Skocz do zawartości

nigdy nie jadłem....


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

tak mi przyszedł do głowy nowy temat, i trudny temat bo trudno jest sobie przypomnieć to czego się nie jadło

 

i odrazu mówie nie chodzi tutaj o jakieś mega dziwaczne rzeczy typu skorpiony albo świnki morskie czy mięso krokodyla, bo tego pewnie nikt z nas nie jadł (mimo że w niektórych krajach są to przysmaki)

 

 

w tym temacie chodzi o rzeczy które są normalnie dostępne w polsce a nawet popularne, ale z jakiegoś powodu nigdy się ich nie jadło (głównie pewnie dlatego że uważa się że dana potrawa jest niedobra, mimo że się jej nie spróbowało)

 

 

ja np nigdy nie jadłem tuńczyka (którego można łatwo kupić w puszce), nie jadłem też tatara, mimo że uwielbiam mięso ale jakoś surowe mnie nie kusi zbytnio

 

tak jak mówiłem trudno sobie przypomnieć tego typu rzeczy, ale mam nadzieje że 2 powyższe przykłady troche was naprowadzą na to co miałem na myśli

 

 

a wiec czego nigdy nie jedliście mimo że jest to dosyć popularne u nas, i łatwo dostępne?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak można nie spróbować nigdy tuńczyka?

 

W sumie trudne pytanie. Pytasz o potrawę której świadomie nigdy nie chciało się nawet spróbować, a równocześnie jest popularna w Polsce, więc nie są to jakieś robale w karmelu czy pieczone jądra. Biorąc pod uwagę takie kryteria, nie wiem czy coś wymyślę, bo zwykle po prostu próbuję różnych rzeczy. Może głowizna? I chyba serc drobiowych nigdy nie jadłem, ale te mógłbym spróbować.

Odnośnik do komentarza

podobnie jak Yano, nigdy nie jadlem tatara... surowe ryby? spoko, uwielbiam, ale surowe mieso jakos mnie odrzuca... Nigdy tez nie jadlem serc, ta dyndajaca aorta mnie przeraza. Nie jadlem nigdy zadnego burgera w burger kingu! (bylem raz w zyciu i wzialem kanapke z... kurczakiem)

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Nigdy nie jadłem żadnych małży itp. rzeczy o konsystencji gluta. Tatara też nie ruszę. Nigdy nie jadłem też flaków, bo ich zapach mnie odrzuca.

hah to wychodzi, że weganin jadł gorsze rzeczy od meatlovera bo jadłem tatara i się nawet nim zjadałem kiedyś tam, flaki również były jedzone oraz żołądki. Nie jadłem nigdy w życiu stejka z grilla takiego amerykańskiego no i nigdy już nie spróbuje :]

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Też nigdy nie jadłem sushi. A wielu moich znajomych często odwiedza bary z tym przysmakiem. Może kiedyś się przełamię, ale zawsze jak jestem głodny i jestem na mieście to do głowy przychodzą mi bardziej sprawdzone i swojskie lokale. A w sushi barach mam wrażenie, że wszystko jest powolne i skomplikowane.

Odnośnik do komentarza

Też nigdy nie jadłem sushi. A wielu moich znajomych często odwiedza bary z tym przysmakiem. Może kiedyś się przełamię, ale zawsze jak jestem głodny i jestem na mieście to do głowy przychodzą mi bardziej sprawdzone i swojskie lokale. A w sushi barach mam wrażenie, że wszystko jest powolne i skomplikowane.

 

 

Jak jestes glodny i chcesz cos szybko zjesc to nie idz do Sushi Baru ;) Nie idzie sie tym najesc, chyba ze kupisz porcji za sto zlotych. Sushi to bardziej w formie przekaski sie je, przynajmniej ja ;) 

Odnośnik do komentarza

Polecam szukać promocji na Grouponie na sushi, z kumplami najedliśmy się raz do syta za 30 zł od osoby.

 

Flaki wiele osób odrzucają, w domu moja mama nigdy nie robiła, bo nie znosi samego zapachu, ale kiedyś spróbowałem w restauracji, polubiłem i nawet te ze słoika z Pudliszek z przyjemnością zjadam.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

jako tako krewetek i innych owoców morza, zawsze te krewetki to były dwie na krzyż i nawet nie wiem jak do końca smakują, z takich rzeczy przyziemnych to tatar, ozorki. kurze żołądki były jedzone, flaki, mielonka z lidla.

Odnośnik do komentarza

To ja jeszcze dopisze ze tez nie jadłem większości dziwnych organów zwierząt. Jak ozorki, mozdzek, serca itp

Owoców morza (ryby sie w to nie wliczaja) nie lubie ale większość probowalem. Jak krewetki, osmiornice, kalmary - ale wszystko bylo jakies gumiaste i jechało surową rybą (tak mi sie zawsze to kojarzyło)
Nie jadlem małży ani kawioru

W ogole unikam obslizgłego i glutowatego zarcia bo mnie zbiera na wymioty. Dosłownie

 

 

EDIT

nie jadłem też czerniny, a niedawno oglądałem filmik jak się ją przygotowuje i tymbardziej nie mam ochoty jej jeść

 

za to jadłem kaszanke i całkiem ją lubiłem mimo że to prawie to samo, i mimo że wiedziałem że kaszanka jest z krwi od dawna, ale ostatnio też widzialem filmik jak sie robi kaszanke i mimo że to nie było zaskoczenie to jakoś ten proces troche mi ją obrzydził, nadal moge ją zjeść czasem ale już o wiele mniej mnie kusi niż kiedyś

 

 

 

BTW mam jeszcze dodatkową prośbe  - piszcie dlaczego nie jedliście danej rzeczy, zwłaszcza w przypadkach takich jak gekon - czyli coś całkowicie zwyczajnego jak KFC (bo to że ktoś nie jadł móżdżku albo innych flaków to można się domyślić że dlatego że ta potrawa może budzić obrzydzenie i niechęć)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Nigdy w życiu nie jadłem grzybów (wyłaczając pieczarki) zawsze niedobrze mi się robiło na ich widok ( w sensie że zbierało mi się na wymioty, w sensie że chciałem się pożygać jak je tylko widziałem). Ale same pieczarki też mi średnio smakują, nie podeszły mi ( w sensie że nie sa moim ulubionym smakołykiem).

Edytowane przez standby
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.