Skocz do zawartości

PlayStation VR - komentarze i inne rozmowy


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

@grzybiarz A ja myślę że niekoniecznie by działał w tych grach wspierajacych AIMa. Widziałeś jak to jest zbudowane?? Tam są dwie gałki i mnóstwo dodatkowych przycisków. A te guny z PS3 to tylko obudowa na Move. Też myślałem że będzie działać 1:1 jednak chyba nie bo ana move chodzenia nie uswiadczysz na gałce bo jej tam nie ma a Navi nie jesr wspierany.

Odnośnik do komentarza

Wieeeem, ale co ja mogę, że jak się napale na coś to bym chciał już tu i teraz wszystko. Na dzień dzisiejszy pewnie grania mam na ponad miesiąc :banana: dlatego też w tym roku skupiam się tylko na ps4 i vr :kaz:

Edytowane przez creatinfreak
Odnośnik do komentarza

Wiem, że już pewno ktoś się o to pytał ale jestem w galerii handlowej i może kupię tylko 3 szybkie pytania:

1) to są te Google z hdr

https://mediamarkt.pl/konsole-i-gry/gogle-wirtualnej-rzeczywistosci-sony-playstation-vr-playstation-camera-v2-vr-worlds-voucher-1?utm_source=tradedoublerxml&utm_medium=affiliate&utm_term=tradedoubler_xml&utm_campaign=tradedoubler_xml

 

2) u mnie w mieście w żadnym MM i innych niestety nje mogę sprawdzić, więc jak wezmę bez sprawdzenia. Nigdy nie mailem problemów z błędnikiem, nawet przy ekstremalnych czynnościach, więc czuje że będzie pod tym kątem dobrze.

 

3) czy może być wyłączony TV (dzieci) jak gram ba goglach?

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie to plus, że w TV widać, to co w googlach. Chociaż rzygam już tym widokiem oceanu i klatki rekina - pokazówka, którą włączam każdemu, kto do mnie przyjdzie :)

I każdy potem chce kupić VR...

@balon ja kupiłem ten zestaw z 5 grami i tam były google nowsze.

-----

Tutaj pisali, że to V2

https://www.pepper.pl/promocje/ps-vr-v2-komplet-vr-worlds-120288

-----

Balon, podpytaj gościa, czy to jest na pewno V2. Wg mnie na 99%.
V2 ma oznaczenie CUH-ZVR2

Edytowane przez grzybiarz
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Ja kupowałem na ślepo. Miałem do czynienia z VR podczas pisania inżynierki, ale mój własny projekt mimo dość ciekawego zastosowania, to był beznadziejną aplikacją VR i przy odpowiednim użytkowaniu mógł powodować pawia po 2-3 minutach :usmiech:. Ale wiedziałem od czego to zależy i że nie wszystkie gry będą na mnie tak działać. Nie pomyliłem się, w Thumpera czy Beat Saber mogę grać bez końca, taki Astrobot powoduje mały dyskomfort przy dużo dłuższej sesji, RIGS wyłączyłem po 10 minutach i nie ukończyłem nawet tutoriala. Zasada jest dość prosta - im swobodniejszy zakres ruchu i im więcej się ruszasz (szczególnie nie "wgłąb" ekranu), tym gorzej może być.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Również w RIGS odczuwałem dyskomfort i nawet tutoriala również nie ukończyłem. Ale np. w takim residencie jest dobrze, płynne obracanie + skokowe, mi to pasuje. W Doomie muszę tak przestawić, bo podobno domyślnie jest ustawione tylko skokowe poruszanie.
@balon wg instrukcji zalecają ok. 2 metry od kamery. Ale kamera ma długi kabel, więc gdzie ją postawisz to zależy od Ciebie :)

https://www.playstation.com/pl-pl/get-help/help-library/system---hardware/general-information/ps-vr--how-get-the-best-experience/

Jak gram w residenta, to na stojąco, więc kamerę kładę na kolumnie, a jak sobie siadam zrelaksować się w Astrobota, to kamerę kładę pod TV:)

Kupuj i czekam na posty pisane pod wrażeniem.

Edytowane przez grzybiarz
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, balon napisał:

@grzybiarz dlaczego grasz w Residenta na stojąco? Przez move czy why? Ja wolałbym w miarę możliwości grać na siedząco. Są gry gdzie trzeba stać obowiązkowo?

superhot i beat saber na wyzszych poziomach trudnosci

W sumie to na upartego chyba we wszystko da rade grac na siedziaco, ale po prostu utrudniasz sobie rozgrywke. No i imo na stojaco jest duzo fajniej

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

balon: Gram tylko padem - nie mam ps move - nowych za 300 zł nie kupię, a nie lubię mieć używanych sprzętów. 

A na stojąco, dla lepszej wczówki - kucasz, to i widzisz co się dzieje niżej - chociaż to tak nie działa i i tak wymagany jest przycisk do kucnięcia, w niektórych momentach. Albo jak stoisz, a tu idzie typ w skali 1:1 - można się ładnie wystrachać. Włączyłem ostatnio, a laska się pyta, czy udaję. Taaa, udaję. Po prostu są scarejumpy (czy jak to się zwie) i wiadomo że chcąc nie chcąc wystraszysz się podskakując :)

Odnośnik do komentarza

No a jak gracie stojąco to dajecie kamerę wyżej jak grzybi? Bo na YT widzę, że mają kamerę nisko ok 40 cm na szafce RTV a grają normalnie na stojąco.

 

Aha no i boję się, że te 2,5 m będzie ciut dużo, najwyżej na czas grania coś sobie podstawię aby kamerę położyć.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...