bez konieczności robienia czegokolwiek z konsolą.
Odnośnik do komentarza

Co Ty gadasz... Ja tam wiem zaledwie o garstce tytułów, które można w ten sposób oszukać. Chyba że piszesz o jakichś jailbreak'ach itp, ale też nie wierzę, że tak dużo osób to stosowało. Dość mocno wyolbrzymiłeś problem, pisząc, że "PS3 zostało zniszczone" - to zaledwie margines, więc zdecydowanie za mocne słowa. PS3 i wbijanie na niej trofeów ma się dobrze i nadal to uskuteczniam, choćby aktualnie, grając w genialne OKAMI HD.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Co Ty gadasz... Ja tam wiem zaledwie o garstce tytułów, które można w ten sposób oszukać. 

https://www.platinumgameservices.co.uk/category/53/ps3-platinum-games.aspx

 

Trochę tych gier jest   :lol:  :lol: w których trofea w ten sposób można zdobyć

Mortal Kombat ? nie ma problemu niecałe 10 funtów beka

Edytowane przez flahu
Odnośnik do komentarza

UNCHARTED: THE LOST LEGACY - bardzo prosta i przyjemna platyna. Komplet łatwiejszy niż U4, a do tego sporo szybciej się go wbija. Na Crushingu w zasadzie tylko jeden moment jest ciężki, ale jeżeli się nie mylę to wzorem U4 można używać modyfikatorów po skończeniu gry na dowolnym poziomie, więc każdy sobie z tym poradzi w razie kłopotów.
Skarby też nie stanowią żadnego problemu, bo w grze dostępny jest przedmiot, który jest bardzo pomocny przy ich szukaniu. Cała reszta to standard dla serii, nie zabrakło trofeów za eliminacje przeciwników w dany sposób, czy wykorzystywanie nowych patentów. Poziom trudności platyny to takie solidne 4/10 gdy gramy bez modyfikatorów.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

 

Co Ty gadasz... Ja tam wiem zaledwie o garstce tytułów, które można w ten sposób oszukać.

https://www.platinumgameservices.co.uk/category/53/ps3-platinum-games.aspx

 

Trochę tych gier jest :lol::lol: w których trofea w ten sposób można zdobyć

Mortal Kombat ? nie ma problemu niecałe 10 funtów beka

Beka, to z tych, którzy płacą za trofiki :D
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy.

 

Wpadły trzy platynki, które po prostu musiałem mieć w swojej kolekcji. O trylogii powiedziano już chyba wszystko, więc nie będę się jakoś bardzo rozpisywał. Wiadomo, że najtrudniejsze były czasowki w pierwszej części, chociaż druga też potrafiła dać w kość. Trojeczka to już spacer po łące ze związanymi oczami.

 

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy oceniam na 9/10, cudowny powrót do przeszłości. Teraz liczę na powrót Smoczka.

 

Same platyny to mocna 8 dla Crasha - wystarczy być cierpliwym i w końcu wpadnie, drugi Crash to z racji kilku upierdliwych leweli mocne 6. Trojeczka to już luzik.

 

Ogólnie polecam wszystkim, bo zabawa jest przednia, chociaż nie obiecuje, że nie ucierpi przy niej żaden pad☺️.

Edytowane przez rodi84
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

No Man's Sky - wymęczona platyna...gdyby nie kilka nowych update to pewnie nie wróciłbym do tej gry ale na szczęście została na tyle odświeżona że miałem ochotę dokończyć wszystkie milestones bo to na nich bazowały achievmenty w tej grze. Ogólnie gra łatwa tylko czasochłonna. Najtrudniejszy achievment to było zeskanowanie wszystkich stworzeń na 10 planetach, zawsze znalazł się gatunek lub dwa, którego przedstawicieli nie sposób było znaleźć. Najłatwiejszy do wbicia - trofik z mistrzostwem przetrwania. Wystarczyło polecieć na planetę z ekstremalnymi warunkami, znaleźć bazę i wychodzić z niej na zewnątrz aż do zużycia pancerza po czym wejść ponownie do bazy w której pancerz się regenerował, znów dać dwa kroki w tył na zewnątrz i tak w kółko.. przez ok 8 godzin! Grind grind grind :/

 

Tuż po "updejtach" wydawało się wszystko ok ale miałem dość już tak samo wyglądających planet oraz crashy gry co ok 3 godziny. Polecam tylko ultracierpliwym na niedogodności maniakom kosmosu. Sam kosmos uwielbiam ale po NMS muszę od niego na dłużej odpoczać... w czym pomoże mi Everybody's Golf :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

A i ja cosik napiszę, bo dawnom nie pisał. W sumie to nie bardzo jest o czym, bo mam obecnie sporo na głowie a i Xcoma 2 męczę, żeby w końcu splatynować, ale...

 

Tales from the Borderlands - taki typowy samograj od Telltale Games. Powiązania z Borderlandsami niby jakieś są, ale raczej znikome. Przechodzisz, dokonujesz wyborów, nieważne co zrobisz, platyna wpada. 1/10

 

Life Is Strange - oczekiwałem czegoś więcej po tych wszystkich achach i ochach, jakie co niektórzy wydawali na myśl o tej grze. A tu jest wolno, często zieje nudą. Platyna to na pewno nie 1/10, powiedziałbym 2,5/10. Trzeba jednak znaleźc miescówki, w których mamy pyknąć fotkę. Czasem ptaszek albo wiewórka, obiekty naszej twórczości, trzeba podejść w odpowiedni sposób, by je sfotografować. Zagrać można, szału nie ma.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Yakuza 5 (PS3) - cudowna gra, cudowna platyna. Średnio wymagająca, za to bardzo czasochłonna - save pokazuje 230h, ale myslę, że spokojnie pękło 500h (czas niedopisany do sejwa przez wczytywanie zapisu po nieudanych próbach, zwłaszcza w minigierkach). Najwięcej czasu zajęło mi przejście wszystkich minigier, w większości sporo zależy od szczęścia. Przede wszystkim warto najpierw przejść wszystkie misje poboczne i ukończyć całe "zbieractwo", dostajemy za to przedmioty ułatwiające wygranie w ok. połowie z minigier. Część z nich jest upierdliwa, a część fajnie zrealizowana i przyjemna.

Walki nie były specjalnie ciężkie, z trudniejszych to np. ukończenie areny Akiyamą czy walka z Amon Family, ale do ogarnięcia. Przejście gry na Extra Hard jest banalne, możemy grać na ng+ ze wszystkimi ulepszeniami, kupionymi przedmiotami i zebraną kasą (+ za ukończenie gry dostajemy 5mln yenów). Ultimate Battles dosyć łatwe, tylko ostatnią walkę powtarzałem kilka razy.

Nie chciałem rozpisywać się za bardzo co do szczegółów gry, bo polecam każdemu w nią zagrać i ją odkrywać.

 

Trudność platyny oceniłbym na 5/10.

Samej grze daję 10/10 - czysta za(pipi)istość.

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...