Skocz do zawartości

Tomb Raider - Definitive Edition


darkos

Rekomendowane odpowiedzi

A po cholerę komu poradnik by znaleźć w grze wszystkie pierdoły? Przecież tam za punkty umiejętności możemy sobie odblokować by na mapie pokazywały się wszystkie rzeczy do znalezienia. Nie potrzeba żadnego poradnika. No chyba, że ktoś jest uber noobem i nawet z zaznaczonym na mapie punktem, nie umie go odnaleźć.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

A po cholerę komu poradnik by znaleźć w grze wszystkie pierdoły? Przecież tam za punkty umiejętności możemy sobie odblokować by na mapie pokazywały się wszystkie rzeczy do znalezienia. Nie potrzeba żadnego poradnika. No chyba, że ktoś jest uber noobem i nawet z zaznaczonym na mapie punktem, nie umie go odnaleźć.

 

nie wiedziałem, że jest coś takiego, dzięki, to znacznie ułatwia sprawe :)

mam dopiero 30% gry

Odnośnik do komentarza

To spokojnie ulepsz umiejętności. Czytaj jaka umiejętność - co powoduje. A potem jak już zdobędziesz umiejętności, które wszystko pokazują na mapie, to teleportuj się między obozami i zbieraj brakujące "znajdźki".

Odnośnik do komentarza

yea już znalazłem to - kartografia thx

 

wiec znalezienie wszystkich znajdek z mapy wystarczy do zrobienia platyny czy są jakieś kruczki o których powinienem wiedzieć?

bo czytałem o jakichś Ciastkach z krabem

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

On line w Definitive Edition jest trochę trudniej zrobić niż na PS3, ponieważ nie ma glitcha za odłączenie routera. Ale można znaleźć kompana na forum i zrobić te treofea (za wygranie wszystkich czterech trybów on line) bez problemów.

 

Boostowanie w tej grze samemu jest męczące jak nie wiem co, lepiej też znajdź kogoś kto boostuje levele, podłącz headset i strzelajcie do siebie z granatnika na mapie z łodzią podwodną. Tak jest lepiej można pogadać, pożartować, i najważniejsze że więcej punktów dostajesz. A tak samemu nosić te apteczki to można knrwicy dostać konkretnej. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Tylko tak dalej, Laro.

W ubiegłym roku zachwycałem się co rusz wersją na poprzednią generację. Gra nań prezentuje się wprost niesamowicie i jest przy tym szalenie grywalna. Całość kompletuje durna fabuła i niespecjalna polonizacja (niestety).  Niedawno po raz wtóry zabawiłem się z panną archeolog, tyle, że na PS4.  Pomimo kilku miesięcy różnicy pomiędzy obiema wersjami od razu widać graficzną różnice na korzyść nowego systemu. Ostre jak brzytwa tekstury, znacznie większa ilość klatek, wszelakie efekty jeszcze bardziej cieszą oko, et cetera.  Ale drwiny Solyslejwów w kierunku x botów w deseń „ło ho, ho, Xklocek nie pociągnie portu starej gry w 60 fps” wydają się żałosne, ponieważ, TR na PS4 bardzo częto traci na płynności i to rażąco widać, a gdy gra zwolniła trzykrotnie znacznie, poczułem, że nie tylko w segmencie ceny tej gry, autorzy grają nie fer.

9/10 (poprzednia), 8/10 (obecna gen.) – grafika
6/10 – audio
9/10 – grywalność

8/10 – ocena końcowa.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

......Boostowanie w tej grze samemu jest męczące jak nie wiem co, lepiej też znajdź kogoś kto boostuje levele, podłącz headset i strzelajcie do siebie z granatnika na mapie z łodzią podwodną. Tak jest lepiej można pogadać, pożartować, i najważniejsze że więcej punktów dostajesz. A tak samemu nosić te apteczki to można knrwicy dostać konkretnej. 

 

Nawet mi tego nie przypominaj :D

Leciałem praktycznie całą 60-tkę sam na apteczkach. 

Po tygodniu czułem się jak po testach farmaceutycznych :D 

Zdecydowanie jest tak jak mówisz, najlepsza metoda to dwóch kompanów i strzelanie do siebie. Przynajmniej jest z kim pogadać :)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Ja właśnie będę zaczynał przygodę z grą na XO, na moim X360 grę ukończyłem ale zrobiłem to na szybko i "po łebkach" do przodu. Na XO planuję 100%. Przeraża mnie jedynie sprawa rozgrywki sieciowej - rozumiem, że w wersji na PS4/XO problem z przynajmniej dwukrotnym wbijaniem 60 poziomu został rozwiązany i nie ma już takiej potrzeby? Wystarczy, że wbiję jeden raz 60 poziom dla tego najbardziej uporczywego osiągnięcia?

No i jak to jest z osiągnięciami w samej grze, w rozgrywce fabularnej - czy są jakieś osiągnięcia możliwe do pominięcia czy do wszystkich będzie można wrócić po ukończeniu wątku głównego? Z tego co pamiętam z X360 jest osiągnięcie związane z ustrzeleniem danej liczby przeciwników używających tyrolki. Rozumiem, że to można zrobić TYLKO w trakcie przechodzenia głównego wątku i TYLKO w wyznaczonym miejscu? Czy są inne osiągnięcia do których nie wrócę?

Odnośnik do komentarza

Dzięki za pomoc ale poczytałem trochę o tym trybie i muszę przyznać, że jestem załamany. Nie wbiję chyba tych 100% w tej grze, przecież te osiągnięcia są mocno przesadzone - mam wygrać każdy tryb? Ja tam tylko na chwilę wpadłem tym chudym gościem z łukiem i co kilka sekund leżałem na glebie! Czy ludzie, którzy biegają tam na tych wysokich poziomach są niezniszczalni? -.-

Mam jeszcze jedno pytanie - od czego zależą te "otoki" przy numerach poziomu? Jedni mają jakieś rogi, inni skrzydła itp.

No i jak się zdobywa te punkty do odblokowywania postaci? Poziom doświadczenia poziomem doświadczenia, zacząłem nosić te apteczki, wbiłem 11 poziom ale punktów "do zakupów" mam tylko 34. Zakupów też chyba lepiej nie robić skoro docelowo na postać Lary trzeba wydać ich 10000 - a z drugiej strony jest też osiągnięcie żeby wykupić wszystko.

Matko, dawno nie widziałem tak z(pipi)an*go "calaka" ...

Nadzieje chyba odeszły ale znając siebie i moje niezrozumiałe umiłowanie do "calaków" nie będę mógł tego tak zostawić i będę klepał te 100% w nieskończoność - to jeszcze nie problem - tylko jak? Napisałby ktoś z was? Ewentualnie podesłał jakiś fajny link gdzie jest to wszystko dokładnie rozpisane?

Edytowane przez Folion
Odnośnik do komentarza

 Dziś mi wcięło zapis tuż przed końcówką gry. Miałem znalezione wszystkie skarby, dokumenty, relikty, grobowce i prawie wszystkie wyzwania. No kur.wa nawet bronie i przetrwanie Lary było na ukończeniu. Wpadły by 2 złote i chyba 3 srebrne trofki :whyyy: . Głupi ja bo jechałem cały czas na jednym sejwie, moja wina i walić tę grę, chociaż świetna. Najgorsze że teraz ze złości nawet sprzedać jej nie mogę bo cyfrówka...

Odnośnik do komentarza

Dzięki za pomoc ale poczytałem trochę o tym trybie i muszę przyznać, że jestem załamany. Nie wbiję chyba tych 100% w tej grze, przecież te osiągnięcia są mocno przesadzone - mam wygrać każdy tryb? Ja tam tylko na chwilę wpadłem tym chudym gościem z łukiem i co kilka sekund leżałem na glebie! Czy ludzie, którzy biegają tam na tych wysokich poziomach są niezniszczalni? -.-

 

Mam jeszcze jedno pytanie - od czego zależą te "otoki" przy numerach poziomu? Jedni mają jakieś rogi, inni skrzydła itp.

 

No i jak się zdobywa te punkty do odblokowywania postaci? Poziom doświadczenia poziomem doświadczenia, zacząłem nosić te apteczki, wbiłem 11 poziom ale punktów "do zakupów" mam tylko 34. Zakupów też chyba lepiej nie robić skoro docelowo na postać Lary trzeba wydać ich 10000 - a z drugiej strony jest też osiągnięcie żeby wykupić wszystko.

 

Matko, dawno nie widziałem tak z(pipi)an*go "calaka" ...

 

Nadzieje chyba odeszły ale znając siebie i moje niezrozumiałe umiłowanie do "calaków" nie będę mógł tego tak zostawić i będę klepał te 100% w nieskończoność - to jeszcze nie problem - tylko jak? Napisałby ktoś z was? Ewentualnie podesłał jakiś fajny link gdzie jest to wszystko dokładnie rozpisane?

 

 

"Otoki" przy numerach poziomu to ranga :) tz. że ktoś przeszedł kilka razy do poziomu 60 :) 

 

Co do platyny: generalnie nie jest ona trudna, można powiedzieć, że jedynym problematycznym trofikiem w multi jest wygranie wszystkich trybów rozgrywki. Oczywiście nie jest to trudne dla wymiataczy, ale jak ktoś do nich nie należy może mieć małe problemy, co nie zmienia faktu, że wcześniej czy później uda mu się wygrać każdą rozgrywkę :) 

 

Punkty do odblokowania postaci i broni - tutaj musisz po prostu zbierać skrzynki z surowcami. Ja grałem tak: wybierałem tryb prywatny na plaży, wybierałem tryb "Ratunek", apteczki ustawiałem na max i latałem po drodze zbierając skrzynki. Bez problemu do 60 levelu uzbierałem na wszystko. 

 

I jeszcze jedno :) - większość trofików z multi możesz zrobić sam :) na YT masz filmiki :) 

Odnośnik do komentarza

No widzisz, dziękuję za cenne informacje - zacząłem właśnie biegać z apteczkami całkowicie pomijając zbieranie surowców - a to już cenna wskazówka, będę ustawiał dłuższy czas rundy i poza apteczkami zbierał także surowce. Z filmami zaczynam się zapoznawać, ciekawią mnie jeszcze te rangi - czy w edycji ostatecznej problem z kilkukrotnym wbijaniem 60 poziomu został poprawiony? Czy do "scalakowania" wystarczy, że raz wbiję 60 poziom w rozgrywce sieciowej?
 

Ukończyłem grę, w singlu "zgubiłem" tylko trzy osiągnięcia. Tylko i aż trzy osiągnięcia bo już do nich nie wrócę. Nie wpadło mi osiągnięcie związane z ubiciem 10 gości zjeżdżających na tyrolkach, nie ściągnąłem z krawędzi 5 wrogów i nie zrobiłem 25 kontr po uniku. -.- Po co zostawiona jest eksploracja wyspy skoro nie ma na nich wrogów? -.- Było kilku w mieście ubogich - ale tylko kilku i już się nie respią.

Teraz to już nawet bieganie z apteczkami odstawiam, nie chcę po raz kolejny przechodzić gry, chyba, że macie jakiś sposób na trzy powyższe osiągnięcia?

Edytowane przez Folion
Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Ja również odkopuję temat - z uwagi na fakt, że Tomb Raider: Definitive Edition zawitał w usłudze GWG na XO szukam osób chętnych do ustawek w prywatnych meczach w celu powbijania wszystkich możliwych osiągnięć w gdzie wieloosobowej. Proszę o prywatne wiadomości za pośrednictwem forum lub bezpośrednio przez konsolę. Jeżeli chodzi o najbliższe dni ja mogę pograć w godzinach:

18.09.2015 r. - 21:00 ~~ 00:00
19.09.2015 r. - 16:00 ~~ 00:00
20.09.2015 r. - 16:00 ~~ 00:00

Mam nadzieję, że kogoś zainteresuje ten temat i opanujemy jedne z najgłupszych osiągnięć w trybie wieloosobowym.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Czy ktoś kto ograł Tomb Raidera na PS3 i PS4 jest w stanie powiedzieć, że między oryginałem a remasterem jest przepaść?

 

Chodzi mi po głowie kupno Definitive Edition zanim wyjdzie Rise of the Tomb Raider na PS4 bo kontynuacja wyglądała mi cały czas technicznie na bardzo zbliżonym poziomie, przez co ogrywanie ich jedna po drugiej będzie miało zbliżone hmm "flow" :)

 

Nie jestem zwolennikiem remasterów (remakeów jak najbardziej) i odkąd DE się pojawiło, gryzę się z jego kupnem, bo w przeciwieństwie do innych vide TLoU wygląda, że zrobiono tam coś więcej niż podniesiono rozdzielczość i ilość klatek.

Odnośnik do komentarza

Przepaść to chyba za dużo powiedziane ale DE zrobiła duże wrażenie grafiką, zdecydowanie wszystkie detale światła itp robiły robotę. Z drugiej strony w tego TRa na PS3 grałem dawno temu i nie pamiętam jak on tam wyglądał no ale pod względem wizualnym to też nie było się do czego przyczepić. :) Najlepiej obczaj sobie sam jak to wypada, no ale imo to nie warto męczyć wersji z ps3 tym bardziej że DE idzie dorwać już w spoko cenach. 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...