Skocz do zawartości

PlayStation VR - komentarze i inne rozmowy


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

 

według mnie te nośności nie występują dlatego że gramy na padzie. po prostu siedzimy na kanapie a grze skręcamy i mózg tego nie ogarnia. Tak samo w nowym tombku, w dodatku pod vr, obracam się wokół własnej osi i też potrafi sie zakręcić w głowie.

Natomiast wczoraj przyszedł szwagier potestowac i w ZADNEJ grze nic a nic nie odczuwał nudnosci. Chlop stworzony pod vr ;-)

albo niewidomy

Edytowane przez Jakim
Odnośnik do komentarza

Tak, powinno pomóc, bo bodźce są dokładnie takie same jak podczas choroby lokomocyjnej. Zdezorientowany mózg widzi ruch i spodziewa się odpowiednich bodźców z błędnika, a te nie nadchodzą ponieważ ciało spokojnie spoczywa w miejscu. Aviomarin pomaga, ale jednocześnie też niesamowicie otępia i usypia - nie wiem czy chciałbyś grać w takim stanie i czy byłoby to przyjemne.

Odnośnik do komentarza

No właśnie też się tego obawiam. Można pogadać z babka z apteki ale ciekawie będzie jej wytłumaczyć o co chodzi :P Może powiem że to dla kierowcy co odczuwa chorobę lokomocyjna więc nie może usypia i otepiac :) Ale to może zeczywiscie powiązane bo jak byłem mały miałem chorobę lokomocyjna a teraz mi przeszło ale przy goglach vr wspomnienia wracają...

Odnośnik do komentarza

Kierowcom nie wolno zażywać żadnych z tych specyfików ;). Na kierowcę też aż tak bardzo nie działa choroba lokomocyjna, ale dokładnie nie wiem dlaczego. Może dlatego, że skupia wzrok na punkcie na wprost, w oddali i to on kieruje pojazdem, więc jego mózg nie jest zaskakiwany zmianami kierunki.

Odnośnik do komentarza

Co do Drivecluba, to z filmików, które widziałem, to wyglądało, że ludzie zaczynają lepiej jeździć. Gość, który grał, elegancko hamował przed zakrętami i całkiem sprawnie je pokonywał z minimalnym uślizgiem. Do samochodówek to urządzenie może być wręcz idealne.

Odnośnik do komentarza

Ostatnia szansa? Co oni wyprodukowali jedną serię i więcej nie będzie?

Czezky ma rację. Hype na ten sprzęt jest przeogromny, a wg doniesień chętnych jest tyle, że Sony już jest na plusie jeśli chodzi o produkcję headsetu a wielu miejscach, np. UK wkrótce zacznie brakować wolnych egzemplarzy.

http://n4g.com/news/1971067/playstation-vr-will-not-be-restocked-until-november-in-the-uk-prices-skyrocket-on-ebay

Odnośnik do komentarza

Ostatnia szansa? Co oni wyprodukowali jedną serię i więcej nie będzie?

 

Zeby bylo tyle ile jest na premiere (czyli aktualnie prawie nic na zachodzie i ostatnie sztuki w Polsce) mieli 2 lata.

Nastepna dostawa w UK jest 15 listopada.

W Polsce w ogole nie wiadomo kiedy.

Z Polski ciagna wszyscy ze wschodu, bo tam w ogole nie bylo, ciagna rowniez z zachodu - bo nie ma juz skad brac. 

Raven, czy ktos przejal twoje konto? Bo nie poznaje kolegi.

Edytowane przez Dave Czezky
Odnośnik do komentarza

Czy wśród osób mających już styczność z PS VR są jacyś okularnicy? Jak wypada ten sprzęt w kontekście użytkowania go z brylami - jest to w ogóle możliwe czy np. trzeba je zdjąć i są jakieś ustawienia symulujące ostrość wyświetlanego obrazu?

O ile o korekcji tylko slyszalem od znajomych, ze taka funkcja istnieje, tak z okularami nie mialem na targach zadnego problemu. Sprzet zostal tak zaprojektowany, by w zaden sposob okulary nie przeszkadzaly.

Edytowane przez easye
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Po prostu pytam dlaczego, o co Ci chodzi? Zazwyczaj ze sprzętem jest tak, że wychodzi nowy, jest go mało, produkują go więcej i zalega na półkach, a ceny maleją. Dlatego jak piszesz, że to ostatnia okazja to się trochę zdziwiłem. iPhone'ów 7 czy nowych Watchy też brakło, ale z każdym tygodniem jest ich coraz więcej i jak się nie załapałeś na pierwszy rzut to wcale nie była ostatnia okazja.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj testowałem PS VR i co do okularów: faktycznie można je mieć założone i grać komfortowo, natomiast problem pojawia się, kiedy jedno oko ma znacznie większą wadę od drugiego. Nie da się wtedy osiągnąć dobrej ostrości obrazu. Lepsze wrażenia miałem o dziwo podczas gry bez okularów. Niestety większym problemem okazały się mdłości, ale widzę, że ten temat był już tutaj poruszany, tak więc nie będę się powtarzać.

Edytowane przez Vexilium
Odnośnik do komentarza

? Movy podpinasz do kostek czy jak?

W niektórych gierkach, na przykład Rez albo Ocean Descent. Jak tak sobie lewitujesz, to masz wrażenie że jesteś tam w tej grze, a nie w domu na kanapie.

Trudno to sobie wyobrazić, polecam każdemu wybranie się do sklepu i sprawdzenie tego na własnej skórze.

Dave już to w poprzednich postach pisał. Ty nie grasz w grę, ty jesteś w grze.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...